Sarajevo City Center

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderator: O'zone

Sta bi zeljeli vidjeti u SCC????

H&M
154
32%
C&A
65
14%
KFC
60
13%
Subway
33
7%
Müller
39
8%
Humanic
7
1%
Burger King
66
14%
Esprit
27
6%
Jack&Jones
24
5%

Total votes: 475

limeni

#2176 Re: Sarajevo City Center

Post by limeni » 16/04/2015 15:08

Nisrin wrote:Jucer u Kimono da probam sushi, pola mjesta uz prozor "reserved"-ok...sjednem na neko drugo mjesto i dodje konobar poslije 7 MINUTA, tamam da narucimo, kad ce on mrtav hladan "mozete li preci negdje ovamo (uz sank), sad imam grupu od 16 ljudi?!"...ni molim vas ni izvinite- nista...fino se pokupimo i izadjemo iz restorana, a ispred neka strankinja sa 15ero djece s kojom se TEK DOGOVARAJU koliko ih je i da li ce sjesti...

Znaci, vazniji su stranci od nas lokalaca, stranci koji ce doci jednom, a mi koji dodjemo x puta smo nebitni...odlicno, tamo vise ne idem, svakako su im i cijene prenapuhane! Hvala i dovidjenja!

Inace, rijetko gdje mozete susresti NORMALNE, OBRAZOVANE konobare, vecinom dovode ljude sa ulice ili bivse osudjivane kriminalce..
:lol: OWNED!!

Sunculish

#2177 Re: Sarajevo City Center

Post by Sunculish » 16/04/2015 15:08

Što reče Nisrin u predhodnom postu, ugostiteljstvo je nula!
Neko veče u Grand Centru u restoranu na spratu jeli mi i poručili palačinke sa nutelom, dobili plačinke sa eurokremom. Zovemo da platimo i kad pita konobar je li sve u redu, moj muž kaže da je tražio palačinke sa nutelom a nije ih dobio, konobar kaže DOBIO SI. Tako nekoliko puta, dok nije došao šef sale. Nakon razgovora dolazi taj isto konobar i priča kako je premoren, kako je pogriješio itd.
Prvo, ne persira gosta, drugo on bi se raspravljao i treće davi gosta nepotrebnim pričama i glupostima. Onda se čovjeku ogadi dolaziti više na takva mjesta, gdje rade takvi ljudi. I na žalost, nije samo takva situacija u ugostiteljstvu. U svakoj vrsto obrta je 50 nijansi nekulture.

Thorgerson

#2178 Re: Sarajevo City Center

Post by Thorgerson » 16/04/2015 15:50

Sunculish wrote:Što reče Nisrin u predhodnom postu, ugostiteljstvo je nula!
Neko veče u Grand Centru u restoranu na spratu jeli mi i poručili palačinke sa nutelom, dobili plačinke sa eurokremom. Zovemo da platimo i kad pita konobar je li sve u redu, moj muž kaže da je tražio palačinke sa nutelom a nije ih dobio, konobar kaže DOBIO SI. Tako nekoliko puta, dok nije došao šef sale. Nakon razgovora dolazi taj isto konobar i priča kako je premoren, kako je pogriješio itd.
Prvo, ne persira gosta, drugo on bi se raspravljao i treće davi gosta nepotrebnim pričama i glupostima. Onda se čovjeku ogadi dolaziti više na takva mjesta, gdje rade takvi ljudi. I na žalost, nije samo takva situacija u ugostiteljstvu. U svakoj vrsto obrta je 50 nijansi nekulture.
Ma nista nije crnobijelo.

Fazon je u tome sto je to zatvoreni krug, dosta klijenata, kupaca bi se bespotrebno svadjali sa radnicima, konobarima. I onda konobari i ostali usluzni radnici nicim izazvani i one 'nevine' napadaju.

Nije da ih branim, ali generalno ja fkt nisam imao problema sa konobarima. Bitno se samo fino postaviti. Najludji su mi ljudi koji se prepiru sa konobarima, ne znam, ja nemam toliko hrabrosti da se svasta nagovorim konobaru i da onda sutra opet dodjem, i da pijem kafu koju mi on donese, jedem nesto...ne znam... :-D

Generalno, mi smo katastrofa narod, izivcirani, nadrkani, al ajd nije ni cudo sta smo sve prosli... ali onako, gdje god je veca skupina ljudi, to je haos, svadje, psovke, guranja, ma uzas. :run:

JThomas

#2179 Re: Sarajevo City Center

Post by JThomas » 16/04/2015 15:52

luđi su samo oni koji bi se prepirali, ili vratili ono što im se ne sviđa, ali se ne prepiru niti vrate ono što im se ne sviđa, već sutradan prosipaju nezadovoljstvo na forumu.

O'zone
Globalni moderator
Location: Kad god popizdite na vlast, sjetite se da i u opoziciji sjede ista takva govna...."

#2180 Re: Sarajevo City Center

Post by O'zone » 16/04/2015 16:10

A što se ne bi svađao ili vraćao ako narudžba nije uredu?

Znači ti dođeš tu da sjedeš pojedeš popiješ nešto što ti se ćefnulo i o čemu razmišljaš zadnjih 20 minuta ili sat vremena i onda ti kuhar ili konobar sjebu ćejf. Nije meni potrebno da se konobar smješka, tepa mi, tapše po ramenu nego samo da uzme narudžbu,donese ispravno i naplati. Za svoje pare tražiš najbolju uslugu, ukoliko je ne dobiješ ima šef i ima knjiga žalbe, stvar jednostavna.

Trgovina, ista stvar. Jeste ružno kad te prodavačica prati u stopu ali njoj je to naređeno i to razumijem i uvijek razmjenim par riječi sa njima ali kad uđeš u radnju i isto kao da nisi, želiš nešto da probaš (ako je dozvoljeno) a onda te pogleda i ono otpuhne "ufffffffff" i na kraju ako pitaš za specifikaciju nekog proizvoda koji te interesuje jbteeeeeeeeeee kao da si pitao da ti objasni teoriju struna...

DZONPI

#2181 Re: Sarajevo City Center

Post by DZONPI » 16/04/2015 19:28

Neznam kako je tu ali na vrelu bosne frajer opalio socijalu nije mi bila plata radim cjeli dan ja ga gledam kontam jel ovo restoran jesta ovo.Kako ofirno frajer trazi baksis pa to nije normalno.Ostavi se vazda nesto kad je veca cifra ali mojne me socijalom dasvit idi jadan gazdi pa se zali.

DiA 2005

#2182 Re: Sarajevo City Center

Post by DiA 2005 » 17/04/2015 10:55

O'zone wrote:A što se ne bi svađao ili vraćao ako narudžba nije uredu?

Znači ti dođeš tu da sjedeš pojedeš popiješ nešto što ti se ćefnulo i o čemu razmišljaš zadnjih 20 minuta ili sat vremena i onda ti kuhar ili konobar sjebu ćejf. Nije meni potrebno da se konobar smješka, tepa mi, tapše po ramenu nego samo da uzme narudžbu,donese ispravno i naplati. Za svoje pare tražiš najbolju uslugu, ukoliko je ne dobiješ ima šef i ima knjiga žalbe, stvar jednostavna.

Trgovina, ista stvar. Jeste ružno kad te prodavačica prati u stopu ali njoj je to naređeno i to razumijem i uvijek razmjenim par riječi sa njima ali kad uđeš u radnju i isto kao da nisi, želiš nešto da probaš (ako je dozvoljeno) a onda te pogleda i ono otpuhne "ufffffffff" i na kraju ako pitaš za specifikaciju nekog proizvoda koji te interesuje jbteeeeeeeeeee kao da si pitao da ti objasni teoriju struna...
Proslo je puno vremena, a da me konobar nije iznervirao, mozda mi je bolje da ne prizivam :D Ali evo par negativnih primjera: konobari u onom jedinom restoranu na Vrelu Bosne su katastrofa ziva, prvo kad sjednes nema nikoga da posluzi bar po pola sata, a i kad narucis dobro se nacekas. Ni 'dobar dan' ni 'izvolite' ni 'hvala' ni 'dovidjenja'. To mjesto je jedno od rijetkih gdje ne ostavljam baksis. Sto se tice trgovina, ona prodavnica obuce na prvom spratu u BBI odmah kod pokretnih stepenica... Radnja je tako mala, ali cini mi se da imaju po 2-3 radnice u smjeni koje ti zajasu na vrat cim udjes, ne znas kome bi se prije obratio. Trece, nisam sigurna da li je jos uvijek onaj Azzaro s kosuljama malo nize BBI. Imali su tako drsku i bezobraznu prodavacicu, do podne mrzi sebe, a od podne cijeli svijet. Isti slucaj sa prodavnicom Mona tu u produzetku, kad udjes prvo te one radnice odmjere, kao da procijene jesi li dovoljno napucan i jel ti dzep dovoljno dubok da kupis nesto iz njihove radnje.
Imala sam priliku malo putovati po drugim gradovima u BiH, i odgovorno tvrdim da je bar u kaficima i restoranima usluga sto puta bolja njego kod nas. Cini mi se da ti konobari ozbiljno shvataju svoj poziv, uljudni su i fini. Kod nas je konobarenje valjda nuzno zlo, mada ima i pozitivnih primjera.
Otisla sam skroz u offtopic, halalite. Evo da malo povezem - konobari u Metropolisu u SCC isto ko coravi, mozes im hladno otici da ne platis, samo zuje okolo ko muhe bez glave.

sheilak

#2183 Re: Sarajevo City Center

Post by sheilak » 17/04/2015 11:05

DiA 2005 wrote:Sto se tice trgovina, ona prodavnica obuce na prvom spratu u BBI odmah kod pokretnih stepenica... Radnja je tako mala, ali cini mi se da imaju po 2-3 radnice u smjeni koje ti zajasu na vrat cim udjes, ne znas kome bi se prije obratio.... Evo da malo povezem - konobari u Metropolisu u SCC isto ko coravi, mozes im hladno otici da ne platis, samo zuje okolo ko muhe bez glave.
uh, da. fontana. bas jesu uzasne, premal prostor i sve tri stanu oko tebe. ne mozes na miru ni probati.

trgovkinje u onoj parfimeriji dole na prizemlju su recimo skroz ok, sto me iznenadilo iskreno. jer inace nigdje arogantnijih prodavaca nisam vidjela nego u parfimerijama. i osudjujucih. :D no, ovdje su ok, mozes se usuditi isprobat perfeme jer kontaju da je to potrebno prije no sto kupis neki novi. samo mali savjet za njih...nek ne prskaju kupce novim black opiumom u svrhu promocije. boli glava od njeg. :D

a konobari u metroplisu su also ok :D . imaju bas posla, al su svejedno ljubazni.

Sunculish

#2184 Re: Sarajevo City Center

Post by Sunculish » 17/04/2015 11:18

JThomas wrote:luđi su samo oni koji bi se prepirali, ili vratili ono što im se ne sviđa, ali se ne prepiru niti vrate ono što im se ne sviđa, već sutradan prosipaju nezadovoljstvo na forumu.
Ti mora da si konobar negdje.. :run:

Black swan

#2185 Re: Sarajevo City Center

Post by Black swan » 17/04/2015 14:32

gdje me izrade ne idem više
ne pravim probleme niti se na licu mjesta raspravljam
jednostavno me nema tu više i to je to :D

zato mi je sužen izbor :lol: :lol: :lol: :lol:

JThomas

#2186 Re: Sarajevo City Center

Post by JThomas » 17/04/2015 14:56

Sunculish wrote:
JThomas wrote:luđi su samo oni koji bi se prepirali, ili vratili ono što im se ne sviđa, ali se ne prepiru niti vrate ono što im se ne sviđa, već sutradan prosipaju nezadovoljstvo na forumu.
Ti mora da si konobar negdje.. :run:
e baš tako. skontala si me.

ako se ne žališ na vrijeme i na licu mjesta, kakve fajde od kukanja na forumu?

uglavnomja

#2187 Re: Sarajevo City Center

Post by uglavnomja » 17/04/2015 15:04

Imal parking tamo i okleN se ulazi :?:

seoBIH

#2188 Re: Sarajevo City Center

Post by seoBIH » 17/04/2015 15:40

Zato sto ako se svadjas, naredni put dodjes i ocekujes uslugu. Dobijes je, ali ti pljune u naručeno :)

Drug je radio u ugostitelstvu i teskim kupcima, ili onima koji su ga prcali pljuvao...

Black swan

#2189 Re: Sarajevo City Center

Post by Black swan » 18/04/2015 12:11

pa i ja bih tako
a salvete gurao u gaće

insigne

#2190 Re: Sarajevo City Center

Post by insigne » 03/06/2015 22:20

sarajevsko_pivo wrote: Sarajevo ima dovoljno brendova, ako moze: Lacoste, Benneton, Tommy Hilfiger, replay, Us Polo imati svoje radnje u Sarajevu i BiH, onda ce sigurno i jednog dana doci i H&M.
Zna li neko ima li Lacoste svoju oficijelnu radnju u Sarajevu ili je u sklopu nekih drugih, i gdje se moze kupiti njihova obuca ?

azdralovic

#2191 Re: Sarajevo City Center

Post by azdralovic » 04/06/2015 10:01

insigne wrote:
sarajevsko_pivo wrote: Sarajevo ima dovoljno brendova, ako moze: Lacoste, Benneton, Tommy Hilfiger, replay, Us Polo imati svoje radnje u Sarajevu i BiH, onda ce sigurno i jednog dana doci i H&M.
Zna li neko ima li Lacoste svoju oficijelnu radnju u Sarajevu ili je u sklopu nekih drugih, i gdje se moze kupiti njihova obuca ?
Ja sam uzimao u sport life...

sarajevsko_pivo

#2192 Re: Sarajevo City Center

Post by sarajevsko_pivo » 21/06/2015 16:23

insigne wrote:
Bila je njihova radnja u BBI centru.

van Basten

#2193 Re: Sarajevo City Center

Post by van Basten » 27/03/2016 23:55

Sta ono bi sa 4.spratom? Playland strpali sve na 3. Sprat i prepolovili ponudu, kuglana, laser centar... Sve nestalo, sprat pust???
Cisto sumnjam da nisu imali profita, pogotovo laser centar gdje se skoro stalno cekalo u redu a i playland je derao mecku cijenama...? Da nije neko iznajmio cijeli sprat za nesto specijalno?

AmirBaa

#2194 Re: Sarajevo City Center

Post by AmirBaa » 28/03/2016 00:00

van Basten wrote:Sta ono bi sa 4.spratom? Playland strpali sve na 3. Sprat i prepolovili ponudu, kuglana, laser centar... Sve nestalo, sprat pust???
Cisto sumnjam da nisu imali profita, pogotovo laser centar gdje se skoro stalno cekalo u redu a i playland je derao mecku cijenama...? Da nije neko iznajmio cijeli sprat za nesto specijalno?
teretana se gore pravi :run:

Thorgerson

#2195 Re: Sarajevo City Center

Post by Thorgerson » 28/03/2016 14:46

van Basten wrote:Sta ono bi sa 4.spratom? Playland strpali sve na 3. Sprat i prepolovili ponudu, kuglana, laser centar... Sve nestalo, sprat pust???
Nisu imali profita.

sarajevsko_pivo

#2196 Re: Sarajevo City Center

Post by sarajevsko_pivo » 28/03/2016 18:49

Ja sam cuo da je to zbog H&M!

Thorgerson

#2197 Re: Sarajevo City Center

Post by Thorgerson » 29/03/2016 09:29

Ja sam cuo da im je totalno slabo islo.

Inace i ona djecija igraonica je vjecito prazna.

Ne mozes zivjeti samo od vikenda jbg. Radnim danima ono zjapi prazno, ujutro, po danu i navecer. A ni vikendom nije nesta sad krcato, ali eto ipak ima djece unutra...

holowey

#2198 Re: Sarajevo City Center

Post by holowey » 29/03/2016 09:49

prazno? jbg, preskupo a ne nudi nista aman zaman da bi to opravdalo cijenu...ko to moze priustiti svaki dan 30-50 maraka za igraonicu? jednom mjesecno ok, ali cesce otici je stvarno preskupo

Nisrin

#2199 Re: Sarajevo City Center

Post by Nisrin » 26/04/2016 15:45

.
Last edited by Nisrin on 18/12/2016 12:47, edited 1 time in total.

_BataZiv_0809
Nindža revizor

#2200 Re: Sarajevo City Center

Post by _BataZiv_0809 » 26/04/2016 16:48

Nisrin wrote:Nije losa igraonica, ali 5 KM za pola sata je previse, iako je ulozeno mnogo. Vrijedi onaj tobogan, i sve ostalo, samo sto je skupo za nas standard. Mi kada god navece odemo bude min 4-5 djece...

U Vatri vise nikad ali nikad uzeti kolac necu.. Nutella kolac tvrd kao kamen, navodno ga peku, bezukusan, osjeti se samo jeftina cokolada...Tiramisu nije nista bolji, ne mogu da vjerujem da za 4-5KM ne dobijes nesto svjeze i ukusno...ocito da su im svi kolaci stari tj da ne bacaju dok se ne proda...ali UZAS!
Metropolis je za njih izmislio kolace, iako je u Vatri sladoled extra---
Totalno si mi moderna macko, majke mi.

Post Reply