Sanitarna inspekcija Kantona Sarajevo

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderator: O'zone

Post Reply
sanny

Sanitarna inspekcija Kantona Sarajevo

Post by sanny » 24/02/2009 11:51

Prije par dana sam kupio kečap lose (najmanje sumljive) kvalitete, o kojem cu detaljnije u nastavku. Prijavio sam slucaj Agenciji za sigurnost hrane BiH koji su odgovorili da nadleznost ima Sanitarna inspekcija KS.

Zasad bezuspjesno trazim njihov web, mail ili drugi sluzbeni nacin za komunikaciju sa gradjanima. Ako ih je neko vec kontaktirao iz slicnih razloga i znate proceduru molim da je podijelite s nama.

Krajnje je vrijeme da se pocnemo ozbiljnije buniti zbog proizvoda lose kvalitete, isteklog roka i pogresnih cijena, a da nas i proizvodjaci i prodavaci prestanu smatrati ovcama koje ne znaju sta traze a sta kupuju za svoj novac.

U NASTAVKU DAJEM KOPIJU MOG MAILA SA OPISOM KONKRETNOG DOGADJAJA:
"Postovani,
zelim kao potrosac prijaviti prehrambeni artikal sumljive kvalitete.

Artikal: Ketchup (od rajcice, pizza, ljuti)
proizvodjac: Vegafruit doo, Brijesnica Mala, 74206 Doboj Istok
barkod: 3871050000268
upotrebljiv do: 17.11.2009.

kupljen u: Mercator Centar, TC Alipasino polje 2, TRG SOLIDARNOSTI 4, SARAJEVO. dana: 17.02.2009.

Navedeni proizvod je izuzetno rijedat i vodenast, tj. bez gustoce karakteristicne za isti. Stoga sumljam da su prekoracene vrijednosti date na pakovanju o procentualnom ucescu vode a zbog cega bi proizvod mogao biti kvalitete losije od deklarisane.

Zbog svega navedenog, a u cilju zastite nas potrosaca, molim da provjerite moje navode i postupite u skladu sa vazecom zakonskom regulativom."

mIRCerka
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

Re: Sanitarna inspekcija Kantona Sarajevo

Post by mIRCerka » 24/02/2009 11:56

sanny

Post by sanny » 24/02/2009 12:00

mIRCerka wrote:http://www.fsa.gov.ba

Njih sam kontaktirao i rekli su da je to nadleznost Sanitarne inspekcije KS.

mIRCerka

Post by mIRCerka » 24/02/2009 12:02

sanny wrote:
mIRCerka wrote:http://www.fsa.gov.ba

Njih sam kontaktirao i rekli su da je to nadleznost Sanitarne inspekcije KS.

A ti trazis sajt sanitarne inspekcije KS?

sanny

Post by sanny » 24/02/2009 12:05

Da. Na stanici Vlade KS oni nemaju svoj link, niti su uvrsteni pod neko ministarstvo ili agenciju.

mIRCerka

Post by mIRCerka » 24/02/2009 12:09

sanny wrote:Da. Na stanici Vlade KS oni nemaju svoj link, niti su uvrsteni pod neko ministarstvo ili agenciju.

Izvini, ali zasto vjerujes da bi reagovali na online zalbu?
Ja sam opstini Novo Sarajevo prije 6 mjeseci poslala email zalbu, a istu print i predala licno na protokolu, i tek me u petak zvali vezano za zalbu...
:thumbup:

sanny

Post by sanny » 24/02/2009 12:28

Znam ja da je ovo naopaka drzava :roll: ali se tu i tamo ponekad nadje neka svijetla tacka; savjestan sugradjanin, institucija.. koja radi svoj posao, zbog cega pomislim da cemo jednog dana napraviti bolju drzavu.

Kada su online prijave u pitanju mi smo jos daleko od potrebnog, ali evo za pohvalu, ja sam KJKP Rad online prijavio kvar (puknuta cijev pod trotoarom) i za par dana su ogdovorili, zahvalili se :) a kad sam ponovo prolazio tom ulicom bila je suha. Znam rijedak primjer :-D

Da se vratimo na Sanitarnu inspekciju, site-a ocito nemaju, trazim bilo sta, adresu, telefon...

mIRCerka

Post by mIRCerka » 24/02/2009 12:30

KANTON SARAJEVO

Sanitarna Inspekcija

(033) 770-198

BULEVAR MEŠE SELIMOVIĆA 12
Sarajevo

BajrinNajmladji

Post by BajrinNajmladji » 24/02/2009 12:45

Sve kantonalne inspekcije su vis-a-vis & preko-puta navedenog merkatorskog objekta gdje je kupljen mrski kečap, a lijevo od glavne zgrade RTV Doma, zvanog Sivi dom.
Mislim da je za Sanitarnu inspekciju Kantona nadležno kantonalno Ministarstvo privrede, ali nisam siguran.

U svim dnevnim novinama ima tel. broj inspekcija u Sarajevu,...Ček malo da prepišem
-Tržna inspekcija 033/770-100 ili centrala pa te centralista (Fin neki čiko) prespoji do Sanitarne putem broja: 033/770-600.

Raniji koordinator svih tih kantonalnih inspekcija na lokaciji Sivi dom je za KTVSA u vrijeme afere sa sendvičima iz Pomodorina izjavio
da za hemijsku analizu prehrambenih proizvoda Kanton nije predvidio sredstva u svom budžetu.

Prema tome, oni mogu pregledati ima li bakterija, i sličnih onečišćenja.
Nema šanse da doznaš sadrži li taj kečap sredstvo za čišćenje mašina. Da li je ''mašinovodja'' u Vegafruitu i Brusnici Donjoj prerano, na sabahu, uključio punjenje flaša koje će kasnije ići u prodaju, nećeš nikada saznati. Prvih nekoliko litara kečapa nakon uključenja mašine bi trebali baciti, ali eto, izgleda nisu.

Sve što možeš učiniti, jeste da se i ja, i ti, masovno učlanimo u Udruženje potrošača ''Putokaz'', plaćamo članarinu i onda, tako organizovani počnemo bojkotirati određene proizvođače, organizovano se žalimo novom plahom premijeu Kantona (Vozi se na posao tramvajem), itd.

Udruženje potrošača Kantona Sarajevo ''Putokaz'': 033/664-844, tražiti Mešu (Meho Mujetić).

Đe si, ba, vidio da inspekcija prima online žalbe i prijave, to nema niđe! :mrgreen:
edit:
Ja napisah ovo, a u medjuvremenu ''ubaciše'' se još 2 posta,...gotovo sada.

Korisnica

Post by Korisnica » 24/02/2009 12:53

Taj si kecap trebao da vratis isti dan i trazis drugi jer imas pravo na to.

sanny

Post by sanny » 24/02/2009 16:30

@Korisnica: Otisao sam naredni dan u Mercator i svi kecapi su bili isti ovakvi, a jos nekoliko ljudi koji su kupovali na drugim mjestima su mi potvrdili istu stvar.

@BajrinNajmladji: I ja mislim da je greska poznata Vegafruitu ali da je proizvod svjesno izbacen na trziste pretpostavljajuci "..kako se nas narod nece buniti.."

Zato i trazim instituciju koja sluzbeno moze potvrditi da je kvalitet losiji od deklarisanog. Iako me ne iznenadjuje previse, pomalo me razocarala ova izjaava da Kanton nije predvidio novac za ovakve i slicne analize.
Nisam protiv nekog proizvodjaca ili artikla i nacelno podrzavam domace, ali sta je svrha ako umjesto podizanja kvaliteta mi zauzvrat dobijemo neupotrebljive proizvode.

BajrinNajmladji

Post by BajrinNajmladji » 24/02/2009 17:31

Eto ti odmah preko-puta Merkatora, a u RTV Domu, svih kantonalnih inspekcija. Probaj im odnijeti proizvod i račun, pa nas izvjesti šta je bilo. Porani, jer najčešće svi odu ''na teren'' nakon ''sastanaka''.
Organizujmo se u Putokazu!

alica.k
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Post by alica.k » 24/02/2009 18:08

ja stvarno moram reci: nije sumljivog i sumljam nego sumnjivog i sumnjam! jer nije sumlja, nego je sumnja! kako ces im poslat tako nepismen mail?

sanny

Post by sanny » 24/02/2009 18:46

Ne vjerujem da cu stici tokom radnog vremena otici do njih, ali cu ih pokusati dobiti telefonom ujutro pa cu vam prenijeti sta je bilo.

//Za alica.k: hvala na upozorenju mada nisam siguran da si upravu. Ako neko ima pravopis pri ruci neka potvrdi. U svakom slucaju nemojmo mijenjati temu, a bas je bilo za pohvaliti kako nema uobicajenih zalutalih komentara kad ono.. :-)

BajrinNajmladji

Post by BajrinNajmladji » 25/02/2009 01:30

alica.k wrote:ja stvarno moram reci: nije sumljivog i sumljam nego sumnjivog i sumnjam! jer nije sumlja, nego je sumnja! kako ces im poslat tako nepismen mail?

Joj @alice.k,....Pa, ima ljudi na forumu kojima je maternji jezik engleski ili neki drugi. Nećeš valjda i njih ispravljati u diskusijama. Uostalom vidi kodex o forumašenju, ne bi trebalo nikoga ispravljati zbog gramatičko-pravopisnih grešaka, osim za slučaj da grešnik pravi neke kardinalne greške ili ih stavlja u naslov teme.
Mogla si ga opomenuti putem PP. Nema sumnje da je sumlja pogrešna riječ.

PRO testant

Post by PRO testant » 16/08/2010 11:13

Kako se može doći do njihovog pravilnika rada, ili kriterijuma za izdavanje rješenja?
Da li ti i slični dokumenti podliježu aktu o javnosti infornacija (ili kako se već zove)?

melb26sa

Post by melb26sa » 17/08/2010 00:40

PRO testant wrote:Kako se može doći do njihovog pravilnika rada, ili kriterijuma za izdavanje rješenja?
Da li ti i slični dokumenti podliježu aktu o javnosti infornacija (ili kako se već zove)?

Zar se i pravilnici ne moraju objaviti u sluzbenom listu? Sve podlijeze zakonu o slobodi pristupa informacijama, samo moras biti uporan. Izuzetak su informacije od drzavne vaznosti, vojne tajne i slicno.

Alive

Post by Alive » 30/11/2011 19:10

Evo u jednom objektu na Hrasnom veoma polularnom, likovi tipa Mevlida se secu okolo :D sam nasao velikog ZIVOG bubasvabu ili sta vec u sendvicu!!! Sva sreca da sendvic nisam poceo jesti nego je izasao odmah nakon sto sam odmotao celofan! Na koji broj i kome ovo da prijavim??? Sanitarnoj???

Ustvari nemam sta da krijem o kojem objektu se radi... Radi se o onom objektu koji drze vehabije oni pilici i ono preko puta Robota... Sto je najzalosnije kupujem kod njih skoro od kako su se otvorili, hrana im je stvarno dobra BILA! Da sam znao sta cu naci u sendvicu... FUUUJ!!!
I molim vas da rasprava ne ide u smjeru "vehabija itd" ... znate na sta mislim... O tome postoje teme.

Kome da ovo prijavim???

Hvala

chuchumbamayumbe

Post by chuchumbamayumbe » 30/11/2011 19:14

Alive wrote:Evo u jednom objektu na Hrasnom veoma polularnom, likovi tipa Mevlida se secu okolo :D sam nasao velikog ZIVOG bubasvabu ili sta vec u sendvicu!!! Sva sreca da sendvic nisam poceo jesti nego je izasao odmah nakon sto sam odmotao celofan! Na koji broj i kome ovo da prijavim??? Sanitarnoj???
Krajnje je vrijeme da neko nešto uradi sa onim uhljupima o kojima ti pričaš.
Gledam ljetos, poslagali one sendviče na +40, stoje umotani u celofan, na suncu, nigdje frižidera, nigdje vrijeme kada su pripremljeni, fuj. Čudi me kako niko nije poginuo od onih njihovih pripravaka!? A na stranu to da kod njih ne postoji račun. Isto kao i kod onih prekoputa, onaj granap na ćošku.
Sanitarna inspekcija, privredna inspekcija...
Last edited by chuchumbamayumbe on 30/11/2011 19:20, edited 1 time in total.

Alive

Post by Alive » 30/11/2011 19:17

Koji broj da zovem od svih ovim ovdje napisanih??? Hvala

PipiDugaDevetka
Location: Živim u nadi RBiH, druge adrese nemam. Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

Post by PipiDugaDevetka » 30/11/2011 19:23

Alive wrote:Evo u jednom objektu na Hrasnom veoma polularnom, likovi tipa Mevlida se secu okolo :D sam nasao velikog ZIVOG bubasvabu ili sta vec u sendvicu!!! Sva sreca da sendvic nisam poceo jesti nego je izasao odmah nakon sto sam odmotao celofan! Na koji broj i kome ovo da prijavim??? Sanitarnoj???

Ustvari nemam sta da krijem o kojem objektu se radi... Radi se o onom objektu koji drze vehabije oni pilici i ono preko puta Robota... Sto je najzalosnije kupujem kod njih skoro od kako su se otvorili, hrana im je stvarno dobra BILA! Da sam znao sta cu naci u sendvicu... FUUUJ!!!
I molim vas da rasprava ne ide u smjeru "vehabija itd" ... znate na sta mislim... O tome postoje teme.

Kome da ovo prijavim???

Hvala
Jesi li sačuvao fiskalni račun? Jesi.
Nazovi 770-100 -centralu Inspektorata Kantona i traži Sanitarnu ili Tržišnu inspekciju. Zovi do 09:00 sati redovnog radnog dana jer kasnije ''odu na teren''.
Inspektorat se nalazi kod RTV Doma na A. Polju.

Sretno i dojavi šta je bilo.

Alive

Post by Alive » 30/11/2011 19:28

Ok hvala. Vidjeti cemo sta ce biti :thumbup:

PipiDugaDevetka
Location: Živim u nadi RBiH, druge adrese nemam. Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

Post by PipiDugaDevetka » 02/12/2011 13:20

Alive wrote:Ok hvala. Vidjeti cemo sta ce biti :thumbup:
Šta bi?

Wind

Post by Wind » 02/12/2011 13:25

čuj fiskalni račun...... :lol:

PipiDugaDevetka

Post by PipiDugaDevetka » 02/12/2011 13:29

Wind wrote:čuj fiskalni račun...... :lol:
http://www.sarajevo-x.com/forum/viewtop ... =1&t=93077
Ja i u buregdžinici tražim fiskalni račun, pa i kafu kada popijem u kafiću.

Zar ti ne uzimaš fiskalni račun za kupljeno bilo šta?

Post Reply