Samo za ozenjene muskarce

Seks, ljubav, erotika, odnosi među (s)polovima... Molimo ponašajte se kulturno.

Moderators: Euridika, _BataZiv_0809

Locked
Kindzadza

#376 Re: Samo za ozenjene muskarce

Post by Kindzadza » 08/12/2011 20:41

Vidljivo los tranzicijski pomak... Ako hocete u EU, moracete malo biti nemoralniji. :D

Mis mekinjas

#377 Re: Samo za ozenjene muskarce

Post by Mis mekinjas » 08/12/2011 20:46

Juli, ne daj Bože da budeš prevarena.... Od srca ti želim..... :roll:
Ni za jednu noć, ni na više noći... Sve je to paralelni svemir.... Kako god okreneš... :-)

Katy

#378 Re: Samo za ozenjene muskarce

Post by Katy » 09/12/2011 00:35

juli84 wrote:
Katy wrote:
juli84 wrote:Samo kazem da se ne moze svaka prevara strpati u isti kos.
Znaci ,recimo,ako tvoj muz povali neku tamo,nebitno koju, jednom.....pa onda za neko vrijeme povali neku drugu.....
pa prodje jedan vremenski period pojavi se i treca...i krene to tako.....to je po tebi za oprostiti?
A recimo da ima uporedo tebe jos jednu ,jedno dvije ,tri godine...nalaze se,provode zajednicke sate to nebi bilo za oprostiti?
Ja kako gledam na to .......bila jedna,bilo ih vise sve se svodi na isto.....taj neki povaljuje okolo ,a ti i dalje vjerujes u zajednistvo,ljubav itd.....pa sad voli li on promjeniti ili je zadovoljan samo jednom, nebitno!
Meni to sve isto.....cim nekom nije dovoljna osoba s kojom je, vec mu treba jos nesto, sve je zrelo za razvoda/prekida !
Vjerujem da postoje ljudi čija je seksualna energija veća nego kod drugih ljudi i koji imaju potrebu ispoljiti tu svoju energiju, kad su s nekim jednokratno znači da je u pitanju samo ispoljavanje te energije, a kad su s nekim u vezi onda je to nešto drugo.
Ko smo mi da ljudima koji imaju takvu potrebu to uskraćujemo ili da to osporavamo samo zato što mi nemamo istu potrebu.
Ako voli promijeniti to je ok, ali ako voli vodati dvije, dvojicu u isto vrijeme onda je to već za raspravu.
Juli ?! :)
Vidim ja na sta ti hoces da 'izadjes' sa pricom :)
Ali.....hajde mi objasni jednu stvar.....
Istina,postoje ljudi sa vecim potrebama sexualnim i stalnom zeljom za promjenom partnera!
Cemu vezivanje onda za jednu osobu?Cemu?Nema smisla....oni koji su takvi to vrlo dobro znaju o sebi.
Vec sam jednom rekla....ne osudjujem im prirodu....osudjujem im to sto sto se vezu brakom za jednu osobu
a uporedo to rade....tu ne igra vise ulogu jedna ili pet ili stotine 'promjena'......
I ovakvo sto moze oprostiti partneru samo onaj koji i sam ima takve potrebe ili apsolutno ne voli ,ne osjeca sta treba prema partneru....

sarajlija_ba

#379 Re: Samo za ozenjene muskarce

Post by sarajlija_ba » 09/12/2011 01:02

juli84 wrote: Odobravam usputne prije nego one paralelne, znači od dva zla bih prije izabrala manje zlo.
Znaš ono ima muškaraca koji usreće mnogo žena i onih koji jedva jednu unesreće, e pa ja bih radije bila sa ovim prvim tipom :-D .
juli84 wrote: Vjerujem da postoje ljudi čija je seksualna energija veća nego kod drugih ljudi i koji imaju potrebu ispoljiti tu svoju energiju, kad su s nekim jednokratno znači da je u pitanju samo ispoljavanje te energije, a kad su s nekim u vezi onda je to nešto drugo.
Ko smo mi da ljudima koji imaju takvu potrebu to uskraćujemo ili da to osporavamo samo zato što mi nemamo istu potrebu.
Ako voli promijeniti to je ok, ali ako voli vodati dvije, dvojicu u isto vrijeme onda je to već za raspravu.
Među najboljim postovima koje sam pročitao na ovom forumu.
Zrelo, lucidno i pronicljivo razmišljanje :thumbup:

soe

#380 Re: Samo za ozenjene muskarce

Post by soe » 09/12/2011 10:00

vjerovatno najcesci razlog koji dovodi do prevare je kvantitativno/kvalitativni nedostatak seksa medju partnerima, a isto nije nuzno posljedica nedostatka pozitivnih emocija, vec fizicko/psihicke iscrpljenosti jednog od partnera. ponajbolja prevencija je izbjegavanje, u sirokom luku, svakih potencijalnih ili direktnih situacija koje mogu rezultirati prevarom.

♥ Julianna ♥

#381 Re: Samo za ozenjene muskarce

Post by ♥ Julianna ♥ » 09/12/2011 10:03

soe wrote:vjerovatno najcesci razlog koji dovodi do prevare je kvantitativno/kvalitativni nedostatak seksa medju partnerima, a isto nije nuzno posljedica nedostatka pozitivnih emocija, vec fizicko/psihicke iscrpljenosti jednog od partnera. ponajbolja prevencija je izbjegavanje, u sirokom luku, svakih potencijalnih ili direktnih situacija koje mogu rezultirati prevarom.
I po mogućnosti obući jednu ovakvu nošnju :roll:

Image

soe

#382 Re: Samo za ozenjene muskarce

Post by soe » 09/12/2011 10:28

prema nedavnim naucnim istrazivanjima utvrđeno je da vanzemaljci smatraju krajnje neeroticnim odijelo prikazano na slici iznad, te se oblacenje istog preporucuje u slucaju da ljudska jedinka zeli da preduzme preventivne korake za sprecavanje seksualnih odnosa sa vanzemaljcima

♥ Julianna ♥

#383 Re: Samo za ozenjene muskarce

Post by ♥ Julianna ♥ » 09/12/2011 10:31

Dabome i sa vanzemaljcima i sa zemaljcima :roll:

soe

#384 Re: Samo za ozenjene muskarce

Post by soe » 09/12/2011 10:37

nije tacno. mnoge "zemaljke" ispod ovakvog odijela ocekuju i astronauta, te su sklone cinjenju preljube u slucaju da "zemaljac" dodje u njemu. radi uspjesne realizacije preljube preporuka vecini je da se skidanje odijela vrsi u potpunom mraku

♥ Julianna ♥

#385 Re: Samo za ozenjene muskarce

Post by ♥ Julianna ♥ » 09/12/2011 10:46

A u slučaju oženjenog "zemaljca" u astronautskom odijelu, da bi ste prevenirali preljubu ili pak dobili vremena za razmišljanje i eventualno predomišljanje, pritisnite gumb da isključite gravitaciju.

Ateista

#386 Re: Samo za ozenjene muskarce

Post by Ateista » 09/12/2011 10:52

Katy wrote:
Juli ?! :)
Vidim ja na sta ti hoces da 'izadjes' sa pricom :)
Ali.....hajde mi objasni jednu stvar.....
Istina,postoje ljudi sa vecim potrebama sexualnim i stalnom zeljom za promjenom partnera!
Cemu vezivanje onda za jednu osobu?Cemu?Nema smisla....oni koji su takvi to vrlo dobro znaju o sebi.
Vec sam jednom rekla....ne osudjujem im prirodu....osudjujem im to sto sto se vezu brakom za jednu osobu
a uporedo to rade....tu ne igra vise ulogu jedna ili pet ili stotine 'promjena'......
I ovakvo sto moze oprostiti partneru samo onaj koji i sam ima takve potrebe ili apsolutno ne voli ,ne osjeca sta treba prema partneru....
Jedna ispravka, nema razlike jeli brak ili veza, takvi ljudi nisu za pravih veza uopste, osim u slucaju da nadju partnera koji ima slicna shvatanja i koji ce to prihvatiti i nece mu smetati, a to su uglavnom swingeri. U slucaju obostranog dogovora sve je ok.

plain vanilla
Location: Jer ti si jedini način da pokrijem golotinju ove detinje duše...

#387 Re: Samo za ozenjene muskarce

Post by plain vanilla » 09/12/2011 10:52

NeyDan wrote:Zene ugledajte se na juli! :run:

Da napomenem da sam sretno neozenjen! :oops:
kad se ozenis, ugledaj se na juli
i zeni oprosti usputne prevare :mrgreen:

i ti i ostali koji se slazu s njom

Filter

#388 Re: Samo za ozenjene muskarce

Post by Filter » 09/12/2011 10:57

plain vanilla wrote:

cuj nje, opet brkas usputni, bezazleni izlet i degenek 8-)

alibaba_i_30_godina

#389 Re: Samo za ozenjene muskarce

Post by alibaba_i_30_godina » 09/12/2011 15:27

plain vanilla wrote:

Ma nije da se slazem sa njom, niti da planiram da tako nesto radim svojoj zeni, ali opet nikad se ne moze znati sta ti se moze desiti u zivotu. Mnoge stvari izmaknu kontroli, zasto ne bi moglo i tako nesto?!

Svi znamo da danas vecina ljudi u braku vara, ili barem znamo nekog u blizoj okolini koja to cini. Imam osjecaj da Juli nije ovako prije razmisljala, ali da je vremenom jednostavno popustila, jer sta joj drugo preostaje?! Niko ne zna kakva je situacija iza zatvorenih vrata, zasto npr. razvod ne dolazi u obzir i slicno.

Mada po meni razlog zasto neko vara nekog u vezi jeste i velikim dijelom krivica prevarene osobe. Nedostatak konverzacije, dobre atmosfere, samopouzdanja, nevolja, neraspolozenje, ....

PalaSa Marsa

#390 Re: Samo za ozenjene muskarce

Post by PalaSa Marsa » 09/12/2011 17:27

♥ Julianna ♥ wrote:A u slučaju oženjenog "zemaljca" u astronautskom odijelu, da bi ste prevenirali preljubu ili pak dobili vremena za razmišljanje i eventualno predomišljanje, pritisnite gumb da isključite gravitaciju.
Ama za sve probleme imamo rjesenje :kiss: :-D

PalaSa Marsa

#391 Re: Samo za ozenjene muskarce

Post by PalaSa Marsa » 09/12/2011 17:30

juli84 wrote:
Vjerujem da postoje ljudi čija je seksualna energija veća nego kod drugih ljudi i koji imaju potrebu ispoljiti tu svoju energiju, kad su s nekim jednokratno znači da je u pitanju samo ispoljavanje te energije, a kad su s nekim u vezi onda je to nešto drugo.
I ja virujem da postoje pametni ljudi koji ce svoju energiju 'spoznat' na vakat, pa nece ufatit' 'naku tamo sto joj je svejedno dal' ce je varat' il' nece pa tu svoju energiju rasipat' 'nako usputno, pa tvrdit' da je to dobro i jednokratno u isti mah. :-) Sve u redu, eto da kazem "postujem ovo misljenje" (teska srca, s' izvinjenjem :mrgreen: ) al' nebi mi bilo drago da se neka seka ili braco vode ovim misljenjem, posto je forum tak'e prirode da ga svi mogu citat'. :roll: :D

plain vanilla
Location: Jer ti si jedini način da pokrijem golotinju ove detinje duše...

#392 Re: Samo za ozenjene muskarce

Post by plain vanilla » 09/12/2011 17:36

NeyDan wrote: Ma nije da se slazem sa njom, niti da planiram da tako nesto radim svojoj zeni, ali opet nikad se ne moze znati sta ti se moze desiti u zivotu. Mnoge stvari izmaknu kontroli, zasto ne bi moglo i tako nesto?!

Svi znamo da danas vecina ljudi u braku vara, ili barem znamo nekog u blizoj okolini koja to cini. Imam osjecaj da Juli nije ovako prije razmisljala, ali da je vremenom jednostavno popustila, jer sta joj drugo preostaje?! Niko ne zna kakva je situacija iza zatvorenih vrata, zasto npr. razvod ne dolazi u obzir i slicno.

Mada po meni razlog zasto neko vara nekog u vezi jeste i velikim dijelom krivica prevarene osobe. Nedostatak konverzacije, dobre atmosfere, samopouzdanja, nevolja, neraspolozenje, ....
Ne moze se znati sta ce se desiti i sta ce ko oprostiti, ali da unaprijed kazem da mi ne smeta... :-) unaprijed mogu reci da bih ga razgulila :lol: ali kad bi mi se to zaista desilo, ne znam kako bih reagirala.. unaprijed amnestija, jok

Ovo o krivnji ne bih da komentiram, jer za dobru vezu, brak je potrebno dvoje, a za prekid samo jedno.

pici

#393 Re: Samo za ozenjene muskarce

Post by pici » 09/12/2011 17:43

meni je najgore kad mi ženMska poslije faze unosa, driblanja i tako to pita "jes ti oženjen" :shock: ..."jesam al sam time iskusan" :oops:

Ghost_Rider_XXX

#394 Re: Samo za ozenjene muskarce

Post by Ghost_Rider_XXX » 09/12/2011 17:48

NeyDan wrote:
plain vanilla wrote:

Ma nije da se slazem sa njom, niti da planiram da tako nesto radim svojoj zeni, ali opet nikad se ne moze znati sta ti se moze desiti u zivotu. Mnoge stvari izmaknu kontroli, zasto ne bi moglo i tako nesto?!

Kako stvari mogu izmaći kontroli?! Oklizneš se na koru od banane i upadneš u dotičnu i tako par hiljada puta. Daj molim te. Svi varaju zato što to hoće, mogu, imaju želju, potrebu itd. Medjutim ne postoji opravdanje, ako nisi zadovoljen i zadovoljan postoji razlaz, pa natakari koga god hoćeš.

Krivica druge osobe?! Može bit, u datom trenutku partner može imati težak period istina, ali to opet ne znači da je rješenja zveknut prvu na koju naidješ.

alibaba_i_30_godina

#395 Re: Samo za ozenjene muskarce

Post by alibaba_i_30_godina » 09/12/2011 18:03

plain vanilla wrote:
NeyDan wrote: Ma nije da se slazem sa njom, niti da planiram da tako nesto radim svojoj zeni, ali opet nikad se ne moze znati sta ti se moze desiti u zivotu. Mnoge stvari izmaknu kontroli, zasto ne bi moglo i tako nesto?!

Ne moze se znati sta ce se desiti i sta ce ko oprostiti, ali da unaprijed kazem da mi ne smeta... :-) unaprijed mogu reci da bih ga razgulila :lol: ali kad bi mi se to zaista desilo, ne znam kako bih reagirala.. unaprijed amnestija, jok

Ovo o krivnji ne bih da komentiram, jer za dobru vezu, brak je potrebno dvoje, a za prekid samo jedno.
Nisam ni ja nigdje napisao da mi to ne smeta ... prvi post na ovoj temi je bio ironican, elem nije uspjelo koliko vidim. Naravno da svakom smeta, mnogima cak i kad pomisle na tako nesto, ali opet ne znam i ne smijem tvrditi kako bih reagovao u takvoj situaciji ... u situaciji da saznam da me zena vara sa nekoliko drugih muskaraca ... vjerovatno bih je i ja razgulio, ili bar tako sad mislim, ali ko zna, mozda budem kreten pa se toliko zalijepim za nju. :oops: :mrgreen:

Ono sto zasigurno znam jeste da ne bih volio da se nadjem u takvoj situaciji! Elem, ne znam sta trazimo na ovoj temi, nit' sam ja ozenjen, nit' si ti muTko. :oops:

alibaba_i_30_godina

#396 Re: Samo za ozenjene muskarce

Post by alibaba_i_30_godina » 09/12/2011 18:07

Ghost_Rider_XXX wrote: Kako stvari mogu izmaći kontroli?! Oklizneš se na koru od banane i upadneš u dotičnu i tako par hiljada puta. Daj molim te. Svi varaju zato što to hoće, mogu, imaju želju, potrebu itd. Medjutim ne postoji opravdanje, ako nisi zadovoljen i zadovoljan postoji razlaz, pa natakari koga god hoćeš.

Krivica druge osobe?! Može bit, u datom trenutku partner može imati težak period istina, ali to opet ne znači da je rješenja zveknut prvu na koju naidješ.
Opravdanje mozda ne postoji, ali zato tu su razlozi zbog kojih je doslo do toga! Siguran sam da vecina muskaraca/zena koji su prevarili nisu to uradili iz cista mira, vjerovanto je postojao neki drugi razlog ... mozda ljubomora, laz, nepostenje i mnogi drugi.

A vjeruj mi da razlaz nije tako jednostavan, i da mnogima tesko pada, pogotovo ako su tu ukljucena djeca. Okruzen sam sa nekoliko ljudi koji su dosta razmisljali u vezi toga ... neki su se razisli, a neki su jos uvijek zajedno.

Ghost_Rider_XXX

#397 Re: Samo za ozenjene muskarce

Post by Ghost_Rider_XXX » 09/12/2011 18:11

NeyDan wrote:
Ghost_Rider_XXX wrote: Kako stvari mogu izmaći kontroli?! Oklizneš se na koru od banane i upadneš u dotičnu i tako par hiljada puta. Daj molim te. Svi varaju zato što to hoće, mogu, imaju želju, potrebu itd. Medjutim ne postoji opravdanje, ako nisi zadovoljen i zadovoljan postoji razlaz, pa natakari koga god hoćeš.

Opravdanje mozda ne postoji, ali zato tu su razlozi zbog kojih je doslo do toga! Siguran sam da vecina muskaraca/zena koji su prevarili nisu to uradili iz cista mira, vjerovanto je postojao neki drugi razlog ... mozda ljubomora, laz, nepostenje i mnogi drugi.

A vjeruj mi da razlaz nije tako jednostavan, i da mnogima tesko pada, pogotovo ako su tu ukljucena djeca. Okruzen sam sa nekoliko ljudi koji su dosta razmisljali u vezi toga ... neki su se razisli, a neki su jos uvijek zajedno.
Niko ne kaže da je jednostavan, iz prve ruke znam koliko djeca pate poslije razvoda roditelja. Ali bolje i to i hodati čista obraza nego se konektovat gdje stigneš i onda ići sav happy kući ženi/mužu.

Usput budi rečeno znam više ljudi kako muškaraca tako i žena koji varaju zato što im se može, a ne zato što im nešto ne štima u vezi. Ego je jedna mnogo zahebana institucija.

alibaba_i_30_godina

#398 Re: Samo za ozenjene muskarce

Post by alibaba_i_30_godina » 09/12/2011 18:36

Ghost_Rider_XXX wrote:
NeyDan wrote:

Niko ne kaže da je jednostavan, iz prve ruke znam koliko djeca pate poslije razvoda roditelja. Ali bolje i to i hodati čista obraza nego se konektovat gdje stigneš i onda ići sav happy kući ženi/mužu.

Usput budi rečeno znam više ljudi kako muškaraca tako i žena koji varaju zato što im se može, a ne zato što im nešto ne štima u vezi. Ego je jedna mnogo zahebana institucija.
Slazem se da ego u svemu tome igra veliku ulogu, al' opet ne vjerujem da je samo to u pitanju. Niko ti nece reci tacan razlog zasto to radi, niti se nekome moze vjerovati u potpunosti u te price. Mozda neke osobe zele da to izgleda da je zbog njihovog ega, ali mislim da je tu ipak nesto drugo u pitanju, obicno je nesto do osobe sa kojom je u braku, a razloga moze biti na desetine.

Da napomenem, da me opet pogresno ne razumijete, nisam za niti opravdavam varanje, ali kazem da ipak nije mi toliko cudno kada cujem da je neko nekoga prevario, pogotovo ako sam djelimicno upucen u odnoce i atmosferu iza siroj javnosti zatvorenih vrata.

Ego svakako zna biti veliki problem, na obje strane.

Great Cornholio

#399 Re: Samo za ozenjene muskarce

Post by Great Cornholio » 10/12/2011 19:50

juli84 wrote: Vjerujem da postoje ljudi čija je seksualna energija veća nego kod drugih ljudi i koji imaju potrebu ispoljiti tu svoju energiju, kad su s nekim jednokratno znači da je u pitanju samo ispoljavanje te energije, a kad su s nekim u vezi onda je to nešto drugo.
Da, taj poremećaj se zove hiperseksualnost, kod muškaraca se označava nazivom satirijaza, a kod žena kao ninfomanija. Taj poremećaj može biti organski uslovljen ( razna oboljenja i degenerativnii procesi na mozgu) a može biti i čisto psihički prirode
Hiperseksualnost je mnogo češća u vidu psihičkog poremećaja, a glavni uzrok je kompleks manje vrijednosti. Osoba se oslobađa tog kompleksa stalnim potvrđivanjuem svoje "vrijednosti" u sferi seksualnih odnosa.

Kad si s nekim u vezi a imaš seksualne odnose sa nekim drugim to znači da si egoista, da ti je vlastito zadovoljstvo važnije od sreće osobe s kojom si u vezi.
To dalje kaže da imaš loš karakter, da si emocionalno neuravnotežen i da bi trebao potražiti pomoć od nekog stručnjaka iz oblasti mentalnog zdravlja.

sarajlija_ba

#400 Re: Samo za ozenjene muskarce

Post by sarajlija_ba » 11/12/2011 23:53

Great Cornholio wrote: Kad si s nekim u vezi a imaš seksualne odnose sa nekim drugim to znači da si egoista, da ti je vlastito zadovoljstvo važnije od sreće osobe s kojom si u vezi.
To dalje kaže da imaš loš karakter, da si emocionalno neuravnotežen i da bi trebao potražiti pomoć od nekog stručnjaka iz oblasti mentalnog zdravlja.
Ako imaš neku sa strane jer imaš potrebu veću nego što tvoj partner/ica može zadovoljiti znači da si za Haga...
Ma 'ajte molim vas :lol:

Locked