"Samo SDP moze zaustaviti Dodika"

Stranke, političari... Recite i Vi svoje mišljenje!
Post Reply
SherlockHolmes

"Samo SDP moze zaustaviti Dodika"

Post by SherlockHolmes » 15/09/2006 21:59

Image
:lol: :lol: :lol:

Sta ovo bi?? Je li se ovo Zlaja nesto posvadjao sa nesudjenim koalicionim partnerom? :D
Last edited by SherlockHolmes on 16/09/2006 13:17, edited 1 time in total.

pupa_hava

Post by pupa_hava » 15/09/2006 22:00

Dva drugara dobra stara.... :lol:

hapsi sve

Post by hapsi sve » 18/09/2006 06:06

cime?mozda ce osnovat lovacko drustvo? :D :D

Krugman

Re: "Samo SDP moze zaustaviti Dodika"

Post by Krugman » 18/09/2006 07:59

SherlockHolmes wrote:Sta ovo bi?? Je li se ovo Zlaja nesto posvadjao sa nesudjenim koalicionim partnerom? :D

Mnogo stvari je objasnjeno u samom intervju-u. Nisam obozavatelj Lagumdzije, ali mislim da je SDP jedina stranka koja ima realnu strategiju otpora vrlo, vrlo opasnom Dodiku i ovim kriminalcima iz SDA i Silajdziceve SBiH.

DANI: Po svemu sudeci, nacionalne opcije su pred izbore zauzele cijeli politicki prostor u Bosni i Hercegovini. Njih više ne predstavljaju samo "klasicni" nacionalisticki pokreti - SDA, SDS, HDZ nego se stice utisak da su nacionalno još "glasniji" Dodik (SNSD), Silajdžic (SBiH)... Koji politicki prostor u takvom kontekstu preostaje SDP-u?

LAGUMDŽIJA: Prije dva mjeseca u Washingtonu, predsjednik americkih demokrata Howard Dean me je pitao: "Gospodine Lagumdžija, vaša konstanta je bila da sa nacionalistima necete praviti vlast: da li se to pred ove izbore promijenilo imajuci u vidu da i oni vaši tradicionalni partneri sada više nisu onakvi kakvi su tradicionalno bili?" Rekao sam: "Nisam se ja promijenio, oni su." Niti ja niti SDP necemo sa nacionalistima. Druga je stvar što se promijenio odgovor na pitanje ko je nacionalista. Naime, sada je više nego evidentno da su i Dodik i Stranka za BiH postali radikali u odnosu na, recimo, SDS i SDA. Šta ce oni uraditi u ovih 20 dana ne znam, ali u svakom slucaju ovo što rade Silajdžic i Dodik na neki nacin izgleda kao dobro izrežirani film. Evo, jucer sam bio u Vlasenici i Srebrenici (razgovor voden u utorak, 12. 9.; op. aut.) i rekli su mi kako je Dodik na skupu u Šekovicima, govoreci o svima nama, rekao: "Najviše bih volio da pobijedi Silajdžic jer cu s njim lakše dogovoriti podjelu BiH!" Dakle, evidentno je da, ukoliko se Dodik i Silajdžic i poslije izbora budu na ovaj nacin legitimirali, ne mogu racunati na saradnju sa SDP-om. S druge strane, mislim da je Dodik narocito pomogao Silajdžicu u uzajamnom bildanju: njih dvojica kao da jedan drugom ubrizgavaju steroide direktno u venu. I to vrlo radikalno. Nadam se da ce ovi izbori, kao neka vrsta doping-kontrole, otkriti da su oni na steroidima, bojim se nacionalistickim više nego što je to pristojno cak i u jednoj ovakvoj zemlji.
Dodik je vrlo inteligentno Silajdžicu dao pricu o referendumu s namjerom da Silajdžic ovdje bude branilac i brana jednom takvom referendumu. I Dodiku i Silajdžicu je jasno da prica o bilo kakvom referendumu nema apsolutno nikakvo uporište - ni pravno ni politicko ni medunarodno
ni domace. Silajdžic odlicno zna da se BiH bez entiteta ne može napraviti bez Daytonom propisane procedure koja podrazumijeva da Srbi iz Republike Srpske žele da se ona ukine. Dodik odlicno zna da je eferendum u RS-u o secesiji ilegalan i da bi prakticno kretanje u takvom smjeru od RS-a napravilo turski Kipar, koji je i poslije 30 godina Denktaseve avanture završio ni sa Turskom ni sa Evropskom unijom. Ne vjerujem da Dodik želi da od RS-a napravi išta tursko, pa ni turski Kipar. Dakle, iako obojica znaju da od toga nema ništa, jedan drugom
su potrebni kao partneri jer bi samo na taj nacin na koji oni žele da vladaju svaki dobio svoje parce BiH, makar ona ostala u nekoj avnojevskoj granici, pa bi se tacno znalo koji od njih vlada kojim rudnikom, kojom elektroprivredom, kojom rijekom, kojim telekomom, kojom željezarom, kojom bankom... Mislim da javnosti treba vrlo jasno reci - brana Dodiku i Dodikovom nacionalizmu nisu ni Silajdžic ni Tihic vec SDP BiH. Na Dodikov nacionalizam se ne može odgovoriti drugim nacionalizmom vec samo antinacionalizmom kao što radimo mi. Sve drugo je rušenje i dijeljenje Bosne i Hercegovine. Kljucno pitanje je da li ce Dodik ili SDP imati vodece mjesto u bh. parlamentu. Ustvari, ovdje se Bošnjacima baca u oci lažna dilema - k'o biva vidite ko ce bolje da zaustavi Dodika, jal' Sulejman jal' Haris. A odgovor je - nece nijedan. To može samo SDP.

DANI: Možete li definirati koliku je zapravo štetu Dodik nanio bloku koji je prepoznat kao reformisticki i cije su stubove nekad cinili upravo SDP i SNSD?

LAGUMDŽIJA: Napravio je neprocjenjivu štetu cijeloj zemlji, a i ljudima koji su u njega vjerovali. Veliki broj ljudi je prije godinu dana iskreno vjerovao da je Dodik šansa za citavu BiH.

DANI: Jeste li i Vi bili medu njima?
LAGUMDŽIJA: Nisam, ali da sam vam to rekao, optužili biste me da navodim vodu na svoj mlin. Mislim da je Dodik odlican za rad pod nadzorom. Ukoliko ima apsolutnu moc i ukoliko nije institucionalno i odgovorno sputan, nastaju problemi. Dogovori s njim vrijede samo ukoliko iza sebe imate silu, ali ne argumenata vec golu silu. On je izuzetno pragmatican, kad nešto odluci, beskompromisan je, ali nije od velikog sistema. On kreira sistem po svojoj mjeri i taj se sistem
raspadne cim se on izmakne. S obzirom na to da je ovo zemlja u kojoj se prave institucije sistema, bojim se da Dodik bez nekog ozbiljnijeg straha od konsekvenci nije covjek od velikog kreativnog potencijala za kreiranje institucija ove države. Pritom izuzetno cijenim njegove napore i suprotstavljanje SDS-u u vremenima poslije rata. Smatram da je napravio veliki posao kao premijer Vlade RS-a pomažuci DOS-u i pokojnom Dindicu da sruše Miloševica onako kako se Miloševic jedino i mogao srušiti. Tu mu treba skinuti kapu. Da nije takav kakav jeste, tada bi teško uspio, ali danas ova zemlja ulazi u drugo vrijeme i Dodik itekako može biti dio buducnosti ove zemlje, ali pod uslovom da radi sa ljudima s kojima ne može raditi sve što hoce. Pobjeda SDA, SBiH ili Dodika bi znacila da je on garant medunarodnoj zajednici protiv kreiranog
bošnjackog radikalizma. Pobjeda SDP-a bi znacila da je medunarodna zajednica dobila garanta koji nece dozvoliti Dodikov radikalizam.

DANI: Kakav je današnji i, eventualno, sutrašnji odnos izmedu SDP-a i SNSD-a s obzirom na nominalno istu politicko-ideološku orijentaciju dviju stranaka?

LAGUMDŽIJA: Sreca da upotrijebiste rijec nominalno. Covjek na ovim prostorima, narocito politicar, nije uvijek ono što tvrdi da jeste. Dodikova i SDP-ova socijaldemokratija su dvije potpuno razlicite socijaldemokratije. Meni su prije osam godina iz medunarodnih krugova
predlagali da budem pragmatican: Dodik je, kao, srpski socijaldemokrata, ja sam trebao biti bošnjacki socijaldemokrata i pobijediti SDA i samo se tražio hrvatski. A bilo je puno kandidata:
jedan je bio Ivo Komšic, drugi Jadranko Prlic... Odbio sam taj projekat jer sam smatrao da se BiH ne može integrirati bez politicke snage koja ce biti najjaca, a biti u osnovi multietnicka.

DANI: Još cete reci i da ste bili vidoviti i da niste sumnjali kako ce Prlic završiti u Haagu?

LAGUMDŽIJA: Pa, dobro, nisam bio baš potpuno vidovit. Nisam vjerovao da ce Ivo Komšic završiti kao covjek koji se danas u svojoj knjizi hvali kako je Franjo Tudman bobanovcima rekao: "Pazite mi Ivu, nemojte da mu išta fali." Nisam znao da je tako bilo.

DANI: Kako reagirate na primjedbe stranaka sa hrvatskim predznakom na kandidaturu Željka Komšica za Predsjedništvo BiH?

LAGUMDŽIJA: HDZ, nazovimo ga Covicev, nema apsolutno nikakvo pravo nešto zamjerati, jer je Ivo Miro Jovic izabran u Predsjedništvo sa samo jednim hrvatskim glasom i uz punu podršku Bošnjaka Stranke za BiH i SDA. Ljubic ima još manje prava jer je sebi dozvolio luksuz da
pokupi poslanicka mjesta bez izlaska na izbore iz stranke koja je ta mjesta dobila na izborima. On, dakle, nema nikakvo pravo da prica o legitimitetu jer je on potpuno nelegitimno i nelegalno parlamentarna stranka. On je izdao HDZ samo zato što nije postao predsjednik i zapravo se pretvorio u malog HDZ-ovog Sejdu Bajramovica. Necu da budem maliciozan pa da pitam Tudmanovoga nasljednika koji je tvrdio da Bošnjaci nisu narod vec islamizirani Hrvati, šta mu onda fali da takvo "hrvatsko cvijece" utice na izbor prvog Hrvata BiH. S trece strane još su jadniji napadi koji dolaze iz tzv. patriotskog bloka. Iako ovdje moram napraviti malu digresiju: moj nekadašnji stranacki kolega - Nijaz Durakovic - me prijatno iznenadio kad je rekao da ce glasati za Željka Komšica, jer je SDP uvijek imao bolje Hrvate od HDZ-a i Srbe od SDS-a.
Koristim priliku da se nakon nekoliko godina iskreno složim s njegovom tvrdnjom, tim prije što njegov patriotski blok ima svog kandidata za Predsjedništvo, cak dvojicu njemu dragih lažnih patriota Bošnjaka. Mene je, priznajem, šokirao nastup Harisa Silajdžica...

DANI: Upravo sam Vas htjela pitati: zar nije najvece iznenadenje Silajdžiceva podrška Boži Ljubicu, jednom od provjerenih Tudmanovih kadrova?

LAGUMDŽIJA: Haris me je zaista iznenadio kada je prije deset dana, u TV debati sa mnom, nicim izazvan stao u odbranu Ljubica i rekao da Željko Komšic nema moralno pravo da bude kandidat. Jedino me je više šokirao kada je sedam dana kasnije odlucio da to dalje elaborira samom Željku Komšicu. Mislio sam da mu se prvi put omakla greška, lapsus, ali on je
ocigledno upao u ono - nije majka sina karala što se kockao nego što se vadio. On se naprosto dalje zaglavljivao u blato. Potpuno me je frapiralo da Haris ima obraza da gleda Željka u oci, Željka Komšica koji je u tenama i u rovu zaradio Zlatnog ljiljana i koji je u tim tenama docekao
Dejtonski sporazum u snijegu na Treskavici, i da mu kaže: "Ti nemaš moralno pravo!" Nikada me nije više šokirao. Necu da kažem kao Željko - prodao. Iskreno vjerujem da je ta izjava, odnosno ocigledan stav, ubistvo gradanske BiH sa predumišljajem. Potpuno sam uvjeren da ce
upravo gradanska BiH kazniti Silajdžica na ovim izborima ne tako što ce glasati za Tihica nego tako što ce glasati za Željka Komšica.

DANI: Cini se, zaista, da je previše pažnje posveceno kampanji za Predsjedništvo BiH, iako je daleko logicnije da se prava bitka vodi tamo gdje je i najbitnije, dakle za vecinu u Parlamentu i mandat za formiranje Vlade?

LAGUMDŽIJA: Zaista je krajnje vrijeme da se debata, narocito u Federaciji, pomjeri na to ko ce pobijediti u Parlamentu. Predsjedništvo, s obzirom na njegovu ustavnu ulogu, jedino je opasno kada u njemu sjede tri budale. Odluke se donose konsenzusom i tri budale mogu donijeti vrlo
opasan konsenzus. Najvažnije je da ima makar jedan koji to nije - siguran sam da ce to biti Željko Komšic, a on nece dati glas gluposti ma kako druga dvojica na njoj insistirala. Normalno, najbolje bi bilo da imamo tri fina covjeka, ali bogami to nas sunce nece ogrijati duže vrijeme. Još važnije je da imamo parlament u kome je stranka broj jedan politicka snaga koja može integrirati BiH. SDP želi da bude stranka broj jedan i moram priznati u ovih 20 dana - necu da budem nekorektan - u "pet je deka" izmedu nas i Dodika. Ovdje ce se do zadnjeg trenutka
voditi bitka ko ce pobijediti, Dodik ili SDP i tako dobiti najveci broj poslanika u Parlamentu BiH. SDA, s obzirom da su evidentno stranka bez lidera, i Stranka za BiH, koja ima samo lidera bez stranke, a nema cak ni programa - usput receno, šta ce im program kada su analize pokazale
da niti jedno obecanje nisu ispunili pa je i logicno da ove godine nemaju program - završit ce u bici za trecu poziciju. Ukoliko nas pobijede, imat cemo Dodika za premijera ili jednu još goru opciju: da Dodik ostane premijer RS-a, a nama u Sarajevo pošalje nekog svog ko ce ga
mobitelom pitati šta da radi. Zamislite Stranku za BiH u vladi koju vodi Dodikov covjek: samo bi profitirali telekomi. A SDA...

DANI: Cini se da se SDA upravo dijeli na radikalnu desnicu i Tihiceva nastojanja da konacno napravi modernu partiju centra?

LAGUMDŽIJA: Nije rijec samo o ideološkoj podjeli. Ratni i postratni kriminalno-ideološki lobi pokušava se obracunati s tim, da ga tako uslovno nazovemo, modernistickim krilom u SDA. SDA je evidentno ušla u prostor kada iz pokreta pokušava postati stranka, ali sada dolazi do
toga da su se povezali kriminalci i radikali, a druga je stvar da imate i one koji su to istovremeno. Objektivno, ne gajite iluzije da su to samo radikalni fundamentalisti, islamisti, vec je rijec i o kriminalnim tehnokratama. Sreca je da zlocin i kriminal imaju ogranicen rok trajanja i
da su ti ljudi sada na odlasku - oni ocigledno gube bitku. Nije ni cudo da je jak dio strukture Stranke za BiH povezan sa tom radikalnom strukturom SDA, ne po ideološkoj vec po cisto kriminalnoj logici. Dešavaju se zanimljive stvari: Tihic po prvi put javno daje podršku zakonu o oduzimanju nelegalno stecene imovine dok je Silajdžic, naravno, apsolutno protiv, i ja ga potpuno razumijem.

DANI: Dugo se spekuliralo da ce SDP poslije izbora biti jedan od cvrstih elemenata nove vlasti, u kombinaciji sa starim i novim nacionalistima. Je li ta ideja još aktualna?

LAGUMDŽIJA: Sve zavisi od rezultata. Mislim da ce prvi oktobar biti jedini referendum koji se tako ne zove. Pitanja su jednostavna: jeste li zadovoljni sa nezaposlenošcu koja se sa 40 popela na 50 procenata, jeste li zadovoljni sa dva kilometra autoputa godišnje, jeste li zadovoljni sa administracijom koja raste, jeste li zadovoljni sa tuzlanskim bankama i
kriminalom, hocete li da se to nastavi? Ako to dopre do dovoljnog broja ljudi, mislim da ce SDP imati bolji rezultat od onoga koji priželjkujemo. SDP je jedina relevantna politicka stranka koja je prethodne cetiri godine bila izvan svega ovoga i ukazivala da se ne ide ovim putem. SDA i
Stranka za BiH su u koaliciji sa Dodikom u RS-u, a SDS-om na nivou BiH. Oba HDZ-a su u koaliciji gdje su god stigli. Mislim da ce SDP proci tako da ce pitanje koalicija otici u drugu ravan. Ne radi se samo o zaustavljanju Dodika vec i uspostavljanju potpuno drugog odnosa prema privredi BiH, moramo zaustaviti mogucnost da 3,5 milijarde eura ulaganja u elektroenergetski potencijal koja slijede ne produ kao Energopetrol i Tuzlanska banka. Nije više pitanje hoce li Stranka za BiH s nama ili nece, vec je pitanje da li su spremni da rade s nama tako da kaznimo pljackaše Tuzlanske banke i slicne lopove. Radi se o tome da poslije izbora
moramo napraviti koaliciju koja ce po prvi put od devedesetih biti koalicija na konkretnom programu šta ce ta vlast za cetiri godine uraditi. Spremni smo samo za takve aranžmane. Vaše je pitanje na mjestu, ali ste trebali biti još brutalniji i pitati hoce li SDP u koaliciju sa SDA.

DANI: Zar nije brutalnije hocete li u koaliciju sa Strankom za BiH?
LAGUMDŽIJA: Potpuno ste u pravu, toliko da je cak pitanje hocete li u koaliciju sa SDS-om prestalo biti brutalno koliko se ovdje sve pobrkalo. Došli smo dotle da sam Draganu Cavicu, kad je sjeo za laptop i poceo da štampa kompromisni prijedlog ustavnih amandmana, rekao -
nisam vjerovao da cu tako brzo sresti laptop-cetnika. Izmedu laptop-cetnika i top-cetnika, biram laptop-covjeka. No, danas mediji Stranke za BiH zaboravljaju da su upravo oni Dodika digli iz mrtvih i pomogli mu da postane predvodnik duha SDS-a iz '96. To su ljudi koji podržavaju one
hrvatske politicke faktore koji hoce da reinkarniraju Tudmana i Šuška, a kljucno im je patriotsko pitanje hoce li nedajbože SDA sa SDP-om. To je moralno taman toliko koliko je moralno Željka Komšica proglasiti nepodobnim za clana Predsjedništva BiH. Da budem jasan - nemamo
nikakav dogovor ni sa SDA ni sa SDS-om ni sa Dodikom ni sa Strankom za BiH, nedajbože, ni sa bilo kojim HDZ-om. U bici izmedu Silajdžica i Tihica mi smo za Komšica i sve drugo su price onih koji žele pobjeci od odgovornosti za grijehe pocinjene posljednjih deset godina.

IZ BiH Reis nije protiv SDP-a
- Prije par mjeseci sam razgovarao s reisul-ulemom i rekao mi je da ce izaci sa stavom koji se prije nekoliko dana zaista pojavio kao stav Rijaseta Islamske zajednice BiH, da nece biti protiv nijedne politicke partije ili pojedinca, ali i da nijednu i nikoga nece podržati. Kada sam,
prije nekoliko dana, bio u Gradišci, Bosanskom Novom i Prijedoru sa aktivistima SDP-a i povratnicima, rekli su mi da se reis sastao sa 300 imama iz ta dva muftijstva - neki ljudi iz SDP-a danas su medu celnicima Islamske zajednice - i da je na tom sastanku reis to ponovio. Šta reis intimno misli ne znam, možda neki i nakon tog sastanka zloupotrebljavaju
hutbe, ali važan je stav Rijaseta. Prije cetiri godine oni su otvoreno bili protiv SDP-a, a danas to nije slucaj.

Liberalism

Post by Liberalism » 18/09/2006 08:46

hapsi sve wrote:cime?mozda ce osnovat lovacko drustvo? :D :D

Mozda nece pristati da udje u vladu Milorada Dodika u RS kao sto su ucinili Haris i Sulejman

Usput, ako je ovaj drugi poznat po lovackom hobiju, ne moras odmah praviti analogiju da je svim politickim liderima u BiH najbitnije biti dobar lovac.

taxi_driver

Post by taxi_driver » 18/09/2006 08:56

poderat ce ih sdp na izborima.

SherlockHolmes

Post by SherlockHolmes » 18/09/2006 09:29

Prvo, ako Zlaja stvarno nije znao ko je Dodik (u sta cisto sumnjam), ovim je dokazao da je nesposoban ili nedovoljno zainteresiran za obavljanje bilo kakve vaznije funkcije. Kazem, sumnjam da je to tako. Prije ce biti da je, po starom dobrom oportunistickom obicaju, htio zajahati Dodikovu trenutnu popularnost.

Drugo, ocito laze jer je prije godinu dana sam davao signale o koaliciji sa Dodikom.

Trece, ako je njemu usvajanje amandmana kojima je jedini cilj da Klempo napokon postane prvi predsjednik iz svog sela a Zlaji da jos jednom oblize anus americkog ambasadora pokazatelj kako se vise ne radi o nacionalistima, namjerno zavaravava javnost.

Dakle, ipak nista novo.

taxi_driver

Post by taxi_driver » 18/09/2006 09:33

sta bi mi bez serloka.prosvjetli nas.glasamo za silajdzica :lol: :lol: :lol: :lol:

joker

Post by joker » 18/09/2006 11:20

taxi_driver wrote:poderat ce ih sdp na izborima.

Ma ti si samo los analiticar politickih zbivanja. Nisi ti glup... :-)

Zlatko je, kao sto to jednom Ciro Blazevic rece za Zdravka Mamica, "covjek kojeg se treba paziti jer dok prica sve mu bombone iz usta ispadaju...".

Zlatkov glavni saradnik je upravo Dodik, a sad 15-20 dana pred izbore oni se "kao" medjusobno napadaju, Zlatko kako bi se "kao" ogradio od Dodika pred svekolikim bosnjackim glasacima od kojih uglavnom dobija glasove, a Dodik kako bi time potvrdio i onim najtvrdokornijim cetnicima kako on nece ni sa kim se lizati od svih "Turaka". Zalosno je u citavoj toj stvari i njihovoj ljubavi da upravo Dodik bude taj koji nametne svoje interese, a Zlatko mu to dozvoli.

Titov_pionir

Post by Titov_pionir » 18/09/2006 11:28

joker wrote:
Zlatko je, kao sto to jednom Ciro Blazevic rece za Zdravka Mamica, "covjek kojeg se treba paziti jer dok prica sve mu bombone iz usta ispadaju...".

Zlatkov glavni saradnik je upravo Dodik, a sad 15-20 dana pred izbore oni se "kao" medjusobno napadaju, Zlatko kako bi se "kao" ogradio od Dodika pred svekolikim bosnjackim glasacima od kojih uglavnom dobija glasove, a Dodik kako bi time potvrdio i onim najtvrdokornijim cetnicima kako on nece ni sa kim se lizati od svih "Turaka". Zalosno je u citavoj toj stvari i njihovoj ljubavi da upravo Dodik bude taj koji nametne svoje interese, a Zlatko mu to dozvoli.

Uh a ti si mi eto dobar analiticar. Pa ko profitira na ovim predizbornim trikovima Dodika o otcjepljenju? Jedino Hare, cija je stranka by the way u koaliciji sa Dodikom u RS-u. Jedan drugom namijestaju zicere, a glupi narod trci u torove. Hare i Dodo, najveci protivnici, a zajedno u koaliciji!!! Tako ce biti i poslije izbora, ako SBiHostvari bilo kakav rezultat.

SDP je jedina (veca) stranka koja se u predizbornoj ne bavi politikanstvom, nego predlaze rjesenja za ekonomski opustosenu zemlju. Lagumdzija ima pravo kad kaze da samo SDP moze zaustaviti Dodika.

Jasho

Post by Jasho » 18/09/2006 11:29

Zlatko nije Dodikov saradnik, niti je Dodik Zlatkov! SDP nije u koaliciji niti je u vlasti sa SNSD-om, već su to SDA i SBiH!

Drvosjeca iz Dejcica

Post by Drvosjeca iz Dejcica » 18/09/2006 11:31

SBiH sa BOSS-om svoju predizbornu kampanju bazira na tome ko ce vise i grdnije napasti i oblatiti SDP. Jadna je ta partija koja svoje birace animira po principu blacenja suparnickih partija. :roll:

Vodenjak

Post by Vodenjak » 18/09/2006 11:50

joker wrote:
taxi_driver wrote:poderat ce ih sdp na izborima.

Ma ti si samo los analiticar politickih zbivanja. Nisi ti glup... :-)

Znaci Zlatko je sa SDP-om po tebi taj koji zeli da se Republika Srpska otcijepi i koji Sarajevo smatra Teheranom?

SherlockHolmes

Post by SherlockHolmes » 18/09/2006 20:20

taxi_driver wrote:sta bi mi bez serloka.prosvjetli nas.glasamo za silajdzica :lol: :lol: :lol: :lol:

Jos jedan argumentiran i paznje vrijedan taksistin komentar. Ne bi me zacudilo da i glasas za Lepog, jer svojim postovima ne cinis bas uslugu nasem mahalskom Staljinu.

Vodenjak

Post by Vodenjak » 18/09/2006 20:26

SherlockHolmes wrote:Prvo, ako Zlaja stvarno nije znao ko je Dodik (u sta cisto sumnjam), ovim je dokazao da je nesposoban ili nedovoljno zainteresiran za obavljanje bilo kakve vaznije funkcije. Kazem, sumnjam da je to tako. Prije ce biti da je, po starom dobrom oportunistickom obicaju, htio zajahati Dodikovu trenutnu popularnost.

Drugo, ocito laze jer je prije godinu dana sam davao signale o koaliciji sa Dodikom.

Trece, ako je njemu usvajanje amandmana kojima je jedini cilj da Klempo napokon postane prvi predsjednik iz svog sela a Zlaji da jos jednom oblize anus americkog ambasadora pokazatelj kako se vise ne radi o nacionalistima, namjerno zavaravava javnost.

Dakle, ipak nista novo.

Zato, glasajmo za Harisa!

Dovrsi, `ebo ga ti... :-) :-)

:D

SherlockHolmes

Post by SherlockHolmes » 18/09/2006 20:30

Do tog zakljucka moze doci samo bezuslovni glasac SDP-a crno-bijelog mentalnog sklopa. Dakle, taksimetar, ti, ko jos?

Vodenjak

Post by Vodenjak » 18/09/2006 20:32

SherlockHolmes wrote:Do tog zakljucka moze doci samo bezuslovni glasac SDP-a crno-bijelog mentalnog sklopa. Dakle, taksimetar, ti, ko jos?

Ma nisi nam trebao govoriti da si ti ofarban svim bojama... :-)
Znali smo mi to i bez tebe! :D

SherlockHolmes

Post by SherlockHolmes » 18/09/2006 20:34

Ah Svedjani, sto ste se pomamili... Da nije mozda zbog poraza crvenih? :-) :lol:

Vodenjak

Post by Vodenjak » 18/09/2006 20:35

SherlockHolmes wrote:Ah Svedjani, sto ste se pomamili... Da nije mozda zbog poraza crvenih? :-) :lol:

Ma jasta je...
Sve ti znas! :zzzz: :zzzz:

mala-i

Post by mala-i » 18/09/2006 20:39

@Sherlock,ja nigdje u intervjuu ne vidjeh da je lagumdžija rekao da nije znao ko je dodik...
Veliki broj ljudi je prije godinu dana iskreno vjerovao da je Dodik šansa za citavu BiH.

DANI: Jeste li i Vi bili medu njima?
LAGUMDŽIJA: Nisam, ali da sam vam to rekao, optužili biste me da navodim vodu na svoj mlin.

ne ulazim znači ni u šta prije,poslije.ograničavam se samo na ovaj intervju.

Post Reply