Sami Yusuf snimio video spotove u Sarajevu

Diskusije o bh. i inostranim izvođačima, razmjena pjesama, CD-ova, muzičke oprema...

Moderator: Bobi

Post Reply
ja_sarajevo

#1 Sami Yusuf snimio video spotove u Sarajevu

Post by ja_sarajevo » 17/10/2006 16:57

Sami Yusuf, svjetski poznat interpretator duhovne muzike u Sarajevu je nedavno snimio video spotove za pjesme “Munajat” i “Eid song” sa albuma “My Ummah”, ali i obilasku društvenih znamenitosti i prirodnih ljepota Bosne i Hercegovine. Spot za “Munajat” je snimljen u raskošnom maurskom ambijentu donekle renovirane Vijećnice uz učešće vrhunskih majstora svjetla, iskusnog direktora fotografije te dijela ansambla Sarajevske Filharmonije. Reditelj ovog spota je Jadran Ibrulj. Munajat je isposnička dova, pokajanje jednog grješnika a u rediteljskoj zamisli spot bi trebao predstaviti jedinstven spoj visoke estetike i univerzalne jednostavnosti. Ovaj spot će biti premijerno prikazan u CD sa Senadom Hadžifejzovićem u subotu 07. oktobra. Spot za pjesmu “Eid song” (Bajramska pjesma) će svoju promociju doživjeti uoči bajrama. Ovaj video spot također podrazumijeva vrhunsku produkciju, a urađen pod rediteljskom palicom Damira Mujagića. Oba nova spota Samy Yusufa je realizirao “Hayat production”.

mIRCerka
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#2 Re: Sami Yusuf snimio video spotove u Sarajevu

Post by mIRCerka » 17/10/2006 17:01

ja_sarajevo wrote:Sami Yusuf, svjetski poznat interpretator duhovne muzike u Sarajevu je nedavno snimio video spotove za pjesme “Munajat” i “Eid song” sa albuma “My Ummah”, ali i obilasku društvenih znamenitosti i prirodnih ljepota Bosne i Hercegovine. Spot za “Munajat” je snimljen u raskošnom maurskom ambijentu donekle renovirane Vijećnice uz učešće vrhunskih majstora svjetla, iskusnog direktora fotografije te dijela ansambla Sarajevske Filharmonije. Reditelj ovog spota je Jadran Ibrulj. Munajat je isposnička dova, pokajanje jednog grješnika a u rediteljskoj zamisli spot bi trebao predstaviti jedinstven spoj visoke estetike i univerzalne jednostavnosti. Ovaj spot će biti premijerno prikazan u CD sa Senadom Hadžifejzovićem u subotu 07. oktobra. Spot za pjesmu “Eid song” (Bajramska pjesma) će svoju promociju doživjeti uoči bajrama. Ovaj video spot također podrazumijeva vrhunsku produkciju, a urađen pod rediteljskom palicom Damira Mujagića. Oba nova spota Samy Yusufa je realizirao “Hayat production”.
Ispravi ovo ba, otice vam pogresno u medije....

Haqqani

#3 Re: Sami Yusuf snimio video spotove u Sarajevu

Post by Haqqani » 17/10/2006 17:05

mIRCerka wrote:
ja_sarajevo wrote:Sami Yusuf, svjetski poznat interpretator duhovne muzike u Sarajevu je nedavno snimio video spotove za pjesme “Munajat” i “Eid song” sa albuma “My Ummah”, ali i obilasku društvenih znamenitosti i prirodnih ljepota Bosne i Hercegovine. Spot za “Munajat” je snimljen u raskošnom maurskom ambijentu donekle renovirane Vijećnice uz učešće vrhunskih majstora svjetla, iskusnog direktora fotografije te dijela ansambla Sarajevske Filharmonije. Reditelj ovog spota je Jadran Ibrulj. Munajat je isposnička dova, pokajanje jednog grješnika a u rediteljskoj zamisli spot bi trebao predstaviti jedinstven spoj visoke estetike i univerzalne jednostavnosti. Ovaj spot će biti premijerno prikazan u CD sa Senadom Hadžifejzovićem u subotu 07. oktobra. Spot za pjesmu “Eid song” (Bajramska pjesma) će svoju promociju doživjeti uoči bajrama. Ovaj video spot također podrazumijeva vrhunsku produkciju, a urađen pod rediteljskom palicom Damira Mujagića. Oba nova spota Samy Yusufa je realizirao “Hayat production”.

:D

Spot je "BIO" prikazan 7 oktobra :)

mIRCerka

#4 Re: Sami Yusuf snimio video spotove u Sarajevu

Post by mIRCerka » 17/10/2006 17:09

Haqqani wrote:
mIRCerka wrote:

Spot je "BIO" prikazan 7 oktobra :)
Ovaj spot će biti premijerno prikazan u CD sa Senadom Hadžifejzovićem u subotu 07. oktobra.
haqqani ba, valjda imam svoje oci i vidim sta pise...
Futur, ne perfekt...
btw, ja pravo gotivim samija...samo mi ide hajat na zivce sto stalno repriziraju njegov intervju...al fakat svkih 10-15 dana..

ja_sarajevo

Post by ja_sarajevo » 17/10/2006 17:28

mIRCerka

Post by mIRCerka » 17/10/2006 17:38

ja_sarajevo wrote::D

Tekst je sa http://www.hayatproduction.com/ sajta :-D
ih, pa ti ne gledas sta kopiras... cccc.... ne valja tako slijepo vjerovati...

kako god, bice taj spot i na youtube.com :D

mamica papucarka

Post by mamica papucarka » 17/10/2006 18:02

jel zna neko nesto o Samiju, sinu Nuha a.s
toliko trazim da nesto o tome procitam, ali imam samo znacenje imena Sami.

pitt

Post by pitt » 17/10/2006 18:48

mama29 wrote:jel zna neko nesto o Samiju, sinu Nuha a.s
toliko trazim da nesto o tome procitam, ali imam samo znacenje imena Sami.
Jel sami onaj sto nije naucio plivati? :roll:

mamica papucarka

Post by mamica papucarka » 17/10/2006 19:51

nemam pojma na koga mislis :roll:

pitt

Post by pitt » 17/10/2006 20:04

Zar nuh (Noah) nije ima 4 sina? Jedan se utopi u poplavi za Nuhovom zenom jer nisu vjerovali u ono sto je on propovjedao.
Ne znam imena sinova zato pitam :?

mamica papucarka

Post by mamica papucarka » 17/10/2006 20:49

jedan je bio Sami... E sad jel se on utopio ili nije, ne znam? Zato pitam jel neko zna ista ...
ja sam to ime nasla medju arapskim i dala svom sinu. :D Zato me interesuje.
Znat ce to Black. :oops: On sve odnekud izvuce. On je motorizovana enciklopedija :D
e sad, ima i onaj fudbaler Sami Hipija, ali ja sam operisana od fudbala :oops: ...

black
Has thanked: 4 times
Been thanked: 78 times

Post by black » 17/10/2006 20:54

@mother :P

znam da zena Nuha a.s. kao i njegov sin nisu bili vjernici i nisu se ukrcali na ladju,sin je mislio je da ako se popne na neko vece brdo da voda nece ga stici medjutim dok se penjao na neko brdo nadosao je val koji ga je potopio...

mamica papucarka

Post by mamica papucarka » 17/10/2006 21:15

black wrote:@mother :P

znam da zena Nuha a.s. kao i njegov sin nisu bili vjernici i nisu se ukrcali na ladju,sin je mislio je da ako se popne na neko vece brdo da voda nece ga stici medjutim dok se penjao na neko brdo nadosao je val koji ga je potopio...
oj, pa nije to valjda bio Sami :roll:
ia ja sam to negdje nasla. Neki citat. Dal sad na netu ili, nemam pojma...
Ali, nije bilo navedeno ime sina.

black
Has thanked: 4 times
Been thanked: 78 times

Post by black » 17/10/2006 21:19

mama29 wrote:
black wrote:@mother :P

oj, pa nije to valjda bio Sami :roll:
ia ja sam to negdje nasla. Neki citat. Dal sad na netu ili, nemam pojma...
Ali, nije bilo navedeno ime sina.
znam po bibliji da je imao 3 sina Šem, Ham, Jafet (Sam, Ham i Jafes)...a vecinom su korijeni imena isti tako da je od Sam vjerovatno izvedeno Sami...

pitt

Post by pitt » 17/10/2006 21:23

Ne znam koji je bio nestashan, ne spominju ga po imenu u islamu ja mislim :D:D Jedino da pogleds u bibliji :?

vedderedi

Post by vedderedi » 17/10/2006 21:25

Jeko taj?

pitt

Post by pitt » 17/10/2006 21:28

vedderedi wrote:Jeko taj?
.

Ma nije Jeko :D:D:D:D:D

joj da me jekan cuje..... :lol: :-) :D :D

pitt

Post by pitt » 17/10/2006 21:31

Šeha wrote:
pitt wrote:
vedderedi wrote:Jeko taj?
.

Ma nije Jeko :D:D:D:D:D

joj da me jekan cuje..... :lol: :-) :D :D
Mislis da te ne cuje... ne budi naivan :)
Bolan zar ne vidis da ga mamim da se ukaze ko gospa :D:D

mamica papucarka

Post by mamica papucarka » 17/10/2006 21:32

suze me oblise :lol:

Post Reply