Sajam knjige 18.-23.04.

Kulturna dešavanja, predstave, izložbe, festivali, obrazovanje i budućnost mladih...
van Basten
Has thanked: 3 times

Sajam knjige 18.-23.04.

Post by van Basten » 15/04/2007 01:29

Eto ga... približava se sajam i ove godine... pa da ovdje dijelimo utiske sa istoga... ja ga planiram posjetiti bar 2 puta, već imam u glavi desetak naslova koje ću potražiti, a opet možda nešto i "neplanirano" uleti, a i budžet je spreman za to...

drug_komesar

Post by drug_komesar » 15/04/2007 02:33

dva pitanja
postoji li oficijelna stranica sajma
i
da li je ovo sajam knjiga i ucila kao prosle godine ili nesto drugo, odnosno kako se zove sajam?

pljuskavice

Post by pljuskavice » 15/04/2007 12:34

ja još nisam pročitala sve što sam nakupovala na onom u decembru.

_sa_

Post by _sa_ » 15/04/2007 13:19

drug_komesar wrote:dva pitanja
postoji li oficijelna stranica sajma
i
da li je ovo sajam knjiga i ucila kao prosle godine ili nesto drugo, odnosno kako se zove sajam?

pa isto kao prosle, svake godine u aprilu je sajam knjiga.
jedva cekam ali se iskreno nadam da ce biti raznovrsniji, prosli put su se sve iste knjige vrtile u krug...

nelo

Post by nelo » 18/04/2007 10:32

otici treab, nareavno, ali treba i para.........

Hierarchia

Re: Sajam knjige 18.-23.04.

Post by Hierarchia » 18/04/2007 10:46

van Basten wrote:Eto ga... približava se sajam i ove godine... pa da ovdje dijelimo utiske sa istoga... ja ga planiram posjetiti bar 2 puta, već imam u glavi desetak naslova koje ću potražiti, a opet možda nešto i "neplanirano" uleti, a i budžet je spreman za to...

Mislim da je Sajam knjige prilika da se kupi sve ono što se tokom godine činilo preskupim.
Mislim na nepotrebna podizanja cijena knjige, koje će se tokom Sajma sniziti (nekad čak i drastično), pa je svima u međuvremenu jasno da ljubitelji knjiga samo čekaju ovu priliku da kupe ono što im je zapelo za oko, a što sebi nisu mogli kupiti.
Nisam još otišla, ali ću ga sigurno posjetiti. Bez obzira na česte organizacijske propuste, nezainteresiranost izlagača (vidi pod: ostali sajmovi knjiga u regionu), i šta sve još nisam čula kao zamjerke sajmovima knjige u Sarajevu, ovo je ipak odlična prilika da ono malo čitača nađe što traži.
Nelo, zaista treba para - ali nekome ko voli knjige, mnogo više para treba da kupuje knjige u knjižarama. Često su ovi sajmovi jedina prilika da mnogi kupe i pročitaju knjigu.

Pearl

Re: Sajam knjige 18.-23.04.

Post by Pearl » 18/04/2007 11:09

Hierarchia wrote:
van Basten wrote:Eto ga... približava se sajam i ove godine... pa da ovdje dijelimo utiske sa istoga... ja ga planiram posjetiti bar 2 puta, već imam u glavi desetak naslova koje ću potražiti, a opet možda nešto i "neplanirano" uleti, a i budžet je spreman za to...

Mislim da je Sajam knjige prilika da se kupi sve ono što se tokom godine činilo preskupim.
Mislim na nepotrebna podizanja cijena knjige, koje će se tokom Sajma sniziti (nekad čak i drastično), pa je svima u međuvremenu jasno da ljubitelji knjiga samo čekaju ovu priliku da kupe ono što im je zapelo za oko, a što sebi nisu mogli kupiti.
Nisam još otišla, ali ću ga sigurno posjetiti. Bez obzira na česte organizacijske propuste, nezainteresiranost izlagača (vidi pod: ostali sajmovi knjiga u regionu), i šta sve još nisam čula kao zamjerke sajmovima knjige u Sarajevu, ovo je ipak odlična prilika da ono malo čitača nađe što traži.
Nelo, zaista treba para - ali nekome ko voli knjige, mnogo više para treba da kupuje knjige u knjižarama. Često su ovi sajmovi jedina prilika da mnogi kupe i pročitaju knjigu.

izdavac Laguna ima dosta lose prevode, ali nigdje drugo se ne moze pruziti prilika da se kupi npr 5 knjiga za 40 ili 45 KM, a sve novi naslovi...

ako neko vidi Kite Runner od Khaleda Hosseinija, kod nas preveden kao "Lovac na zmajeve" please please javite mi stand i cijenu... po mogucnosti na engleskom jeziku.. prosli put je bilo kad lagune, ali se prodalo..
buybookovo izdanje od 30Km je ipak malo preskupo...

van Basten

Post by van Basten » 19/04/2007 01:36

Danas sam onako brzinski proletio kroz sajam... čisto da se upoznam sa ponudom i rasporedom i napravim plan djelovanja za subotu.
Uzeh tek jednu knjigu, onako usput, Losos sumnje od Daglas Adams-a, al kad se zadam u subotu... moraću prvo do bankomata svratiti :D
Nema ništa revolucionarno u odnosu na prošle godine, al daleko od toga da se nema šta probrati

Pearl

Post by Pearl » 19/04/2007 13:44

van Basten wrote:Danas sam onako brzinski proletio kroz sajam... čisto da se upoznam sa ponudom i rasporedom i napravim plan djelovanja za subotu.
Uzeh tek jednu knjigu, onako usput, Losos sumnje od Daglas Adams-a, al kad se zadam u subotu... moraću prvo do bankomata svratiti :D
Nema ništa revolucionarno u odnosu na prošle godine, al daleko od toga da se nema šta probrati

ovoga je i mene strah :D:D

zato imam liste knjiga: kupiti...mozda kupiti... kupiti ako ne bude knjiga sa prve dvije liste :)

ztluhcs
Location: Life isn't fair. It's just fairer than death, that's all.

Post by ztluhcs » 19/04/2007 13:53

ja ¹ta je ovdje naèitanih ljudi... :shock: kidam nalijevo :P

mIRCerka
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

Post by mIRCerka » 19/04/2007 14:23

Ja ne volim sajam knjige samo zato sto ga uvijek organizuju u drugoj polovini mjeseca i ja onda kokuzli odem tamo i kupim samo mirisnih stapica jer nemam para za knjige koje zelim kupiti....
:(

Pearl

Post by Pearl » 19/04/2007 14:39

mIRCerka wrote:Ja ne volim sajam knjige samo zato sto ga uvijek organizuju u drugoj polovini mjeseca i ja onda kokuzli odem tamo i kupim samo mirisnih stapica jer nemam para za knjige koje zelim kupiti....

ja zato i spremam spiskove i lovu unaprijed... :)
nikad jos nisam kupila sve sto sam htjela.. vecinom po 2-3 knjige.. i vecinom na laguninom standu.. hem su najjeftiniji, hem imaju popuste...

Black swan

Post by Black swan » 19/04/2007 14:41

mIRCerka wrote:Ja ne volim sajam knjige samo zato sto ga uvijek organizuju u drugoj polovini mjeseca i ja onda kokuzli odem tamo i kupim samo mirisnih stapica jer nemam para za knjige koje zelim kupiti....
lažovice :D

to je zato što ne čitaš :D:D:D

inače baš me zanima na šta trošiš onu platu od 1800 eura :?

mIRCerka

Post by mIRCerka » 19/04/2007 14:47

komi wrote:
lažovice :D

to je zato što ne čitaš :D:D:D

inače baš me zanima na šta trošiš onu platu od 1800 eura :?

Platu koja nije ni priblizna toj cifri trosim na 11 macaka u kuci i 8 macaka iza kuce.
Knjige koje zelim kupim mimo sajma, jer su na sajmu jeftinije za 2 KM, a nikad za nikad DZAMONJE nema na sajmovima...

Ono sto uglavnom ganjam po sajmovima jesu 2 metra crvenih knjiga za spavacu sobu!!

Ako je ovaj sajam isti kao i prosla dva, onda treba obic 2 standa i to je to, ja sam satlno gledala iste naslove....Kao da skinu google listu najtrazenijih naslova....

Black swan

Post by Black swan » 19/04/2007 15:09

:D:D:D dobro dobro nisam tražio tvoju životnu priču ;) ;) ;)

meni je drago što su stalno iste knjige na sajmu :D
ako ne kupim ove biće iduće :) :-)

mIRCerka

Post by mIRCerka » 19/04/2007 15:16

komi wrote:

ma iskreno, zadnja dva identicna... :(

Pearl

Post by Pearl » 19/04/2007 15:16

komi wrote::D:D:D dobro dobro nisam tražio tvoju životnu priču ;) ;) ;)

ma to je jedina konstanta :D

ja trazim "igru staklenih perli" za tatu na svakom sajmu do sad i nema sanse da nadjem...
"1984" sam nakon dugogodisnjeg trazenja nasla na nekom naizgled birvaktilnom standu..

ono sto je IN, toga ima na svih 15/15 standova :D samo sto mene shoppoholicarke, sex&city, zarobljenice u haremu na 100 nacina i slicne knjige zaista ne interesuju :)
sreca pa nisam neki znalac.. tek tad bih se bas bas rayocarala ponudom :D:D

van Basten

Post by van Basten » 19/04/2007 15:17

mIRCerka wrote:Platu koja nije ni priblizna toj cifri trosim na 11 macaka u kuci i 8 macaka iza kuce.
Knjige koje zelim kupim mimo sajma, jer su na sajmu jeftinije za 2 KM, a nikad za nikad DZAMONJE nema na sajmovima...

Ono sto uglavnom ganjam po sajmovima jesu 2 metra crvenih knjiga za spavacu sobu!!

Ako je ovaj sajam isti kao i prosla dva, onda treba obic 2 standa i to je to, ja sam satlno gledala iste naslove....Kao da skinu google listu najtrazenijih naslova....

E na ovom sajmu ga ima... vidjeh na jednom štandu novo izdanje njegovih Priča, doduše bez popusta, al tek je prvi dan sajma bio :D A uostalom, za tvrdo ukoričenu knjigu od 600ikusur stranica teško da i može biti popust na cijenu od 20KM. Ona mi je na vrhu liste za kupiti u subotu

Nancy Drew

Post by Nancy Drew » 19/04/2007 15:22

...
Last edited by Nancy Drew on 09/02/2009 17:56, edited 1 time in total.

Rania

Post by Rania » 19/04/2007 15:22

Bila sam na sajmu jucer, a evo sad se opet spremam :) :) :)

Meni se sajam svidja, ima dosta izlagaca i veliki broj knjiga koje bih voljela imati u svojoj kucnoj biblioteci ali naravno nece moci..

Kupila sam 2 knjige jucer.

Dzevdet-beg i njegovi sinovi, prvi roman Orhana Pamuka i
U Afganistan Bog dolazi jos samo plakati, Siba Shakib

Kupila sam i neke duhovne muzike, kao i DVD-ova

moze se svasta naci

van Basten

Post by van Basten » 19/04/2007 15:27

Pa i ja bih rado izbjegao subotu za taj veliki izlet, al tako se podrepilo ove godine sa terminom sajma i mojim poslom da sam prinuđen gurati se sa vikendašima :D
Zato se dobro naoružati strpljenjem, pojačivačima za laktove, cigaretama i sitnišem za kafu

mIRCerka

Post by mIRCerka » 19/04/2007 15:35

van Basten wrote:
mIRCerka wrote:Platu koja nije ni priblizna toj cifri trosim na 11 macaka u kuci i 8 macaka iza kuce.

E na ovom sajmu ga ima... vidjeh na jednom štandu novo izdanje njegovih Priča, doduše bez popusta, al tek je prvi dan sajma bio :D A uostalom, za tvrdo ukoričenu knjigu od 600ikusur stranica teško da i može biti popust na cijenu od 20KM. Ona mi je na vrhu liste za kupiti u subotu

Na moje pitanje KOJA JE RAZLIKA IZMEDJU PRVOG I DRUGOG niko, ama bas niko ni od izdavaca ni prodavaca nije znao reci TO I TO... :(

Vidi nancy shto mi viri u kucu :D

Rania

Post by Rania » 19/04/2007 15:45

sto se mene tice razlika je u bar ove dvije knjige koje sam kupila na ovom a nisu bile na proslom sajmu...

a znam da ih ima jos koje su tek prevedene i izdate

van Basten

Post by van Basten » 19/04/2007 15:46

Ja sam to i na forumu ovdje pitao prije desetak dana pa još čekam odgovor :D A o "znalcima" za štandovima nema svrhe ni pričati... kad vidim neke (ne sve, naravno) beogradske i zagrebačke štandove i kako tamo reklamiraju knjigu koju uzmeš u ruke, o svakoj znaju sve kao da su ih sve pročitali, pa se uleti u konverzaciju o toj knjigi, o tom piscu, o njegovim knjigama o knjigama uopće... iako sam svjestan da su pola toga naštrebali napamet, al opet imponuje ta neka pažnja koju ti posvete...
Najbolje prepisati naslove iz prvog izdanja pa u džep i onda na licu mjesta uporediti sadržaj :D Možda je jednostavno prvo izdanje rasprodano pa onda samo odštampali drugo

mIRCerka

Post by mIRCerka » 19/04/2007 15:50

van Basten wrote:Ja sam to i na forumu ovdje pitao prije desetak dana pa još čekam odgovor :D A o "znalcima" za štandovima nema svrhe ni pričati... kad vidim neke (ne sve, naravno) beogradske i zagrebačke štandove i kako tamo reklamiraju knjigu koju uzmeš u ruke, o svakoj znaju sve kao da su ih sve pročitali, pa se uleti u konverzaciju o toj knjigi, o tom piscu, o njegovim knjigama o knjigama uopće... iako sam svjestan da su pola toga naštrebali napamet, al opet imponuje ta neka pažnja koju ti posvete...
Najbolje prepisati naslove iz prvog izdanja pa u džep i onda na licu mjesta uporediti sadržaj :D Možda je jednostavno prvo izdanje rasprodano pa onda samo odštampali drugo

pise da je dopunjeno... :roll:

Post Reply