Safeta M-Potreban lijek-HITNO

Forum za humanitarne akcije.
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#1 Safeta M-Potreban lijek-HITNO

Post by mIRCerka »

http://img244.imageshack.us/img244/1038/nalaz1cz8.jpg

http://img177.imageshack.us/img177/1808/nalaz2bd5.jpg


Dragi moji,
Zenicanka Mahmutovic Safeta, rodjena 1968. godine, udovica, majka dvoje djece, ima tesko krvno oboljenje - previsok broj trombocita. Krv joj se grusa nevjerovatno brzo, a kad se posjece, ne curi krv vec izlaze baloncici od krvi.
Gospodja Safeta koristi vrlo skupe lijekove, i Ministarstvo Zdravstva ZE DO kantona joj je vec dva puta pomoglo, ali ovaj put ne mogu pomoci pri nabavci lijeka.

Ako se lijek nabavlja preko nasih apoteka, jedna doza kosta oko 1300 KM, dok se u inostranstvu isti moze nabaviti za $320.

Ovo je molba svim forumashima i forumashicama da pomognu samohranoj majci na slijedeci nacin:

DIJASPORCI, ne bilo vam zapovijedjeno, raspitajte se za Anagrelide (Agrylin®/Xagrid®, koliko kosta kod vas.
Lokalci i dijasporci: dajte da se organizuje prikupljanje para za ovaj lijek, jer bi Safeta mogla biti mnogo bolje nego sto je sad, samo nakon dva tretmana.

Na pocetku teme imate dva linka koji vas vode na skenirane nalaze Safete M.

Hvala
Last edited by mIRCerka on 24/04/2007 12:05, edited 3 times in total.
User avatar
zena21
Posts: 7092
Joined: 07/04/2006 11:02

#2

Post by zena21 »

Kako se mogu dati pare?
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#3

Post by mIRCerka »

Ja sam prije par dana cula za ovo, ali sam cekala da mi stignu nalazi, da ne bude preseravanja kao sa vecinom akcija. Pare mozemo skupljati mi koji smo ovdje u Sa, pa poslati u inostranstvo nekome ko bi taj lijek kupio i poslao ovamo.
Jer je velika razlika 500 KM u inostranstvu i 1300 KM ovdje. Za pare koliko lijek kosta ovdje mozemo ueti 3 doze vani. Znaci, sad za sad, cuvajte parice u novcaniku dok ne skontamo sistem neki, samo imajte tetu na umu.
Hvala
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#4

Post by mIRCerka »

induendo wrote:Ok.I najbolje je tako ako imamo pouzdanu osobu koja bi to vani kupila i poslala ovamo.
Naci ce se i to. Ne sekiram se.
User avatar
danas
Posts: 18796
Joined: 11/03/2005 19:40
Location: 10th circle...

#5

Post by danas »

ljudi dragi,
u USA i kanadi se ovaj lijek ne moze kupiti ako nemas recept za njega, nije to aspirin ili vitamin C da udjes u apoteku i kazes daj mi dva pakla. tesko da ce ti neko odavde ovo moci kupiti. ne znam kako je u evropi.

dalje, svi lijekovi su mnogo jeftiniji u kanadi nego u USA, i postoje on-line servisi koji ce postom poslati lijek dok god osoba ima validan recept (prescription): http://www.rxnorth.com/static/Agrylin0.5mg.cfm

ako hocete, ja ih mogu danas nazvati i pitati da li uvazavaju recepte doktora koji nisu iz USA ili kanade (sumnjam, ali mogu provjeriti)...

:( :( :(
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#6

Post by mIRCerka »

danas wrote:ljudi dragi,
u USA i kanadi se ovaj lijek ne moze kupiti ako nemas recept za njega, nije to aspirin ili vitamin C da udjes u apoteku i kazes daj mi dva pakla. tesko da ce ti neko odavde ovo moci kupiti. ne znam kako je u evropi.

dalje, svi lijekovi su mnogo jeftiniji u kanadi nego u USA, i postoje on-line servisi koji ce postom poslati lijek dok god osoba ima validan recept (prescription): http://www.rxnorth.com/static/Agrylin0.5mg.cfm

ako hocete, ja ih mogu danas nazvati i pitati da li uvazavaju recepte doktora koji nisu iz USA ili kanade (sumnjam, ali mogu provjeriti)...

:( :( :(
Hvala hocemo :thumbup:
User avatar
danas
Posts: 18796
Joined: 11/03/2005 19:40
Location: 10th circle...

#7

Post by danas »

vazi, nazovem pa javim..
User avatar
shuriken
Posts: 1725
Joined: 07/12/2005 19:42

#8

Post by shuriken »

Iz New England Medical Journal:

ABSTRACT

Background We conducted a randomized comparison of hydroxyurea with anagrelide in the treatment of essential thrombocythemia.

Methods A total of 809 patients with essential thrombocythemia who were at high risk for vascular events received low-dose aspirin plus either anagrelide or hydroxyurea. The composite primary end point was the actuarial risk of arterial thrombosis (myocardial infarction, unstable angina, cerebrovascular accident, transient ischemic attack, or peripheral arterial thrombosis), venous thrombosis (deep-vein thrombosis, splanchnic-vein thrombosis, or pulmonary embolism), serious hemorrhage, or death from thrombotic or hemorrhagic causes.

Results After a median follow-up of 39 months, patients in the anagrelide group were significantly more likely than those in the hydroxyurea group to have reached the primary end point (odds ratio, 1.57; 95 percent confidence interval, 1.04 to 2.37; P=0.03). As compared with hydroxyurea plus aspirin, anagrelide plus aspirin was associated with increased rates of arterial thrombosis (P=0.004), serious hemorrhage (P=0.008), and transformation to myelofibrosis (P=0.01) but with a decreased rate of venous thromboembolism (P=0.006). Patients receiving anagrelide were more likely to withdraw from their assigned treatment (P<0.001). Equivalent long-term control of the platelet count was achieved in both groups.

Conclusions Hydroxyurea plus low-dose aspirin is superior to anagrelide plus low-dose aspirin for patients with essential thrombocythemia at high risk for vascular events.
Ovaj lijek postoji pod imenom Hydrea. 100 tableta od 500mg kosta 150USD. Kazu u ovom tekstu da je efikasniji od ovog Anagrelide (Agrylin®/Xagrid®.

Naravno ne smije se nista bez konzultacije s doktorima, ko zna kakvih moze biti kontraindikacija i nuspojava, ali ako postoji mogucnost da zena dobije lijek koji je efikasniji i jeftiniji, trebalo bi provjeriti.

u svakom slucaju, uchipit cemo se s nekom lovom
User avatar
danas
Posts: 18796
Joined: 11/03/2005 19:40
Location: 10th circle...

#9

Post by danas »

problem nije pronaci lijek vec dobiti ga bez recepta -- to je ovdje nemoguce...
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#10

Post by mIRCerka »

danas wrote:problem nije pronaci lijek vec dobiti ga bez recepta -- to je ovdje nemoguce...
razmahalaj tamo preko okeana.
Neko iz evropskih zemalja bi mogao razmahalati u svojoj zemlji.

Poslacu obavijest da li moze pomoci ovaj jeftiniji lijek pa se javiti.
Hvala vam
User avatar
uozo
Posts: 1438
Joined: 20/05/2006 01:34

#11

Post by uozo »

Hm! Ja sam samo pronasao lijek koji se zove XAGRID 0,5 mg kapsule. Pakovanje od 100 komada kosta 554 Eura. Docmoriss je otprilike jedna od napovoljnijih i najvecih online apoteka u Europi, i pogledo sam na jos par nekih apoteka koje su povoljne, mislim da se ovdje tesko moze sta naci za ispod tih 554 eura. A lijek pod tim imenom koji ste dali ne mogu da nadjem izgleda da se ovdje zove Xagrid.
Za recepte bi trebalo da se moze sa Docmorrisom dogovoriti, nisam siguran ali mogu da pitam ako je cijena ok...
melb26sa
Posts: 2447
Joined: 28/04/2006 10:40
Location: SAD/SA
Contact:

#12

Post by melb26sa »

http://www.drugstore.com/pharmacy/price ... trx=1Z5006

vidite je li ovo taj lijek.

ja sa njihovog drugog web site-a narucujem kontaktne lece i uvijek su dosada primili recept od naseg doktora a narucivala sam i za sestru i proslo je bez problema (samo sam poslala faxom kopiju recepta).
valjda bi trebalo da prodje i recept za lijek.
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#13

Post by mIRCerka »

melb26sa wrote:http://www.drugstore.com/pharmacy/price ... trx=1Z5006

vidite je li ovo taj lijek.

ja sa njihovog drugog web site-a narucujem kontaktne lece i uvijek su dosada primili recept od naseg doktora a narucivala sam i za sestru i proslo je bez problema (samo sam poslala faxom kopiju recepta).
valjda bi trebalo da prodje i recept za lijek.
super! ako se ispostavi da je to to, onda cu te maltretirati :D a ja cu s posla poslati faxom nalaze. Nego, kako si placala? Jel svojom karticom? jer ako jesi, onda bismo mogli izbjeci frtutme oko slanja para, vec jednostavno skupimo, damo tebi, ti platis (jer vec znas sistem) i zavrsimo pricu!
I obecavam, necu te peglati da uzmes macku :D
User avatar
danas
Posts: 18796
Joined: 11/03/2005 19:40
Location: 10th circle...

#14

Post by danas »

mIRCerka wrote:
danas wrote:problem nije pronaci lijek vec dobiti ga bez recepta -- to je ovdje nemoguce...
razmahalaj tamo preko okeana.
Neko iz evropskih zemalja bi mogao razmahalati u svojoj zemlji.

Poslacu obavijest da li moze pomoci ovaj jeftiniji lijek pa se javiti.
Hvala vam
ovako,
mozemo pokusati i preko ove kanadske on-line apoteke, sta god je jeftinije. faksira se recept, a onda oni to posebno verifikuju -- tako da mi nisu mogli reci da li ce zasigurno priznati lijecnicki recept iz BH ili ne... ali ova na telefonu mi je rekla da ovo nije limitirano samo za USA i kanadske lijecnike i pacijente, a da lijecnik svakako mora biti licensiran i imati praksu u svojoj drzavi.
A. With the exception of over the counter medication and supplies, RxNorth.com only accepts orders accompanied by a prescription from a licensed physician or practitioner, which is verified and revalidated by one of our independent medical doctors in Canada.
inace, ovaj lijek dolazi u dvije forme, brand i generic -- ovo su cijene za 100 .05 mg kapsula...

Agrylin 0.5mg 100 Capsule(s) $276.72
anagrelide 0.5mg 100 Capsule(s) $200.38
nestasna
Posts: 120
Joined: 21/01/2005 15:57

#15

Post by nestasna »

Eh ovako. U Austriji se Troboreduktin, i kosta ovako:

42 kapsule-325 Eura
100 kapsula-607.70Eura

Inace, ovdje se taj lijek moze kupiti s nasim receptom, samo je potrebno da posaljete recept. nadam se da sam bar malo bila od pomoci!
User avatar
cHupjahalic@
Posts: 4943
Joined: 07/02/2006 18:37
Location: na selu

#16

Post by cHupjahalic@ »

mIRCerka wrote:Ja sam prije par dana cula za ovo, ali sam cekala da mi stignu nalazi, da ne bude preseravanja kao sa vecinom akcija. Pare mozemo skupljati mi koji smo ovdje u Sa, pa poslati u inostranstvo nekome ko bi taj lijek kupio i poslao ovamo.
Jer je velika razlika 500 KM u inostranstvu i 1300 KM ovdje. Za pare koliko lijek kosta ovdje mozemo ueti 3 doze vani. Znaci, sad za sad, cuvajte parice u novcaniku dok ne skontamo sistem neki, samo imajte tetu na umu.
Hvala
Xagrid Shire - 100 tableta kosta NOK (norveske krune) 6210, cirka 1550 KM.
Ovdje je bez recepta nemoguce nabaviti te tablete. :roll:
User avatar
danas
Posts: 18796
Joined: 11/03/2005 19:40
Location: 10th circle...

#17

Post by danas »

dokle smo dosli? kanada mi se cini najjeftinija, $200 za 100 tebleta...
sta dalje?
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#18

Post by mIRCerka »

cekam da mi jave da li je ovaj sto je melb nasla odgovarajuci, ako jeste, da onda sa njom vidim kako to da sredimo... samo da mi jave :D
User avatar
danas
Posts: 18796
Joined: 11/03/2005 19:40
Location: 10th circle...

#19

Post by danas »

mIRCerka wrote:cekam da mi jave da li je ovaj sto je melb nasla odgovarajuci, ako jeste, da onda sa njom vidim kako to da sredimo... samo da mi jave :D
jeste, to je taj lijek sa drugstore.com -- ima i brand i generic, ali je jeftinije preko kanade opet. javite sta i kako...
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#20

Post by mIRCerka »

Zamjenski lijek je stigao!!!!
Hvala jednoj divnoj forumashici :D i hvala na razglednici za mene :kiss:

Image
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#21 Re: Safeta M-Potreban lijek-HITNO

Post by mIRCerka »

mIRCerka wrote:http://img244.imageshack.us/img244/1038/nalaz1cz8.jpg

http://img177.imageshack.us/img177/1808/nalaz2bd5.jpg


Dragi moji,
Zenicanka Mahmutovic Safeta, rodjena 1968. godine, udovica, majka dvoje djece, ima tesko krvno oboljenje - previsok broj trombocita. Krv joj se grusa nevjerovatno brzo, a kad se posjece, ne curi krv vec izlaze baloncici od krvi.
Gospodja Safeta koristi vrlo skupe lijekove, i Ministarstvo Zdravstva ZE DO kantona joj je vec dva puta pomoglo, ali ovaj put ne mogu pomoci pri nabavci lijeka.

Ako se lijek nabavlja preko nasih apoteka, jedna doza kosta oko 1300 KM, dok se u inostranstvu isti moze nabaviti za $320.

Ovo je molba svim forumashima i forumashicama da pomognu samohranoj majci na slijedeci nacin:

DIJASPORCI, ne bilo vam zapovijedjeno, raspitajte se za Anagrelide (Agrylin®/Xagrid®, koliko kosta kod vas.
Lokalci i dijasporci: dajte da se organizuje prikupljanje para za ovaj lijek, jer bi Safeta mogla biti mnogo bolje nego sto je sad, samo nakon dva tretmana.

Na pocetku teme imate dva linka koji vas vode na skenirane nalaze Safete M.

Hvala
lijek koji je safeta dobila joj je privremno pomogao, medjutim i njega je potrosila...
za ovaj lijek koji inace koristi joj je potrebno 3500 KM.

A maloprije sam dobila informaciju da Safeta skoro pa umire trenutno....
:(
Pearl
Posts: 3402
Joined: 26/01/2006 15:08
Location: www.dobro.ba

#22 Re: Safeta M-Potreban lijek-HITNO

Post by Pearl »

mIRCerka wrote:
mIRCerka wrote:http://img244.imageshack.us/img244/1038/nalaz1cz8.jpg

http://img177.imageshack.us/img177/1808/nalaz2bd5.jpg


Dragi moji,
Zenicanka Mahmutovic Safeta, rodjena 1968. godine, udovica, majka dvoje djece, ima tesko krvno oboljenje - previsok broj trombocita. Krv joj se grusa nevjerovatno brzo, a kad se posjece, ne curi krv vec izlaze baloncici od krvi.
Gospodja Safeta koristi vrlo skupe lijekove, i Ministarstvo Zdravstva ZE DO kantona joj je vec dva puta pomoglo, ali ovaj put ne mogu pomoci pri nabavci lijeka.

Ako se lijek nabavlja preko nasih apoteka, jedna doza kosta oko 1300 KM, dok se u inostranstvu isti moze nabaviti za $320.

Ovo je molba svim forumashima i forumashicama da pomognu samohranoj majci na slijedeci nacin:

DIJASPORCI, ne bilo vam zapovijedjeno, raspitajte se za Anagrelide (Agrylin®/Xagrid®, koliko kosta kod vas.
Lokalci i dijasporci: dajte da se organizuje prikupljanje para za ovaj lijek, jer bi Safeta mogla biti mnogo bolje nego sto je sad, samo nakon dva tretmana.

Na pocetku teme imate dva linka koji vas vode na skenirane nalaze Safete M.

Hvala
lijek koji je safeta dobila joj je privremno pomogao, medjutim i njega je potrosila...
za ovaj lijek koji inace koristi joj je potrebno 3500 KM.

A maloprije sam dobila informaciju da Safeta skoro pa umire trenutno....
:(


sta se moze uraditi? da se talimo za novac? ili ganjamo lijek preko dijaspore?
vodolija_33
Posts: 2068
Joined: 11/11/2003 00:00
Location: Sarajevo

#23

Post by vodolija_33 »

Bojim se da je jako malo vremena ostalo.... Safeta je u jako lošem stanju...ako neko želi da pomogne neka se HITNO javi...pokušavamo i van foruma da iniciramo ljude da se lijek što hitnije nabavi...
:(
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#24 Re: Safeta M-Potreban lijek-HITNO

Post by mIRCerka »

Pearl wrote:
mIRCerka wrote:
mIRCerka wrote:http://img244.imageshack.us/img244/1038/nalaz1cz8.jpg

http://img177.imageshack.us/img177/1808/nalaz2bd5.jpg


Dragi moji,
Zenicanka Mahmutovic Safeta, rodjena 1968. godine, udovica, majka dvoje djece, ima tesko krvno oboljenje - previsok broj trombocita. Krv joj se grusa nevjerovatno brzo, a kad se posjece, ne curi krv vec izlaze baloncici od krvi.
Gospodja Safeta koristi vrlo skupe lijekove, i Ministarstvo Zdravstva ZE DO kantona joj je vec dva puta pomoglo, ali ovaj put ne mogu pomoci pri nabavci lijeka.

Ako se lijek nabavlja preko nasih apoteka, jedna doza kosta oko 1300 KM, dok se u inostranstvu isti moze nabaviti za $320.

Ovo je molba svim forumashima i forumashicama da pomognu samohranoj majci na slijedeci nacin:

DIJASPORCI, ne bilo vam zapovijedjeno, raspitajte se za Anagrelide (Agrylin®/Xagrid®, koliko kosta kod vas.
Lokalci i dijasporci: dajte da se organizuje prikupljanje para za ovaj lijek, jer bi Safeta mogla biti mnogo bolje nego sto je sad, samo nakon dva tretmana.

Na pocetku teme imate dva linka koji vas vode na skenirane nalaze Safete M.

Hvala
lijek koji je safeta dobila joj je privremno pomogao, medjutim i njega je potrosila...
za ovaj lijek koji inace koristi joj je potrebno 3500 KM.

A maloprije sam dobila informaciju da Safeta skoro pa umire trenutno....
:(


sta se moze uraditi? da se talimo za novac? ili ganjamo lijek preko dijaspore?
ma ne znam ni ja vise sama...moyemo se mi taliti za novac, ali niti imamo neki racun na koji mozemo uplatiti niti imamo osobu kojoj se te pare mogu dati...
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#25

Post by mIRCerka »

vodolija_33 wrote:Bojim se da je jako malo vremena ostalo.... Safeta je u jako lošem stanju...ako neko želi da pomogne neka se HITNO javi...pokušavamo i van foruma da iniciramo ljude da se lijek što hitnije nabavi...
:(
:( :( :( :( :( :( :(
nije mjesto ni vrijeme, ali dabogda Terzicu za lijeka trebalo ono novca sto podijeli u zadnjoj sedmici svoje vladavine...
:( :( :( :( :( :( :( :(
Post Reply