Safet Susic - Pape, selektor BiH

Fudbal/nogomet, Premijer liga, Liga prvaka, svjetska i evropska prvenstva...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

SSemir

#59851 Re: Safet Susic - Pape, selektor BiH

Post by SSemir » 17/11/2014 21:19

palermo wrote: Šta znači provjereni stranac. Eno onaj holanđanin fiškal je slobodan. Nikako mi se ne sviđša ideja sa strancem. Vrlo je rijetko to dobro ferceralo

Za mene bi najbolje rješenje bio onaj ko ima morala, čestitosti, i nešto znanja. U tom kontekstu, prvi kandidat za mene bi bio Duško, drugi Barba ( prevashodno što bi on bio spreman da se bori za igrače)....a onda mogu i Meša, Faruk.....

Ko god bude bio ja ću mu pružiti podršku....ali dok ga nismo izabrali, možemo i palamuditi
svakakvih gluposti ovdje sretoh. ali ova je u vrhu. sreca pa se forumski strucnjaci ne pitaju puno.

prilikom odlucivanja kod izbora na radno mjesto nogometnog trenera, nogometno znanje kandidata bi tebi bilo na trecem mjesto, i to u maloj mjeri bi to bilo bitno "nesto znanja".
a pa svaka cast

sta misliste da stavimo na klupu jovana divjaka npr. ne znam veceg patriotu, moralnijeg covjeka, svoju cestitost je dokazao, a sigurno da ima i nesto znanja, za to nesto znanja je dovoljno da pogleda na tvu utakmicu. :-)

gagy06

#59853 Re: Safet Susic - Pape, selektor BiH

Post by gagy06 » 17/11/2014 21:20

Da budem iskren, ja bih da budem selektor. Pristao bih i na manje para. :-D

palermo

#59854 Re: Safet Susic - Pape, selektor BiH

Post by palermo » 17/11/2014 21:22

LSD wrote:
ma OK, ali teško je pisati o tim stvarima na takav nacin

evo hipoteticki primjer samo....npr. sutra angažujemo Magatha (ili nekog stranca, nebitno)...jel ti misliš da bi on kao švabo došao zbog bosanskog patriotizma i da njemu Bosna nešto plaho znaci u životu ;-) naravno da ne bi, vec zbog para

naravno da Advokat nije preuzeo Srbiju zato što je voli i zato što mu ona nešto znaci puno u životu...analognih primjera imaš koliko hoces širom svijeta

a slažem se da je poželjna osobina da selektor ima i patriotizam kod sebe, mada je to ubjedljivo najmanje bitna referenca za njegov opis posla.
Pa naravno da neće, ne bi ni Barba došao bez para. Jebi ga, čak i da ti pare nisu bitne, one određuju tvoj položaj u hijerarhiji, i pokazjju koliko te poštuju.

Ja nisam za stranca jer sam uvjeren da nam neće dugoročno donijeti ništa posebno. Mi smo specifična reprezentacija koja igrače ne bira, nego ih traži, kopa. A ne vjerujem da je bilo koji stranac spreman na to. Doduše, poslije Sušića (ovog zadnjih godinu dana) sve će biti napredak.

palermo

#59855 Re: Safet Susic - Pape, selektor BiH

Post by palermo » 17/11/2014 21:25

SSemir wrote:
palermo wrote: Šta znači provjereni stranac. Eno onaj holanđanin fiškal je slobodan. Nikako mi se ne sviđša ideja sa strancem. Vrlo je rijetko to dobro ferceralo

Za mene bi najbolje rješenje bio onaj ko ima morala, čestitosti, i nešto znanja. U tom kontekstu, prvi kandidat za mene bi bio Duško, drugi Barba ( prevashodno što bi on bio spreman da se bori za igrače)....a onda mogu i Meša, Faruk.....

Ko god bude bio ja ću mu pružiti podršku....ali dok ga nismo izabrali, možemo i palamuditi
svakakvih gluposti ovdje sretoh. ali ova je u vrhu. sreca pa se forumski strucnjaci ne pitaju puno.

prilikom odlucivanja kod izbora na radno mjesto nogometnog trenera, nogometno znanje kandidata bi tebi bilo na trecem mjesto, i to u maloj mjeri bi to bilo bitno "nesto znanja".
a pa svaka cast

sta misliste da stavimo na klupu jovana divjaka npr. ne znam veceg patriotu, moralnijeg covjeka, svoju cestitost je dokazao, a sigurno da ima i nesto znanja, za to nesto znanja je dovoljno da pogleda na tvu utakmicu. :-)
Pa da, čestitost naravno, da je pape imao u sebi morala, čestitosti i da nije stavljao lične interese ispred društvenih, kolektivnih interesa, i to u takvoj mejri da je to postalo degutantno, i sada bi bio selektor. Odveli bi nas Edin, Spaha, Pjana i Bega na evropsko. On je trebao samo biti pošten i častan.

Samo, varate se vi da je to baš tako lako. Biti čestiti i pošten.

detroit-mercy

#59856 Re: Safet Susic - Pape, selektor BiH

Post by detroit-mercy » 17/11/2014 21:25

SSemir wrote:

a pa svaka cast

Tako kad odes npr. na intervju za posao kazes, znas nisam bas nesto najstrucniji ili najbolji u poslu ali mi zato ne fali morala i cestitosti :mrgreen: . Namah bi te primili :mrgreen: .

Havatar

#59857 Re: Safet Susic - Pape, selektor BiH

Post by Havatar » 17/11/2014 21:26

Prosinečki je Safetov brat blizanac što se tiče trenerskog posla. Forsiranje tika take i pasova, tvrdoglavost, oblačenje u farmerice i neki uličarski stil na utakmicama. Sigurno bi na početku donio poboljšanje ali kad bi došao do maksimuma odbijao bi kao i Safet da nešto mijenja i ne bi imao plan B . Tako je bilo i u Zvezdi i u Kayzeriju . Ono što bi bilo dobro kod njega je što bi promovisao poneke nove, mlade igrače u reprezentaciji pa bi makar nešto pozitivno ostalo od njega. On je više trener na kratke staze .

FreakyStyley

#59858 Re: Safet Susic - Pape, selektor BiH

Post by FreakyStyley » 17/11/2014 21:28

Samo da ne dodje neko od ovih sto se mjesecima motaju ovuda kao lesinari kad treba dat izjavu, interview, platit clanak... Dakle, Hadzibegic, Bazdarevic i takvi likovi. Mada, oni mi se nekako cine kao najizglednije opcije, nazalost.

Pitar sa Kariba
Location: Grad ispod Trebevića, Gdje još uvijek ima pravo dobrih priča.

#59859 Re: Amar Osim, selektor BiH

Post by Pitar sa Kariba » 17/11/2014 21:29

Dajte nam Amara za selektora, i njegov topic! :evil: :evil: :evil:
Last edited by Pitar sa Kariba on 17/11/2014 21:36, edited 1 time in total.

Hajvan

#59860 Re: Safet Susic - Pape, selektor BiH

Post by Hajvan » 17/11/2014 21:30

Govno se ne osjeca krivim!

nadam se da ga necu sresti ovih dana po sarajevskim restoranima…

zaslužio je jednog neformalnog patka iz dubine duše

Charuga
Globalni moderator

#59861 Re: Safet Susic - Pape, selektor BiH

Post by Charuga » 17/11/2014 21:31

BlackPool wrote:Neomicin, namazem ti mater spermicinom!

Ode ti sajo jebo ti on mater u pichku...... :bih:
Isključen/a korisnik/ca iz razloga “kršenje pravila foruma, vrijeđanje”
» BlackPool

1 mjesec

skenderija04

#59862 Re: Safet Susic - Pape, selektor BiH

Post by skenderija04 » 17/11/2014 21:32

Havatar wrote:Prosinečki je Safetov brat blizanac što se tiče trenerskog posla. Forsiranje tika take i pasova, tvrdoglavost, oblačenje u farmerice i neki uličarski stil na utakmicama. Sigurno bi na početku donio poboljšanje ali kad bi došao do maksimuma odbijao bi kao i Safet da nešto mijenja i ne bi imao plan B . Tako je bilo i u Zvezdi i u Kayzeriju . Ono što bi bilo dobro kod njega je što bi promovisao poneke nove, mlade igrače u reprezentaciji pa bi makar nešto pozitivno ostalo od njega. On je više trener na kratke staze .
Pogodio si srz problema. Za sta je sada trenutak: Za kratke staze kako kazes, dakle sok terapija ili projekat sa trenerom bez obzira na ishod ovih kvalifikacija? Ako se odgovori na ovo pitanje pola posla je uradjeno.

todd_smith

#59863 Re: Safet Susic - Pape, selektor BiH

Post by todd_smith » 17/11/2014 21:32

Kao sto north rece kasno Marko na Kosovo stize, jer ove kvalifikacije mozemo proci kao 1/2. plasirani kroz neko nevidjeno cudo.

Dosta se toga pisalo i pisat ce se, dosta degutantnih stvari.

Ali ja bih se volio zahvaliti Papetu na Brazilu, na predivne 2 godine u periodu 2012-2014.

Da li su to samo igraci ili je on imao sta tu, to se moze do sutra raspravljati ali to je zlatno doba nase reprezentacije bilo. Zabijali smo najvise, ubili Grke, Edin i Vedad se takmicili ko ce vise zabiti, Pjanic i Lulic se takmicili ko ce vise nabaciti.

I za to sve ti hvala. Od srca.

Kao sto neko rece ispunio si nam djecacki san da skupljamo slicice nasih igraca.

Poceo je smireno i tiho i cvrsto, zavrsio u apsolutno suprotnom smjeru. Izgubio si konce, povjerenje medija, navijaca, a sudeci po igrama i igraca.

Na kraju krajeva, nas najbolji i najgori selektor svih vremena.

cyprus

#59864 Re: Safet Susic - Pape, selektor BiH

Post by cyprus » 17/11/2014 21:34

Da se razumijemo, svi potencijalni selektori koje bi mi mogli dovesti imaju neki svoj limit... Uključujući i Vahu... Svi će oni nakon nekog ostvarenog uspjeha dostići neki svoj limit, nakon kojeg neće imati šta novo ponudit kako bi održali visok nivo igre i rezultata... Ovo pod uslovom da im uopšte krene...

JoseMujica

#59865 Re: Safet Susic - Pape, selektor BiH

Post by JoseMujica » 17/11/2014 21:34

ljevoruki wrote:Charuga rece da ce se ova tema zatvoriti ha Pape dobije otkaz. Mora da spava snom pravednika. :D
A jos niko nije otvorio novu temu: Novi selektor reprezentacije BiH.
:bih:

olešio se čoek od sreće :D

vego de kao uslov za tog novog trenera neka bidne da nas kutariše prejakog HNL-a s zabranom pozivanja igrača Hajduka ZA BAREM NAREDNIH 10 GODINA dok rahat ne umrem

Suicidal Siberian

#59866 Re: Safet Susic - Pape, selektor BiH

Post by Suicidal Siberian » 17/11/2014 21:37

Vaha je loš izbor iz dva razloga;

1.Bilo kakva bolja ponuda da mu dodje ima danas ispali kao da nismo postojali;
2.Vrlo konfliktna i hirovita osoba;

Meša:

Koriscenje repke za odskocnu dasku za neki bolji klubski angažman.

Hadzibegic;

Ala Štimac, iz komentatorske/novinarske fotelje na selektorsko mjesto.

Antić, Prosinečki itd su po meni višak poteza...

Najbolje riješenje po meni; Amar Osim selektor, Kemal Alispahić pomočnik...Amara lova ne interesuje, i lik sigurno ima motiv do neba, fakin je i mangup veci od nasih nekih zvjezdica...i to nam u ovom trenutku više treba od stručnog znanja, neko da konsoliduje ekipu koja je totalno razbijena.

ultima_palabra

#59867 Re: Safet Susic - Pape, selektor BiH

Post by ultima_palabra » 17/11/2014 21:37

Ne mogu da se ne složim sa palermom, ne treba karikirati njegov post nego ga pročitati sa razumijevanjem. Zadnji selektor je bio pokvaren, lijen i nije mogao motivisati igrače... sad treba skroz suprotno od toga. Capello ima znanje, nesumnjivo... a šta to on donese Rusima ili Englezima?

Samo ne mogu da se složim oko Vahe, jeste ters i dinar efendija, ali su Alžirci bili spremni da poginu za njega...

sandokann

#59868 Re: Safet Susic - Pape, selektor BiH

Post by sandokann » 17/11/2014 21:38

Kazu da ce Borče Sredojević biti novi selektor.

bosanska senzacija

#59869 Re: Safet Susic - Pape, selektor BiH

Post by bosanska senzacija » 17/11/2014 21:38

Havatar wrote:Prosinečki je Safetov brat blizanac što se tiče trenerskog posla. Forsiranje tika take i pasova, tvrdoglavost, oblačenje u farmerice i neki uličarski stil na utakmicama. Sigurno bi na početku donio poboljšanje ali kad bi došao do maksimuma odbijao bi kao i Safet da nešto mijenja i ne bi imao plan B . Tako je bilo i u Zvezdi i u Kayzeriju . Ono što bi bilo dobro kod njega je što bi promovisao poneke nove, mlade igrače u reprezentaciji pa bi makar nešto pozitivno ostalo od njega. On je više trener na kratke staze .
Safetova filozofija fudbala i način na koji smo mi igrali u većini njegovog prvog mandata je bila itekako dobra za nas, i upravo zbog toga što Prosinečki ima istu viziju fudbala je za mene prvi izbor.

Safetu su neke druge stvari došle glave a na svu sreću Prosinečki nema brata sa menadžerskom agencijom, bratića u Hajduku a nadam se i tvrdoglavost i nagon za samouništenjem kao Sušić.

Mene je najviše strah da ne dođe neki egoista popt Vahida Halihodžića sa planovima da mnogo toga promjeni preko noći kako bi pokupio sve zasluge i stavio sebe u prvi plan, te napravi totalni haos u i oko reprezentacije.

Lakat Jebić

#59870 Re: Safet Susic - Pape, selektor BiH

Post by Lakat Jebić » 17/11/2014 21:39

skenderija04 wrote:
Pogodio si srz problema. Za sta je sada trenutak: Za kratke staze kako kazes, dakle sok terapija ili projekat sa trenerom bez obzira na ishod ovih kvalifikacija? Ako se odgovori na ovo pitanje pola posla je uradjeno.
ja cisto sumnjam bgm, da iko tako razmislja u savezu. odaberu dva-tri najizglednija imena, lobira se jedno mjesec-dva i odabere novi selektor.

cyprus

#59871 Re: Safet Susic - Pape, selektor BiH

Post by cyprus » 17/11/2014 21:39

JoseMujica wrote:olešio se čoek od sreće :D

vego de kao uslov za tog novog trenera neka bidne da nas kutariše prejakog HNL-a s zabranom pozivanja igrača Hajduka ZA BAREM NAREDNIH 10 GODINA dok rahat ne umrem
Ko god bio selektor, ja sam siguran da će u reprezentaciji uvijek imat jednog ili dvojicu igrača iz HNL-a :oops: Deal with it :roll:

I ne, nikad neću shvatiti to konstantno negodovanje zbog igrača iz HNL-a, a da se pritom drami oko nepozivanja igrača iz liga sličnog, pa i slabijeg kvaliteta :oops:

JoseMujica

#59872 Re: Safet Susic - Pape, selektor BiH

Post by JoseMujica » 17/11/2014 21:40

hau jes no wrote:
solo2 wrote:Dajte temu - Vaha novi selektor BiH, i ako neko ovdje pripada BHF-u ili zna nekoga da se organizuje pritisak (pismo, mirni skup ispred prostorija) na NSBIH da se Vahi ponudi mjesto selektora - po njegovim uslovima (nesto slicno kao sto je Ciro imao) - pogledajte ovu anketu na Klixu http://www.klix.ba/ankete/990- sve govori!
kvalifikacije su propale, prvi kiks i vaha bi bio populjuvan i njega bi potrosili. barbarez je najbolje rijesenje do kraja kvalifikacija i ako se dobro pokaze produziti mu ugovor, a ako ne onda dovesti vahu za sljedece kvalifikacije.

ako su kvalifikacije propale zašto bi nekoga pljuvali :?

treba ići svjesno na to da su ove kvalifikacije halal jer nam je i baraž moguć samo u nekoj digitron varijatni poklapanja svih zvijezda i tražimo čovjeka koji gradi tim za naredni ciklus...dakle tražimo dugoročno rješenje a taj čovjek ima najmanje godinu dana da se igra i gradi tim za SP 2018

todd_smith

#59873 Re: Safet Susic - Pape, selektor BiH

Post by todd_smith » 17/11/2014 21:40

ultima_palabra wrote:Ne mogu da se ne složim sa palermom, ne treba karikirati njegov post nego ga pročitati sa razumijevanjem. Zadnji selektor je bio pokvaren, lijen i nije mogao motivisati igrače... sad treba skroz suprotno od toga. Capello ima znanje, nesumnjivo... a šta to on donese Rusima ili Englezima?

Samo ne mogu da se složim oko Vahe, jeste ters i dinar efendija, ali su Alžirci bili spremni da poginu za njega...
Capello ce ti doci jedino ako mu ponudimo 4-5 miliona godisnje sto je sci-fi za nas

Charuga
Globalni moderator

#59874 Re: Safet Susic - Pape, selektor BiH

Post by Charuga » 17/11/2014 21:44

Hvala Savezu na ovoj predivnoj odluci, bez obzira sto je malo kasno! Hvala svia koji su ucestvovali naovoj temi. Do vidjenja Pape, daleko ti kuca bila!

Locked