SADAKALI MENTALITET

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Sabaton
Posts: 132
Joined: 17/12/2015 17:37

#1 SADAKALI MENTALITET

Post by Sabaton »

Ne znam koliko cesto pratite serijal ISPUNI MI ZELJU na Hayatu?

I ne znam koliku dozu empatije imate prema tim ljudima koji "kukaju" za pomoc. :roll: Ima li nesto cudno u tome?
Bas evo gledam neke klipove na youtubeu, i stvarno ima tuznih prica :( , ali u dosta slucajeva te porodice imaju musku glavu u porodici, da moze konju rep iscupat, ali opet trazi se sadaka, pomoc, sazaljenje.

Sta to govori o njima? da su to osobe koje zele guzovace dobit konja, kravu, gradjevinski materijal, pare.. :oops: Mislim, jel takvo ponasanje opravdano? Zasto se ti ljudi ne bore, kao i svi mi, svojim radom da nesto steknu?

Ja iskreno, ne padam na plac, kukanje, generalno na pricu da neko nema da jede.. U Bosni niko nije od gladi umro, a po pricama ovih ljudi, vidim da oni skoro pa jesu.

Gdje je nestalo dostojanstvo, ponos, neovisnot o drugima?

Zivot je borba. Bori se. :thumbup: I ako neko moze da objasni zasto ekipa Hayata stalno ide po mjestima sa Bosnjackom vecinom, ne vidjeh nijedan klip da se pomaze Hrvatima ili Srbima. Jesmo li mi, Bosnjaci tako jadni, ili jednostavno smo izgubili ono sto bi trebalo da imamo. Dostojanstvo.

Sve bi nesta, na SADAKU. :-)
User avatar
drunken tiger
Posts: 1428
Joined: 27/04/2008 21:24

#2 Re: SADAKALI MENTALITET

Post by drunken tiger »

Sabaton wrote:Ne znam koliko cesto pratite serijal ISPUNI MI ZELJU na Hayatu?

I ne znam koliku dozu empatije imate prema tim ljudima koji "kukaju" za pomoc. :roll: Ima li nesto cudno u tome?
Bas evo gledam neke klipove na youtubeu, i stvarno ima tuznih prica :( , ali u dosta slucajeva te porodice imaju musku glavu u porodici, da moze konju rep iscupat, ali opet trazi se sadaka, pomoc, sazaljenje.

Sta to govori o njima? da su to osobe koje zele guzovace dobit konja, kravu, gradjevinski materijal, pare.. :oops: Mislim, jel takvo ponasanje opravdano? Zasto se ti ljudi ne bore, kao i svi mi, svojim radom da nesto steknu?

Ja iskreno, ne padam na plac, kukanje, generalno na pricu da neko nema da jede.. U Bosni niko nije od gladi umro, a po pricama ovih ljudi, vidim da oni skoro pa jesu.

Gdje je nestalo dostojanstvo, ponos, neovisnot o drugima?

Zivot je borba. Bori se. :thumbup: I ako neko moze da objasni zasto ekipa Hayata stalno ide po mjestima sa Bosnjackom vecinom, ne vidjeh nijedan klip da se pomaze Hrvatima ili Srbima. Jesmo li mi, Bosnjaci tako jadni, ili jednostavno smo izgubili ono sto bi trebalo da imamo. Dostojanstvo.

Sve bi nesta, na SADAKU. :-)
Ne vidim ništa čudno u tome jer se cijeli bošnjački korpus odgaja na principima sadake i merhameta. Cijeli život odgajaju djecu uz riječi biće nafake, sabura. Takav je mentalni sklop tog dijela naroda i to se može vidjeti od najobičnijeg čovjeka do rukovođenja državom. Samo merhamet i sadaka. Donacije, donacije, donacije.
User avatar
BaHari
Posts: 15
Joined: 07/02/2016 18:15

#3 Re: SADAKALI MENTALITET

Post by BaHari »

Ne mogu svi naći posao kad bi se na glavu popeli. Ne žive svi u Sarajevu.

Bošnjaka je najviše jer Hayat i nije nešto gledan u PC-u i škutoriji, a ne zato što je bošnjo jedini navikao na džabaluk a srbi i hrvati popravili turizam u "svojim" kantonima jer kinezi i švabe masovno dolaze da vide šta je radna disciplina.

Još jedan komunistički potomak koji nikad nije prešao džamijski prag a "vazi" u ime bošnjaka....na ovom forumu se neke stvari baš nikad ne mijenjaju :roll:
User avatar
jedna tamo
Posts: 7569
Joined: 09/10/2009 10:48
Location: tamo gdje je sve po mom

#4 Re: SADAKALI MENTALITET

Post by jedna tamo »

meni najviše smeta, konkretno na ilidži, kad pođem u šetnju u roku od 10 minuta njih 10 mi ispruži ruku, što cigana, što nekih žena sa djecom tj.malim bebama a nisu ciganke(namjerno ih ne zovem romi jer su pravi cigani), onda počele i neke bule našminkane, pa ovo je više da poludiš, a da ne spominjem na svakom ćpšku stoje 2 cure sa kutijom i na sav glas se deru za oboljelu djecu .....
User avatar
KB9
Posts: 8449
Joined: 26/10/2014 08:20

#5 Re: SADAKALI MENTALITET

Post by KB9 »

sabur i nafaka na jednoj a sadaka na drugoj strani nemaju nikakve dodirne tacke

dzaba se provaljujete pojedinci u tim svojim pokusajima da ocrnite i dokazete nesto
User avatar
drunken tiger
Posts: 1428
Joined: 27/04/2008 21:24

#6 Re: SADAKALI MENTALITET

Post by drunken tiger »

KB9 wrote:sabur i nafaka na jednoj a sadaka na drugoj strani nemaju nikakve dodirne tacke

dzaba se provaljujete pojedinci u tim svojim pokusajima da ocrnite i dokazete nesto
Jok, nemaju uopšte dodirnih tačaka. A šta to pokušavam da ocrnim? Možda ljenost i nesposobnost Bošnjaka muslimana? To jedino. I ako misliš na to u pravu si sigurno jer mi ništa mrže nema od lijenog i nesposobnog Bošnjaka zatrovanog sadaka i nafaka mentalitetom. Nafaku treba tražiti, ne traži ona tebe!!
User avatar
klavirdžija
Posts: 2159
Joined: 24/02/2013 10:38

#7 Re: SADAKALI MENTALITET

Post by klavirdžija »

drunken tiger wrote:
Sabaton wrote:Ne znam koliko cesto pratite serijal ISPUNI MI ZELJU na Hayatu?

I ne znam koliku dozu empatije imate prema tim ljudima koji "kukaju" za pomoc. :roll: Ima li nesto cudno u tome?
Bas evo gledam neke klipove na youtubeu, i stvarno ima tuznih prica :( , ali u dosta slucajeva te porodice imaju musku glavu u porodici, da moze konju rep iscupat, ali opet trazi se sadaka, pomoc, sazaljenje.

Sta to govori o njima? da su to osobe koje zele guzovace dobit konja, kravu, gradjevinski materijal, pare.. :oops: Mislim, jel takvo ponasanje opravdano? Zasto se ti ljudi ne bore, kao i svi mi, svojim radom da nesto steknu?

Ja iskreno, ne padam na plac, kukanje, generalno na pricu da neko nema da jede.. U Bosni niko nije od gladi umro, a po pricama ovih ljudi, vidim da oni skoro pa jesu.

Gdje je nestalo dostojanstvo, ponos, neovisnot o drugima?

Zivot je borba. Bori se. :thumbup: I ako neko moze da objasni zasto ekipa Hayata stalno ide po mjestima sa Bosnjackom vecinom, ne vidjeh nijedan klip da se pomaze Hrvatima ili Srbima. Jesmo li mi, Bosnjaci tako jadni, ili jednostavno smo izgubili ono sto bi trebalo da imamo. Dostojanstvo.

Sve bi nesta, na SADAKU. :-)
Ne vidim ništa čudno u tome jer se cijeli bošnjački korpus odgaja na principima sadake i merhameta. Cijeli život odgajaju djecu uz riječi biće nafake, sabura. Takav je mentalni sklop tog dijela naroda i to se može vidjeti od najobičnijeg čovjeka do rukovođenja državom. Samo merhamet i sadaka. Donacije, donacije, donacije.
...i ako se šta more čvaknut ta trane, a da ga još nismo prevarili (tzv "papak"). Mada, to mu onda dođe "nafaka".
Last edited by klavirdžija on 08/02/2016 17:13, edited 1 time in total.
User avatar
KB9
Posts: 8449
Joined: 26/10/2014 08:20

#8 Re: SADAKALI MENTALITET

Post by KB9 »

drunken tiger wrote:
KB9 wrote:sabur i nafaka na jednoj a sadaka na drugoj strani nemaju nikakve dodirne tacke

dzaba se provaljujete pojedinci u tim svojim pokusajima da ocrnite i dokazete nesto
Jok, nemaju uopšte dodirnih tačaka. A šta to pokušavam da ocrnim? Možda ljenost i nesposobnost Bošnjaka muslimana? To jedino. I ako misliš na to u pravu si sigurno jer mi ništa mrže nema od lijenog i nesposobnog Bošnjaka zatrovanog sadaka i nafaka mentalitetom. Nafaku treba tražiti, ne traži ona tebe!!
ne, nemaju dodirne tacke ma koliko ti pokuso to povezat

de ti malo prosurfaj il se raspitaj okolo da ti neko pojasni te pojmove malo bolje
User avatar
drunken tiger
Posts: 1428
Joined: 27/04/2008 21:24

#9 Re: SADAKALI MENTALITET

Post by drunken tiger »

KB9 wrote:ne, nemaju dodirne tacke ma koliko ti pokuso to povezat

de ti malo prosurfaj il se raspitaj okolo da ti neko pojasni te pojmove malo bolje
Da ne kvarim temu, imaju dodirne tačke jer pojmovi dolaze iz iste religije, a ako im to nije dodirna tačka onda ne znam šta je. Drugo je to što si ti napaćeni Bošnjo pa misliš da svaki spomen na nešto religijsko ima za cilj da ismijava, omalovažava ili kvari nečija uvjerenja i sl.
User avatar
KB9
Posts: 8449
Joined: 26/10/2014 08:20

#10 Re: SADAKALI MENTALITET

Post by KB9 »

drunken tiger wrote:
KB9 wrote:ne, nemaju dodirne tacke ma koliko ti pokuso to povezat

de ti malo prosurfaj il se raspitaj okolo da ti neko pojasni te pojmove malo bolje
Da ne kvarim temu, imaju dodirne tačke jer pojmovi dolaze iz iste religije, a ako im to nije dodirna tačka onda ne znam šta je. Drugo je to što si ti napaćeni Bošnjo pa misliš da svaki spomen na nešto religijsko ima za cilj da ismijava, omalovažava ili kvari nečija uvjerenja i sl.
pojmovno nemaju dodirne tacke, znacenjima, povezanost nikakva i ne dolaze pojmovi iz religije bolan, mogu samo bit vezani za neki dio svijeta, vrijeme, jezik, narod, cuj dolaze iz iste religije :lol:

hajd ti samo povezuj pojmove tako, dobro ti ide pravo, da ne napisa taj zadnji post bilo bi mi cudno sto razmisljas tako kako razmisljas :-D

pojmovi iz religije :lol:
User avatar
R A V E N
Posts: 640
Joined: 05/06/2008 01:21

#11 Re: SADAKALI MENTALITET

Post by R A V E N »

Ψe li neko može zamisliti Billa Gatesa ili Marka Zucerberga kako šmracuju na CNN-u da je pala prodaja Windowsa ili je pala posjeta Facebooku pa traže "da se kupuje i koristi doᾣaće"? :hitna:
Last edited by R A V E N on 08/02/2016 17:40, edited 3 times in total.
User avatar
Matijevic_Vlado
Posts: 3467
Joined: 03/10/2012 14:27
Location: Da sam prazna glava, potpuno zdrava, ne bih više ništa učio za badava..

#12 Re: SADAKALI MENTALITET

Post by Matijevic_Vlado »

Molim vas obratite paznju na napacenog lika Iza Horizonta :mrgreen: . Pa covjek se polomi od tipkanja. Moze li ga neko makar citirati, ne treba mu odgovarati na njegove gluposti, molim vas?
:mrgreen:
User avatar
BaHari
Posts: 15
Joined: 07/02/2016 18:15

#13 Re: SADAKALI MENTALITET

Post by BaHari »

Matijevic_Vlado wrote:Molim vas obratite paznju na napacenog lika Iza Horizonta :mrgreen: . Pa covjek se polomi od tipkanja. Moze li ga neko makar citirati, ne treba mu odgovarati na njegove gluposti, molim vas?
:mrgreen:
ko madner birvatktile kad se zada u provokacion a niko neće da se primi :D
Nadzorna_ploca
Posts: 11043
Joined: 05/12/2013 16:06

#14 Re: SADAKALI MENTALITET

Post by Nadzorna_ploca »

Ugasite braco kapsluk bar kad naslov teme pisete. :P
User avatar
Danguba
Posts: 12106
Joined: 01/12/2003 00:00
Location: Tu negdje

#15 Re: SADAKALI MENTALITET

Post by Danguba »

Jos jedna tema gdje bi se trebalo po nekome pljuvati i odmah se dezurni pljuvaci i provokatori skupe na istim.
Hayat kao tv nije ni prosjecna ali ako im ista valja to je ta emisija po kojoj(da li iz ljubomore ili pakosti) pljuju ljudi i dezurni dusebriznici.
Zemlja jeste banana, zivi kao i mnoge druge od kredita MMF-a i drugih medj. bankarskih institucija ali eto, problem je kod Bosnjaka i njegovog ''sadaka mentaliteta''
Umjesto da se takve akcije podrze i da sto vise ljudi rijese makar na ovakav nacin svoje probleme, mi bi trebali to da pljujemo.

p.s. zivim u jednoj od najrazvijenijih zemalja EU. Svakih desetak dana ide se sa kanticom od vrata do vrata da se daju prilozi za razna udruzenja koja se brinu o oboljelim...

Hayat, svaka vama cast.

Odjebite vise od Bosnjaka.
Sabaton
Posts: 132
Joined: 17/12/2015 17:37

#16 Re: SADAKALI MENTALITET

Post by Sabaton »

Danguba wrote:Jos jedna tema gdje bi se trebalo po nekome pljuvati i odmah se dezurni pljuvaci i provokatori skupe na istim.
Hayat kao tv nije ni prosjecna ali ako im ista valja to je ta emisija po kojoj(da li iz ljubomore ili pakosti) pljuju ljudi i dezurni dusebriznici.
Zemlja jeste banana, zivi kao i mnoge druge od kredita MMF-a i drugih medj. bankarskih institucija ali eto, problem je kod Bosnjaka i njegovog ''sadaka mentaliteta''
Umjesto da se takve akcije podrze i da sto vise ljudi rijese makar na ovakav nacin svoje probleme, mi bi trebali to da pljujemo.

p.s. zivim u jednoj od najrazvijenijih zemalja EU. Svakih desetak dana ide se sa kanticom od vrata do vrata da se daju prilozi za razna udruzenja koja se brinu o oboljelim...

Hayat, svaka vama cast.

Odjebite vise od Bosnjaka.
ako ces rijesiti neciji problem, tako sto ces mu kupiti ves masinu, ili donijeti pakete hrane koji ce mu trajati najvise mjesec, onda uredu.

a najbolje je kukati da ti ljudi dobre volje naprave kucu, jer je teska situVacija. :oops: malo suze, malo jecanje, pokazat kakvi se lijekovi trose, kao bonus reci da u porodici imas jednog demobilisanog borca, i eto-

Kuca je nikla. 8-)
User avatar
Danguba
Posts: 12106
Joined: 01/12/2003 00:00
Location: Tu negdje

#17 Re: SADAKALI MENTALITET

Post by Danguba »

Sabaton wrote:
ako ces rijesiti neciji problem, tako sto ces mu kupiti ves masinu, ili donijeti pakete hrane koji ce mu trajati najvise mjesec, onda uredu.

a najbolje je kukati da ti ljudi dobre volje naprave kucu, jer je teska situVacija. :oops: malo suze, malo jecanje, pokazat kakvi se lijekovi trose, kao bonus reci da u porodici imas jednog demobilisanog borca, i eto-

Kuca je nikla. 8-)
U drzavi u kojoj malo sta funkcionise, ljudska solidarnost dobro dodje(ako znas sta to uopste znaci).
User avatar
MyTao
Posts: 7048
Joined: 08/12/2012 15:15

#18 Re: SADAKALI MENTALITET

Post by MyTao »

Zar je i to problem jbt... Nije svako u mogucnosti da ide zaraditi, nije sve u snazi... neki ljudi jednostavno nisu u mogucnosti da se snadju...

Vecina slucajeva na Ispuni mi zelju su stvarno ljudi kojima treba pomoc... Cak u jebenoj kapitalistickoj Americi imaju ovakve emisije... sta je tacno problem?
Fudo387
Posts: 21793
Joined: 24/01/2015 19:44

#19 Re: SADAKALI MENTALITET

Post by Fudo387 »

Sabaton wrote:ako ces rijesiti neciji problem, tako sto ces mu kupiti ves masinu, ili donijeti pakete hrane koji ce mu trajati najvise mjesec, onda uredu. a najbolje je kukati da ti ljudi dobre volje naprave kucu, jer je teska situVacija. malo suze, malo jecanje, pokazat kakvi se lijekovi trose, kao bonus reci da u porodici imas jednog demobilisanog borca, i eto-Kuca je nikla.
Pa sta je lose u tome pomoci nekom?
Kod normalnih ljudi to je u njihovoj prirodi, daj ako mozes, ako ne mozes boze moj, sta.
U svijetu mali milion humanitarnih agencija, charity fondacija, sto privatnih sto drzavnih....i sve su nastale iz potrebe da nekom pomazu, jer
taj neko zivi u bijedi, neimastini, bolestan je...ili koji vec djavo moze insana u zivotu snaci.
Nista lose, nenormalno, glupo, sem jednostavno, ljudski...jebo ga ja o cemu raspravljamo.
Sabaton
Posts: 132
Joined: 17/12/2015 17:37

#20 Re: SADAKALI MENTALITET

Post by Sabaton »

Fudo387 wrote:
Sabaton wrote:ako ces rijesiti neciji problem, tako sto ces mu kupiti ves masinu, ili donijeti pakete hrane koji ce mu trajati najvise mjesec, onda uredu. a najbolje je kukati da ti ljudi dobre volje naprave kucu, jer je teska situVacija. malo suze, malo jecanje, pokazat kakvi se lijekovi trose, kao bonus reci da u porodici imas jednog demobilisanog borca, i eto-Kuca je nikla.
Pa sta je lose u tome pomoci nekom?
Kod normalnih ljudi to je u njihovoj prirodi, daj ako mozes, ako ne mozes boze moj, sta.
U svijetu mali milion humanitarnih agencija, charity fondacija, sto privatnih sto drzavnih....i sve su nastale iz potrebe da nekom pomazu, jer
taj neko zivi u bijedi, neimastini, bolestan je...ili koji vec djavo moze insana u zivotu snaci.
Nista lose, nenormalno, glupo, sem jednostavno, ljudski...jebo ga ja o cemu raspravljamo.
Samo ukazujem na moguce zloupotrebe, sto se masovno i desava. Mnogo te porodice imaju odrasle muske clanove, ili bar neke rodjake, familiju, prijatelje, koji bi mogli i koji bi i trebali pomoci. Mnogi ljudi zele samo novac, i samo to im je cilj. Ne biraju kako do toga doci. Pa makar preko mrtve matere. :-)

Nece ljudi da rade, hoce guzovace. pa makar prodavo krec na ulici, casno i posteno! :thumbup:

Bas gledah nedavno, kuka covjek kako zeli da kupi konja i kravu. Ima dvoje djece, a njemu 45 godina. Ima sigurno neke rodbine, koja mu moze pomoci.. ali hoce on pare. I izvadi ona voditeljica koverat, i u njemu 3 000 KM. 8-) E sad, pitanje je sta je taj covjek uradio s tim parama?

Jel kupio konja? Kravu? mozda je potrosio na alkohol, kocku, na zene? Ne zna se. To vam dodje kao ono, kad cigic dodje na vrata, trazi marku, a vi mu date pakovanje makarona, i on Vas marsne.. :oops:

Neki ljudi bi danas zbog para i vlastitu djecu prodali.

Ima onaj jedna emisija, gdje covjek kuka i trazi pomoc za sebe, i svoje jedanaestero djece! mislim, ono.. :run:
User avatar
Rockefeller
Posts: 7321
Joined: 02/02/2015 13:05
Location: Rijeka Sćona

#21 Re: SADAKALI MENTALITET

Post by Rockefeller »

Gledaj svoja posla jarane. Npr gdje ćeš za ljetovanje ili kako ćeš platu potrošit'. Moli Boga da tebi ne treba za sadake.
sarajevo999999
Posts: 852
Joined: 28/02/2012 14:44

#22 Re: SADAKALI MENTALITET

Post by sarajevo999999 »

Sabaton wrote:Ne znam koliko cesto pratite serijal ISPUNI MI ZELJU na Hayatu?

I ne znam koliku dozu empatije imate prema tim ljudima koji "kukaju" za pomoc. :roll: Ima li nesto cudno u tome?
Bas evo gledam neke klipove na youtubeu, i stvarno ima tuznih prica :( , ali u dosta slucajeva te porodice imaju musku glavu u porodici, da moze konju rep iscupat, ali opet trazi se sadaka, pomoc, sazaljenje.

Sta to govori o njima? da su to osobe koje zele guzovace dobit konja, kravu, gradjevinski materijal, pare.. :oops: Mislim, jel takvo ponasanje opravdano? Zasto se ti ljudi ne bore, kao i svi mi, svojim radom da nesto steknu?

Ja iskreno, ne padam na plac, kukanje, generalno na pricu da neko nema da jede.. U Bosni niko nije od gladi umro, a po pricama ovih ljudi, vidim da oni skoro pa jesu.

Gdje je nestalo dostojanstvo, ponos, neovisnot o drugima?

Zivot je borba. Bori se. :thumbup: I ako neko moze da objasni zasto ekipa Hayata stalno ide po mjestima sa Bosnjackom vecinom, ne vidjeh nijedan klip da se pomaze Hrvatima ili Srbima. Jesmo li mi, Bosnjaci tako jadni, ili jednostavno smo izgubili ono sto bi trebalo da imamo. Dostojanstvo.

Sve bi nesta, na SADAKU. :-)
Svakakvih likova ima na ovom forumu, a ti si najveće đubre.
Ci-Nick
Posts: 5179
Joined: 15/03/2015 17:38

#23 Re: SADAKALI MENTALITET

Post by Ci-Nick »

Nikad nisam tražio ni očekivao pomoć,..i nikad nisam bio u stanju potrebe,... ali u potpunosti razumijem da je mnogo ljudi kojima je potrebna pomoć i ljudi kojima treba pomoći.
Nemamo svi iste startne pozicije, nemamo svi iste psihofizičke sposobnosti i glupo je pozivati gladne i nesposobne da igraju utakmicu sa jačim protivnicima i nepravednim sudijom.
Jučer podatak da u Njemačkoj 10% stanovništva posjeduje 53% bogatstva a polovina siromašnijih samo 1% od ukupnog bogatstva :shock:
E sad zamislite zemlju BiH u kojoj nema ni socijalne pomoći ni dječjeg doplatka kako živi 50% siromašnijih i kako tek živi 10% najsiromašnijih. :sad:
User avatar
It_is_a_Leclerc
Posts: 19223
Joined: 23/05/2012 23:51
Location: Osmatračnica

#24 Re: SADAKALI MENTALITET

Post by It_is_a_Leclerc »

BaHari wrote:Ne mogu svi naći posao kad bi se na glavu popeli. Ne žive svi u Sarajevu.

Bošnjaka je najviše jer Hayat i nije nešto gledan u PC-u i škutoriji, a ne zato što je bošnjo jedini navikao na džabaluk a srbi i hrvati popravili turizam u "svojim" kantonima jer kinezi i švabe masovno dolaze da vide šta je radna disciplina.

Još jedan komunistički potomak koji nikad nije prešao džamijski prag a "vazi" u ime bošnjaka....na ovom forumu se neke stvari baš nikad ne mijenjaju :roll:
A to se Bošnjakom postaje u džamiji ?!

:-) :-)
User avatar
drunken tiger
Posts: 1428
Joined: 27/04/2008 21:24

#25 Re: SADAKALI MENTALITET

Post by drunken tiger »

Danguba wrote:Jos jedna tema gdje bi se trebalo po nekome pljuvati i odmah se dezurni pljuvaci i provokatori skupe na istim.
Hayat kao tv nije ni prosjecna ali ako im ista valja to je ta emisija po kojoj(da li iz ljubomore ili pakosti) pljuju ljudi i dezurni dusebriznici.
Zemlja jeste banana, zivi kao i mnoge druge od kredita MMF-a i drugih medj. bankarskih institucija ali eto, problem je kod Bosnjaka i njegovog ''sadaka mentaliteta''
Umjesto da se takve akcije podrze i da sto vise ljudi rijese makar na ovakav nacin svoje probleme, mi bi trebali to da pljujemo.

p.s. zivim u jednoj od najrazvijenijih zemalja EU. Svakih desetak dana ide se sa kanticom od vrata do vrata da se daju prilozi za razna udruzenja koja se brinu o oboljelim...

Hayat, svaka vama cast.

Odjebite vise od Bosnjaka.
Lahko je biti veliki Bošnjak iz jedne od najrazvijenijih evropskih zemalja!!
Post Reply