SA'ĆE, SINE, BABO...

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...
Post Reply
OneWhoKnows

#1 SA'ĆE, SINE, BABO...

Post by OneWhoKnows » 18/10/2006 12:10

Ne stopiram nikad. Strah me, da se ne lažemo, da baš ja san sam nekakvog masnog kamiondžije. Pa, još manijaka. Pod broj jedan. Pod dva: Možda, ipak, trebao bih riskirati. Na horizontu, još ništa ne nazire se... niti jedan taxi... znaju li, bre, oni da danas Isaa četiri puni, četiri im majki kroz četiri oca, nikad nema ih kad' najviše ih trebaš... stojim boktepita otkad... prebiram šta ću... kako ću... da bar hromi magarac kakav naidje... bilo ko... bilo šta... space shatle... tegla paprika u kajmaku na dizel pogon... marokanska deva... afrički slon na skuteru... ništa čim već putovo nisam... ni ja, a ni vi... samo daj... hajde više... zakasnih... e, hvaaaaaaaalim Te Bože!

Staje vozilo nekakvo. Nije shatle. Taksi. Tako piše. Tako pročitah. Jedva. Usran je k'o da u ćumezu parkiran je bio. Biće da i jeste. Ponosni vlasnik, jebite me ako nije, u njemu, izgleda, prespav'o je. Da ga ne ukradu. Al' svršenom poslu mahane nema, što bi rekla moja nana rahmetli. Takav zap'o mi je. Šta ću? Slegnem ramenima, spremim se za 'dobardandokle', zatvorim vrata najnježnije što mogao sam da u rukama ne ostanu mi... k'o nos'o bi ih do Koševskog...

Vozač – razbijač! Da takvo što vidim morao sam zaglaviti na mjestu do njega. Pokreti rukama na upravljaču nalik tektonskim poremećajima kakvi stvorili su Alpske vijence, vjerovatno i dunjaluk čitav... uz toliki rad... jasno mi je što toliko se znoji... sliva se... rastače... jeb'o Drinu i njene brzake...

Prozor mu svaki, da slučajno zraka se ne nadišem, zaheftan, silikonom optočen... krenuh da za jedan se uhvatim... ne da... bolestan, kaže... prija mu tako... prija mu vidim i smrad... k'o kosti i iznutrice kokošje spaljivo nije... taj muku mi ne zna.

Puši. Nudi mi cigaretu. Dvojim. Trojim i četverim. Pa, njemu na dušu što post pokvarit ću. Uzdržavam se. Da ne povratim. Dok stignemo. A, stići ćemo kad Isaa bude punio petu. Kad' i cipele i hače i jakna ova ni privit mu ne budu mogle. Doduše, trudi se čovjek... Pičimo deset na sat... jer krivina je... lagano klizim niz ulojeno sjedište... nešto mu se kaže čuje... ne smije ga forsirat na ubrdici... još malo One, još malo i stig'o si... još saaaamo... maaaal....

Škripi zadnji točak. Čujem da i prije otpadati je znao. Nasred puta. Onako, bez razloga.

Iz džepa vadim Marlboro za crne dane i trenutke. Pripaljujem jednu. Taksisti na dušu. Ne stopiram nikad. Strah me, da se ne lažemo, da baš ja san sam nekakvog masnog kamiondžije... da bar naidje jedan... riskirati spreman sam... hromi magarac kakav barem.... bilo ko... bilo šta... space shatle... tegla paprika u kajmaku na dizel pogon... marokanska deva... afrički slon na skuteru... ništa čim već putov'o nisam... ni ja, a ni vi... samo daj...

Sa'će, sine, babo - ŽIV TI, MENI, BIO STOTINU GODINA -samo da šta naidje...

manijak1
Has thanked: 11 times
Been thanked: 43 times

Post by manijak1 » 18/10/2006 12:14

Ne stopiram nikad. Strah me, da se ne lažemo, da baš ja san sam nekakvog masnog kamiondžije. Pa, još manijaka.
ne stajem autostoperima ali ipak razmislim kad su stoperice u pitanju :oops: :D
taj muku mi ne zna
Tuži ga :oops: SP :oops:

Post Reply