RUSIJA

Post Reply
User avatar
KUZNETSOV
Posts: 1078
Joined: 04/07/2015 15:57
Location: nosač aviona

#5101 Re: RUSIJA

Post by KUZNETSOV »

Crni ponedjeljak, Rubalj i dalje pada, dolar je prešao vrijednost od 71 rublja, a euro - 81 rublja.
5 0 5
Posts: 15203
Joined: 14/10/2007 20:58

#5102 Re: RUSIJA

Post by 5 0 5 »

KUZNETSOV wrote:Ljepotica, raketna krstarica Moskva 8-)

[img]https://scontent-fra3-1.xx.fbcdn.net/hp ... 3275_o.jpg[/img
hoce li i nju norvezani vaditi sa dna mora? :lol: :lol: :lol:
User avatar
KUZNETSOV
Posts: 1078
Joined: 04/07/2015 15:57
Location: nosač aviona

#5103 Re: RUSIJA

Post by KUZNETSOV »

5 0 5 wrote:
KUZNETSOV wrote:Ljepotica, raketna krstarica Moskva 8-)

[img]https://scontent-fra3-1.xx.fbcdn.net/hp ... 3275_o.jpg[/img
hoce li i nju norvezani vaditi sa dna mora? :lol: :lol: :lol:
pa valjda trebaju oni da dodju prvi do olupine a ne da je vade?
5 0 5
Posts: 15203
Joined: 14/10/2007 20:58

#5104 Re: RUSIJA

Post by 5 0 5 »

KUZNETSOV wrote:pa valjda trebaju oni da dodju prvi do olupine a ne da je vade?
pa neko mora izvuci udusene mornare. osim ako putin ne odluci da ih ostavi kao hranu ribama. :lol: :lol: :lol:
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#5105 Re: RUSIJA

Post by General War »

User avatar
Challenger__
Posts: 26509
Joined: 25/03/2012 09:31
Location: In weiter Ferne, so nah!
Contact:

#5106 Re: RUSIJA

Post by Challenger__ »

Image

- Su 35; Rapsodija u plavom:



Image
User avatar
Co0l
Posts: 10551
Joined: 25/07/2010 20:02
Location: Kad i sam skontam javim vam

#5107 Re: RUSIJA

Post by Co0l »

I tako,Mistrali vozdra,Francuska platila odstetu.
Drvenija87
Posts: 1027
Joined: 13/08/2014 05:06

#5108 Re: RUSIJA

Post by Drvenija87 »

Image
Image
Image
Image
Last edited by Drvenija87 on 27/08/2015 09:09, edited 2 times in total.
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#5109 Re: RUSIJA

Post by insomnia78 »

Co0l wrote:I tako,Mistrali vozdra,Francuska platila odstetu.
Platice, nesto manje od milijarde €
Mada, vec postoji desetak ponuda, od toga dvije-tri jako ozbiljne i primamljive, prema fr vladi, za kupovinu ova dva broda
User avatar
Co0l
Posts: 10551
Joined: 25/07/2010 20:02
Location: Kad i sam skontam javim vam

#5110 Re: RUSIJA

Post by Co0l »

insomnia78 wrote:
Co0l wrote:I tako,Mistrali vozdra,Francuska platila odstetu.
Platice, nesto manje od milijarde €
Mada, vec postoji desetak ponuda, od toga dvije-tri jako ozbiljne i primamljive, prema fr vladi, za kupovinu ova dva broda
Ma tuhnuce oni njih nekom,to nije sporno.
User avatar
Klavikula
Posts: 4962
Joined: 23/05/2012 12:36
Location: Sarajevo, Jugoslavija

#5111 Re: RUSIJA

Post by Klavikula »

jasno ko dan. vazda se nadju ludi Arapi sa puno kesa, a Mistral je fin brodic. zasto ga ne imati u svojoj kolekciji :D

btw. i Rusi na MAKS-u 2015 obrcu lovu. Alzir kupio 14 Mi-26, Bjelorusi 5 sistema Tor-M2 i 4 Jak-130. Ocekuje se da Kinezi potpisu ugovor za dvije eskadrile Su-35, Indonezija za S-300, kao i ruska vojska za 48 komada Su-35S.
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#5112 Re: RUSIJA

Post by insomnia78 »

Prema francuskim medijima i Kanada je medju ozbiljnijim kandidatima
Znace se ko je musterija za koji dan

Kazu, ovi koji se bave brodovima, da su prava "umjetnicka djela" i ponos francuske brodogradnje
User avatar
Challenger__
Posts: 26509
Joined: 25/03/2012 09:31
Location: In weiter Ferne, so nah!
Contact:

#5113 Re: RUSIJA

Post by Challenger__ »

Ponos brodogradnje a sramota francuske države koja je nastupila kao trećerazredna prostitutka. Gubitak reputacije nema cijenu.
User avatar
Co0l
Posts: 10551
Joined: 25/07/2010 20:02
Location: Kad i sam skontam javim vam

#5114 Re: RUSIJA

Post by Co0l »

Nije se tako govorilo kad je Rusija odbila isporucit Iranu S-300.
Ako je necija sramota onda je to ruska sto ne mogu sami napravit brodove poput Mistrala nego moraju kupovat od Francuza.
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#5115 Re: RUSIJA

Post by insomnia78 »

Challenger__ wrote:Ponos brodogradnje a sramota francuske države koja je nastupila kao trećerazredna prostitutka. Gubitak reputacije nema cijenu.
Da, nema cijenu
Francuska industrija oruzja nikad u istoriji nije bolje poslovala
Sankcije su, sankcije
Rusi ce dobiti pare i penale, francuzi ce prodati brodove trecoj strani i svi sretni
User avatar
Challenger__
Posts: 26509
Joined: 25/03/2012 09:31
Location: In weiter Ferne, so nah!
Contact:

#5116 Re: RUSIJA

Post by Challenger__ »

Nije se tako govorilo kad je Rusija odbila isporucit Iranu S-300.
Tvoje komparacije su zapanjujuće priglupe. Odgovoriti tebi znači poniziti sebe. Odgovoriču radi drugih: Osnov za tadašnju neisporuku S-300 Iranu su bile opšteobavezujuće sankcije UN koje nisu postojale u slučaju "Mistral".
User avatar
KUZNETSOV
Posts: 1078
Joined: 04/07/2015 15:57
Location: nosač aviona

#5117 Re: RUSIJA

Post by KUZNETSOV »

Co0l wrote:Nije se tako govorilo kad je Rusija odbila isporucit Iranu S-300.
Ako je necija sramota onda je to ruska sto ne mogu sami napravit brodove poput Mistrala nego moraju kupovat od Francuza.
jebiga Rusija nije jos uvijek na levelu na kojem je bio Soyuz.... mistrali su dosta moderna zajebancija za sastavljanje u Rusiji... mogu oni sastaviti novog Kuznjecova, al' sa Mistralom se nisu susretali ranije...
Last edited by KUZNETSOV on 27/08/2015 23:25, edited 1 time in total.
User avatar
Co0l
Posts: 10551
Joined: 25/07/2010 20:02
Location: Kad i sam skontam javim vam

#5118 Re: RUSIJA

Post by Co0l »

Challenger__ wrote:
Nije se tako govorilo kad je Rusija odbila isporucit Iranu S-300.
Tvoje komparacije su zapanjujuće priglupe. Odgovoriti tebi znači poniziti sebe. Odgovoriču radi drugih: Osnov za tadašnju neisporuku S-300 Iranu su opšteobavezujuće sankcije UN koje nisu postojale u slučaju "Mistral".
Nakon toliko vremena na forumu covjek bi ocekivao od tebe da naucis citirati.

A koji je to osnov bio za francusku neisporuku?
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#5119 Re: RUSIJA

Post by insomnia78 »

I Egipat je takodjer medju ozbiljnim kandidatima za kupovinu :lol:
Bog te vidio, prodade im Hollande oruzja ne moRe krava pojesti
Nije dzaba on bio pocasni gost na otvaranju novog dijela kanala :lol:
User avatar
Klavikula
Posts: 4962
Joined: 23/05/2012 12:36
Location: Sarajevo, Jugoslavija

#5120 Re: RUSIJA

Post by Klavikula »

insomnia78 wrote:Prema francuskim medijima i Kanada je medju ozbiljnijim kandidatima
Znace se ko je musterija za koji dan

Kazu, ovi koji se bave brodovima, da su prava "umjetnicka djela" i ponos francuske brodogradnje
Kanada je u procesu modernizacije svoje mornarice. vrlo moguce da oni budu kupac.
User avatar
KUZNETSOV
Posts: 1078
Joined: 04/07/2015 15:57
Location: nosač aviona

#5121 Re: RUSIJA

Post by KUZNETSOV »

i šta bi rusija dobila kupovinom Mistrala? gdje bi ih slala? crno more, daleki istok? realno kuznjecov je dosta ruskoj mornarici, nemaju politiku nekog prekookeanskog imperijalizma kao ameri pa da im trebaju takve igracke....
Juliuscezar
Posts: 6717
Joined: 11/05/2014 23:47

#5122 Re: RUSIJA

Post by Juliuscezar »

Za razliku od Amera rusi nemaju kuveta da provode prekookeanski imperijalizam pa ga provode na svojim granicama.
User avatar
KUZNETSOV
Posts: 1078
Joined: 04/07/2015 15:57
Location: nosač aviona

#5123 Re: RUSIJA

Post by KUZNETSOV »

bhnapoleon1 wrote:Za razliku od Amera rusi nemaju kuveta da provode prekookeanski imperijalizam pa ga provode na svojim granicama.
u cemu je razlika?

Image

nemaju oni para za takve zajebancije.. nije to vise soyuz pa da se po africi i u morima kariba imaju vojne baze... Rusi mogu da se zadovolje pomorskim bazama u Siriji, Vijetnamu i jednoj kasarnoj na Kubi koja je zeljeznicka stanica vise nego kasarna... te po Gurziji i jednoj u Moldaviji....
User avatar
Klavikula
Posts: 4962
Joined: 23/05/2012 12:36
Location: Sarajevo, Jugoslavija

#5124 Re: RUSIJA

Post by Klavikula »

da im ne trebaju ne bi ih kupovali, dakle trebaju im. da ce traziti nova rjesenja, hoce.

btw. jedan od glavnih razloga zasto je ovakav brod trebao biti kupljen od Francuske, a ne proizveden u vlastitim brodogradilistima je taj da trenutno nemaju kapacitete za proizvodnju istog, a ne isplati im se siriti jer je rijec o ugovoru za 2 broda + jos 2 eventualno. mozda ce sad ipak sami proizvesti brodove slicne namjene.
User avatar
agnostic_front
Posts: 6336
Joined: 14/04/2010 21:45
Location: Grbavica

#5125 Re: RUSIJA

Post by agnostic_front »

Gledaj moćne Amerike koliko troši na odbranu slobodnog svijeta, svaka im čast.
Post Reply