RUSIJA
- KUZNETSOV
- Posts: 1078
- Joined: 04/07/2015 15:57
- Location: nosač aviona
#5101 Re: RUSIJA
Crni ponedjeljak, Rubalj i dalje pada, dolar je prešao vrijednost od 71 rublja, a euro - 81 rublja.
-
5 0 5
- Posts: 15203
- Joined: 14/10/2007 20:58
#5102 Re: RUSIJA
hoce li i nju norvezani vaditi sa dna mora?KUZNETSOV wrote:Ljepotica, raketna krstarica Moskva![]()
[img]https://scontent-fra3-1.xx.fbcdn.net/hp ... 3275_o.jpg[/img
- KUZNETSOV
- Posts: 1078
- Joined: 04/07/2015 15:57
- Location: nosač aviona
#5103 Re: RUSIJA
pa valjda trebaju oni da dodju prvi do olupine a ne da je vade?5 0 5 wrote:hoce li i nju norvezani vaditi sa dna mora?KUZNETSOV wrote:Ljepotica, raketna krstarica Moskva![]()
[img]https://scontent-fra3-1.xx.fbcdn.net/hp ... 3275_o.jpg[/img![]()
![]()
-
5 0 5
- Posts: 15203
- Joined: 14/10/2007 20:58
#5104 Re: RUSIJA
pa neko mora izvuci udusene mornare. osim ako putin ne odluci da ih ostavi kao hranu ribama.KUZNETSOV wrote:pa valjda trebaju oni da dodju prvi do olupine a ne da je vade?
- General War
- Posts: 24423
- Joined: 18/09/2013 22:04
- Challenger__
- Posts: 26509
- Joined: 25/03/2012 09:31
- Location: In weiter Ferne, so nah!
- Contact:
#5106 Re: RUSIJA

- Su 35; Rapsodija u plavom:

- Co0l
- Posts: 10551
- Joined: 25/07/2010 20:02
- Location: Kad i sam skontam javim vam
#5107 Re: RUSIJA
I tako,Mistrali vozdra,Francuska platila odstetu.
-
Drvenija87
- Posts: 1027
- Joined: 13/08/2014 05:06
- insomnia78
- Posts: 61961
- Joined: 03/04/2011 14:43
#5109 Re: RUSIJA
Platice, nesto manje od milijarde €Co0l wrote:I tako,Mistrali vozdra,Francuska platila odstetu.
Mada, vec postoji desetak ponuda, od toga dvije-tri jako ozbiljne i primamljive, prema fr vladi, za kupovinu ova dva broda
- Co0l
- Posts: 10551
- Joined: 25/07/2010 20:02
- Location: Kad i sam skontam javim vam
#5110 Re: RUSIJA
Ma tuhnuce oni njih nekom,to nije sporno.insomnia78 wrote:Platice, nesto manje od milijarde €Co0l wrote:I tako,Mistrali vozdra,Francuska platila odstetu.
Mada, vec postoji desetak ponuda, od toga dvije-tri jako ozbiljne i primamljive, prema fr vladi, za kupovinu ova dva broda
- Klavikula
- Posts: 4962
- Joined: 23/05/2012 12:36
- Location: Sarajevo, Jugoslavija
#5111 Re: RUSIJA
jasno ko dan. vazda se nadju ludi Arapi sa puno kesa, a Mistral je fin brodic. zasto ga ne imati u svojoj kolekciji
btw. i Rusi na MAKS-u 2015 obrcu lovu. Alzir kupio 14 Mi-26, Bjelorusi 5 sistema Tor-M2 i 4 Jak-130. Ocekuje se da Kinezi potpisu ugovor za dvije eskadrile Su-35, Indonezija za S-300, kao i ruska vojska za 48 komada Su-35S.
btw. i Rusi na MAKS-u 2015 obrcu lovu. Alzir kupio 14 Mi-26, Bjelorusi 5 sistema Tor-M2 i 4 Jak-130. Ocekuje se da Kinezi potpisu ugovor za dvije eskadrile Su-35, Indonezija za S-300, kao i ruska vojska za 48 komada Su-35S.
- insomnia78
- Posts: 61961
- Joined: 03/04/2011 14:43
#5112 Re: RUSIJA
Prema francuskim medijima i Kanada je medju ozbiljnijim kandidatima
Znace se ko je musterija za koji dan
Kazu, ovi koji se bave brodovima, da su prava "umjetnicka djela" i ponos francuske brodogradnje
Znace se ko je musterija za koji dan
Kazu, ovi koji se bave brodovima, da su prava "umjetnicka djela" i ponos francuske brodogradnje
- Challenger__
- Posts: 26509
- Joined: 25/03/2012 09:31
- Location: In weiter Ferne, so nah!
- Contact:
#5113 Re: RUSIJA
Ponos brodogradnje a sramota francuske države koja je nastupila kao trećerazredna prostitutka. Gubitak reputacije nema cijenu.
- Co0l
- Posts: 10551
- Joined: 25/07/2010 20:02
- Location: Kad i sam skontam javim vam
#5114 Re: RUSIJA
Nije se tako govorilo kad je Rusija odbila isporucit Iranu S-300.
Ako je necija sramota onda je to ruska sto ne mogu sami napravit brodove poput Mistrala nego moraju kupovat od Francuza.
Ako je necija sramota onda je to ruska sto ne mogu sami napravit brodove poput Mistrala nego moraju kupovat od Francuza.
- insomnia78
- Posts: 61961
- Joined: 03/04/2011 14:43
#5115 Re: RUSIJA
Da, nema cijenuChallenger__ wrote:Ponos brodogradnje a sramota francuske države koja je nastupila kao trećerazredna prostitutka. Gubitak reputacije nema cijenu.
Francuska industrija oruzja nikad u istoriji nije bolje poslovala
Sankcije su, sankcije
Rusi ce dobiti pare i penale, francuzi ce prodati brodove trecoj strani i svi sretni
- Challenger__
- Posts: 26509
- Joined: 25/03/2012 09:31
- Location: In weiter Ferne, so nah!
- Contact:
#5116 Re: RUSIJA
Tvoje komparacije su zapanjujuće priglupe. Odgovoriti tebi znači poniziti sebe. Odgovoriču radi drugih: Osnov za tadašnju neisporuku S-300 Iranu su bile opšteobavezujuće sankcije UN koje nisu postojale u slučaju "Mistral".Nije se tako govorilo kad je Rusija odbila isporucit Iranu S-300.
- KUZNETSOV
- Posts: 1078
- Joined: 04/07/2015 15:57
- Location: nosač aviona
#5117 Re: RUSIJA
jebiga Rusija nije jos uvijek na levelu na kojem je bio Soyuz.... mistrali su dosta moderna zajebancija za sastavljanje u Rusiji... mogu oni sastaviti novog Kuznjecova, al' sa Mistralom se nisu susretali ranije...Co0l wrote:Nije se tako govorilo kad je Rusija odbila isporucit Iranu S-300.
Ako je necija sramota onda je to ruska sto ne mogu sami napravit brodove poput Mistrala nego moraju kupovat od Francuza.
Last edited by KUZNETSOV on 27/08/2015 23:25, edited 1 time in total.
- Co0l
- Posts: 10551
- Joined: 25/07/2010 20:02
- Location: Kad i sam skontam javim vam
#5118 Re: RUSIJA
Nakon toliko vremena na forumu covjek bi ocekivao od tebe da naucis citirati.Challenger__ wrote:Tvoje komparacije su zapanjujuće priglupe. Odgovoriti tebi znači poniziti sebe. Odgovoriču radi drugih: Osnov za tadašnju neisporuku S-300 Iranu su opšteobavezujuće sankcije UN koje nisu postojale u slučaju "Mistral".Nije se tako govorilo kad je Rusija odbila isporucit Iranu S-300.
A koji je to osnov bio za francusku neisporuku?
- insomnia78
- Posts: 61961
- Joined: 03/04/2011 14:43
#5119 Re: RUSIJA
I Egipat je takodjer medju ozbiljnim kandidatima za kupovinu 
Bog te vidio, prodade im Hollande oruzja ne moRe krava pojesti
Nije dzaba on bio pocasni gost na otvaranju novog dijela kanala
Bog te vidio, prodade im Hollande oruzja ne moRe krava pojesti
Nije dzaba on bio pocasni gost na otvaranju novog dijela kanala
- Klavikula
- Posts: 4962
- Joined: 23/05/2012 12:36
- Location: Sarajevo, Jugoslavija
#5120 Re: RUSIJA
Kanada je u procesu modernizacije svoje mornarice. vrlo moguce da oni budu kupac.insomnia78 wrote:Prema francuskim medijima i Kanada je medju ozbiljnijim kandidatima
Znace se ko je musterija za koji dan
Kazu, ovi koji se bave brodovima, da su prava "umjetnicka djela" i ponos francuske brodogradnje
- KUZNETSOV
- Posts: 1078
- Joined: 04/07/2015 15:57
- Location: nosač aviona
#5121 Re: RUSIJA
i šta bi rusija dobila kupovinom Mistrala? gdje bi ih slala? crno more, daleki istok? realno kuznjecov je dosta ruskoj mornarici, nemaju politiku nekog prekookeanskog imperijalizma kao ameri pa da im trebaju takve igracke....
-
Juliuscezar
- Posts: 6717
- Joined: 11/05/2014 23:47
#5122 Re: RUSIJA
Za razliku od Amera rusi nemaju kuveta da provode prekookeanski imperijalizam pa ga provode na svojim granicama.
- KUZNETSOV
- Posts: 1078
- Joined: 04/07/2015 15:57
- Location: nosač aviona
#5123 Re: RUSIJA
u cemu je razlika?bhnapoleon1 wrote:Za razliku od Amera rusi nemaju kuveta da provode prekookeanski imperijalizam pa ga provode na svojim granicama.
nemaju oni para za takve zajebancije.. nije to vise soyuz pa da se po africi i u morima kariba imaju vojne baze... Rusi mogu da se zadovolje pomorskim bazama u Siriji, Vijetnamu i jednoj kasarnoj na Kubi koja je zeljeznicka stanica vise nego kasarna... te po Gurziji i jednoj u Moldaviji....
- Klavikula
- Posts: 4962
- Joined: 23/05/2012 12:36
- Location: Sarajevo, Jugoslavija
#5124 Re: RUSIJA
da im ne trebaju ne bi ih kupovali, dakle trebaju im. da ce traziti nova rjesenja, hoce.
btw. jedan od glavnih razloga zasto je ovakav brod trebao biti kupljen od Francuske, a ne proizveden u vlastitim brodogradilistima je taj da trenutno nemaju kapacitete za proizvodnju istog, a ne isplati im se siriti jer je rijec o ugovoru za 2 broda + jos 2 eventualno. mozda ce sad ipak sami proizvesti brodove slicne namjene.
btw. jedan od glavnih razloga zasto je ovakav brod trebao biti kupljen od Francuske, a ne proizveden u vlastitim brodogradilistima je taj da trenutno nemaju kapacitete za proizvodnju istog, a ne isplati im se siriti jer je rijec o ugovoru za 2 broda + jos 2 eventualno. mozda ce sad ipak sami proizvesti brodove slicne namjene.
- agnostic_front
- Posts: 6336
- Joined: 14/04/2010 21:45
- Location: Grbavica
#5125 Re: RUSIJA
Gledaj moćne Amerike koliko troši na odbranu slobodnog svijeta, svaka im čast.




