RUSIJA

Post Reply
User avatar
japin_mutapi
Posts: 11829
Joined: 11/06/2011 19:00
Location: Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

#5001 Re: RUSIJA

Post by japin_mutapi »

Captain Ahab wrote:I sta kazu, u Rusiji rodilo zito? :-D
zapravo je sve ovo dogovor između bankara i rusije kako bi rusija kroz sankcije ojačala svoju privredu i postala moćna i jaka


... šta se žuti na beskrajnom polju
a ako te ko bude pit'o
s ponosom mu odgovori to je naše žito
Captain Ahab
Posts: 807
Joined: 17/08/2014 04:01

#5002 Re: RUSIJA

Post by Captain Ahab »

japin_mutapi wrote:
Captain Ahab wrote:I sta kazu, u Rusiji rodilo zito? :-D
zapravo je sve ovo dogovor između bankara i rusije kako bi rusija kroz sankcije ojačala svoju privredu i postala moćna i jaka


... šta se žuti na beskrajnom polju
a ako te ko bude pit'o
s ponosom mu odgovori to je naše žito
I zato, šta možemo poželiti
Mozemo poželiti da nam rodi žito
I nek nam rodi žito i iduće godine
I nek nam uvijek rodi žito
Avetinho
Posts: 7135
Joined: 07/09/2012 21:22
Location: Ja sam odavle

#5003 Re: RUSIJA

Post by Avetinho »

Captain Ahab wrote:
japin_mutapi wrote:
Captain Ahab wrote:I sta kazu, u Rusiji rodilo zito? :-D
zapravo je sve ovo dogovor između bankara i rusije kako bi rusija kroz sankcije ojačala svoju privredu i postala moćna i jaka


... šta se žuti na beskrajnom polju
a ako te ko bude pit'o
s ponosom mu odgovori to je naše žito
I zato, šta možemo poželiti
Mozemo poželiti da nam rodi žito
I nek nam rodi žito i iduće godine
I nek nam uvijek rodi žito
Treba li kome zita? Ima jeftino kod Kineza, rusko.
Captain Ahab
Posts: 807
Joined: 17/08/2014 04:01

#5004 Re: RUSIJA

Post by Captain Ahab »

Avetinho wrote:
Captain Ahab wrote:
japin_mutapi wrote: zapravo je sve ovo dogovor između bankara i rusije kako bi rusija kroz sankcije ojačala svoju privredu i postala moćna i jaka


... šta se žuti na beskrajnom polju
a ako te ko bude pit'o
s ponosom mu odgovori to je naše žito
I zato, šta možemo poželiti
Mozemo poželiti da nam rodi žito
I nek nam rodi žito i iduće godine
I nek nam uvijek rodi žito
Treba li kome zita? Ima jeftino kod Kineza, rusko.
Eno kaze Cheli njemu treba zita, na Krimu velika potraznja.
User avatar
Maharadza
Posts: 17071
Joined: 30/01/2013 15:13

#5005 Re: RUSIJA

Post by Maharadza »

Znači uskoro možemo očekivati:

Image

:D
User avatar
JohnnyS
Posts: 17548
Joined: 05/05/2007 12:03
Location: Brijuni

#5006 Re: RUSIJA

Post by JohnnyS »

http://bljesak.info/rubrika/business/cl ... iji/129450

Vjerujem da će Duma uskoro donijeti zakon u kojem se odlučuje da recesiju označava rast BDP-a pa će Rusija izaći iz recesije
User avatar
KUZNETSOV
Posts: 1078
Joined: 04/07/2015 15:57
Location: nosač aviona

#5007 Re: RUSIJA

Post by KUZNETSOV »

15 godina od potonuca ruskog diva, podmornica Kursk... vjecna slava mornarima!

Image

Image
User avatar
KUZNETSOV
Posts: 1078
Joined: 04/07/2015 15:57
Location: nosač aviona

#5009 Re: RUSIJA

Post by KUZNETSOV »

joj ocam' hocel' bit neki protesti ispred ruske ambasade zbog ovog cina, neko udruzenje matera da se organizuje? đe je video majstore? ništa bez dokaza
5 0 5
Posts: 15203
Joined: 14/10/2007 20:58

#5010 Re: RUSIJA

Post by 5 0 5 »

KUZNETSOV wrote: joj ocam' hocel' bit neki protesti ispred ruske ambasade zbog ovog cina, neko udruzenje matera da se organizuje? đe je video majstore? ništa bez dokaza
ja se sjecam videa. no, davno je to bilo. sjecam se da je i britanija nudila pomoc u spasavanju mornara, koju je rusija odbila. zivot u rusiji je uvijek imao malu cijenu.
User avatar
KUZNETSOV
Posts: 1078
Joined: 04/07/2015 15:57
Location: nosač aviona

#5011 Re: RUSIJA

Post by KUZNETSOV »

5 0 5 wrote:
KUZNETSOV wrote: joj ocam' hocel' bit neki protesti ispred ruske ambasade zbog ovog cina, neko udruzenje matera da se organizuje? đe je video majstore? ništa bez dokaza
ja se sjecam videa. no, davno je to bilo. sjecam se da je i britanija nudila pomoc u spasavanju mornara, koju je rusija odbila. zivot u rusiji je uvijek imao malu cijenu.
nudi rusija i danas pomoc japanu u borbu sa radijacijom u Fukušimi al' odbijaju... podsjecamo da je Kursk bila najmodernija stvarcica kojom se ponosila ruska mornarica, i sta tu britanac ima da dolazi? koji je bio njihov prijedlog za spas mornara? hvala onim prezivjelim mornarima koji su sprijecili da se desi nova nuklearna tragedija...
5 0 5
Posts: 15203
Joined: 14/10/2007 20:58

#5012 Re: RUSIJA

Post by 5 0 5 »

KUZNETSOV wrote: nudi rusija i danas pomoc japanu u borbu sa radijacijom u Fukušimi al' odbijaju... podsjecamo da je Kursk bila najmodernija stvarcica kojom se ponosila ruska mornarica, i sta tu britanac ima da dolazi? koji je bio njihov prijedlog za spas mornara? hvala onim prezivjelim mornarima koji su sprijecili da se desi nova nuklearna tragedija...
super za njih. :thumbup: ako njihovom predsjedniku nije bilo bitno sto ce se ugusiti kao stakori, sto bih ih ja sazaljevao.
User avatar
KUZNETSOV
Posts: 1078
Joined: 04/07/2015 15:57
Location: nosač aviona

#5013 Re: RUSIJA

Post by KUZNETSOV »

5 0 5 wrote:
KUZNETSOV wrote: nudi rusija i danas pomoc japanu u borbu sa radijacijom u Fukušimi al' odbijaju... podsjecamo da je Kursk bila najmodernija stvarcica kojom se ponosila ruska mornarica, i sta tu britanac ima da dolazi? koji je bio njihov prijedlog za spas mornara? hvala onim prezivjelim mornarima koji su sprijecili da se desi nova nuklearna tragedija...
super za njih. :thumbup: ako njihovom predsjedniku nije bilo bitno sto ce se ugusiti kao stakori, sto bih ih ja sazaljevao.
pa imali su i oni akciju spasavanja koja je nazalost bila bezuspjesna, nije to ni narod ni zemlja ko mi koji ne mozemo da gasimo pozare po hercegovini kamol' da vadimo podmornice na 200 metara dubine za manje od 2 sata...
5 0 5
Posts: 15203
Joined: 14/10/2007 20:58

#5014 Re: RUSIJA

Post by 5 0 5 »

KUZNETSOV wrote: pa imali su i oni akciju spasavanja koja je nazalost bila bezuspjesna, nije to ni narod ni zemlja ko mi koji ne mozemo da gasimo pozare po hercegovini kamol' da vadimo podmornice na 200 metara dubine za manje od 2 sata...
buraz, sjecam se svega. nisu dozvolili britancima i svedjanima da posalju svoje spasilacke ekipe, a kada su ih rusi napokon pronasli, mornari su vec bili odavno uguseni. da, tada je pocela operacija spasavanja podmornice. ali to je samo bila operacija spasavanja gomile zeljeza, kao sto se vidi na tvojim slikama. za mornare je vec odavno bilo kasno.
User avatar
KUZNETSOV
Posts: 1078
Joined: 04/07/2015 15:57
Location: nosač aviona

#5015 Re: RUSIJA

Post by KUZNETSOV »

5 0 5 wrote:
KUZNETSOV wrote: pa imali su i oni akciju spasavanja koja je nazalost bila bezuspjesna, nije to ni narod ni zemlja ko mi koji ne mozemo da gasimo pozare po hercegovini kamol' da vadimo podmornice na 200 metara dubine za manje od 2 sata...
buraz, sjecam se svega. nisu dozvolili britancima i svedjanima da posalju svoje spasilacke ekipe, a kada su ih rusi napokon pronasli, mornari su vec bili odavno uguseni. da, tada je pocela operacija spasavanja podmornice. ali to je samo bila operacija spasavanja gomile zeljeza, kao sto se vidi na tvojim slikama. za mornare je vec odavno bilo kasno.
imali su 8 sati na raspolaganju da ih nadju, 6sati im je trebalo da lociraju samu podmornicu.... normalno da je takodje bila bitna i podmornica u kojoj su se nalazili nuklearni reaktori, sta ti bi ostavio da to trune na dnu mora? a i podmornice se prave od najboljeg moguceg celika na svijetu, tako da....
5 0 5
Posts: 15203
Joined: 14/10/2007 20:58

#5016 Re: RUSIJA

Post by 5 0 5 »

KUZNETSOV wrote: imali su 8 sati na raspolaganju da ih nadju, 6sati im je trebalo da lociraju samu podmornicu.... normalno da je takodje bila bitna i podmornica u kojoj su se nalazili nuklearni reaktori, sta ti bi ostavio da to trune na dnu mora? a i podmornice se prave od najboljeg moguceg celika na svijetu, tako da....
nisu njima britanci i svedjani (ili norvezani, nisam siguran) nudili spasilacke ekipe da spasavaju podmornicu, nego zive ljude. no, to rusiju nije zanimalo. sami rusi su pokusavali doci do podmornice, cini mi se cijelu sedmicu. na kraju su ipak svedjani/norvezani bili ti koji su prvi dosli do olupine. a za vrijeme tih 7 dana, porodice su trazile da im se objasni sta je sa njihovom djecom. kada se i desilo ono drogiranje majke od jednog. ma komedija od drzave.
User avatar
Challenger__
Posts: 26509
Joined: 25/03/2012 09:31
Location: In weiter Ferne, so nah!
Contact:

#5017 Re: RUSIJA

Post by Challenger__ »

Ne pišeš ti o njima (Rusiji), ti pišeš o sebi. Ne vidiš ti ni njihovu sjenu.
5 0 5
Posts: 15203
Joined: 14/10/2007 20:58

#5018 Re: RUSIJA

Post by 5 0 5 »

Challenger__ wrote:Ne pišeš ti o njima (Rusiji), ti pišeš o sebi. Ne vidiš ti ni njihovu sjenu.
ulazem veto. :thumbup:
User avatar
KUZNETSOV
Posts: 1078
Joined: 04/07/2015 15:57
Location: nosač aviona

#5019 Re: RUSIJA

Post by KUZNETSOV »

5 0 5 wrote:
KUZNETSOV wrote: imali su 8 sati na raspolaganju da ih nadju, 6sati im je trebalo da lociraju samu podmornicu.... normalno da je takodje bila bitna i podmornica u kojoj su se nalazili nuklearni reaktori, sta ti bi ostavio da to trune na dnu mora? a i podmornice se prave od najboljeg moguceg celika na svijetu, tako da....
nisu njima britanci i svedjani (ili norvezani, nisam siguran) nudili spasilacke ekipe da spasavaju podmornicu, nego zive ljude. no, to rusiju nije zanimalo. sami rusi su pokusavali doci do podmornice, cini mi se cijelu sedmicu. na kraju su ipak svedjani/norvezani bili ti koji su prvi dosli do olupine. a za vrijeme tih 7 dana, porodice su trazile da im se objasni sta je sa njihovom djecom. kada se i desilo ono drogiranje majke od jednog. ma komedija od drzave.
evo gdje je podmornica nadjena, ruske vode znaci nema boga da je norveška/svedska mornarica zakoracila tu a kamol' dosla prva do olupine, možda i jesu al' sigurno da bi admiral kuznjecov vec bio u baltickom moru spreman da dejstvuje po štokholmu/oslu...

Image

podmornicu su našli 6 sati nakon incidenta.... komedija od drzave sto su mislili da mogu da sami sve obave... 'ta ce norvezani tu bola' il' britanci, pa njima je zabranjeno pricanje protiv rusije i sovjetskoga saveza od kada im je brežnjev reko "nemoj da vam potopimo taj otočić." :lol:
5 0 5
Posts: 15203
Joined: 14/10/2007 20:58

#5020 Re: RUSIJA

Post by 5 0 5 »

KUZNETSOV wrote: evo gdje je podmornica nadjena, ruske vode znaci nema boga da je norveška/svedska mornarica zakoracila tu a kamol' dosla prva do olupine, možda i jesu al' sigurno da bi admiral kuznjecov vec bio u atlanskom okeanu spreman da dejstvuje po štokholmu/oslu...

Image

podmornicu su našli 6 sati nakon incidenta.... komedija od drzave sto su mislili da mogu da sami sve obave... 'ta ce norvezani tu bola' il' britanci, pa njima je zabranjeno pricanje protiv rusije i sovjetskoga saveza od kada im je brežnjev reko "nemoj da vam potopimo taj otočić." :lol:
nema problema. moze i tako. ali ipak, poslije 7 dana neuspijesnih pokusaja da rusi udju u podmornicu, dozvolili su norvezanima/svedjanima da pokusaju. koji i jesu prvi usli u podmornicu. provjeri slobodno.
User avatar
KUZNETSOV
Posts: 1078
Joined: 04/07/2015 15:57
Location: nosač aviona

#5021 Re: RUSIJA

Post by KUZNETSOV »

5 0 5 wrote:
KUZNETSOV wrote: evo gdje je podmornica nadjena, ruske vode znaci nema boga da je norveška/svedska mornarica zakoracila tu a kamol' dosla prva do olupine, možda i jesu al' sigurno da bi admiral kuznjecov vec bio u atlanskom okeanu spreman da dejstvuje po štokholmu/oslu...

Image

podmornicu su našli 6 sati nakon incidenta.... komedija od drzave sto su mislili da mogu da sami sve obave... 'ta ce norvezani tu bola' il' britanci, pa njima je zabranjeno pricanje protiv rusije i sovjetskoga saveza od kada im je brežnjev reko "nemoj da vam potopimo taj otočić." :lol:
nema problema. moze i tako. ali ipak, poslije 7 dana neuspijesnih pokusaja da rusi udju u podmornicu, dozvolili su norvezanima/svedjanima da pokusaju. koji i jesu prvi usli u podmornicu. provjeri slobodno.
šta imam ja provjeravat' daj mi dokaze za svoje izjave :lol:
5 0 5
Posts: 15203
Joined: 14/10/2007 20:58

#5022 Re: RUSIJA

Post by 5 0 5 »

KUZNETSOV wrote: šta imam ja provjeravat' daj mi dokaze za svoje izjave :lol:
cuj, daj mi dokaze. :lol: pa valjda znas sam. palis im ovdje kandilo a nemas pojma sta je bilo. i ja ovo pisem po sjecanju o necemu sto se desilo prije deceniju i po. ali, evo, opet znam vise nego ti. ako te zanima, trazi. daj dokaze. :lol: :lol: pa nisam na sudu. budi zahvalan da si nesto naucio. 'ajd bok.
User avatar
KUZNETSOV
Posts: 1078
Joined: 04/07/2015 15:57
Location: nosač aviona

#5023 Re: RUSIJA

Post by KUZNETSOV »

5 0 5 wrote:
KUZNETSOV wrote: šta imam ja provjeravat' daj mi dokaze za svoje izjave :lol:
cuj, daj mi dokaze. :lol: pa valjda znas sam. palis im ovdje kandilo a nemas pojma sta je bilo. i ja ovo pisem po sjecanju o necemu sto se desilo prije deceniju i po. ali, evo, opet znam vise nego ti. ako te zanima, trazi. daj dokaze. :lol: :lol: pa nisam na sudu. budi zahvalan da si nesto naucio. 'ajd bok.
pa prvo pricas neke nebuloze, ja postavim mapu podmornica pala u ruskim vodama, ti spominjes da su norvezani/svedjani (ne znas ni ko) dosli prvi do olupine :lol: možda su došli po noci pa ih nisu vidjeli i ukrali podmornicu haha i kako nakon takvih nebuloza o kojima pricas da ti povjerujem u tvoja sjecanja :-)

5 0 5
Posts: 15203
Joined: 14/10/2007 20:58

#5024 Re: RUSIJA

Post by 5 0 5 »

KUZNETSOV wrote: pa prvo pricas neke nebuloze, ja postavim mapu podmornica pala u ruskim vodama, ti spominjes da su norvezani/svedjani (ne znas ni ko) dosli prvi do olupine :lol: možda su došli po noci pa ih nisu vidjeli i ukrali podmornicu haha i kako nakon takvih nebuloza o kojima pricas da ti povjerujem u tvoja sjecanja :-)

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=zTuuv9aW3HA[/youtube
nema poterbe da budes bezobrazan. rekoh, norvezani (eto, neka budu norvezani) su ponudili rusima pomoc da im spasi preko sto dusa da se ne udave k'o stakori. rusi odbili. pokusavali sami sedam dana. nisu uspjeli. na kraju ipak dozvolili norvezanima da pomognu. norvezani se prvi uspijeli spustiti do podmornice i prvi su usli u nju. nema veze gdje se nezgoda desila. bitno je da su rusi bili impotentni da sami spase svoje ljude, arogantni da prihvate pomoc od onih koji su mogli. i na kraju priznali nemoc tako sto su ipak dozvolili ovima da pomognu.

ako ti nadjes neki clanak koji obara moje tvrdnje, koje opet kazem, pisem iz sjecanja, molim te da ih onda i izneses. samim tim sto me nazivas lazovom, a sam nemas pojma o cemu je rijec, ne dokazuje da lazem. izvoli, ponudi svoju verziju.
User avatar
KUZNETSOV
Posts: 1078
Joined: 04/07/2015 15:57
Location: nosač aviona

#5025 Re: RUSIJA

Post by KUZNETSOV »

5 0 5 wrote:
KUZNETSOV wrote: pa prvo pricas neke nebuloze, ja postavim mapu podmornica pala u ruskim vodama, ti spominjes da su norvezani/svedjani (ne znas ni ko) dosli prvi do olupine :lol: možda su došli po noci pa ih nisu vidjeli i ukrali podmornicu haha i kako nakon takvih nebuloza o kojima pricas da ti povjerujem u tvoja sjecanja :-)

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=zTuuv9aW3HA[/youtube
nema poterbe da budes bezobrazan. rekoh, norvezani (eto, neka budu norvezani) su ponudili rusima pomoc da im spasi preko sto dusa da se ne udave k'o stakori. rusi odbili. pokusavali sami sedam dana. nisu uspjeli. na kraju ipak dozvolili norvezanima da pomognu. norvezani se prvi uspijeli spustiti do podmornice i prvi su usli u nju. nema veze gdje se nezgoda desila. bitno je da su rusi bili impotentni da sami spase svoje ljude, arogantni da prihvate pomoc od onih koji su mogli. i na kraju priznali nemoc tako sto su ipak dozvolili ovima da pomognu.

ako ti nadjes neki clanak koji obara moje tvrdnje, koje opet kazem, pisem iz sjecanja, molim te da ih onda i izneses. samim tim sto me nazivas lazovom, a sam nemas pojma o cemu je rijec, ne dokazuje da lazem. izvoli, ponudi svoju verziju.
nema šta da nudim svoju verziju, opet lažeš... nije se radilo o 100 mornara, nego o dvadesetak...dvadesetak ih je ostalo zarobljeno, dok su ostali poginuli na licu mjesta usljed eksplozija koje su se desile... i molim vas ako hocete da raspravljamo bolje proucite same dogadjaje pa me onda quotajte, fala dovidjenja
Post Reply