RUSIJA

Post Reply
daddy-kool
Posts: 12709
Joined: 30/07/2012 12:45
Location: muslimansko ostrvo

#4876 Re: RUSIJA

Post by daddy-kool »

Za rusoljupbce jedan feelgood mobilizatoriski video:

User avatar
KUZNETSOV
Posts: 1078
Joined: 04/07/2015 15:57
Location: nosač aviona

#4877 Re: RUSIJA

Post by KUZNETSOV »

LDLT wrote:Nikad ne reci nikad
Navikli su i Rusi na feudalizam, cijela povijest im se svodi na to, 3 obroka dnevno su nedavna pojava :lol: :lol: :lol:
500 godina prije toga usađene su neke druge norme ponašanja u taj narod. Prodat će im se priča da su onda jaki i da je to radi dobrobiti nacije.

Ako se netko pita kako je SSSR uopće toliko dugo opstao ako je komunizam zlo i besmisao ekonomskog managementa
Ovaj prvi veliki "spike" je era Leonida Brežnjeva
Image
Omogućivši SSSRu da poživi duže no što bi inače, veliku vojnu ekspanziju i avanturizam po Afganistanu
Pa Gorbačov, Jeljcin (koji su zapadu morali ljubiti kurac, ponosan dio Ruske povijesti)
I onda dolazi mega šahista (koji je btw. prvih nekoliko godina također zapadu ljubio kurac)

Nije ovo ništa novo ni neobično, vađenje stvari iz zemlje i prodaja zapadu je oduvijek bio veliki udio Ruskog GDPa.
a inace afganistan pun zlatnih rudnika i vec "zdelanih" Buran spejsšatlaa da se vinu u nebo te tako pokazu pravu sovjetsku moc... deder malo ohladi momak taj narod je jedini imao muda da se suprostavi zapadnim kaubojcicima koji ti divljaju danas po svijetu gdje pozele.... danas nama fali jedan sovjetski savez cisto radi balansa sa zapadnim kaubojima...
User avatar
KUZNETSOV
Posts: 1078
Joined: 04/07/2015 15:57
Location: nosač aviona

#4878 Re: RUSIJA

Post by KUZNETSOV »

daddy-kool wrote:Za rusoljupbce jedan feelgood mobilizatoriski video:

Ja Ruski okupant :D

https://www.youtube.com/watch?v=T65SwzHAbes
5 0 5
Posts: 15203
Joined: 14/10/2007 20:58

#4880 Re: RUSIJA

Post by 5 0 5 »

User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83504
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#4881 Re: RUSIJA

Post by _BataZiv_0809 »

Hvala na linku, evo nadjoh neki tekst o Gvardioli :mrgreen:
5 0 5
Posts: 15203
Joined: 14/10/2007 20:58

#4882 Re: RUSIJA

Post by 5 0 5 »

_BataZiv_0809 wrote:evo nadjoh neki tekst o Gvardioli :mrgreen:
procit'o. :D
Drvenija87
Posts: 1027
Joined: 13/08/2014 05:06

#4883 Re: RUSIJA

Post by Drvenija87 »

Ruske pomorske snage izvode vjezbe u (okupiranom ) Sevastopolu -

LDLT
Posts: 627
Joined: 30/06/2013 18:33

#4884 Re: RUSIJA

Post by LDLT »

KUZNETSOV wrote:a inace afganistan pun zlatnih rudnika i vec "zdelanih" Buran spejsšatlaa da se vinu u nebo te tako pokazu pravu sovjetsku moc... deder malo ohladi momak taj narod je jedini imao muda da se suprostavi zapadnim kaubojcicima koji ti divljaju danas po svijetu gdje pozele.... danas nama fali jedan sovjetski savez cisto radi balansa sa zapadnim kaubojima...

A glavni izvor prihoda moćne Rusije - prodaja nafte i plina zapadu kojemu se suprotstavljaju. Pa Saudijci sruše cijenu i nestane hrabrosti.
Onda se otpor organizirao pred prvim Mcdonaldsom u Moskvi dok se država gasila a pun k. Rusa ostao van granica.
User avatar
KUZNETSOV
Posts: 1078
Joined: 04/07/2015 15:57
Location: nosač aviona

#4885 Re: RUSIJA

Post by KUZNETSOV »

LDLT wrote:
KUZNETSOV wrote:a inace afganistan pun zlatnih rudnika i vec "zdelanih" Buran spejsšatlaa da se vinu u nebo te tako pokazu pravu sovjetsku moc... deder malo ohladi momak taj narod je jedini imao muda da se suprostavi zapadnim kaubojcicima koji ti divljaju danas po svijetu gdje pozele.... danas nama fali jedan sovjetski savez cisto radi balansa sa zapadnim kaubojima...

A glavni izvor prihoda moćne Rusije - prodaja nafte i plina zapadu kojemu se suprotstavljaju. Pa Saudijci sruše cijenu i nestane hrabrosti.
Onda se otpor organizirao pred prvim Mcdonaldsom u Moskvi dok se država gasila a pun k. Rusa ostao van granica.
pa problem je u tome sto su oni ovisni o rusiji, spucali bi oni sankcije rusiji kao sto su radili kubi 50 godina al' ih strah kontraefekta.... pa saudijci su time samo pokazali da su 52 savezna drzavica, likovi napravili deficit u budjetu radi politickih igara SAD-a i Rusije :lol:
User avatar
Co0l
Posts: 10551
Joined: 25/07/2010 20:02
Location: Kad i sam skontam javim vam

#4886 Re: RUSIJA

Post by Co0l »

Moze im se.
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#4887 Re: RUSIJA

Post by insomnia78 »

Umal' ne pogodise svoj brod :lol:
User avatar
Domaci izdajnik
Posts: 7343
Joined: 18/07/2012 20:32
Location: Kod komšije uz rakijski kazan
Horoskop: Vodokotlić

#4888 Re: RUSIJA

Post by Domaci izdajnik »

Co0l wrote:Moze im se.
Zato što su puni nafte koje im prodaju...čekaj malo pa i Rusija je :?
User avatar
Domaci izdajnik
Posts: 7343
Joined: 18/07/2012 20:32
Location: Kod komšije uz rakijski kazan
Horoskop: Vodokotlić

#4889 Re: RUSIJA

Post by Domaci izdajnik »

insomnia78 wrote:Umal' ne pogodise svoj brod :lol:
Nisu jedini.... :mrgreen:


:-) :run:

http://www.blic.rs/Vesti/Svet/577789/AU ... okom-vezbi

Joj...sve bolje od boljeg :-) :skoljka:
User avatar
Co0l
Posts: 10551
Joined: 25/07/2010 20:02
Location: Kad i sam skontam javim vam

#4890 Re: RUSIJA

Post by Co0l »

Lajavikrelac wrote:
Co0l wrote:Moze im se.
Zato što su puni nafte koje im prodaju...čekaj malo pa i Rusija je :?
Ne,nego zato sto su puni deviznih rezervi,za razliku od Rusije i deficit mogu godinama da podnesu,opet,za razliku od Rusije.
Drvenija87
Posts: 1027
Joined: 13/08/2014 05:06

#4891 Re: RUSIJA

Post by Drvenija87 »

Lajavikrelac wrote:
insomnia78 wrote:Umal' ne pogodise svoj brod :lol:
Nisu jedini.... :mrgreen:


:-) :run:

http://www.blic.rs/Vesti/Svet/577789/AU ... okom-vezbi

Joj...sve bolje od boljeg :-) :skoljka:
Pa te barake od ratnih brodova su naslijedstvo od Rusa ,nekadasnjeg SSSR-a.
User avatar
Co0l
Posts: 10551
Joined: 25/07/2010 20:02
Location: Kad i sam skontam javim vam

#4892 Re: RUSIJA

Post by Co0l »

A Rusi,ko Rusi,nakon ulaganja veta na rezoluciju o genocidu u Srebrenici:
Čurkin: Rusija će uložiti veto na rezoluciju o MH17
User avatar
Domaci izdajnik
Posts: 7343
Joined: 18/07/2012 20:32
Location: Kod komšije uz rakijski kazan
Horoskop: Vodokotlić

#4893 Re: RUSIJA

Post by Domaci izdajnik »

Co0l wrote:Ne,nego zato sto su puni deviznih rezervi,za razliku od Rusije i deficit mogu godinama da podnesu,opet,za razliku od Rusije.
Jest, Rusija ono nema zlata ni mrvu....ili ima :?
Drvenija87 wrote:Pa te barake od ratnih brodova su naslijedstvo od Rusa ,nekadasnjeg SSSR-a.
Američki nisu....ljudski faktor je zakazao u sva tri slučaja kontaš? Gdje počinje vojska prestaje logika, inače to ne bi bila vojska :wink:

Nisu ni USA barake ništa novije što se kade tiče, ali oružje i sistemi jesu to je bitno. Nisu vozili regatu jedrilica nego manevre sa gađanjem :-)
User avatar
Co0l
Posts: 10551
Joined: 25/07/2010 20:02
Location: Kad i sam skontam javim vam

#4894 Re: RUSIJA

Post by Co0l »

Lajavikrelac wrote:
Co0l wrote:Ne,nego zato sto su puni deviznih rezervi,za razliku od Rusije i deficit mogu godinama da podnesu,opet,za razliku od Rusije.
Jest, Rusija ono nema zlata ni mrvu....ili ima :?
De se dogovori sam sa sobom mogu li se spasavat zalihama nafte ili zlata.Ciju cijenu,usput,obaraju kao i onu nafte.
User avatar
japin_mutapi
Posts: 11829
Joined: 11/06/2011 19:00
Location: Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

#4895 Re: RUSIJA

Post by japin_mutapi »

prvo neka uloži veto ... nato
čuj mene veto
LDLT
Posts: 627
Joined: 30/06/2013 18:33

#4896 Re: RUSIJA

Post by LDLT »

http://www.cnbc.com/2015/07/24/gold-pri ... think.html

Gold could plunge to $1,000 quicker than you think


Image
LDLT
Posts: 627
Joined: 30/06/2013 18:33

#4897 Re: RUSIJA

Post by LDLT »

http://www.businessinsider.com/russias- ... use-2015-7

Since June 4, there have been five major Air Force crashes, USNI News reports. On June 4, a MiG-29 and an Su-34 both crashed. The SU-34 is one of Russia's most advanced fighter jets, and was officially introduced into service in March of 2014.
These incidents were followed by a Tu-95 Bear bomber suffering an engine fire on June 8, another MiG-29 crashing on July 3, and an Su-24 crash on July 6 that killed both of its pilots.
Most recently, a second Tu-95 crashed on Tuesday close to the Chinese border. The incident has led to Russia grounding its Tu-95 fleet to carry out mechanical inspections of its planes.


Image
User avatar
Domaci izdajnik
Posts: 7343
Joined: 18/07/2012 20:32
Location: Kod komšije uz rakijski kazan
Horoskop: Vodokotlić

#4898 Re: RUSIJA

Post by Domaci izdajnik »

Co0l wrote:De se dogovori sam sa sobom mogu li se spasavat zalihama nafte ili zlata.Ciju cijenu,usput,obaraju kao i onu nafte.
Obaranje cijene nafte je potrajalo jaaako dugo.....al zamalo :oops:
User avatar
Co0l
Posts: 10551
Joined: 25/07/2010 20:02
Location: Kad i sam skontam javim vam

#4899 Re: RUSIJA

Post by Co0l »

Lajavikrelac wrote:
Co0l wrote:De se dogovori sam sa sobom mogu li se spasavat zalihama nafte ili zlata.Ciju cijenu,usput,obaraju kao i onu nafte.
Obaranje cijene nafte je potrajalo jaaako dugo.....al zamalo :oops:
Od kako je oborena nije se jos uvijek vratila,ne znam o cemu ti pricas.
User avatar
Domaci izdajnik
Posts: 7343
Joined: 18/07/2012 20:32
Location: Kod komšije uz rakijski kazan
Horoskop: Vodokotlić

#4900 Re: RUSIJA

Post by Domaci izdajnik »

Kako ne kontaš? Zemljama OPEC-a to nije u prilog nikako jer su kraći pokoju milijardicu u kasi, a većina su američki guzni haveri....
Post Reply