RUSIJA
-
daddy-kool
- Posts: 12709
- Joined: 30/07/2012 12:45
- Location: muslimansko ostrvo
#4876 Re: RUSIJA
Za rusoljupbce jedan feelgood mobilizatoriski video:
- KUZNETSOV
- Posts: 1078
- Joined: 04/07/2015 15:57
- Location: nosač aviona
#4877 Re: RUSIJA
a inace afganistan pun zlatnih rudnika i vec "zdelanih" Buran spejsšatlaa da se vinu u nebo te tako pokazu pravu sovjetsku moc... deder malo ohladi momak taj narod je jedini imao muda da se suprostavi zapadnim kaubojcicima koji ti divljaju danas po svijetu gdje pozele.... danas nama fali jedan sovjetski savez cisto radi balansa sa zapadnim kaubojima...LDLT wrote:Nikad ne reci nikad
Navikli su i Rusi na feudalizam, cijela povijest im se svodi na to, 3 obroka dnevno su nedavna pojava![]()
![]()
![]()
500 godina prije toga usađene su neke druge norme ponašanja u taj narod. Prodat će im se priča da su onda jaki i da je to radi dobrobiti nacije.
Ako se netko pita kako je SSSR uopće toliko dugo opstao ako je komunizam zlo i besmisao ekonomskog managementa
Ovaj prvi veliki "spike" je era Leonida Brežnjeva
Omogućivši SSSRu da poživi duže no što bi inače, veliku vojnu ekspanziju i avanturizam po Afganistanu
Pa Gorbačov, Jeljcin (koji su zapadu morali ljubiti kurac, ponosan dio Ruske povijesti)
I onda dolazi mega šahista (koji je btw. prvih nekoliko godina također zapadu ljubio kurac)
Nije ovo ništa novo ni neobično, vađenje stvari iz zemlje i prodaja zapadu je oduvijek bio veliki udio Ruskog GDPa.
- KUZNETSOV
- Posts: 1078
- Joined: 04/07/2015 15:57
- Location: nosač aviona
#4878 Re: RUSIJA
Ja Ruski okupantdaddy-kool wrote:Za rusoljupbce jedan feelgood mobilizatoriski video:
https://www.youtube.com/watch?v=T65SwzHAbes
-
5 0 5
- Posts: 15203
- Joined: 14/10/2007 20:58
- _BataZiv_0809
- Nindža revizor
- Posts: 83504
- Joined: 09/05/2013 13:56
- Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
- Vozim: Lancia na servisu
#4881 Re: RUSIJA
Hvala na linku, evo nadjoh neki tekst o Gvardioli5 0 5 wrote:http://bbc.in/1LsFVMj
-
5 0 5
- Posts: 15203
- Joined: 14/10/2007 20:58
#4882 Re: RUSIJA
procit'o._BataZiv_0809 wrote:evo nadjoh neki tekst o Gvardioli
-
Drvenija87
- Posts: 1027
- Joined: 13/08/2014 05:06
#4883 Re: RUSIJA
Ruske pomorske snage izvode vjezbe u (okupiranom ) Sevastopolu -
-
LDLT
- Posts: 627
- Joined: 30/06/2013 18:33
#4884 Re: RUSIJA
KUZNETSOV wrote:a inace afganistan pun zlatnih rudnika i vec "zdelanih" Buran spejsšatlaa da se vinu u nebo te tako pokazu pravu sovjetsku moc... deder malo ohladi momak taj narod je jedini imao muda da se suprostavi zapadnim kaubojcicima koji ti divljaju danas po svijetu gdje pozele.... danas nama fali jedan sovjetski savez cisto radi balansa sa zapadnim kaubojima...
A glavni izvor prihoda moćne Rusije - prodaja nafte i plina zapadu kojemu se suprotstavljaju. Pa Saudijci sruše cijenu i nestane hrabrosti.
Onda se otpor organizirao pred prvim Mcdonaldsom u Moskvi dok se država gasila a pun k. Rusa ostao van granica.
- KUZNETSOV
- Posts: 1078
- Joined: 04/07/2015 15:57
- Location: nosač aviona
#4885 Re: RUSIJA
pa problem je u tome sto su oni ovisni o rusiji, spucali bi oni sankcije rusiji kao sto su radili kubi 50 godina al' ih strah kontraefekta.... pa saudijci su time samo pokazali da su 52 savezna drzavica, likovi napravili deficit u budjetu radi politickih igara SAD-a i RusijeLDLT wrote:KUZNETSOV wrote:a inace afganistan pun zlatnih rudnika i vec "zdelanih" Buran spejsšatlaa da se vinu u nebo te tako pokazu pravu sovjetsku moc... deder malo ohladi momak taj narod je jedini imao muda da se suprostavi zapadnim kaubojcicima koji ti divljaju danas po svijetu gdje pozele.... danas nama fali jedan sovjetski savez cisto radi balansa sa zapadnim kaubojima...
A glavni izvor prihoda moćne Rusije - prodaja nafte i plina zapadu kojemu se suprotstavljaju. Pa Saudijci sruše cijenu i nestane hrabrosti.
Onda se otpor organizirao pred prvim Mcdonaldsom u Moskvi dok se država gasila a pun k. Rusa ostao van granica.
- Co0l
- Posts: 10551
- Joined: 25/07/2010 20:02
- Location: Kad i sam skontam javim vam
#4886 Re: RUSIJA
Moze im se.
- Domaci izdajnik
- Posts: 7343
- Joined: 18/07/2012 20:32
- Location: Kod komšije uz rakijski kazan
- Horoskop: Vodokotlić
#4888 Re: RUSIJA
Zato što su puni nafte koje im prodaju...čekaj malo pa i Rusija jeCo0l wrote:Moze im se.
- Domaci izdajnik
- Posts: 7343
- Joined: 18/07/2012 20:32
- Location: Kod komšije uz rakijski kazan
- Horoskop: Vodokotlić
#4889 Re: RUSIJA
Nisu jedini....insomnia78 wrote:Umal' ne pogodise svoj brod
http://www.blic.rs/Vesti/Svet/577789/AU ... okom-vezbi
Joj...sve bolje od boljeg
- Co0l
- Posts: 10551
- Joined: 25/07/2010 20:02
- Location: Kad i sam skontam javim vam
#4890 Re: RUSIJA
Ne,nego zato sto su puni deviznih rezervi,za razliku od Rusije i deficit mogu godinama da podnesu,opet,za razliku od Rusije.Lajavikrelac wrote:Zato što su puni nafte koje im prodaju...čekaj malo pa i Rusija jeCo0l wrote:Moze im se.
-
Drvenija87
- Posts: 1027
- Joined: 13/08/2014 05:06
#4891 Re: RUSIJA
Pa te barake od ratnih brodova su naslijedstvo od Rusa ,nekadasnjeg SSSR-a.Lajavikrelac wrote:Nisu jedini....insomnia78 wrote:Umal' ne pogodise svoj brod![]()
![]()
http://www.blic.rs/Vesti/Svet/577789/AU ... okom-vezbi
Joj...sve bolje od boljeg![]()
- Co0l
- Posts: 10551
- Joined: 25/07/2010 20:02
- Location: Kad i sam skontam javim vam
#4892 Re: RUSIJA
A Rusi,ko Rusi,nakon ulaganja veta na rezoluciju o genocidu u Srebrenici:
Čurkin: Rusija će uložiti veto na rezoluciju o MH17
- Domaci izdajnik
- Posts: 7343
- Joined: 18/07/2012 20:32
- Location: Kod komšije uz rakijski kazan
- Horoskop: Vodokotlić
#4893 Re: RUSIJA
Jest, Rusija ono nema zlata ni mrvu....ili imaCo0l wrote:Ne,nego zato sto su puni deviznih rezervi,za razliku od Rusije i deficit mogu godinama da podnesu,opet,za razliku od Rusije.
Američki nisu....ljudski faktor je zakazao u sva tri slučaja kontaš? Gdje počinje vojska prestaje logika, inače to ne bi bila vojskaDrvenija87 wrote:Pa te barake od ratnih brodova su naslijedstvo od Rusa ,nekadasnjeg SSSR-a.
Nisu ni USA barake ništa novije što se kade tiče, ali oružje i sistemi jesu to je bitno. Nisu vozili regatu jedrilica nego manevre sa gađanjem
- Co0l
- Posts: 10551
- Joined: 25/07/2010 20:02
- Location: Kad i sam skontam javim vam
#4894 Re: RUSIJA
De se dogovori sam sa sobom mogu li se spasavat zalihama nafte ili zlata.Ciju cijenu,usput,obaraju kao i onu nafte.Lajavikrelac wrote:Jest, Rusija ono nema zlata ni mrvu....ili imaCo0l wrote:Ne,nego zato sto su puni deviznih rezervi,za razliku od Rusije i deficit mogu godinama da podnesu,opet,za razliku od Rusije.![]()
- japin_mutapi
- Posts: 11829
- Joined: 11/06/2011 19:00
- Location: Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.
#4895 Re: RUSIJA
prvo neka uloži veto ... nato
čuj mene veto
čuj mene veto
-
LDLT
- Posts: 627
- Joined: 30/06/2013 18:33
#4896 Re: RUSIJA
http://www.cnbc.com/2015/07/24/gold-pri ... think.html
Gold could plunge to $1,000 quicker than you think

Gold could plunge to $1,000 quicker than you think

-
LDLT
- Posts: 627
- Joined: 30/06/2013 18:33
#4897 Re: RUSIJA
http://www.businessinsider.com/russias- ... use-2015-7
Since June 4, there have been five major Air Force crashes, USNI News reports. On June 4, a MiG-29 and an Su-34 both crashed. The SU-34 is one of Russia's most advanced fighter jets, and was officially introduced into service in March of 2014.
These incidents were followed by a Tu-95 Bear bomber suffering an engine fire on June 8, another MiG-29 crashing on July 3, and an Su-24 crash on July 6 that killed both of its pilots.
Most recently, a second Tu-95 crashed on Tuesday close to the Chinese border. The incident has led to Russia grounding its Tu-95 fleet to carry out mechanical inspections of its planes.

Since June 4, there have been five major Air Force crashes, USNI News reports. On June 4, a MiG-29 and an Su-34 both crashed. The SU-34 is one of Russia's most advanced fighter jets, and was officially introduced into service in March of 2014.
These incidents were followed by a Tu-95 Bear bomber suffering an engine fire on June 8, another MiG-29 crashing on July 3, and an Su-24 crash on July 6 that killed both of its pilots.
Most recently, a second Tu-95 crashed on Tuesday close to the Chinese border. The incident has led to Russia grounding its Tu-95 fleet to carry out mechanical inspections of its planes.

- Domaci izdajnik
- Posts: 7343
- Joined: 18/07/2012 20:32
- Location: Kod komšije uz rakijski kazan
- Horoskop: Vodokotlić
#4898 Re: RUSIJA
Obaranje cijene nafte je potrajalo jaaako dugo.....al zamaloCo0l wrote:De se dogovori sam sa sobom mogu li se spasavat zalihama nafte ili zlata.Ciju cijenu,usput,obaraju kao i onu nafte.
- Co0l
- Posts: 10551
- Joined: 25/07/2010 20:02
- Location: Kad i sam skontam javim vam
#4899 Re: RUSIJA
Od kako je oborena nije se jos uvijek vratila,ne znam o cemu ti pricas.Lajavikrelac wrote:Obaranje cijene nafte je potrajalo jaaako dugo.....al zamaloCo0l wrote:De se dogovori sam sa sobom mogu li se spasavat zalihama nafte ili zlata.Ciju cijenu,usput,obaraju kao i onu nafte.
- Domaci izdajnik
- Posts: 7343
- Joined: 18/07/2012 20:32
- Location: Kod komšije uz rakijski kazan
- Horoskop: Vodokotlić
#4900 Re: RUSIJA
Kako ne kontaš? Zemljama OPEC-a to nije u prilog nikako jer su kraći pokoju milijardicu u kasi, a većina su američki guzni haveri....

