Rupica na licu

Sve o zdravlju...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
republica
Posts: 9
Joined: 29/10/2013 11:50

#1 Rupica na licu

Post by republica »

Zdravo. . Imao sam problema sa kožom i licem prije i sada imam jedan mali problem. Imam rupicu na licu precnuka možda 1.4 mm i dubine možda 1 mm. Zanima me da li neko zna metodu i način kako da prirodnim putem riješim taj problem i makar smanjim vidljivost iste. Nemam baš para za doktore ni skupe tretmane ili lijekove ali eto ako neko zna prirodan način kako da je popunim ili makar smanjim vodljivost iste.
gilla
Posts: 463
Joined: 21/03/2008 13:53

#2 Re: Rupica na licu

Post by gilla »

Ne postoje prirodne procedure za to.
Ublaziti se moze laserom koji ce potaknuti kozu na ljustenje i na ispunjenje kolagenom iznutra. Potpuno nije moguce ukloniti ovako ako bas onako fali koze na tom mjestu.
Druga metoda je da ti bukvalno odsjece komad koze negdje sa tijela pri anesteziji, npr. iza uha i da ti ubaci na to mjesto oziljka. Poslije se koza sraste.

Skupi nekoliko stoja, raspitaj se gdje mozes( hirurg+dermatolog) i odradi to.
User avatar
otherside
Posts: 4917
Joined: 30/10/2004 00:32
Location: sarajevo

#3 Re: Rupica na licu

Post by otherside »

gilla wrote:Ne postoje prirodne procedure za to.
Ublaziti se moze laserom koji ce potaknuti kozu na ljustenje i na ispunjenje kolagenom iznutra. Potpuno nije moguce ukloniti ovako ako bas onako fali koze na tom mjestu.
Druga metoda je da ti bukvalno odsjece komad koze negdje sa tijela pri anesteziji, npr. iza uha i da ti ubaci na to mjesto oziljka. Poslije se koza sraste.

Skupi nekoliko stoja, raspitaj se gdje mozes( hirurg+dermatolog) i odradi to.
a oziljak 1,4x1 mm :D bas za transplantata :D
uzmi u apoteci jomelop za oziljke.
da je svjez oziljak vjerovatno bi ucinak bio bolji...u svakom slucaju probaj, mnogi su zadovoljni ;-)
Post Reply