Romantika ...

Seks, ljubav, erotika, odnosi među (s)polovima... Molimo ponašajte se kulturno.

Moderators: Euridika, _BataZiv_0809

Post Reply
BackInBlack

#1 Romantika ...

Post by BackInBlack » 12/12/2011 17:58

Trazio sam po forumu i vidim nema ni jedna tema u vezi "Romantike" :)
Mene bi zanimalo, dali ste romanticni, volite romantiku, sta je najromanticnije sto ste ikada za nekog uradili, sta je najromanticnije sto je neko vama uradio, sta planirate izvesti ... i sl.

Il su romanticari umrli odma poslije dinosaura :p
Bas me zanima dali je BH narod romantican (stranac sam) .)

ema_

#2 Re: Romantika ...

Post by ema_ » 12/12/2011 18:13

Pošto sam u fazi kad ne vjerujem ni u ljubav ni ništa, logično da mi je trenutno romantika i sve što je romantično i svi koji su romantični za :cry: .

No, nekad i mene strefi :D , pa zamislim nešto u tom fazonu, ali to su samo misli.

Zadnje romantično što sam uradila bilo je pisanje imena jednog posebnog "prijatelja" u pijesku na drugom kraju zemaljske kugle i slikanje sa tim, a najromantičnije što je neko uradio za mene je kad je jedan tip iz Njemačke se zaputio za BiH da pokuša da se pomirimo, naravno nenajavljeno :-) .

dječak sa šibicama

#3 Re: Romantika ...

Post by dječak sa šibicama » 12/12/2011 18:44

Imam osjecaj da je romantika precijenjena.... ne slazem se sa tim, ali osjecaj je sukladan onome sto oci vide i usi cuju.

Nazalost, jesam romantican, ali i perverzan, pa jedno drugo drze u balansu... subjektivno receno :D

Zovem se Zelena

#4 Re: Romantika ...

Post by Zovem se Zelena » 12/12/2011 19:27

Cvijeće u kosi, vjetar me nosi, lalala...

Romantika je sve ono što radite skupa i što vam se u tom trenutku dopada :mrgreen: Volim ja i poneku ružu, stih na svesci za školu, ostavljanje poruka svuda po stanu, svijeće, večerica za dvoje... Sve ono filmsko :-D Ali je meni najviše romantično kada uradimo nešto nesvakidašnje.

Romantika vam je kad u 23:00 skontate da vam je dosta sjediti kući ili u kafiću pa se pokupite i idete da tražite najbliži granap koji radi, kupite si po pivo ili sokić i onda se penjete na vrh Mojmila. Čitava mahala spava a vi kradete gajbe ispred neke kuće, smještate se na najbolje mjesto sa kojeg "puca" pogled na AP i uživate u tišini i svjetlima. A sve to na -6 ili -7 stepena Celzijevih :mrgreen: Gratis vam je snijeg :-D :-)

Samprotivsviju

#5 Re: Romantika ...

Post by Samprotivsviju » 12/12/2011 19:34

Ali je meni najviše romantično kada uradimo nešto nesvakidašnje.
Jel se analni sex onda podrazumjeva u romantiku? :evil:

Zovem se Zelena

#6 Re: Romantika ...

Post by Zovem se Zelena » 12/12/2011 19:38

Samprotivsviju wrote:
Ako uživamo u tome, ako potrošimo bočicu ulja, ako je sve "začinjeno" dobrom muzikom, ako nam je nesvakidašnje... Zašto ne :evil: :P

Samprotivsviju

#7 Re: Romantika ...

Post by Samprotivsviju » 12/12/2011 19:41

Zovem se Zelena wrote:
Samprotivsviju wrote:
Ako uživamo u tome, ako potrošimo bočicu ulja, ako je sve "začinjeno" dobrom muzikom, ako nam je nesvakidašnje... Zašto ne :evil: :P
Mudro zboris mlada 8-)

_Sarajka

#8 Re: Romantika ...

Post by _Sarajka » 12/12/2011 20:08

Život čine male stvari.

Romantična mi je SMS poruka u neko doba noći sa par nježnih riječi, ruža na poklon bez ikakvog povoda, kad pravda drugima moje gluposti i blamaže, kad ne vidi koliko znam biti dosadna ponekad. :D

BackInBlack

#9 Re: Romantika ...

Post by BackInBlack » 12/12/2011 21:14

ema_ wrote:Pošto sam u fazi kad ne vjerujem ni u ljubav ni ništa, logično da mi je trenutno romantika i sve što je romantično i svi koji su romantični za :cry: .

No, nekad i mene strefi :D , pa zamislim nešto u tom fazonu, ali to su samo misli.
Mrtvi sam pesimista i vec sam bio digo ruke od ljubavi i srece, pa se pojavila ona. Otvorila mi oci, i probudila u meni nesto cudno, i moram reci da svaki dan, pa svaki sat smislim neku neobicnu ludost, ludost jako romanticnu.
Nismo dugo zajedno, al vec sam izveo 3-4 veoma romanticne ... ja cu ih nazvat moje gluposti :)
Bez ikakog povoda ... bio sam i u proslim vezama romantican ali ne kao sad. Kod Bosanki to nije uspjevalo al zato strankinje su cvjetale samo tako. I sad i jedna ... sretna Bosanka cvjeta. I ako non stop govori da nije ljubitelj romantike. Tacno se vidi na njoj kad sam izvodio te gluposti da cvjeta :)

Zato glavu gore ... probudice se u tebi opet romanticar cim nadzes pravu osobu :)

cvjece13

#10 Re: Romantika ...

Post by cvjece13 » 12/12/2011 21:15

dječak sa šibicama wrote:Imam osjecaj da je romantika precijenjena.... ne slazem se sa tim, ali osjecaj je sukladan onome sto oci vide i usi cuju.

Nazalost, jesam romantican, ali i perverzan, pa jedno drugo drze u balansu... subjektivno receno :D
To je najbolja kombinacija :)

Inače, u romantiku ne svrstavam one ofucane stvari tipa crvenih ruža i sličnih stvari koje je već nekoliko miliona uradilo i svakodnevno nekoliko miliona uradi za osobu koja mu je posebna. To su neki šabloni romantike koji su izgubili svrhu i značaj.
Originalni gestovi ili neke sasvim obične stvari kojima osobe sa pravom emocijom daju svoj pečat i time ih učine velikim i nezaboravnim su moja definicija romantike.

Ma.Le.Na

#11 Re: Romantika ...

Post by Ma.Le.Na » 12/12/2011 21:53

jesam romanticna..
a svasta sam radila...stid me i pricat :oops:
i vala...jedva cekam opet
jedino sto nisam sigurna jel njemu do romantike..ne bi da ode u vjetar :cry:

i vala..ocekujem od svog muskarca da bar ponekad uradi nesto romanticno!
da naglasim jos jednom :D

i vala..ocekujem od svog muskarca da bar ponekad uradi nesto romanticno!

:lol: :lol: :run:

dječak sa šibicama

#12 Re: Romantika ...

Post by dječak sa šibicama » 12/12/2011 22:15

Ja se slazem da romantika nisu nuzno bombonjere i ruze, a mogu i biti, ako ih ona recimo voli :D

Mislim, koliko god nama neke stvari zvucale sablonski i isfucano, neko to voli i nekome je to romantika.... i inace, mislim da je romantika uzrocno/posljedicno vezana sa emocijama koje osjecas do osobe koju volis... koliko je volis, toliko je poznajes, a koliko je poznajes toliko znas kako je uciniti posebnom ili sretnom ili kako god to nazvali. Tu negdje je i famozna romantika, u toj racunici.

Ja sam poznavao "curicu" koja je uzivala dobijati pisma, ne mail, vec pismo, a posebno ona koja sam se sjetio toplinom plamena svijece ostetiti po ivicama, da blago potamne ili cak malo nagori hartija, da izgledaju starije, i bas izgledaju autenticno posebno ako je papir krep boje :oops: :D to je nju raspilavljivalo :D .... neko to voli.

žulijan asanž

#13 Re: Romantika ...

Post by žulijan asanž » 12/12/2011 22:25

dječak sa šibicama wrote:Ja se slazem da romantika nisu nuzno bombonjere i ruze, a mogu i biti, ako ih ona recimo voli :D

Mislim, koliko god nama neke stvari zvucale sablonski i isfucano, neko to voli i nekome je to romantika.... i inace, mislim da je romantika uzrocno/posljedicno vezana sa emocijama koje osjecas do osobe koju volis... koliko je volis, toliko je poznajes, a koliko je poznajes toliko znas kako je uciniti posebnom ili sretnom ili kako god to nazvali. Tu negdje je i famozna romantika, u toj racunici.

Ja sam poznavao "curicu" koja je uzivala dobijati pisma, ne mail, vec pismo, a posebno ona koja sam se sjetio toplinom plamena svijece ostetiti po ivicama, da blago potamne ili cak malo nagori hartija, da izgledaju starije, i bas izgledaju autenticno posebno ako je papir krep boje :oops: :D to je nju raspilavljivalo :D .... neko to voli.

e vala ne znam šta bi ti rek'o :roll:

600

#14 Re: Romantika ...

Post by 600 » 12/12/2011 22:40

cvjece13 wrote:
dječak sa šibicama wrote:Imam osjecaj da je romantika precijenjena.... ne slazem se sa tim, ali osjecaj je sukladan onome sto oci vide i usi cuju.

To je najbolja kombinacija :)

Inače, u romantiku ne svrstavam one ofucane stvari tipa crvenih ruža i sličnih stvari koje je već nekoliko miliona uradilo i svakodnevno nekoliko miliona uradi za osobu koja mu je posebna. To su neki šabloni romantike koji su izgubili svrhu i značaj.
Originalni gestovi ili neke sasvim obične stvari kojima osobe sa pravom emocijom daju svoj pečat i time ih učine velikim i nezaboravnim su moja definicija romantike.
Sto se tice te ruze ja sam skontao fazon djevojci tako sto je vlastitim rukama od maramica napravim pred njom ruzu a ona se topi pored mene dok pravim ;-) .Momci koji imate romanticnu vezu il zelite djevojku lijepo iznenaditi probajte to,necete se pokajati 8-) . Ne zaboravljam onaj trenutak jos kad sam joj tako napravio ruzu kolko me grlila,ljubila :kiss:

Mis mekinjas

#15 Re: Romantika ...

Post by Mis mekinjas » 12/12/2011 22:45

:roll: :cry: :cry: :cry: :cry:

_Sarajka

#16 Re: Romantika ...

Post by _Sarajka » 12/12/2011 22:56

dječak sa šibicama wrote:Ja se slazem da romantika nisu nuzno bombonjere i ruze, a mogu i biti, ako ih ona recimo voli :D

:lol:

Meni da to neko pošalje na ćirilici zijanila bi se da dešifrujem.

tinchy

#17 Re: Romantika ...

Post by tinchy » 12/12/2011 23:16

Dobra tema :D

Najromantičnije za mene što je neko uradio je bilo ostavljanje glasovne poruke za laku noć :) Ništa neobično, doduše, ali mi je značilo u tom momentu i sam način na koji je to bilo izvedeno.. Divno sjećanje...

zelenashica

#18 Re: Romantika ...

Post by zelenashica » 12/12/2011 23:18

Romantika je sastavni dio svake veze.

RIZVA

#19 Re: Romantika ...

Post by RIZVA » 12/12/2011 23:34

Kad doživimo romantiku osjećamo se povezani s drugom osobom na poseban, gotovo mističan način. Mističan, jer osjećamo neobjašnjivu bliskost kroz iskustvo jedinstva i cjelovitosti

drugi ja

#20 Re: Romantika ...

Post by drugi ja » 12/12/2011 23:35

Ma svakoj osobi je potrebno malo romantike, ali ne treba pretjerivati :)

Ljuska_u_BaklaFi

#21 Re: Romantika ...

Post by Ljuska_u_BaklaFi » 13/12/2011 12:15

Najromanticnije sto je uradio, nije nista jeo dok nisam dosla da ne bi prljao sudje, a najromanticnije sto je rekao: "M, nemoj se ljutit otvorio sam mlijeko i nisam ga vratio u frizider".

BackInBlack

#22 Re: Romantika ...

Post by BackInBlack » 13/12/2011 18:49

Mene je bivsa djevojka "iznenadila" dolazkom iz inostranstva.
Samo sto joj to nije uspjelo, skonto sam ju.
Jednostavno je previse pitala hihihi kako, kad, gdje ... :p
Al et, odglumio sam da sam iznenadjen, al sam joj kasnije rekao da sam je skontao :p

Bilo bi fino i romanticno da je uspjelo xD

600

#23 Re: Romantika ...

Post by 600 » 13/12/2011 19:49

veze s vezom wrote:Nisam romanticna,mrzim romantiku i ne zelim imati nista romanticno.
Jes razocarana sam
hmm tebe je golemo neko razocarao :-?

supavena

#24 Re: Romantika ...

Post by supavena » 14/12/2011 14:41

hm...

mjenja mi se pojam romantike s godinama. :D

kad sam upoznala svog bivšeg momka, bio je pravo romantičan, pisao mi ljubavna pisma, gledali smo zvijezde i poklonio mi je nekoliko, svirao mi gitaru, itd...

sad kad mi je muž, pravo je romantičan, s obzirom da u zadnje vrijeme puno prekovremeno radim, dođem kući, usisao, djeca spremna, presvučena i u krevetu, čak mi i večeru spremi, vikendom on ustane s djecom ranije pusti mene da malo duže spavam, eh to je meni sad prava romantika 8-)

naravno i sama sam romantična :mrgreen: za sve gore navedeno dobije ono što je njemu najromantičnije :dance:
haj :run:

BackInBlack

#25 Re: Romantika ...

Post by BackInBlack » 14/12/2011 21:03

supavena wrote:
naravno i sama sam romantična :mrgreen: za sve gore navedeno dobije ono što je njemu najromantičnije :dance:
haj :run:
Obicni " :dance: " po meni nije romantican ... ipak to treba nekako izvest na drugaciji nacin ...
Npr potpaliti svijece ... po krevetu pobacati liske ruza i sl. Eee onda je i " :dance: " romantican xD

Post Reply