Rockabilly - Psychobilly

Diskusije o bh. i inostranim izvođačima, razmjena pjesama, CD-ova, muzičke oprema...

Moderator: _BataZiv_0809

Post Reply
User avatar
Nick Drag
Posts: 350
Joined: 11/03/2009 13:38
Location: BEOGRAD

#3251 Re: Rockabilly - Psychobilly

Post by Nick Drag »

Last edited by Nick Drag on 20/06/2009 13:44, edited 1 time in total.
User avatar
Nick Drag
Posts: 350
Joined: 11/03/2009 13:38
Location: BEOGRAD

#3252 Re: Rockabilly - Psychobilly

Post by Nick Drag »

User avatar
Nick Drag
Posts: 350
Joined: 11/03/2009 13:38
Location: BEOGRAD

#3253 Re: Rockabilly - Psychobilly

Post by Nick Drag »

Evo i moje mishljene...oko toga koja je verzija bolja od koje!!!!!


User avatar
Nick Drag
Posts: 350
Joined: 11/03/2009 13:38
Location: BEOGRAD

#3254 Re: Rockabilly - Psychobilly

Post by Nick Drag »

User avatar
Nick Drag
Posts: 350
Joined: 11/03/2009 13:38
Location: BEOGRAD

#3255 Re: Rockabilly - Psychobilly

Post by Nick Drag »

User avatar
Nick Drag
Posts: 350
Joined: 11/03/2009 13:38
Location: BEOGRAD

#3256 Re: Rockabilly - Psychobilly

Post by Nick Drag »

User avatar
Nick Drag
Posts: 350
Joined: 11/03/2009 13:38
Location: BEOGRAD

#3257 Re: Rockabilly - Psychobilly

Post by Nick Drag »

User avatar
Nick Drag
Posts: 350
Joined: 11/03/2009 13:38
Location: BEOGRAD

#3258 Re: Rockabilly - Psychobilly

Post by Nick Drag »

Last edited by Nick Drag on 20/06/2009 13:57, edited 1 time in total.
User avatar
gocatgoer
Posts: 385
Joined: 13/04/2009 17:43

#3259 Re: Rockabilly - Psychobilly

Post by gocatgoer »

.e nama potrebe za tim "no hard feelings"...nisam ni pomišljao na to :-) :D :D :D :thumbup: :thumbup: :thumbup:

.a što ne trespassers :?: :-) :-) :-)
User avatar
Nick Drag
Posts: 350
Joined: 11/03/2009 13:38
Location: BEOGRAD

#3260 Re: Rockabilly - Psychobilly

Post by Nick Drag »

Pa ne znam......zato shto nismo svi iskomentarisali kako treba ni jedno ime.....(sem ti i Fitz u PAR NAVRATA)
User avatar
lab3352
Posts: 1363
Joined: 23/08/2007 14:25

#3261 Re: Rockabilly - Psychobilly

Post by lab3352 »

"Marina Cvetic" je sinoc odradila svoje ... odlicno vino ... I evo jedan fin dan uz gledanje Cartoon Network i internet ... Šta reci za sve prijedloge? Nick je posljednja dva dana imao tonu prijedloga, toliko puno da mu se iskreno divim na inspiraciji (na čemu si, matori :D ) ... Nisam komentarisao niti jedan sem The Milestones, jer kako sam rekao za ovo imamo vremena, ne treba biti nesto pompezno, vec nesto sto ce obiljezeti nase druzenje i sto ce biti zabavno (funny). Mislim nas veze nekoliko stvari:

- forum
- rockabilly
- piva i
- dobra ekipa

i mislim da se prema tome trebamo rukovoditi ... Znaci ovo je zabava, nesto sto treba da na veseli, ne opterecuje ... Npr, Fitz prijedlog "The Pensioners" je sasvim OK, "Maratonci" također ("Topalovići" :thumbup: :mrgreen: ) ... Znaci ja na ovo gledam iz toga ugla i tako sam nekako sve ovo zamislio ... Najbitnije je da cemo se mi opet sresti uskoro i tome se radujem (posebno sto cemo pjevati s Karlom, a on za to nema pojma :lol: ), a kako cemo se zvati i nositi na jaknama i košuljama je druga stvar 8) ..

@Nick: Thx za ove YouTube, vecina mi je pravo legla sada ... suncano toplo poslijepodne u Konjicu ...

Danas pocinje spremanje, sutra na put polako, pa se cujemo iz Frankfurta ... Javim za jakne cijene i velicine ...
User avatar
sun56
Posts: 470
Joined: 04/11/2008 10:39
Location: Zagreb

#3262 Re: Rockabilly - Psychobilly

Post by sun56 »

evo nešto što će pomiriti i Divljeg i Karla i Omara i Gvozdu
The Maratoners :dance: :dance: :dance:
kolko je gramatički ispravno i da li upče je - boli nas k****
ako tuljni mogu biti the tuljans onda i sve ostalo može proći :lol:
User avatar
lab3352
Posts: 1363
Joined: 23/08/2007 14:25

#3263 Re: Rockabilly - Psychobilly

Post by lab3352 »

Fitz: Odlican prijedlog ... sviđa mi se ... Ima li slika s koncerta vise?
User avatar
gocatgoer
Posts: 385
Joined: 13/04/2009 17:43

#3264 Re: Rockabilly - Psychobilly

Post by gocatgoer »

sun56 wrote:evo nešto što će pomiriti i Divljeg i Karla i Omara i Gvozdu
The Maratoners :dance: :dance: :dance:

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

.e ja odustajem---ma je**m ti ja ime...kud se dede ova zdrava zajebancija :thumbup:
.to stari!!! :thumbup: :thumbup: :thumbup:

.predlog:

.pošto ovako možemo u nedogled jer će se uvek bar jedan usprotiviti,svaki neka napiše po nekoliko predloga koji su mu se do sada najviše svideli...pogledajte stare postove pa da glasamo...na kraju onaj predlog koji se najčešće javlja pobeđuje
...šta mislite?
User avatar
lab3352
Posts: 1363
Joined: 23/08/2007 14:25

#3265 Re: Rockabilly - Psychobilly

Post by lab3352 »

Gvozda, potpuno se slazem s tobom, jer se ovo preozbiljno shvatilo ... cak je dovoljno da imamo iste kosulje i jakne ... ili da damo samo po jedan prijedlog i to je to ... napravimo listu 8-10 prijedloga i glasamo. Onaj koji dobije najvise, bice taj, bez ljutnje ... Ponovo kazem, ovo treba da bude zabava ...

Miris piletine dolazi mi iz pravca kuhinje ... njami! Znaci rucak je spreman, a napokon sam ubjedio zenu da zamjeni viljuske i kasike novim koje imamo, a koje su cekale da se upotrijebe kada dođe kraljica Viktorija u posjetu nama kuci :lol: :lol: :lol:
User avatar
fadill
Posts: 407
Joined: 14/01/2007 22:10

#3266 Re: Rockabilly - Psychobilly

Post by fadill »

Loco Gringos naravno ima bend i to DOBAR
al opet je ime hitac
User avatar
Nice Guy Eddie
Posts: 586
Joined: 03/09/2008 13:02
Location: Beograd

#3267 Re: Rockabilly - Psychobilly

Post by Nice Guy Eddie »

Pozdrav društvo i tobar tek....Žena napravila mušlje na buzaru pa se odvalismo na mrtvo :zzzz:

Rispekt za Džonija za uloženi trud oko imena. glede raspre oko imena evo i top liste mojih favorita (poređani su onako kako su i kopirani- bez reda)

1. TORO’S
2. FRONTERA’S
3. CROWBAR’S
4. JESTERS
5. SIDEBURNER’S
6. CHAT CATS
7. KAJBREBABILLY’S
8. WHIZZER’S
9. THE FURIES
10. THE CHIEFS
11. GRACELANDERS
12. Hi-Jacks
13. BOMBER’S
14. Dead Elvises
15. Topalovichi

Nije nam ništa o glavu. Do oktobra ćemo već smisliti nešto

P.S. Džoni brate vidimo se večeras na ....














)
User avatar
lab3352
Posts: 1363
Joined: 23/08/2007 14:25

#3268 Re: Rockabilly - Psychobilly

Post by lab3352 »

Evo jedne fine kompilacije s Fury Records ... Ne znam da li je u HR ili SR zabranjeno javno koristiti south flags, jer koliko se sjecam da je Torcida imala nekih problema s time. Da li su zabranjene za javnost?

VARIOUS: [2003] The Best Of Fury Rockabilly Vol. 1 [Fury Recs.]

Image

Great rockabilly compilation with unknown bands

tRaCk lIsTiNg
..she's just rockin' [sticks trio]
..motorcycle baby [rocket 3]
..i love my car [way out west]
..born wild [hellkatz]
..real gone baby [tasha and the enforcers]
..something baby [hicksville bombers]
..tear it up [catman hi-power]
..get on the end of this [the bootleggers]
..tempered steel [the treasures]
..take a chance baby [the hilltop boy]
..little bugga wugga [mouse zinn and the phantoms]
..wiggling blonde [frantix]
..somebody tell me [spo-dee-o-dee]
..flat top [rockabilly 88]
..camden town [school house rock]
..my old man [the crestlers]
..hayley [the midnight dynamos]
..gonna shoot you down [the woodies]
..kiss me kate [haywire]
..good thing [dave phillips and the hot rod gang]

http://c10789cc.linkbucks.com
(( pass = hha))
User avatar
gocatgoer
Posts: 385
Joined: 13/04/2009 17:43

#3269 Re: Rockabilly - Psychobilly

Post by gocatgoer »

.mojih top 5
Lucky Charms
Whizzzers
Gentle Jacks
Abracadabras
Milestones

+
Wooly Boolies
Boo Hoos
Crowbars


.isključujem se :lol:
Last edited by gocatgoer on 20/06/2009 15:42, edited 1 time in total.
User avatar
Nick Drag
Posts: 350
Joined: 11/03/2009 13:38
Location: BEOGRAD

#3270 Re: Rockabilly - Psychobilly

Post by Nick Drag »

Matoraci....THE MILESTONES ima dva znachenja meni zanimljiva:

1.a stone set up to show distances in miles to various places
2.a very important event.....Example: The discovery of penicillin was a milestone in medical history.
a shto je najvaznije nema nijedan band da se tako zove

meni to preneseno na nas znachi.......da svi mi imamo odredjenu daljinu koja nas deli, kad sretnesh jednog pokazuje ti trasu i odstojanje do sledecheg....i da smo svi vrlo znachajni!!!!
jbg...ja ne mislim shto i Omar...da nije toliko bitno....jer meni se pripadnost bilo chemu jako gadi.....ovo je izuzetak....i zato mozda malko ozbiljnije pristupam!!!

Ja bih pre nosio jaknu sa raznoraznim 50's , rockabilly natpisima nego....sa nekim ..tek onako skockanim!!!!
A da chemo da se zajebavamo kad se vidimo.... pa naravno!!!!!
Ali Omare u pravu si..mozemo i da nosimo iste koshulje pa je dovoljno........ali takvu istu koshulju moze da nosi bilo ko....a to nechemo!!!!


:-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)
:( :( :( :(
:-D

:-D :-D :-D :-D :-D :-D
:D :D :D :D :D :D :D :D :thumbup:
User avatar
Nick Drag
Posts: 350
Joined: 11/03/2009 13:38
Location: BEOGRAD

#3271 Re: Rockabilly - Psychobilly

Post by Nick Drag »

THE MILESTONES
LUCKY CHARMS
THE WHIZZZERS
ABRACADABRAS
BOO HOOS
KAJBREBA....PA NESHTO!!!!
User avatar
Nick Drag
Posts: 350
Joined: 11/03/2009 13:38
Location: BEOGRAD

#3272 Re: Rockabilly - Psychobilly

Post by Nick Drag »

Pedja, Gvozdo,Chalie...vidimo se vecheras......i bash bi voleo da mozete i vi ostali banditi da dodjete vecheras....pa da posle hektolitara piva....dogovorimo ime...neshto kao.....brrhikshtucbillys!!!!!
User avatar
lab3352
Posts: 1363
Joined: 23/08/2007 14:25

#3273 Re: Rockabilly - Psychobilly

Post by lab3352 »

Piletina leže pravo ... jos uz dodatak gemišta, koji jos uvijek pijem ...

Evo moja dva prijedloga i to je to s moje strane:

01 THE MILESTONES
02 ROCKADADDYS
i specijal

:D KAJBREBABILLYS :D
/ovo mi je pravo dobro/

Ma Nick drug, nema ovdje nikakve svađe ili prepirke ... svedite svoje prijedloge na dva ili tri, bice nam lakse odabrati ...
User avatar
Muri
Posts: 258
Joined: 28/02/2008 02:11
Location: Svedska
Contact:

#3274 Re: Rockabilly - Psychobilly

Post by Muri »

Ok
evo pravila:

1. svako bira deset SVOJIH prijedloga u vezi imena. Mozda kratka motivacija "zasto bas taj prijedlog"?

2. svako glasa deset prijedloga s tim da NE SMIJE glasati za SVOJE prijedloge!

3. prijedlozi trebaju asocirati na neki nacin sa grupom, biti izgovorljivi, autenticni i laki za zapamtiti.

4. izabrani prijedlozi idu u FINALE a potom se glasa isponova po istom principu dok se ne izglasaju finalni prijedlozi.

5. Zadnji ROK glasanja se treba postaviti i ko nije glasao prije isteka roka nema povratka.

6. Sloziti se oko MANIFESTA "udruzenja" ( sta je cilj i razlog grupiranja itd)

Sta kazete na ovo? Mozemo li da pocnemo sa ovim da ne bi lupali u praznu slamu do nove godine?
Pozdrav
Muri
User avatar
Nick Drag
Posts: 350
Joined: 11/03/2009 13:38
Location: BEOGRAD

#3275 Re: Rockabilly - Psychobilly

Post by Nick Drag »

Ma matorac naravno da nema ljutnje....nego ja preozbiljno shvatio ovo oko imena.....stalo mi je da to zavrshimo pa da se posle kochoperimo!!!!

kaj bre ba da ti kazem!!!!
Post Reply