Rockabilly - Psychobilly
Moderator: _BataZiv_0809
- Nick Drag
- Posts: 350
- Joined: 11/03/2009 13:38
- Location: BEOGRAD
#3251 Re: Rockabilly - Psychobilly
Last edited by Nick Drag on 20/06/2009 13:44, edited 1 time in total.
- Nick Drag
- Posts: 350
- Joined: 11/03/2009 13:38
- Location: BEOGRAD
- Nick Drag
- Posts: 350
- Joined: 11/03/2009 13:38
- Location: BEOGRAD
#3253 Re: Rockabilly - Psychobilly
Evo i moje mishljene...oko toga koja je verzija bolja od koje!!!!!
- Nick Drag
- Posts: 350
- Joined: 11/03/2009 13:38
- Location: BEOGRAD
- Nick Drag
- Posts: 350
- Joined: 11/03/2009 13:38
- Location: BEOGRAD
- Nick Drag
- Posts: 350
- Joined: 11/03/2009 13:38
- Location: BEOGRAD
- Nick Drag
- Posts: 350
- Joined: 11/03/2009 13:38
- Location: BEOGRAD
- Nick Drag
- Posts: 350
- Joined: 11/03/2009 13:38
- Location: BEOGRAD
#3258 Re: Rockabilly - Psychobilly
Last edited by Nick Drag on 20/06/2009 13:57, edited 1 time in total.
- gocatgoer
- Posts: 385
- Joined: 13/04/2009 17:43
#3259 Re: Rockabilly - Psychobilly
.e nama potrebe za tim "no hard feelings"...nisam ni pomišljao na to

.a što ne trespassers

.a što ne trespassers
- Nick Drag
- Posts: 350
- Joined: 11/03/2009 13:38
- Location: BEOGRAD
#3260 Re: Rockabilly - Psychobilly
Pa ne znam......zato shto nismo svi iskomentarisali kako treba ni jedno ime.....(sem ti i Fitz u PAR NAVRATA)
- lab3352
- Posts: 1363
- Joined: 23/08/2007 14:25
#3261 Re: Rockabilly - Psychobilly
"Marina Cvetic" je sinoc odradila svoje ... odlicno vino ... I evo jedan fin dan uz gledanje Cartoon Network i internet ... Šta reci za sve prijedloge? Nick je posljednja dva dana imao tonu prijedloga, toliko puno da mu se iskreno divim na inspiraciji (na čemu si, matori
) ... Nisam komentarisao niti jedan sem The Milestones, jer kako sam rekao za ovo imamo vremena, ne treba biti nesto pompezno, vec nesto sto ce obiljezeti nase druzenje i sto ce biti zabavno (funny). Mislim nas veze nekoliko stvari:
- forum
- rockabilly
- piva i
- dobra ekipa
i mislim da se prema tome trebamo rukovoditi ... Znaci ovo je zabava, nesto sto treba da na veseli, ne opterecuje ... Npr, Fitz prijedlog "The Pensioners" je sasvim OK, "Maratonci" također ("Topalovići"
) ... Znaci ja na ovo gledam iz toga ugla i tako sam nekako sve ovo zamislio ... Najbitnije je da cemo se mi opet sresti uskoro i tome se radujem (posebno sto cemo pjevati s Karlom, a on za to nema pojma
), a kako cemo se zvati i nositi na jaknama i košuljama je druga stvar
..
@Nick: Thx za ove YouTube, vecina mi je pravo legla sada ... suncano toplo poslijepodne u Konjicu ...
Danas pocinje spremanje, sutra na put polako, pa se cujemo iz Frankfurta ... Javim za jakne cijene i velicine ...
- forum
- rockabilly
- piva i
- dobra ekipa
i mislim da se prema tome trebamo rukovoditi ... Znaci ovo je zabava, nesto sto treba da na veseli, ne opterecuje ... Npr, Fitz prijedlog "The Pensioners" je sasvim OK, "Maratonci" također ("Topalovići"
@Nick: Thx za ove YouTube, vecina mi je pravo legla sada ... suncano toplo poslijepodne u Konjicu ...
Danas pocinje spremanje, sutra na put polako, pa se cujemo iz Frankfurta ... Javim za jakne cijene i velicine ...
- sun56
- Posts: 470
- Joined: 04/11/2008 10:39
- Location: Zagreb
#3262 Re: Rockabilly - Psychobilly
evo nešto što će pomiriti i Divljeg i Karla i Omara i Gvozdu
The Maratoners

kolko je gramatički ispravno i da li upče je - boli nas k****
ako tuljni mogu biti the tuljans onda i sve ostalo može proći
The Maratoners
kolko je gramatički ispravno i da li upče je - boli nas k****
ako tuljni mogu biti the tuljans onda i sve ostalo može proći
- lab3352
- Posts: 1363
- Joined: 23/08/2007 14:25
#3263 Re: Rockabilly - Psychobilly
Fitz: Odlican prijedlog ... sviđa mi se ... Ima li slika s koncerta vise?
- gocatgoer
- Posts: 385
- Joined: 13/04/2009 17:43
#3264 Re: Rockabilly - Psychobilly
sun56 wrote:evo nešto što će pomiriti i Divljeg i Karla i Omara i Gvozdu
The Maratoners![]()
![]()
.e ja odustajem---ma je**m ti ja ime...kud se dede ova zdrava zajebancija
.to stari!!!
.predlog:
.pošto ovako možemo u nedogled jer će se uvek bar jedan usprotiviti,svaki neka napiše po nekoliko predloga koji su mu se do sada najviše svideli...pogledajte stare postove pa da glasamo...na kraju onaj predlog koji se najčešće javlja pobeđuje
...šta mislite?
- lab3352
- Posts: 1363
- Joined: 23/08/2007 14:25
#3265 Re: Rockabilly - Psychobilly
Gvozda, potpuno se slazem s tobom, jer se ovo preozbiljno shvatilo ... cak je dovoljno da imamo iste kosulje i jakne ... ili da damo samo po jedan prijedlog i to je to ... napravimo listu 8-10 prijedloga i glasamo. Onaj koji dobije najvise, bice taj, bez ljutnje ... Ponovo kazem, ovo treba da bude zabava ...
Miris piletine dolazi mi iz pravca kuhinje ... njami! Znaci rucak je spreman, a napokon sam ubjedio zenu da zamjeni viljuske i kasike novim koje imamo, a koje su cekale da se upotrijebe kada dođe kraljica Viktorija u posjetu nama kuci

Miris piletine dolazi mi iz pravca kuhinje ... njami! Znaci rucak je spreman, a napokon sam ubjedio zenu da zamjeni viljuske i kasike novim koje imamo, a koje su cekale da se upotrijebe kada dođe kraljica Viktorija u posjetu nama kuci
- fadill
- Posts: 407
- Joined: 14/01/2007 22:10
#3266 Re: Rockabilly - Psychobilly
Loco Gringos naravno ima bend i to DOBAR
al opet je ime hitac
al opet je ime hitac
- Nice Guy Eddie
- Posts: 586
- Joined: 03/09/2008 13:02
- Location: Beograd
#3267 Re: Rockabilly - Psychobilly
Pozdrav društvo i tobar tek....Žena napravila mušlje na buzaru pa se odvalismo na mrtvo
Rispekt za Džonija za uloženi trud oko imena. glede raspre oko imena evo i top liste mojih favorita (poređani su onako kako su i kopirani- bez reda)
1. TORO’S
2. FRONTERA’S
3. CROWBAR’S
4. JESTERS
5. SIDEBURNER’S
6. CHAT CATS
7. KAJBREBABILLY’S
8. WHIZZER’S
9. THE FURIES
10. THE CHIEFS
11. GRACELANDERS
12. Hi-Jacks
13. BOMBER’S
14. Dead Elvises
15. Topalovichi
Nije nam ništa o glavu. Do oktobra ćemo već smisliti nešto
P.S. Džoni brate vidimo se večeras na ....
)
Rispekt za Džonija za uloženi trud oko imena. glede raspre oko imena evo i top liste mojih favorita (poređani su onako kako su i kopirani- bez reda)
1. TORO’S
2. FRONTERA’S
3. CROWBAR’S
4. JESTERS
5. SIDEBURNER’S
6. CHAT CATS
7. KAJBREBABILLY’S
8. WHIZZER’S
9. THE FURIES
10. THE CHIEFS
11. GRACELANDERS
12. Hi-Jacks
13. BOMBER’S
14. Dead Elvises
15. Topalovichi
Nije nam ništa o glavu. Do oktobra ćemo već smisliti nešto
P.S. Džoni brate vidimo se večeras na ....
)
- lab3352
- Posts: 1363
- Joined: 23/08/2007 14:25
#3268 Re: Rockabilly - Psychobilly
Evo jedne fine kompilacije s Fury Records ... Ne znam da li je u HR ili SR zabranjeno javno koristiti south flags, jer koliko se sjecam da je Torcida imala nekih problema s time. Da li su zabranjene za javnost?
VARIOUS: [2003] The Best Of Fury Rockabilly Vol. 1 [Fury Recs.]

Great rockabilly compilation with unknown bands
tRaCk lIsTiNg
..she's just rockin' [sticks trio]
..motorcycle baby [rocket 3]
..i love my car [way out west]
..born wild [hellkatz]
..real gone baby [tasha and the enforcers]
..something baby [hicksville bombers]
..tear it up [catman hi-power]
..get on the end of this [the bootleggers]
..tempered steel [the treasures]
..take a chance baby [the hilltop boy]
..little bugga wugga [mouse zinn and the phantoms]
..wiggling blonde [frantix]
..somebody tell me [spo-dee-o-dee]
..flat top [rockabilly 88]
..camden town [school house rock]
..my old man [the crestlers]
..hayley [the midnight dynamos]
..gonna shoot you down [the woodies]
..kiss me kate [haywire]
..good thing [dave phillips and the hot rod gang]
http://c10789cc.linkbucks.com
(( pass = hha))
VARIOUS: [2003] The Best Of Fury Rockabilly Vol. 1 [Fury Recs.]

Great rockabilly compilation with unknown bands
tRaCk lIsTiNg
..she's just rockin' [sticks trio]
..motorcycle baby [rocket 3]
..i love my car [way out west]
..born wild [hellkatz]
..real gone baby [tasha and the enforcers]
..something baby [hicksville bombers]
..tear it up [catman hi-power]
..get on the end of this [the bootleggers]
..tempered steel [the treasures]
..take a chance baby [the hilltop boy]
..little bugga wugga [mouse zinn and the phantoms]
..wiggling blonde [frantix]
..somebody tell me [spo-dee-o-dee]
..flat top [rockabilly 88]
..camden town [school house rock]
..my old man [the crestlers]
..hayley [the midnight dynamos]
..gonna shoot you down [the woodies]
..kiss me kate [haywire]
..good thing [dave phillips and the hot rod gang]
http://c10789cc.linkbucks.com
(( pass = hha))
- gocatgoer
- Posts: 385
- Joined: 13/04/2009 17:43
#3269 Re: Rockabilly - Psychobilly
.mojih top 5
Lucky Charms
Whizzzers
Gentle Jacks
Abracadabras
Milestones
+
Wooly Boolies
Boo Hoos
Crowbars
.isključujem se
Lucky Charms
Whizzzers
Gentle Jacks
Abracadabras
Milestones
+
Wooly Boolies
Boo Hoos
Crowbars
.isključujem se
Last edited by gocatgoer on 20/06/2009 15:42, edited 1 time in total.
- Nick Drag
- Posts: 350
- Joined: 11/03/2009 13:38
- Location: BEOGRAD
#3270 Re: Rockabilly - Psychobilly
Matoraci....THE MILESTONES ima dva znachenja meni zanimljiva:
1.a stone set up to show distances in miles to various places
2.a very important event.....Example: The discovery of penicillin was a milestone in medical history.
a shto je najvaznije nema nijedan band da se tako zove
meni to preneseno na nas znachi.......da svi mi imamo odredjenu daljinu koja nas deli, kad sretnesh jednog pokazuje ti trasu i odstojanje do sledecheg....i da smo svi vrlo znachajni!!!!
jbg...ja ne mislim shto i Omar...da nije toliko bitno....jer meni se pripadnost bilo chemu jako gadi.....ovo je izuzetak....i zato mozda malko ozbiljnije pristupam!!!
Ja bih pre nosio jaknu sa raznoraznim 50's , rockabilly natpisima nego....sa nekim ..tek onako skockanim!!!!
A da chemo da se zajebavamo kad se vidimo.... pa naravno!!!!!
Ali Omare u pravu si..mozemo i da nosimo iste koshulje pa je dovoljno........ali takvu istu koshulju moze da nosi bilo ko....a to nechemo!!!!

1.a stone set up to show distances in miles to various places
2.a very important event.....Example: The discovery of penicillin was a milestone in medical history.
a shto je najvaznije nema nijedan band da se tako zove
meni to preneseno na nas znachi.......da svi mi imamo odredjenu daljinu koja nas deli, kad sretnesh jednog pokazuje ti trasu i odstojanje do sledecheg....i da smo svi vrlo znachajni!!!!
jbg...ja ne mislim shto i Omar...da nije toliko bitno....jer meni se pripadnost bilo chemu jako gadi.....ovo je izuzetak....i zato mozda malko ozbiljnije pristupam!!!
Ja bih pre nosio jaknu sa raznoraznim 50's , rockabilly natpisima nego....sa nekim ..tek onako skockanim!!!!
A da chemo da se zajebavamo kad se vidimo.... pa naravno!!!!!
Ali Omare u pravu si..mozemo i da nosimo iste koshulje pa je dovoljno........ali takvu istu koshulju moze da nosi bilo ko....a to nechemo!!!!
- Nick Drag
- Posts: 350
- Joined: 11/03/2009 13:38
- Location: BEOGRAD
#3271 Re: Rockabilly - Psychobilly
THE MILESTONES
LUCKY CHARMS
THE WHIZZZERS
ABRACADABRAS
BOO HOOS
KAJBREBA....PA NESHTO!!!!
LUCKY CHARMS
THE WHIZZZERS
ABRACADABRAS
BOO HOOS
KAJBREBA....PA NESHTO!!!!
- Nick Drag
- Posts: 350
- Joined: 11/03/2009 13:38
- Location: BEOGRAD
#3272 Re: Rockabilly - Psychobilly
Pedja, Gvozdo,Chalie...vidimo se vecheras......i bash bi voleo da mozete i vi ostali banditi da dodjete vecheras....pa da posle hektolitara piva....dogovorimo ime...neshto kao.....brrhikshtucbillys!!!!!
- lab3352
- Posts: 1363
- Joined: 23/08/2007 14:25
#3273 Re: Rockabilly - Psychobilly
Piletina leže pravo ... jos uz dodatak gemišta, koji jos uvijek pijem ...
Evo moja dva prijedloga i to je to s moje strane:
01 THE MILESTONES
02 ROCKADADDYS
i specijal
KAJBREBABILLYS
/ovo mi je pravo dobro/
Ma Nick drug, nema ovdje nikakve svađe ili prepirke ... svedite svoje prijedloge na dva ili tri, bice nam lakse odabrati ...
Evo moja dva prijedloga i to je to s moje strane:
01 THE MILESTONES
02 ROCKADADDYS
i specijal
/ovo mi je pravo dobro/
Ma Nick drug, nema ovdje nikakve svađe ili prepirke ... svedite svoje prijedloge na dva ili tri, bice nam lakse odabrati ...
- Muri
- Posts: 258
- Joined: 28/02/2008 02:11
- Location: Svedska
- Contact:
#3274 Re: Rockabilly - Psychobilly
Ok
evo pravila:
1. svako bira deset SVOJIH prijedloga u vezi imena. Mozda kratka motivacija "zasto bas taj prijedlog"?
2. svako glasa deset prijedloga s tim da NE SMIJE glasati za SVOJE prijedloge!
3. prijedlozi trebaju asocirati na neki nacin sa grupom, biti izgovorljivi, autenticni i laki za zapamtiti.
4. izabrani prijedlozi idu u FINALE a potom se glasa isponova po istom principu dok se ne izglasaju finalni prijedlozi.
5. Zadnji ROK glasanja se treba postaviti i ko nije glasao prije isteka roka nema povratka.
6. Sloziti se oko MANIFESTA "udruzenja" ( sta je cilj i razlog grupiranja itd)
Sta kazete na ovo? Mozemo li da pocnemo sa ovim da ne bi lupali u praznu slamu do nove godine?
Pozdrav
Muri
evo pravila:
1. svako bira deset SVOJIH prijedloga u vezi imena. Mozda kratka motivacija "zasto bas taj prijedlog"?
2. svako glasa deset prijedloga s tim da NE SMIJE glasati za SVOJE prijedloge!
3. prijedlozi trebaju asocirati na neki nacin sa grupom, biti izgovorljivi, autenticni i laki za zapamtiti.
4. izabrani prijedlozi idu u FINALE a potom se glasa isponova po istom principu dok se ne izglasaju finalni prijedlozi.
5. Zadnji ROK glasanja se treba postaviti i ko nije glasao prije isteka roka nema povratka.
6. Sloziti se oko MANIFESTA "udruzenja" ( sta je cilj i razlog grupiranja itd)
Sta kazete na ovo? Mozemo li da pocnemo sa ovim da ne bi lupali u praznu slamu do nove godine?
Pozdrav
Muri
- Nick Drag
- Posts: 350
- Joined: 11/03/2009 13:38
- Location: BEOGRAD
#3275 Re: Rockabilly - Psychobilly
Ma matorac naravno da nema ljutnje....nego ja preozbiljno shvatio ovo oko imena.....stalo mi je da to zavrshimo pa da se posle kochoperimo!!!!
kaj bre ba da ti kazem!!!!
kaj bre ba da ti kazem!!!!
