Rockabilly - Psychobilly

Diskusije o bh. i inostranim izvođačima, razmjena pjesama, CD-ova, muzičke oprema...

Moderator: _BataZiv_0809

Post Reply
User avatar
lab3352
Posts: 1363
Joined: 23/08/2007 14:25

#3001 Re: Rockabilly - Psychobilly

Post by lab3352 »

Gdje mogu pronaci vise informacija o "Eichmann Family"?
User avatar
gocatgoer
Posts: 385
Joined: 13/04/2009 17:43

#3002 Re: Rockabilly - Psychobilly

Post by gocatgoer »

...kao što Đape reče...IZUVANJE

.sve na nivou,pohvala za sve ljude koji su učestvovali u organizaciji!!!
.dobre svirke,dosta ljudi i kvalitetni bendovi!!!
+ naš stari drug Bojan sa novim tetovažama...kralj :thumbup: :thumbup: :thumbup:

.otvorili Sistematsko Uništavanje Sistema i Šmajser (+ Campi),onda očekivano odlični Concrete Worms...e a onda se pojavi neki momak sa kontrabasom i napravi opštu pometnju u glavama mladih Boegrađana :-) :-) :-)
Marko je takav ludak na stageu da je to jezivo,ne moš ga ufatit' :evil:
.a kad' se spusti dole-bubica...jako dobar i drag dečko!!!
Eicmann Family spališe Beograd!!! :evil: :evil: :evil:
Voodoo Cadillac je bio super,a Mr.Party je Chuck Berry u najavi...super :thumbup:
...slovence nismo stigli da ispratimo te im se isprićavam

...sve u svemu za ljubitelje garage-punk-rock zvuka dobar festival :thumbup:


Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

.pozdrav iz Beograda!!!

Omar
http://www.myspace.com/eichmannfamily
User avatar
lab3352
Posts: 1363
Joined: 23/08/2007 14:25

#3003 Re: Rockabilly - Psychobilly

Post by lab3352 »

Gvozda,

hvala na fotografijama i izvještaju. ODLIČNO VOJNIČE! :D ... Drago mi je zbog "Voodoo Cadillac" da su se pojavili u BG i da ste se napokon upoznali. Vidim po Adi da mu je pravo dobro bilo ...
User avatar
sun56
Posts: 470
Joined: 04/11/2008 10:39
Location: Zagreb

#3004 Re: Rockabilly - Psychobilly

Post by sun56 »

ha ha ha
jesam vam rekao za ajhmane
dečki su zakon, Marko se od tihog i pristojnog dečka na stejđu transformira u životinju :-)

inače jučerašnji dan provesmo u studiu, snimali live, većinu stvari od prve, skroz gruba, nemiksana snimka ispala sasvim ok, snimili svih svijih osam navježbanih stvari, dobili r'n'r za skoro ništa para
mi zadovoljni, čekamo pravi miks za dva tjedna, pa stavljam na rapidshare
User avatar
lab3352
Posts: 1363
Joined: 23/08/2007 14:25

#3005 Re: Rockabilly - Psychobilly

Post by lab3352 »

Svaka čast Fitz ... jedva cekamo da cujemo prve snimke i sviđa mi se to što ste iz prve snimali ... ako nije problem oko autorskih prava :D ... stavljaj odmah na rapidshare ... ukoliko ti je problem, posalji meni (ili nekome s foruma) na preslusavanje, pa cemo je mi postaviti. Onda mozes nas kriviti ... :lol:
User avatar
gocatgoer
Posts: 385
Joined: 13/04/2009 17:43

#3006 Re: Rockabilly - Psychobilly

Post by gocatgoer »

@ Omar

.služimo narodu!!! :D
sun56 wrote:inače jučerašnji dan provesmo u studiu, snimali live, većinu stvari od prve, skroz gruba, nemiksana snimka ispala sasvim ok, snimili svih svijih osam navježbanih stvari, dobili r'n'r za skoro ništa para
mi zadovoljni, čekamo pravi miks za dva tjedna, pa stavljam na rapidshare
.priznajem da nisam ni očekivao drukčiju priču...toliko pozitivne energije-logično je da sve teče "kao po loju" :thumbup:
.čestitke dr.Fitz :thumbup:

p.s. puno pozdravi klince!!! :thumbup:
User avatar
sun56
Posts: 470
Joined: 04/11/2008 10:39
Location: Zagreb

#3007 Re: Rockabilly - Psychobilly

Post by sun56 »

gocatgoer wrote:@ Omar

.služimo narodu!!! :D
sun56 wrote:inače jučerašnji dan provesmo u studiu, snimali live, većinu stvari od prve, skroz gruba, nemiksana snimka ispala sasvim ok, snimili svih svijih osam navježbanih stvari, dobili r'n'r za skoro ništa para
mi zadovoljni, čekamo pravi miks za dva tjedna, pa stavljam na rapidshare
.priznajem da nisam ni očekivao drukčiju priču...toliko pozitivne energije-logično je da sve teče "kao po loju" :thumbup:
.čestitke dr.Fitz :thumbup:

p.s. puno pozdravi klince!!! :thumbup:
pozdrav 'Veliki', Mikač već pitao par puta kad češ doć :)
User avatar
gocatgoer
Posts: 385
Joined: 13/04/2009 17:43

#3008 Re: Rockabilly - Psychobilly

Post by gocatgoer »

LA scena

Omar & The Stringpoppers* - Ep & Singles
http://download639.mediafire.com/htv9ho ... ingles.zip

Omar & The Stringpoppers - Take Off Rhythm
http://download129.mediafire.com/owpukn ... Rhythm.zip

Omar & The Stringpoppers - Getting Wilder With
http://download232.mediafire.com/jnn10n ... r+with.rar

Omar Romero - Hog Wild
http://download307.mediafire.com/w2xucv ... g+Wild.rar

http://www.myspace.com/omarstringpoppers

*napomena
ovo nije predlog za ime crew-a :D

Fitz reci malom Billy The Kid-u da se vidimo sigurno još jednom pre sledećeg Medulina :thumbup:
.ako budemo dolazili na 2o godina MQ (a ne vidim zašto ne bismo :D ) vodim ih sve na kolače!!! :thumbup:

Karlo,ako ti nije problem da se raspitaš kod svojih u Rhythm Bomb Records kako da mi odradimo haringtonke za crew (cena itd.)
.one vaše su stvarno TOP!!!
User avatar
fadill
Posts: 407
Joined: 14/01/2007 22:10

#3009 Re: Rockabilly - Psychobilly

Post by fadill »

da gorilo je slazem se :)
bendovi su imali problema sa zvukom u monitorima ali svi u publici djele isto mishljenje, a to je da je gorilo
tako da je uspjeshno sve proshlo ;)
na Voodoo-u malo shutka malo plesanje :)
momak iz ajhmana super svira kontrabas za svaku pohvalu
jos mi zuji u usima hhe
Nick je stigo prvi a onda se ekipa okupila goca, eddie, atomic Drazen, Sale jedan od najstarijih rokabilija u BG kako kaze Nick
dobrota
Party kaze da ste likovi :thumbup:

odmaram od niksickog crnog uz 6 dio Sun Streams - Blues & Country - Sun Record Company 50 Golden Years 1952 - 2002
hvala za slije goca

Garage Fire! :thumbup: :thumbup: :thumbup:

zivli!
User avatar
lab3352
Posts: 1363
Joined: 23/08/2007 14:25

#3010 Re: Rockabilly - Psychobilly

Post by lab3352 »

@ Gvozda: Samo jos treba da se u imenu crew spominje i moje ime :lol: :lol: :lol:

@ Fadill: Daj nagovori Adu da se ukljuci ovdje, ovo vise nema smisla da ja samo branim boje BiH na ovom forumu (Jefto se povukao, LuckyStrike se nejavlja, tebe sve manje :D ) i smanji s tom pivom, pa makar crna bila :lol:

Upravo slusam odlican Rumble Cats "Southern Comfort" (stari dobri neo rockabilly zvuk iz osamdesetih) i pravo mi dobro leži ...
wild one
Posts: 129
Joined: 23/12/2008 17:03

#3011 Re: Rockabilly - Psychobilly

Post by wild one »

Hej Cat, ovaj čiča u košulji na fotografiji sa vama mi je nekako poznat...tko je to?
User avatar
gocatgoer
Posts: 385
Joined: 13/04/2009 17:43

#3012 Re: Rockabilly - Psychobilly

Post by gocatgoer »

wild one wrote:Hej Cat, ovaj čiča u košulji na fotografiji sa vama mi je nekako poznat...tko je to?
.pozdrav Mario!!!
.to je naš "Big Daddy" Sale Rockabilly...jedan od pionira Beogradske scene!!!
.veliki rockabilly,a takođe i DJ...mada dugo nije puštao
User avatar
Don Karlos
Posts: 351
Joined: 07/04/2008 11:03
Location: Novi Vinodolski
Contact:

#3013 Re: Rockabilly - Psychobilly

Post by Don Karlos »

Evo me doma ekipa...ajde lab šalji fotke sa onog tvog supersoničnog fotića(pravom poštom).Lobirao sam malo za jakne,sad je u procesu gruntanja...
User avatar
gocatgoer
Posts: 385
Joined: 13/04/2009 17:43

#3014 Re: Rockabilly - Psychobilly

Post by gocatgoer »

.hey Karlo!!!
.kako je bilo u Berlinu?
User avatar
Don Karlos
Posts: 351
Joined: 07/04/2008 11:03
Location: Novi Vinodolski
Contact:

#3015 Re: Rockabilly - Psychobilly

Post by Don Karlos »

Odlično!Tri dana snimanja,ispunjena kvota od 14 pjesama i onda đabalebarenje...Snimili smo puno dueta i pjesme idu od rockabillya preko country swinga i blugrasa do countrya i nazad...Biti će to šareno interesantni album pun dobre vibre!
User avatar
fadill
Posts: 407
Joined: 14/01/2007 22:10

#3016 Re: Rockabilly - Psychobilly

Post by fadill »

lab3352 wrote:@ Gvozda: Samo jos treba da se u imenu crew spominje i moje ime :lol: :lol: :lol:

@ Fadill: Daj nagovori Adu da se ukljuci ovdje, ovo vise nema smisla da ja samo branim boje BiH na ovom forumu (Jefto se povukao, LuckyStrike se nejavlja, tebe sve manje :D ) i smanji s tom pivom, pa makar crna bila :lol:

Upravo slusam odlican Rumble Cats "Southern Comfort" (stari dobri neo rockabilly zvuk iz osamdesetih) i pravo mi dobro leži ...
mmm dobro ovo crno Niksicko ssssljup! :)
pa bas sam ga zezo pred eddijem i gocom kako je on vecj registrovan ovde odavno a samo posmatra i suti ko riba
sjecas se da je napiso par postova? ako me pamcjenje ne vara mislim da je
tako da..tu je al i nije :D...snima nas samo i skida muziku tako kaze
User avatar
Nice Guy Eddie
Posts: 586
Joined: 03/09/2008 13:02
Location: Beograd

#3017 Re: Rockabilly - Psychobilly

Post by Nice Guy Eddie »

gocatgoer wrote:
wild one wrote:Hej Cat, ovaj čiča u košulji na fotografiji sa vama mi je nekako poznat...tko je to?
.pozdrav Mario!!!
.to je naš "Big Daddy" Sale Rockabilly...jedan od pionira Beogradske scene!!!
.veliki rockabilly,a takođe i DJ...mada dugo nije puštao
"Matori Sale"...valda jedini u ekipi ko je stariji od mene. Matori mu je nadimak još iz srednje škole ;-)
Jedan od retkih preživelih r-billy likova još od 2. polovine 80-ih ....RESPECT!
User avatar
lab3352
Posts: 1363
Joined: 23/08/2007 14:25

#3018 Re: Rockabilly - Psychobilly

Post by lab3352 »

@ Fadill: Ako Ado ovo samo prati i šuti, mogao bi uskoro da dobije crveni karton i na klupu za rezrvne igrače ... ZATO NEKA SE JAVLJA :D :D :D ... Btw, dobre su one tetovaže na ruci, bar koliko sam mogao da vidim ...

@ Karlo: Šalji mi mail adresu vlasnika Rhythm Bomb Records i javi nam sta si sređivao oko jakni ... ???! Drago mi je da cujem da je snimanje proslo OK i da si zadovoljan ... Kada se ocekuje izdavanje albuma i znas li nesto vise detalja? Imam nesto oko 650MB slika, ali iskreno nisam stigao da ih sve razvrstam, ali mislim da ce ti se ova posebno svidjeti, jer je pravo dobro ispala:

Image

A opet gledam slike s koncerta u BG i koliko mogu da se sjetim momak koji svira kontrabas u EF je bio u Medulinu i mislim da je bio s nama u petak za stolom. Ne mogu da se sjetim ko me je upoznao s njime (da li Fitz ili Divljak, nisam siguran)
User avatar
Muri
Posts: 258
Joined: 28/02/2008 02:11
Location: Svedska
Contact:

#3019 Re: Rockabilly - Psychobilly

Post by Muri »

Krasne slike sa te svirke...
Ko je taj Marco sa kontra???? U kojoj grupi svira? Odakle je?

Ne mogu lagati i govoriti kako jedva NE cekam da cujem taj Sun-ov session!!!

Evo jedna stvar koju sam propustio a tjera me sujeta da se vratim na tu temu.
Dakle cipele!!!

Fetishista kakav jesam poletio sam odmah da napravim i ja fotku svoje kolekcije kad je bila aktuelna ona prica o
cipelama na forumu.
Sve fino poredam i otkrijem da mi fali jedan par, za mene jako bitan jer naime sam se ozenio u tim cipelama!!!!

Nikako da se sjetim gdje sam ih ostavio. Prerovim cio stan par puta, garazu, auto,...nigdje ih ba...
Krenem zvati svirke da vidim da ih nisam zaboravio na svirci negdje, ali nikako da se sjetim na kojoj sam imao zadnji put.
Tako ti odem na par mjesta i pregledam BACKSTAGE i garderobe da nisu tamo i NISTA!!

U jednom hotelu gdje smo spavali kad smo svirali covjek natjero sobaricu da extra pregleda svih 180 soba da nisu tamo ostale.
Nema.
Hajd reko da probam jedno mjesto gdje smo svirali 250 kilometara od Stockholma, ali rekoh nemoguce da su tamo jer zadnji put sam sviro tamo zimus
negdje u Novembru.
Nazovem ja za svaki slucaj i BINGO!!!! Gazdarica ih ostavila i cekale me cipe od Novembra, ali kaze ima puno posla i sama je u restoranu nemoze mi poslati.

I tako ti ja spucam autom tamo i dovezem sebi nazad cipe. :D

I evo ih u ovoj ZLATNOJ KOLEKCIJI ( skroz lijevo crno-bjele)
Obratite paznju na ljubicaste suede kriperice : one su stare oko 25 godina!!!!

Uzivajte!
Image
Image
Image
User avatar
lab3352
Posts: 1363
Joined: 23/08/2007 14:25

#3020 Re: Rockabilly - Psychobilly

Post by lab3352 »

Fina kolekcija Muri ... samo smo jaknu vidjeli u Medulinu, pa ti predlazem da ponovo pogledas u ormar, jer nisam siguran da li je Vojkan bio u Švedskoj prije Medulina :lol: :lol: :lol:

Image

Provjeri ormar jos jednom ... :lol: :lol: :lol:

Odlicna kolekcija ... moram ja jos da uslikam svoje kripsice, koje sam dobio na poklon od Ivana (Morbilly-ja) ...
User avatar
Muri
Posts: 258
Joined: 28/02/2008 02:11
Location: Svedska
Contact:

#3021 Re: Rockabilly - Psychobilly

Post by Muri »

Nije los ni njegov Drape Coat,
medjutim ima jednu "greskicu"...
pogledaj njegove i moje dzepove!!! Moji su "country style" u fazonu polumjeseca.

No Frx u ormaru je :thumbup:
User avatar
CharlieMemphisMafia
Posts: 306
Joined: 12/06/2009 11:46

#3022 Re: Rockabilly - Psychobilly

Post by CharlieMemphisMafia »

lab3352 wrote: pa ti predlazem da ponovo pogledas u ormar, jer nisam siguran da li je Vojkan bio u Švedskoj prije Medulina :lol: :lol: :lol:
Hahaha, vala baš!
Usput, ljudi (iz BG) igrasmo bilijar celo veče u petak na žurci i niko da mi kaže za svirku u studenjaku?
Juče me zvao Jovandeka ni njemu niste rekli srce ste mu slomili , još je bio njegov fazon.
User avatar
CharlieMemphisMafia
Posts: 306
Joined: 12/06/2009 11:46

#3023 Re: Rockabilly - Psychobilly

Post by CharlieMemphisMafia »

fadill wrote: dobrodosho Charlie don't surf ;)
Joj - kud se ne setih nicka - Charlie don't surf! :lol: 8)
Ako je za mene, hvala gazda!
User avatar
sun56
Posts: 470
Joined: 04/11/2008 10:39
Location: Zagreb

#3024 Re: Rockabilly - Psychobilly

Post by sun56 »

lab3352 wrote:A opet gledam slike s koncerta u BG i koliko mogu da se sjetim momak koji svira kontrabas u EF je bio u Medulinu i mislim da je bio s nama u petak za stolom. Ne mogu da se sjetim ko me je upoznao s njime (da li Fitz ili Divljak, nisam siguran)
Ivan te upoznao s Markom, to je (i) njegov kontrabasist, zato jedva čekam 9. mjesec da ih vidim live (možda i opalimo zajednički gig). Mogu samo zamislit kak bu to bilo ludo, Morby i Marko zajedno na stage-u, a na vokalu Morbijeva bolja polovica, da niš ne sviraju pomeli bi sve pred sobom :-)
User avatar
Nice Guy Eddie
Posts: 586
Joined: 03/09/2008 13:02
Location: Beograd

#3025 Re: Rockabilly - Psychobilly

Post by Nice Guy Eddie »

CharlieMemphisMafia wrote:
lab3352 wrote: pa ti predlazem da ponovo pogledas u ormar, jer nisam siguran da li je Vojkan bio u Švedskoj prije Medulina :lol: :lol: :lol:
Hahaha, vala baš!
Usput, ljudi (iz BG) igrasmo bilijar celo veče u petak na žurci i niko da mi kaže za svirku u studenjaku?
Juče me zvao Jovandeka ni njemu niste rekli srce ste mu slomili , još je bio njegov fazon.
Sorry Charlie, bila je najava na forumu i dogovor vidimo se u studenjaku.

Reci Jovandeki da ne tuguje puno jer nije bila na repertoaru ni jedna obrada Wham, Culture Club...ili šta god je već on počeo da pušta na svojim partyima :mrgreen: :mrgreen:
Post Reply