Rockabilly - Psychobilly

Diskusije o bh. i inostranim izvođačima, razmjena pjesama, CD-ova, muzičke oprema...

Moderator: _BataZiv_0809

Post Reply
User avatar
Nice Guy Eddie
Posts: 586
Joined: 03/09/2008 13:02
Location: Beograd

#1701 Re: Rockabilly - Psychobilly

Post by Nice Guy Eddie »

sun56 wrote:.....dobro si rekel, baš prangijamo
ma niš ozbiljno, lječimo krizu srednjih godina sa puno buke i pive petkom navečer u garaži
doduše, trebali bi početkom ljeta snimiti nekakav demo, pa, ako to dobro ispadne, možda odlučimo tu svoju buku podjelit sa ostatkom svijeta
Samo vi cepajte a Lab ima da vam organizuje gig u "Rockabilly hramu" u Bas klubu u Konjicu....mi ćemo se već potruditi da budemo nazočni :thumbup:
User avatar
sun56
Posts: 470
Joined: 04/11/2008 10:39
Location: Zagreb

#1702 Re: Rockabilly - Psychobilly

Post by sun56 »

morbilly wrote:opsala, to treba čuti čim prije, nadam se da buš nas ugostil koji put na toj pivi u garaži
pa da imamo šta dječurliji pričati kad postanete popularni
a i u suprotnom, da vas bar netko vidi i čuje :D
osječaj se pozvanim
petak od frtalj deset, đigi (kod cibone), crvena prostorija, ak ne pijemo ispred, onda možda i sviramo 8-)
User avatar
lab3352
Posts: 1363
Joined: 23/08/2007 14:25

#1703 Re: Rockabilly - Psychobilly

Post by lab3352 »

Veoma dobra informacija od Sun-a ... znaci svaki petak imas razlog za izlaz vani ... a sto "BUKA", sto nije rockabilly :lol: ? Mogli bismo veoma lako da izglasamo da te iskljucimo s ovoga foruma (čitaj Član 18. stav 3 ovoga topica):

"Svi koji se bave drugom muzikom, a nije ili rockabilly ili psychobilly, biće izopačeni iz elitnog društva ljubitelja rockabilly / psychobilly muzike na ovome topicu. Spasiti od izopačenja ih moze smo dostava besplatne gajbe pive pokretaču ovoga topica"
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: ... mogu i ja da pisem ...

A sta reci za Bill Haley?!

Licno mislim da je velika razlika između njega i ostalih koji su dosli iz Sun Redordsa. Isto tako mislim da mu nikada nije odato neko vece priznanje, iako je "Rock Around The Clock" snimio prije Elvisovog Sun Sessiona. Po meni muzika mu je na granici rockabilly i rock'n'roll sounda, sto je mozda i dobro. Inace veoma puno umjetnika iz toga perioda je ostalo u sjeni Sun umjetnika. Elvis jeste uradio veliiiiiku stvar s rockabilly soundom, ali mislim da je na kraju cijele price, puno veci mit oko svega toga, nego samo dijelo. Ja cijenim Elvisa i nekada mi puno bolje zvuce numere koje je kasnije pravio, nego početci, ali to mi zavisi od raspoloženja.
Onaj posljednji box set nisam skinuo za vikend, iskreno cekam da se pojavi na Amazonu, pa da uzmem original. Ako ne ove sedmice, onda cu za vikend koji dolazi skinuti ono.

Lab3352
http://rockabilly.blogger.ba
User avatar
sun56
Posts: 470
Joined: 04/11/2008 10:39
Location: Zagreb

#1704 Re: Rockabilly - Psychobilly

Post by sun56 »

lab3352 wrote:Veoma dobra informacija od Sun-a ... znaci svaki petak imas razlog za izlaz vani ... a sto "BUKA", sto nije rockabilly
Ja bi al oni neznaju, znaju samo ružit a da to nekak zvuči. :x

Gle, previše volim rockabilly da bi svirao loš rockabilly, a gitaristi u bandu nisu zaluđeni Gradyijem, Scottyijem, Galupom i inim 50's gitarskim zvukom.
moje je mišljenje da ak nekom (pogotovo gitaristu) nije ta muzika u krvi, ako je stvarno ne osjeća, onda ju ni ne može odsvirat kak treba

Zato mi je poštenije svirati neku punk-garažu (koju isto volim i slušat i svirat) sa utjecajem rockabillyja onolikim kolko ga uspijem profurat u bandu

a i sve je to samo radi '..znaci svaki petak imas razlog za izlaz vani ... '
User avatar
lab3352
Posts: 1363
Joined: 23/08/2007 14:25

#1705 Re: Rockabilly - Psychobilly

Post by lab3352 »

Ono sto sam napisao je samo šala mala ... ono to je najbitnije jeste da u tome uzivas, pa makar bila klasika ... Sve ostalo je nebitno ... :thumbup: ... btw, sada je dobar zemljotres bio u Sa, prije koju minutu, dobro je potresao zgradu ...

Lab3352
User avatar
Nice Guy Eddie
Posts: 586
Joined: 03/09/2008 13:02
Location: Beograd

#1706 Re: Rockabilly - Psychobilly

Post by Nice Guy Eddie »

lab3352 wrote:... btw, sada je dobar bio u Sa, prije koju minutu, dobro je potresao zgradu ...

Lab3352
To nije zemljotres , to nije zemljotres....moje srce pokušava da kuca!

Partibrejkers (2. album) ;-)
User avatar
Don Karlos
Posts: 351
Joined: 07/04/2008 11:03
Location: Novi Vinodolski
Contact:

#1707 Re: Rockabilly - Psychobilly

Post by Don Karlos »

Bill Halley?
On je,koliko sam do sada uspio spoznati,prvi bijelac koji je zasvirao nešto što će se kasnije nazvati r'n'r.Postoji verzija "Rock the joint" iz 51'g (ili 52').Jeb'ga...on nije bio vitak mlad i lijep ko Elvis,pa nije uspio probiti rasističku barijeru...A bio je i strašno frustriran zbog toga.Stalno je za života napominjao da je on bio prvi,na nastupima su ga najavljivali(članovi pratećeg benda) kao "The true king of r'nr!!!!","The man that started it all!!!"
Eto...jedna tužna priča...
User avatar
sun56
Posts: 470
Joined: 04/11/2008 10:39
Location: Zagreb

#1708 Re: Rockabilly - Psychobilly

Post by sun56 »

re: Bill Haley
Istina je da je bio prvi bjelac koji je ušao na top liste sa blues pjesmom, ali to kaj je bil frstriran je i logično, jeb*** falila mu je točka na i. Nije imao tal divlji (za to vrijeme) stav pun aludiranja na sex kao što je imao Elvis. Bilo je i prije Elvisa vitkih i dobrozgledećih pjevača, ali on je prvi koji je u svojoj interpretaciji i svom nastupu uspio dočarati ugođaj kasnih sati iz crnačkih Juke Jointova. Bill Haley koliko got bio važan i prvi, to, jednostavno, nije imao.
Da se razumjemo, skidam kapu Haleyu i priznam mu sve zasluge, čak ga i često slušam, ali jedini pravi kralj je The King
(da se mene pita, po snimljenom materijalu, to bi bil Perkins)
User avatar
Nice Guy Eddie
Posts: 586
Joined: 03/09/2008 13:02
Location: Beograd

#1709 Re: Rockabilly - Psychobilly

Post by Nice Guy Eddie »

Evo i par sličica sa poslednjeg koncerta "Bombona" u starom sastavu.
Bubnjar Sima ide u Dojčland u gastare a u bend dolaze neki novi i neki stari ljudi (Jane ex. Rok terapija)

Image
Image

Ekipa...
Image

....braća "očalinci" :mrgreen:
Image
User avatar
sun56
Posts: 470
Joined: 04/11/2008 10:39
Location: Zagreb

#1710 Re: Rockabilly - Psychobilly

Post by sun56 »

izgleda da ste se dobro zabavljali...
...na zadnje dvije slike ti ljevo oko malo bježi.
jel to od pive?
User avatar
Nice Guy Eddie
Posts: 586
Joined: 03/09/2008 13:02
Location: Beograd

#1711 Re: Rockabilly - Psychobilly

Post by Nice Guy Eddie »

sun56 wrote:izgleda da ste se dobro zabavljali...
...na zadnje dvije slike ti ljevo oko malo bježi.
jel to od pive?
Da da to je taj čuveni užareni "dvopromilski" pogled... :lol:

Image
User avatar
sun56
Posts: 470
Joined: 04/11/2008 10:39
Location: Zagreb

#1712 Re: Rockabilly - Psychobilly

Post by sun56 »

Hej Eddie,
sad sam tek skužil da 'Bomboni' sviraju sa bass gitarom, kak to zvući ?
Imaš kakav link za skinut i na miru poslušat ?
User avatar
fadill
Posts: 407
Joined: 14/01/2007 22:10

#1713 Re: Rockabilly - Psychobilly

Post by fadill »

Eddie daj okaci Atomic Sunset ako imas Tita ti
User avatar
sun56
Posts: 470
Joined: 04/11/2008 10:39
Location: Zagreb

#1714 Re: Rockabilly - Psychobilly

Post by sun56 »

fadill wrote:Eddie daj okaci Atomic Sunset ako imas Tita ti
ako Eddie ne stavi, stavit ću ja danas popodne, imam doma na hardu 'Hot Rods Pin Ups' album
User avatar
Nice Guy Eddie
Posts: 586
Joined: 03/09/2008 13:02
Location: Beograd

#1715 Re: Rockabilly - Psychobilly

Post by Nice Guy Eddie »

fadill wrote:Eddie daj okaci Atomic Sunset ako imas Tita ti
Nemam, druga mi Tite... :shock:

Mislim da je lab kačio neki link za to
sun56 wrote:Hej Eddie,
sad sam tek skužil da 'Bomboni' sviraju sa bass gitarom, kak to zvući ?
Imaš kakav link za skinut i na miru poslušat ?
Zvuče sasvim dobro. I meni je prvi put da sam ih slušao sa bas gitarom

Što se njihove muzike tiče ....mrka kapa. J a nisam čuo da to neko ima...sem valda Jovandeke samog :mrgreen:
Jedino što ima trenutno dostupno je par pesama na njihovom "space"-u
http://profile.myspace.com/index.cfm?fu ... d=66868728

Aj baš ću da ga pitam dali ima nešto za "postati" kad se budemo sreli
User avatar
morbilly
Posts: 237
Joined: 08/09/2007 01:31
Location: Zagreb

#1716 Re: Rockabilly - Psychobilly

Post by morbilly »

sun56 wrote:
lab3352 wrote:Veoma dobra informacija od Sun-a ... znaci svaki petak imas razlog za izlaz vani ... a sto "BUKA", sto nije rockabilly
Ja bi al oni neznaju, znaju samo ružit a da to nekak zvuči. :x '
Nadam se da je buka ipo! :twisted:
ovaj petak ne, jer su springrolice u KSET-u
drugi put, nobody expects spanish inquisition :D
User avatar
lab3352
Posts: 1363
Joined: 23/08/2007 14:25

#1717 Re: Rockabilly - Psychobilly

Post by lab3352 »

Postavim u toku sedmice, kao i Grandpa Candys ... mada mislim da sam to vec postavio negdje, odmah kada sam i nabavio Atomic Sunset ... pregledaj malo unazad Fadille ...

Lab3352
http://rockabilly.blogger.ba :bih:
User avatar
fadill
Posts: 407
Joined: 14/01/2007 22:10

#1718 Re: Rockabilly - Psychobilly

Post by fadill »

pretpostavio sam OK
thanx :thumbup:
User avatar
fadill
Posts: 407
Joined: 14/01/2007 22:10

#1719 Re: Rockabilly - Psychobilly

Post by fadill »

ali mane :(
ne nadjoh
User avatar
sun56
Posts: 470
Joined: 04/11/2008 10:39
Location: Zagreb

#1720 Re: Rockabilly - Psychobilly

Post by sun56 »

Atomic Sunset - Hot Rods & Pin Ups

http://rapidshare.com/files/129525229/A ... in_Ups.zip

skinuto sa rockhall.ro
User avatar
fadill
Posts: 407
Joined: 14/01/2007 22:10

#1721 Re: Rockabilly - Psychobilly

Post by fadill »

HVALA
evo gori upravo ;)
zivjo!
User avatar
lab3352
Posts: 1363
Joined: 23/08/2007 14:25

#1722 Re: Rockabilly - Psychobilly

Post by lab3352 »

Pozdrav ekipi ... u zadnje vrijeme (posljednjih par dana) slusam odlican DiMaggio Brothers Tribute To Eddie, a ne znam da li sam to postavio ili ne? Ako nisam, onda cu u toku dana postaviti. Sun thx na pomoci, ja danas opet zaboravio da ponesem Atomic Sunset i Grandpa Candys, vec sam u fazonu tekme veceras BiH - Belgija ... ima da im $#$"$%#"$" mamicu veceras (mislim Belgijancima) ... :bih: :bih: :bih: :bih: :bih:

Rockabilly Rules ...

Lab3352
http://rockabilly.blogger.ba
User avatar
sun56
Posts: 470
Joined: 04/11/2008 10:39
Location: Zagreb

#1723 Re: Rockabilly - Psychobilly

Post by sun56 »

lab3352 wrote:Pozdrav ekipi ... u zadnje vrijeme (posljednjih par dana) slusam odlican DiMaggio Brothers Tribute To Eddie, a ne znam da li sam to postavio ili ne? Ako nisam, onda cu u toku dana postaviti. Sun thx na pomoci, ja danas opet zaboravio da ponesem Atomic Sunset i Grandpa Candys, vec sam u fazonu tekme veceras BiH - Belgija ... ima da im $#$"$%#"$" mamicu veceras (mislim Belgijancima) ... :bih: :bih: :bih: :bih: :bih:

Rockabilly Rules ...

Lab3352
http://rockabilly.blogger.ba
hahahahahaha zahvatila vas ćiromanija vidim,
ma samo vi nakantajte belgijance, i malo nas osvetite kod turaka poslije, pa da se vidimo u JAR-u :-D
User avatar
Nice Guy Eddie
Posts: 586
Joined: 03/09/2008 13:02
Location: Beograd

#1724 Re: Rockabilly - Psychobilly

Post by Nice Guy Eddie »

lab3352 wrote:Pozdrav ekipi ... u zadnje vrijeme (posljednjih par dana) slusam odlican DiMaggio Brothers Tribute To Eddie...
Ispoštovali su me...svaka im čast :thumbup:
sun56 wrote:
lab3352 wrote: ....hahahahahaha zahvatila vas ćiromanija vidim,
ma samo vi nakantajte belgijance, i malo nas osvetite kod turaka poslije, pa da se vidimo u JAR-u :-D
pazi kad smo i mi počeli da dobijamo u gostima...a da nisu Farska ostrva :-)
User avatar
lab3352
Posts: 1363
Joined: 23/08/2007 14:25

#1725 Re: Rockabilly - Psychobilly

Post by lab3352 »

Evo ga na ZShare:

Marco Di Maggio
"Thank You Eddie"
:: Pretty Girl
:: Completely Sweet
:: My Way
:: My Lovin Baby
:: Meet Mr Tweedy
:: Jelly Baen
:: Latch On
:: Somethin Else
:: Sittin In The Balcony
:: The Cream Of The Crop
:: Rockn'Roll Blues
:: Hallelujah I Love You
:: Jeannie, Jeannie, Jeannie
:: Never
:: Nervous Breakdown
:: Cut Across Shorty
:: Am I Blue
:: Drive In Show
:: Undying Love
:: Twenty Flight Rock
:: Teenage Cutie
:: "Pumpin" Summertime Blues

http://www.zshare.net/download/580238403fbf1c6e/

Lab3352
Post Reply