Rockabilly - Psychobilly
Moderator: _BataZiv_0809
- Don Karlos
- Posts: 351
- Joined: 07/04/2008 11:03
- Location: Novi Vinodolski
- Contact:
#1376 Re: Rockabilly - Psychobilly
Ha ha ha...i sad od mase njihovog materijala na jubitou ti staviš dvije verzije iste pjesme! 
- luckystrike
- Posts: 73
- Joined: 21/12/2008 23:43
#1377 Re: Rockabilly - Psychobilly
He he....ta ta i samo ta.Don Karlos wrote:Ha ha ha...i sad od mase njihovog materijala na jubitou ti staviš dvije verzije iste pjesme!
My wife-ica odmara pa sad ne mogu preslušavati glazbu zato sam postavo prve dvije koje sam pronašao bez slušanja.
- sun56
- Posts: 470
- Joined: 04/11/2008 10:39
- Location: Zagreb
#1378 Re: Rockabilly - Psychobilly
Hvala Lucky na informaciji
Starliterse nisam do sada slušao, ali potaknut tvojim superlativima, malo sam potražio po netu:
The Starliters - Stop Kiddin'
http://www.megaupload.com/?d=8IEHDIVY
The magic word is: RockHall.Ro
The Starliters - Pickin' Up Speed
http://rapidshare.com/files/62311787/Th ... d.rar.html
možda sa Luckyjem ne djelim baš taj stupanj oduševljenja, ali su jedan od boljih bandova koje sam čuo u zadnje vrijeme
ima tu i hilbillyja i rockabillyja i rock'n'rolla i stvari koje vuku malo na western swing ...
moja preporuka: obavezno poslušati
evo i slikice

Starliterse nisam do sada slušao, ali potaknut tvojim superlativima, malo sam potražio po netu:
The Starliters - Stop Kiddin'
http://www.megaupload.com/?d=8IEHDIVY
The magic word is: RockHall.Ro
The Starliters - Pickin' Up Speed
http://rapidshare.com/files/62311787/Th ... d.rar.html
možda sa Luckyjem ne djelim baš taj stupanj oduševljenja, ali su jedan od boljih bandova koje sam čuo u zadnje vrijeme
ima tu i hilbillyja i rockabillyja i rock'n'rolla i stvari koje vuku malo na western swing ...
moja preporuka: obavezno poslušati
evo i slikice

- luckystrike
- Posts: 73
- Joined: 21/12/2008 23:43
#1379 Re: Rockabilly - Psychobilly
Drago mi je da slažemo oko toga,imam još jedan njihov album ((2002) Lightin' The Stars) pa ako si ti ili netko drugi zainteresiran mogu ga postaviti na rs za skidanje.sun56 wrote:Hvala Lucky na informaciji![]()
Starliterse nisam do sada slušao, ali potaknut tvojim superlativima, malo sam potražio po netu:
The Starliters - Stop Kiddin'
http://www.megaupload.com/?d=8IEHDIVY
The magic word is: RockHall.Ro
The Starliters - Pickin' Up Speed
http://rapidshare.com/files/62311787/Th ... d.rar.html
Znam ja nekad pretjerivati u pohvalama ali da ih nisam tako hvalio pitanje je da li bi te uopće zainteresirali tako da ideš istraživati o njima.sun56 wrote:možda sa Luckyjem ne djelim baš taj stupanj oduševljenja, ali su jedan od boljih bandova koje sam čuo u zadnje vrijeme
ima tu i hilbillyja i rockabillyja i rock'n'rolla i stvari koje vuku malo na western swing ...
Najbolje rečeno.sun56 wrote:moja preporuka: obavezno poslušati
- morbilly
- Posts: 237
- Joined: 08/09/2007 01:31
- Location: Zagreb
- sun56
- Posts: 470
- Joined: 04/11/2008 10:39
- Location: Zagreb
#1381 Re: Rockabilly - Psychobilly
stavi, malo previše za odjednom ali ko ga *ebe, ima još na hardu dosta mjestaluckystrike wrote: Drago mi je da slažemo oko toga,imam još jedan njihov album ((2002) Lightin' The Stars) pa ako si ti ili netko drugi zainteresiran mogu ga postaviti na rs za skidanje.
istina, zato thanksluckystrike wrote: Znam ja nekad pretjerivati u pohvalama ali da ih nisam tako hvalio pitanje je da li bi te uopće zainteresirali tako da ideš istraživati o njima.![]()
evo već dva dana slušam 'Stop Kiddin''
- Nice Guy Eddie
- Posts: 586
- Joined: 03/09/2008 13:02
- Location: Beograd
#1382 Re: Rockabilly - Psychobilly
Vrlo zanimljiv "dresscode"
- morbilly
- Posts: 237
- Joined: 08/09/2007 01:31
- Location: Zagreb
#1383 Re: Rockabilly - Psychobilly
upravo se ubo šivajući leo kremenko prsluk da mi upotpuni ugodno obraslo poprsje ...
odlučio sam mucicu iz pupka ne vaditi do iza šoua
sori ekipica, u dojmu sam tu jednog slučajno nabasalog tupika o hidžami pa dobjo inspiraciju
odlučio sam mucicu iz pupka ne vaditi do iza šoua
sori ekipica, u dojmu sam tu jednog slučajno nabasalog tupika o hidžami pa dobjo inspiraciju
- fadill
- Posts: 407
- Joined: 14/01/2007 22:10
#1384 Re: Rockabilly - Psychobilly
bio Cash sinoc kod Jooles-a jel ko gledo? bht1
nesto iz arhiva bio i Lou Reed, Willie Nelson, R.E.M., Leonard Cohen, jos svega..
nesto iz arhiva bio i Lou Reed, Willie Nelson, R.E.M., Leonard Cohen, jos svega..
Last edited by fadill on 22/02/2009 12:53, edited 1 time in total.
- Muri
- Posts: 258
- Joined: 28/02/2008 02:11
- Location: Svedska
- Contact:
#1385 Re: Rockabilly - Psychobilly
Vozdra raja
Evo jedan album koji sam dugo dugo trazio.
Donnie V - Hard Rain Fall

Frajer svira sam na rezonator gitari citav album. Muzika ubija, nije rockabilly ali je neki gospel/blues,
vrlo mocna muzika.
Mogu samo reci da je ovo toliko rijetka stvar da sam morao kupiti CD
A i to sto sam kupio imao sam srecu da nadjem jer samo jedna jedina radnja u cijeloj svedskoj je imala taj cd,
a da stvar bude jos smijesnija ta radnja prodaje odjecu i slucajno su imali par cd-a na prodaju koje je vlasnik butika donijeo sa sobom iz amerike, cisto kao neki fol i jedva sam ih nagovorio da mi prodaju heheheheheh
http://rapidshare.com/files/201100763/H ... l.rar.html
Uzivajte
Evo jedan album koji sam dugo dugo trazio.
Donnie V - Hard Rain Fall

Frajer svira sam na rezonator gitari citav album. Muzika ubija, nije rockabilly ali je neki gospel/blues,
vrlo mocna muzika.
Mogu samo reci da je ovo toliko rijetka stvar da sam morao kupiti CD
A i to sto sam kupio imao sam srecu da nadjem jer samo jedna jedina radnja u cijeloj svedskoj je imala taj cd,
a da stvar bude jos smijesnija ta radnja prodaje odjecu i slucajno su imali par cd-a na prodaju koje je vlasnik butika donijeo sa sobom iz amerike, cisto kao neki fol i jedva sam ih nagovorio da mi prodaju heheheheheh
http://rapidshare.com/files/201100763/H ... l.rar.html
Uzivajte
- lab3352
- Posts: 1363
- Joined: 23/08/2007 14:25
#1386 Re: Rockabilly - Psychobilly
Gledao sam sinoc Johnny Cash na Later With Jools Holland i moram priznati da je ono jedna od najboljih izvedbi FPB numere. Interesuje me da li neko zna ko je onaj double bass player, koji je sinoc svirao s njim, jer su tako dobro napravili kombinaciju rockabilly, blues i rock zvuka. Zato mi se svidila ona sinoc verzija FPB. A sada slusam Grave Stompers i mislim da ce se album posebno svidjeti Morbilly-ju (koji je poceo da postavlja cudne linkove
... kako je tvojoj zeni s tobom
) i Fadillu. Veoma dobar zvuk i produkcija. Sviđa mi se... Muri, nisam jos skinuo tvoj link, zvuci veoma interesantno, prema opisu. Ukolio danas stignem uradicu upload moje nove kompilacije na blog, mislim da ce se vecini svidjeti...
A sada idem na kafu, da malo uhvatim sunca i ultraviolent zraka, jer je isto napokon izaslo iza oblaka ... hladno je, ali ako ostanem ovjde onda cu da
, a to sam jucer skoro cijeli dan radio. Bilo je naporno ...
Lab3352
http://rockabilly.blogger.ba
A sada idem na kafu, da malo uhvatim sunca i ultraviolent zraka, jer je isto napokon izaslo iza oblaka ... hladno je, ali ako ostanem ovjde onda cu da
Lab3352
http://rockabilly.blogger.ba
- fadill
- Posts: 407
- Joined: 14/01/2007 22:10
#1387 Re: Rockabilly - Psychobilly
fala rimu na albumu upravo ga skidam!
a i Grave Stompers-e isto gulim
mora da je
Lab
vidim okacio si Ness-a na bloggu imas li Unplugged?
dobar je imam ga al' ne znam kolka je bitraza ...izlizo sam ga od slusanja
on svira akusticnu gitaru nema benda
imam uzivo Wanted Dead Or Alive At Woodstock
mislim da imaju oba na rapidu negdje ako nemognes nac
upload-ovacu ih ovde
a i Grave Stompers-e isto gulim
hhehlab3352 wrote: ultraviolent
Lab
vidim okacio si Ness-a na bloggu imas li Unplugged?
dobar je imam ga al' ne znam kolka je bitraza ...izlizo sam ga od slusanja
on svira akusticnu gitaru nema benda
imam uzivo Wanted Dead Or Alive At Woodstock
mislim da imaju oba na rapidu negdje ako nemognes nac
upload-ovacu ih ovde
Last edited by fadill on 22/02/2009 15:28, edited 1 time in total.
- morbilly
- Posts: 237
- Joined: 08/09/2007 01:31
- Location: Zagreb
#1388 Re: Rockabilly - Psychobilly
lab3352 wrote: A sada slusam Grave Stompers i mislim da ce se album posebno svidjeti Morbilly-ju (koji je poceo da postavlja cudne linkove![]()
![]()
... kako je tvojoj zeni s tobom
![]()
![]()
)
Zar sam ranije postavljao normalnije linkove??
Će da bude parti, a moja žena će opet da bude najdivlja
a organizatori fetiš partija se uvijek nanovo iznenade da može i gore nego što su planirali
A grejv stompersi oduvijek do jaja!
- lab3352
- Posts: 1363
- Joined: 23/08/2007 14:25
#1389 Re: Rockabilly - Psychobilly
Ipak sam ostao kuci i sada gledam Fulham-West Brom na TV. Ima li sta bolje od utakmice engleske lige, koja nije derby i ležanja u dnevnoj sobi ... jos malo i onda cu
... pa ako prekinem da piseeeeeeee

- fadill
- Posts: 407
- Joined: 14/01/2007 22:10
#1390 Re: Rockabilly - Psychobilly
dobar album rimu Donnie puno bolje svira nego sto izgleda ako je to on na omotu hahah
izgleda ko pravi bolesnik sto ubija malu djecu na svom ranchu u po nigdje nicega ko onaj lik iz filma Changeling
al zato tvoj avatar dobro izgleda jesu to blizankinje
super su Grave Stompers ultraviolent savijanje aj laaajk
fala
izgleda ko pravi bolesnik sto ubija malu djecu na svom ranchu u po nigdje nicega ko onaj lik iz filma Changeling
al zato tvoj avatar dobro izgleda jesu to blizankinje
super su Grave Stompers ultraviolent savijanje aj laaajk
fala
- Muri
- Posts: 258
- Joined: 28/02/2008 02:11
- Location: Svedska
- Contact:
#1391 Re: Rockabilly - Psychobilly
Hhahahahahah
jest jest frajer izgleda ko neki oronuli neonacista, ali eto izgled vara. Sudeci po tekstovima, muzici i onom sto je napisao na omotu ploce izgleda dobar cova
Eh ono nisu bliznakinje
Jedna je Setzerov model ( onaj skuplji, ne hotrod), a druga je electromatic.
Mogu reci da je electromatic iako tri puta jeftinija od gretschovih luxuz modela ipak odlicna gitara.
Ja sam ti jedan od onih koji se ne osjecaju bas najbolje kad moraju da "drhte" da ne bi izgrebali nesto
sto su skupo platili. Tako da sam se uvijek nelagodno osjecao kad sam nosio Setzerov model na svirke.
Pazi kako ces se okrenuti, kako ces je spustiti, je li kajs osiguran ...
Zato sam sebi kupio ovu jeftiniju, reko ako se sta desi bas me briga necu razbijati glavu.
Mogu reci da nisam ni po cemu primjetio da je ova skuplja u icemu bolja.
Mislim da je vise stvar sminke nego kvaliteta, ali to je diskusija za sebe.
Necu nikad vise kupiti nesto izuzetno skupo ako nemam neki bas dobar razlog za to.
Mislim da sve lezi u prstima a ne u drvetu.
by the way:
ultraviolent = ultra nasilno
jest jest frajer izgleda ko neki oronuli neonacista, ali eto izgled vara. Sudeci po tekstovima, muzici i onom sto je napisao na omotu ploce izgleda dobar cova
Eh ono nisu bliznakinje
Jedna je Setzerov model ( onaj skuplji, ne hotrod), a druga je electromatic.
Mogu reci da je electromatic iako tri puta jeftinija od gretschovih luxuz modela ipak odlicna gitara.
Ja sam ti jedan od onih koji se ne osjecaju bas najbolje kad moraju da "drhte" da ne bi izgrebali nesto
sto su skupo platili. Tako da sam se uvijek nelagodno osjecao kad sam nosio Setzerov model na svirke.
Pazi kako ces se okrenuti, kako ces je spustiti, je li kajs osiguran ...
Zato sam sebi kupio ovu jeftiniju, reko ako se sta desi bas me briga necu razbijati glavu.
Mogu reci da nisam ni po cemu primjetio da je ova skuplja u icemu bolja.
Mislim da je vise stvar sminke nego kvaliteta, ali to je diskusija za sebe.
Necu nikad vise kupiti nesto izuzetno skupo ako nemam neki bas dobar razlog za to.
Mislim da sve lezi u prstima a ne u drvetu.
by the way:
ultraviolent = ultra nasilno
- Nice Guy Eddie
- Posts: 586
- Joined: 03/09/2008 13:02
- Location: Beograd
#1392 Re: Rockabilly - Psychobilly
He, he, he...to mora da je zbog ozonskih rupaMuri wrote: by the way:
ultraviolent = ultra nasilno
p.s. Muri brate, opasne ti dzitre pravo
- luckystrike
- Posts: 73
- Joined: 21/12/2008 23:43
#1393 Re: Rockabilly - Psychobilly
The Starliters - (2002) Lightin' The Starssun56 wrote: stavi, malo previše za odjednom ali ko ga *ebe, ima još na hardu dosta mjesta![]()
http://rapidshare.com/files/201447789/_ ... _Stars.rar
- lab3352
- Posts: 1363
- Joined: 23/08/2007 14:25
#1394 Re: Rockabilly - Psychobilly
Vidim odmah da ste svi okomili na moju opsaku suncevih zraka i engleskih rijeci ...
... hajde de ... Hajduk dobi Dinamo sinoc, a nama HRT2 izgasiše odmah na početku tekme ... Stigao mi je DVD The Higwayman (nadam se da sam ovo dobro napisao
), pa cu da prebacim u neki mp4, razdvojim na par fajlova i postavim ovdje ...
Lab3352
http://rockabilly.blogger.ba
Lab3352
http://rockabilly.blogger.ba
- fadill
- Posts: 407
- Joined: 14/01/2007 22:10
#1395 Re: Rockabilly - Psychobilly
fali ti Hlab3352 wrote:tigao mi je DVD The Higwayman (nadam se da sam ovo dobro napisao)
- lab3352
- Posts: 1363
- Joined: 23/08/2007 14:25
#1396 Re: Rockabilly - Psychobilly
Fadill:
... znao sam da ces se prvi javiti na "H" slovo ... Sto se tice DVD-a prebacen na Divx, sada da splitujem i uradim uploand na ZShare ...
Lab3352
http://rockabilly.blogger.ba
Lab3352
http://rockabilly.blogger.ba
- Muri
- Posts: 258
- Joined: 28/02/2008 02:11
- Location: Svedska
- Contact:
#1397 Re: Rockabilly - Psychobilly
hehehe
ali "H" je mehko pa se ne racuna
"Nije bitno kako se pise, bitno je kako se izgovara"
Ludi Van Blentoven

ali "H" je mehko pa se ne racuna
"Nije bitno kako se pise, bitno je kako se izgovara"
Ludi Van Blentoven
- Nice Guy Eddie
- Posts: 586
- Joined: 03/09/2008 13:02
- Location: Beograd
#1398 Re: Rockabilly - Psychobilly
He, he, he...uploa(N)d...lab3352 wrote:... sada da splitujem i uradim uploand na ZShare ...
- morbilly
- Posts: 237
- Joined: 08/09/2007 01:31
- Location: Zagreb
#1399 Re: Rockabilly - Psychobilly
Muri wrote: Ja sam ti jedan od onih koji se ne osjecaju bas najbolje kad moraju da "drhte" da ne bi izgrebali nesto
sto su skupo platili. Tako da sam se uvijek nelagodno osjecao kad sam nosio Setzerov model na svirke.
Pazi kako ces se okrenuti, kako ces je spustiti, je li kajs osiguran ...
e, da mi je bilo gledati taj gig
- lab3352
- Posts: 1363
- Joined: 23/08/2007 14:25
#1400 Re: Rockabilly - Psychobilly
Muri, ja imam taj potpuno isti osjećaj, samo s audio opremom. Da ne kazem da imam rukavice za zvučnike i blu ray player, tako da mi taj osjećaj nije stran. A ovo oko uploaNd The HigHwaymen ne ide bas kako sam zamislio, tako da cete morati malo pricekati. Uspio sam postavim jedan dio (97MB), a imam ih jos 6, pa cu to polako sutra i dalje. Nadam se do kraja sedmice da cu uspjeti da postavim sve linkove za ovaj DVD. DiVx kvalitet nije los, ali ni original nije nesto extra, iskreno. U svakom slucaju, atmosfera, zvuk, ostalo je na veoma dobrom nivou.
Lab3352
http://rockabilly.blogger.ba
Lab3352
http://rockabilly.blogger.ba
