Rockabilly - Psychobilly

Diskusije o bh. i inostranim izvođačima, razmjena pjesama, CD-ova, muzičke oprema...

Moderator: _BataZiv_0809

Post Reply
User avatar
Muri
Posts: 258
Joined: 28/02/2008 02:11
Location: Svedska
Contact:

#1051 Re: Rockabilly - Psychobilly

Post by Muri »

HAHAHAHA
oko pičke jest jest...

koliko je puta to meni palo na pamet za taj turbo folk.

Kad bi izdo jednu plocu za turbo folk, cisto radi picke, i ako to prodje samo ih preobratis sa drugim albumom na rockabilly hehehehehe
kao lafo to vam je isto samo nastavite igrati
k'o da bi oni nesto primjetili, daj samo pojacaj bas bubanj i odvrni sto jace heheheh

Ja ne bi imo sta protiv otici na taj turbo folk fest, ali kad bi nas bilo vise. Ja sam tamo da se pojavim bio bi ko krme u Teheranu ;-)

Moram napraviti obradu "Englishman in New York", ooooo I 'm an alien, I 'm an legal alien, Rockabilly guy on Turbo Folk"
:D

Klinci = ZAKON

Samo ti svog uci Eddie, ja sam svog vec vaspitao :D
Image

Image

Image
Last edited by Muri on 08/01/2009 21:51, edited 1 time in total.
User avatar
fadill
Posts: 407
Joined: 14/01/2007 22:10

#1052 Re: Rockabilly - Psychobilly

Post by fadill »

ko nije gledo nek pogleda http://www.zeitgeistmovie.com ide na tu temu izmedju ostalog i sad vec imaju 2 djela...jako dobar!

e rimu sladak je mali pravo hheh pravi shaldzija :D

nije rockabilly al...
od kako je Jim Heat nahvalio Loco Gringose trazim ih da ih cujem
i naso sam nesto cow punk ili country punk isto dodje bendova al njih nisam
i tako u potrazi naletim na fejsbuku na T.Tex Edwards-a
T.Tex Edwards jel cuo neko za nejga?
ima upetljane prste u mnogo bendova i albuma
legenda cow punka iz Texasa pjevo u The Nervbreakers, The Loafin' Hyenas (sa clanovima The Gun Club-a, Cramps-a, Blood On The Saddle...nesto je radio i sa Beasts of bourbon...itd itd..
prvo sam mislio neko mu napravio facebook kad on stvarno!?
i u prichu hu ha zamolim ga da mi nareze cow punka Loco Gringos-e, njegove bendove u kojima je pjevo + jos po njegovoj preporuci
i posalje mi ocekivo sam da mi sprzi cd...kad stize paketina unutra 4 originala i majica!? legenda :razz:

Loco Grinogs,
T.Tex Edwards the swingin kornflake killers,
T.Tex Edwards & out on parole - pardon me i've got someone to kill (bitan album za cow punk uz gringose i jos neke albume) tu mi je majicu poslo car :D,
Texala Jones & Her TJ Hookers
i
Homer Henderson http://www.myspace.com/homerhenderson americas favorite one man band
jako dobar do jaja! country blues svirka
Last edited by fadill on 09/01/2009 21:12, edited 2 times in total.
User avatar
Don Karlos
Posts: 351
Joined: 07/04/2008 11:03
Location: Novi Vinodolski
Contact:

#1053 Re: Rockabilly - Psychobilly

Post by Don Karlos »

Neznam čovjeka,ali vidim da je odličan kit... :thumbup:
User avatar
Nice Guy Eddie
Posts: 586
Joined: 03/09/2008 13:02
Location: Beograd

#1054 Re: Rockabilly - Psychobilly

Post by Nice Guy Eddie »

Don Karlos wrote:.....Lab,zašto se čudiš za turbo folk?Pa sve se vrti oko pičke,a tamo su najbolje,a još su i drogirane!Ma da nismo ovako zadrti rockeri i mi bi visili na "igrankama"...ha ha ha
Neki klinac sa moto foruma koji pratim jednom reče: Ne slušam Vladu Georgieva ali idem na sve koncerte.....ribica i minića ko šaše. Beš rock koncerte i "poluraspade u martinkama" :D

@ fadil
"Nafte" brate mili nema nigde s ove strane Save :(
User avatar
lab3352
Posts: 1363
Joined: 23/08/2007 14:25

#1055 Re: Rockabilly - Psychobilly

Post by lab3352 »

Prije svega da jednu stvar ne preskocimo ovdje:

Happy Birthday to KING (08.01.2009) and great Sam Phillips (05.01.2009)

Sada mozemo dalje ...

Image

Image

A sada mozemo dalje s pricom oko nove teme (bez ubacivanja teme filmova). Da, turbo folk znaci dobre koke, ali da li je to sve. Ja svoju malu princezu ne forsiram da slusa bilo sta, nego to dajem po malo. Naravno, kako kaze Don Karlos, cim odraste, to ce se okrenuti, ali gledam po sebi. Meni su neki veliki korjeni u muzici dosli od moga oca, koji je volio rock'n'roll (svirao je gitaru i tamburu, pa znam i starogradske pjesme). Zato mislim da mi imamo uticaja...i odavde mozemo da djelujemo...

Lab3352
http://rockabilly.blogger.ba
User avatar
fadill
Posts: 407
Joined: 14/01/2007 22:10

#1056 Re: Rockabilly - Psychobilly

Post by fadill »

Eddie hvala puno ;)
User avatar
Don Karlos
Posts: 351
Joined: 07/04/2008 11:03
Location: Novi Vinodolski
Contact:

#1057 Re: Rockabilly - Psychobilly

Post by Don Karlos »

A lijepi im je uzor Elvis Presley i drugi rockeri...Droga alkohol,razvratni život....He he he...
User avatar
lab3352
Posts: 1363
Joined: 23/08/2007 14:25

#1058 Re: Rockabilly - Psychobilly

Post by lab3352 »

Da, ali onda nema svrhe cijela ova prica ... gdje se god okrenes sve je isto ... Sta je onda dobro? :?

Lab3352
http://rockabilly.blogger.ba
User avatar
Don Karlos
Posts: 351
Joined: 07/04/2008 11:03
Location: Novi Vinodolski
Contact:

#1059 Re: Rockabilly - Psychobilly

Post by Don Karlos »

Dvije solucije:

1.Stakleno zvono.I jednog dana shvatiti da ti dijete liči na Majkl Džeksona... :D
2.Svojim primjerom,ali nenametljivo pokazati put...Naravno ako je taj put ispravan... :roll:
User avatar
lab3352
Posts: 1363
Joined: 23/08/2007 14:25

#1060 Re: Rockabilly - Psychobilly

Post by lab3352 »

Pa da, o tome pricam ... isto kao sto su moji meni napravili dobre temelje i pokazali put, tako se i ja trudim. I mogu Vam reci da nije nimalo lako ... sada joj je 6g, a vec mislim sta ce s 13g ... Oči su mi :shock: ...

Nego da li je iko nabavljao ista novo muzike, imate li sta za preporuku? Ja sam narucio onaj The Meteors Box Set, preslusao download, nije lose, veoma fina kolekcija za imati u kuci...

Lab3352
User avatar
sun56
Posts: 470
Joined: 04/11/2008 10:39
Location: Zagreb

#1061 Re: Rockabilly - Psychobilly

Post by sun56 »

Ovo o čemu pričate, ja sad počinjem prolaziti, moj najstariji sin ima 13 godina.
Frajer ne sluša rockabilly ali ne sluša ni cajke, već godinu dana iz njegove sobe trešte ac/dc sa kratkim breakovima ramonesa, offspringa i rhcp. Kuži on kaj je r-a-b i ne bježi iz dnevne sobe u kojoj ja stalno frljim muziku, ali, on si je izabral nekaj drugo i to je ok.

A ovo što se tiće droga, nemam pojma, često razgovaramo o tome jer mislim da ako kuži koje je to sranje, da bu barem malo razmislil prije nego nekaj uzme. Ima u zgradi preko puta moje jedan gadni narkić, pa može vidjeti iz prve ruke kak čovjek ode u **rac.
User avatar
lab3352
Posts: 1363
Joined: 23/08/2007 14:25

#1062 Re: Rockabilly - Psychobilly

Post by lab3352 »

Sada tek vidim koliko smo ostarili na ovom forumu :-D ... Ali ovo je dobro da razmjenimo malo iskustva i na ovoj temi (ima veze s rockabilly).

Lab3552
User avatar
sun56
Posts: 470
Joined: 04/11/2008 10:39
Location: Zagreb

#1063 Re: Rockabilly - Psychobilly

Post by sun56 »

lab3352 wrote:Sada tek vidim koliko smo ostarili na ovom forumu :-D ... Ali ovo je dobro da razmjenimo malo iskustva i na ovoj temi (ima veze s rockabilly).

Lab3552
Osaril? Nikad to nebum priznal. Dok mi ovdje seremo o muzici nismo ostarili, to ti sve znači da još uvjek čuvamo onog klinca negdje u sebi.
Gledam svog malog kak na internetu traži sve moguče podatke o bon scottu i skužim da ja to nisam prestal radit već skoro 30 godina. Kad mi nebu važno kaj se događa sa Setzerom, Big Sandyem itd, onda sam ostaril
User avatar
sun56
Posts: 470
Joined: 04/11/2008 10:39
Location: Zagreb

#1064 Re: Rockabilly - Psychobilly

Post by sun56 »

kad se već razbacujemo sa slikama:
[img][img=http://img91.imageshack.us/img91/7882/mikiej1.th.jpg][img]

jebi ga, neznam zaljepit sliku

dodano: hvala baš si Nice Guy :)
Last edited by sun56 on 09/01/2009 13:17, edited 1 time in total.
User avatar
Nice Guy Eddie
Posts: 586
Joined: 03/09/2008 13:02
Location: Beograd

#1065 Re: Rockabilly - Psychobilly

Post by Nice Guy Eddie »

Ajd da pomognem malo ;-)

Image
User avatar
morbilly
Posts: 237
Joined: 08/09/2007 01:31
Location: Zagreb

#1066 Re: Rockabilly - Psychobilly

Post by morbilly »

"u što se topik pretvara odraz je unutarnjeg stanja članova i prioritetnih im tema na pameti, a očito je da je muzika tamo prisutna sve manje" - fridrih morbili
Daj, Muri, (a i ostali isprovoscirani oftopičari), oladi malo s tim svojim ispovijedima i prebaci ih na neki specijalizirani topik, imaš ih takvih ko blata na ovom forumu. Bolje i loš rokabili u temi nego politika i religija. :D

@ fadil: daj podijeli tu mjuzu t.texa s nama ovdje, čini mi se jako zanimljivo!
User avatar
lab3352
Posts: 1363
Joined: 23/08/2007 14:25

#1067 Re: Rockabilly - Psychobilly

Post by lab3352 »

Ovo ja zovem lijepom kolekcijom ploča ...

Lab3352
User avatar
Nice Guy Eddie
Posts: 586
Joined: 03/09/2008 13:02
Location: Beograd

#1068 Re: Rockabilly - Psychobilly

Post by Nice Guy Eddie »

lab3352 wrote:Ovo ja zovem lijepom kolekcijom ploča ...

Lab3352
Ko stvorenom za ripovanje... :D
User avatar
sun56
Posts: 470
Joined: 04/11/2008 10:39
Location: Zagreb

#1069 Re: Rockabilly - Psychobilly

Post by sun56 »

Nice Guy Eddie wrote:
lab3352 wrote:Ovo ja zovem lijepom kolekcijom ploča ...

Lab3352
Ko stvorenom za ripovanje... :D
nemrem/neznam ripat ploče :sad:
User avatar
Nice Guy Eddie
Posts: 586
Joined: 03/09/2008 13:02
Location: Beograd

#1070 Re: Rockabilly - Psychobilly

Post by Nice Guy Eddie »

sun56 wrote:
Nice Guy Eddie wrote:
lab3352 wrote:Ovo ja zovem lijepom kolekcijom ploča ...

Lab3352
Ko stvorenom za ripovanje... :D
nemrem/neznam ripat ploče :sad:
He, he, he...pitaj svog klinca on garant zna :)
User avatar
sun56
Posts: 470
Joined: 04/11/2008 10:39
Location: Zagreb

#1071 Re: Rockabilly - Psychobilly

Post by sun56 »

vjerovatno zna, al mu se neda starog učit...

da izgladim situaciju, jedna od onih singlica je ovdje:

Go Cat Go - Let´s Hear it Once Again For (1997)
http://www.megaupload.com/pt/?d=75DXV0AQ

link je skinut sa rock hall foruma (lakše je naći link nego ripat), inače meni jedan od najboljih authentic albuma svih vremena
User avatar
lab3352
Posts: 1363
Joined: 23/08/2007 14:25

#1072 Re: Rockabilly - Psychobilly

Post by lab3352 »

Dobar savijet od Eddija :lol:

Sun, na koji nacin dolazis do singlica ili su to od prije ploce? Sta imas jos u kolekciji?

Lab3352
Image
User avatar
lab3352
Posts: 1363
Joined: 23/08/2007 14:25

#1073 Re: Rockabilly - Psychobilly

Post by lab3352 »

Btw, imam taj cijeli album na CD, pa cu da ripujem na 320kpbs i postaviti ovdje tokom iduce sedmice, ako treba za ekipu ili ako vec niste nasli.

Lab3352
User avatar
sun56
Posts: 470
Joined: 04/11/2008 10:39
Location: Zagreb

#1074 Re: Rockabilly - Psychobilly

Post by sun56 »

[quote="lab3352"]Dobar savijet od Eddija :lol:

Sun, na koji nacin dolazis do singlica ili su to od prije ploce? Sta imas jos u kolekciji?

Većinu sam kupil mail orderom (bear family, raucous itd), nešto na nekim festivalima, par Sun-ovih preko e-baya itd
Iskreno već par godina nisam kupil ni jednu, hebiga kriza
User avatar
sun56
Posts: 470
Joined: 04/11/2008 10:39
Location: Zagreb

#1075 Re: Rockabilly - Psychobilly

Post by sun56 »

Nego da li je iko nabavljao ista novo muzike, imate li sta za preporuku?

ovo upravo skinuo i cijeli dan slušam:
Spo-Dee-O-Dee - The House Is Rockin' (njihov zadnji album)

http://www.megaupload.com/?d=ZWB56VYI
Code:
http://rockhall.ro
Post Reply