robot komerc - garancija na proizvode

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderator: O'zone

d2

robot komerc - garancija na proizvode

Post by d2 » 03/09/2008 05:41

elem prije 5-6 mjeseci kupim zaista lijep samsung mp3 player koji se nakon par mjeseci pokvario, jednostavno se vise nije mogao upaliti...
nije problem, garancija je trajala, pomislim da je dovoljno odnijeti ga u robot i to je to, sreca pa imam racun i sve

odnesem ga u robot hrasno gdje je kupljen i tamo saznam da ga moram nositi u robot servis koji je u rajlovcu ?! pa rekoh kupio sam ga ovdje, jok u rajlovcu je servis... pa reko jel nije logicnije da vi imate neki kamion koji obilazi sve robote u gradu i potom to sve nosi u servis nego da svako nosi vase pokvarene proizvode u rajlovac... elem ima taj kamion ali kako rece prodavac, dole u podrumu gdje se prodaje tehnika, ako ostavim player kod njih trebace oko 7 dana da ga njihov kamion odnese u servis (hrasno rajlovac nema ni 10 kilometara za one koji nisu iz Sarajeva)... spomenem im familiju i odnesem isti dan player na servis u rajlovac, tamo ga uredno prime i kazu zvacemo vas... proslo 20 dana niko ne zove, uzmem telefon nazovem, ljubazna gospodja mi kaze da moram cekati 45 dana, ako ga ne vrate sa servisa nakon 45 dana dobicu novi i jos mi oni objasne kako je samsungov zastupnik europatrade negdje dole iz citluka, ljubuskog gdje li i kako oni to salju njima... 45 DANA !!!!!! ali hajd imam drugi mp3 a i ionako mi ne treba, nije problem.

45 dan zovem - reko ja sam taj i taj proslo je 45 dana zovem da mi date novi player... kaze ista ta gospodja - ko vam je to rekao ? cuj ko mi je to rekao - vi ste mi to rekli, kaze ona ja cu sada zvati europatrade da vidim sta je sa vasim playerom.... pa ako je 45 dana rok da dobijem novi onda si trebala zvati europatrade nakon 40 dana pa vidjeti sta je sa tim... elem javice ona meni... prodje dan, ne javi. navzovem ujutro, reko taj i taj sta je sa playerom, kaze ja zvala ali nisam mogla dobiti ne javljaju se na telefon (?????????????) sutra opet: ja sam taj i taj niste mi nista javili sta je sa playerom... eto sef servisa u tomislavgradu je na putu, javice mi se danas ja cu vam odmah javiti... prodje dan ne zove opet... ja ponovo sutra opet ista prica... eto ne znamo sta je sa vasim playerom, mi bi dali novi ali oni trebaju da odobre... pa reko sta imaju da odobre ako je proslo 45 dana i nisu ga vratili sa servisa nemaju sta odobravati da se da novi kad nisu ispunili uslove... eto znam ja ali oni trebaju da odobre, ne moze bez toga... reko dajte mi broj... da mi broj koji ne radi, nadjem na internetu broj europatradea koji radi. nazovem javi se centrala, reko tako i tako, kaze centrala davor (sef servisa) je bas sada u sarajevu i krece nazad ovamo pa vi nazovite u 4 sata. nazovem u 4 sata, ja sam taj i taj da li je davor dosao, kaze sacekajte da vidim ima li mu auta... nema auta, recite vi meni broj modela ja cu provjeriti, izdiktiram broj modela, covjek nazove za 10 minuta kaze vas player je danas popravljen i poslan u sarajevo (to je oko 48-49 ti dan od kako je predat)... to je bio petak... prodje subota, nedjelja, robot ne zove... u ponedjeljak nazvali i javili da mogu doci po player...

da ne spominjem da je dobiti robot servis isto kao na lotu, prebacim telefon na zvucnik i onda ostavim da zvoni, pa tako jedno 4-5 puta on odzvoni po par minuta dok se neko ne javi...

i sada bih ja recimo trebao biti budala i uzeti recimo samsung lcd od par hiljada maraka u tom istom robotu ?

aha kako da ne - marš !

8. sekretar SKOJ-a

Re: robot komerc - garancija na proizvode

Post by 8. sekretar SKOJ-a » 03/09/2008 08:06

I od mene: Aha, how yes no! Robot, mrš!
Zbog neke, sasvim druge stvari.

papacja

Post by papacja » 03/09/2008 08:27

Samsung je samsung, gdje god da ga kupiš.

cheguevara_k1

Post by cheguevara_k1 » 03/09/2008 08:33

Samsung nije samsung gdje god da ga kupis. Nego ti fino prijatelju racun i pravac u inspekciju. A naravno i potvrdu da je roba primljena na servis prije 45 dana. U sklopu firme u kojoj ja radim postoji i servis i nema tog uredjaja koji ako nista drugo nije makar zamijenjen nakon 45 dana ( to jeste dugo, ali proizvodjac trazi bukvalno da uredjaj toliko stoji u servisu ako nista drugo ).

A sto se profesionalsti Robota tice ja odavno kod njih ne kupujem cak ni hljeb i mlijeko :D

Libido

Post by Libido » 03/09/2008 08:39

Nasa posla...

Pasiflora

Post by Pasiflora » 03/09/2008 08:40

Otvori temu "NIKAD ROBOT" i vidjet ces moja iskustva i iskustva drugih. Ja vise tamo ne idem ni da vrijeme ubijem, a kako li da sto kupim. NIKAD ROBOT :x :x :x :x :x :x :x :x

popajic

Post by popajic » 03/09/2008 09:50

sitno wrote:Otvori temu "NIKAD ROBOT" i vidjet ces moja iskustva i iskustva drugih. Ja vise tamo ne idem ni da vrijeme ubijem, a kako li da sto kupim. NIKAD ROBOT :x :x :x :x :x :x :x :x

Bolje grob nego rob(ot) :-D

Judge_Dread

Post by Judge_Dread » 03/09/2008 10:21

x
Last edited by Judge_Dread on 07/10/2009 01:31, edited 1 time in total.

roki

Post by roki » 03/09/2008 10:27

nebi se džaba zvao ROBOT.Ko mu dade tako glupo ime

grunt
Location: Ne budi med da te raznesu,ni otrov da se od tebe truju.

Post by grunt » 03/09/2008 10:31

Zar ima jos raje koja kupuje u robotu :?

Amazonka27

Post by Amazonka27 » 03/09/2008 10:38

grunt wrote:Zar ima jos raje koja kupuje u robotu :?

Nebi vjerovao koliko :D

Troll_Happens

Post by Troll_Happens » 03/09/2008 11:26

d2 wrote:elem prije 5-6 mjeseci kupim zaista lijep samsung mp3 player koji se nakon par mjeseci pokvario, jednostavno se vise nije mogao upaliti...
nije problem, garancija je trajala, pomislim da je dovoljno odnijeti ga u robot i to je to, sreca pa imam racun i sve

odnesem ga u robot hrasno gdje je kupljen i tamo saznam da ga moram nositi u robot servis koji je u rajlovcu ?! pa rekoh kupio sam ga ovdje, jok u rajlovcu je servis... pa reko jel nije logicnije da vi imate neki kamion koji obilazi sve robote u gradu i potom to sve nosi u servis nego da svako nosi vase pokvarene proizvode u rajlovac... elem ima taj kamion ali kako rece prodavac, dole u podrumu gdje se prodaje tehnika, ako ostavim player kod njih trebace oko 7 dana da ga njihov kamion odnese u servis (hrasno rajlovac nema ni 10 kilometara za one koji nisu iz Sarajeva)... spomenem im familiju i odnesem isti dan player na servis u rajlovac, tamo ga uredno prime i kazu zvacemo vas... proslo 20 dana niko ne zove, uzmem telefon nazovem, ljubazna gospodja mi kaze da moram cekati 45 dana, ako ga ne vrate sa servisa nakon 45 dana dobicu novi i jos mi oni objasne kako je samsungov zastupnik europatrade negdje dole iz citluka, ljubuskog gdje li i kako oni to salju njima... 45 DANA !!!!!! ali hajd imam drugi mp3 a i ionako mi ne treba, nije problem.

45 dan zovem - reko ja sam taj i taj proslo je 45 dana zovem da mi date novi player... kaze ista ta gospodja - ko vam je to rekao ? cuj ko mi je to rekao - vi ste mi to rekli, kaze ona ja cu sada zvati europatrade da vidim sta je sa vasim playerom.... pa ako je 45 dana rok da dobijem novi onda si trebala zvati europatrade nakon 40 dana pa vidjeti sta je sa tim... elem javice ona meni... prodje dan, ne javi. navzovem ujutro, reko taj i taj sta je sa playerom, kaze ja zvala ali nisam mogla dobiti ne javljaju se na telefon (?????????????) sutra opet: ja sam taj i taj niste mi nista javili sta je sa playerom... eto sef servisa u tomislavgradu je na putu, javice mi se danas ja cu vam odmah javiti... prodje dan ne zove opet... ja ponovo sutra opet ista prica... eto ne znamo sta je sa vasim playerom, mi bi dali novi ali oni trebaju da odobre... pa reko sta imaju da odobre ako je proslo 45 dana i nisu ga vratili sa servisa nemaju sta odobravati da se da novi kad nisu ispunili uslove... eto znam ja ali oni trebaju da odobre, ne moze bez toga... reko dajte mi broj... da mi broj koji ne radi, nadjem na internetu broj europatradea koji radi. nazovem javi se centrala, reko tako i tako, kaze centrala davor (sef servisa) je bas sada u sarajevu i krece nazad ovamo pa vi nazovite u 4 sata. nazovem u 4 sata, ja sam taj i taj da li je davor dosao, kaze sacekajte da vidim ima li mu auta... nema auta, recite vi meni broj modela ja cu provjeriti, izdiktiram broj modela, covjek nazove za 10 minuta kaze vas player je danas popravljen i poslan u sarajevo (to je oko 48-49 ti dan od kako je predat)... to je bio petak... prodje subota, nedjelja, robot ne zove... u ponedjeljak nazvali i javili da mogu doci po player...

da ne spominjem da je dobiti robot servis isto kao na lotu, prebacim telefon na zvucnik i onda ostavim da zvoni, pa tako jedno 4-5 puta on odzvoni po par minuta dok se neko ne javi...

i sada bih ja recimo trebao biti budala i uzeti recimo samsung lcd od par hiljada maraka u tom istom robotu ?

aha kako da ne - marš !

koliko si samo telefona potrosio mogao si 2 nova kupiti ali dobro... robot su supci odavno provjereni tako da ono bolje nemati nego kod njih nesto kupiti :thumbup:

d2

Post by d2 » 03/09/2008 11:33

sitno wrote:Otvori temu "NIKAD ROBOT" i vidjet ces moja iskustva i iskustva drugih. Ja vise tamo ne idem ni da vrijeme ubijem, a kako li da sto kupim. NIKAD ROBOT :x :x :x :x :x :x :x :x

sto je najgore ja sam ih branio na toj temi :x

Skyfox

Post by Skyfox » 03/09/2008 11:36

ma klasika, odmah u inspekciju sa racunom - ne predaj se...

kockica_kockica

Post by kockica_kockica » 03/09/2008 11:44

ja sam tamo kupila sporet... uz sporet ne dodje kabl vec ga moras naknadno kupiti.. dodjem kuci i covjek ga prikljuci..NE RADI... opet sve iskopca i ponovi radnju NE NE NE RADI... nakon skoro 5 sati mucenja nazovem servis ( ovo nazovem citajte zovem dok se boje ne rastope jer se skoro nikad niko ne javlja).. s druge strane osoba mi kaze kako ce mi dati broj telefona majstora da ga nazovem :shock: i nazovem... ( opet zovem vise puta dok me majstor nije shvatio ozbiljno)... kazem kako sam dan ranije uzela sporet kako ne radi... itd, a prikopcali smo kabl ispravno... kaze on meni 27,00 KM za dolazak i prikopcavanje... kazem ja njemu pa ne morate dolaziti samo mi recite u cemu je stos, jer ima sve tri zice... NE NE ON CE DOCI ZA 27,OO KM... kazem u redu dodjite iako mislim da je ovo pljacka... i tako dodje ciko prikopca isto kao i njegov prethodnik koji je to radio dzaba i slucajno je moj komsija... i kazem ja njemu super ali opet ne radi... kvaka je u tome da na sporetu oni prekidaci za paljenje ploca ne pali se okretanjem u desno vec u lijevo... :shock: takva linija sporeta :shock: :shock: :shock: :x :x :x :x :x :x :x majku ti tvoju za sta si mi uzeo 27,00 maraka da mi kazes da kolut okrenem na drugu stranu :x :x :x :x :x :x

Miki123

Post by Miki123 » 03/09/2008 12:38

kockica_kockica wrote:ja sam tamo kupila sporet... uz sporet ne dodje kabl vec ga moras naknadno kupiti.. dodjem kuci i covjek ga prikljuci..NE RADI... opet sve iskopca i ponovi radnju NE NE NE RADI... nakon skoro 5 sati mucenja nazovem servis ( ovo nazovem citajte zovem dok se boje ne rastope jer se skoro nikad niko ne javlja).. s druge strane osoba mi kaze kako ce mi dati broj telefona majstora da ga nazovem :shock: i nazovem... ( opet zovem vise puta dok me majstor nije shvatio ozbiljno)... kazem kako sam dan ranije uzela sporet kako ne radi... itd, a prikopcali smo kabl ispravno... kaze on meni 27,00 KM za dolazak i prikopcavanje... kazem ja njemu pa ne morate dolaziti samo mi recite u cemu je stos, jer ima sve tri zice... NE NE ON CE DOCI ZA 27,OO KM... kazem u redu dodjite iako mislim da je ovo pljacka... i tako dodje ciko prikopca isto kao i njegov prethodnik koji je to radio dzaba i slucajno je moj komsija... i kazem ja njemu super ali opet ne radi... kvaka je u tome da na sporetu oni prekidaci za paljenje ploca ne pali se okretanjem u desno vec u lijevo... :shock: takva linija sporeta :shock: :shock: :shock: :x :x :x :x :x :x :x majku ti tvoju za sta si mi uzeo 27,00 maraka da mi kazes da kolut okrenem na drugu stranu :x :x :x :x :x :x

Klasično kupanje, ali i ti si kriva. Valjda piše neka strelice da se okreće na lijevu stranu :-D

Nancy Drew

Post by Nancy Drew » 03/09/2008 12:41

...
Last edited by Nancy Drew on 10/02/2009 10:42, edited 1 time in total.

pici
Has thanked: 24 times
Been thanked: 26 times

Post by pici » 03/09/2008 12:53

kockica_kockica wrote:ja sam tamo kupila sporet... uz sporet ne dodje kabl vec ga moras naknadno kupiti.. dodjem kuci i covjek ga prikljuci..NE RADI... opet sve iskopca i ponovi radnju NE NE NE RADI... nakon skoro 5 sati mucenja nazovem servis ( ovo nazovem citajte zovem dok se boje ne rastope jer se skoro nikad niko ne javlja).. s druge strane osoba mi kaze kako ce mi dati broj telefona majstora da ga nazovem :shock: i nazovem... ( opet zovem vise puta dok me majstor nije shvatio ozbiljno)... kazem kako sam dan ranije uzela sporet kako ne radi... itd, a prikopcali smo kabl ispravno... kaze on meni 27,00 KM za dolazak i prikopcavanje... kazem ja njemu pa ne morate dolaziti samo mi recite u cemu je stos, jer ima sve tri zice... NE NE ON CE DOCI ZA 27,OO KM... kazem u redu dodjite iako mislim da je ovo pljacka... i tako dodje ciko prikopca isto kao i njegov prethodnik koji je to radio dzaba i slucajno je moj komsija... i kazem ja njemu super ali opet ne radi... kvaka je u tome da na sporetu oni prekidaci za paljenje ploca ne pali se okretanjem u desno vec u lijevo... :shock: takva linija sporeta :shock: :shock: :shock: :x :x :x :x :x :x :x majku ti tvoju za sta si mi uzeo 27,00 maraka da mi kazes da kolut okrenem na drugu stranu :x :x :x :x :x :x

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :D jaaaaooooo suze me obliše :lol: :lol: :lol: izvini jest crnjak al :D

potpuni stranac

Post by potpuni stranac » 03/09/2008 13:16

Nancy Drew wrote:

Robot prodaje samo smeće. Sve što sam ikada kupila tamo je čisti bofl i otpad. Ne želim se ni prisjećati.

a tek njihova marka Bira, smece da veceg nema. kupio uljani radijator, crko za dva mjeseca, kaze čiko u servisu: "crko osigurač, termostat i falilo ulja". mikser radio tri mjeseca ali iz razloga jer prva dva nije koristen. izgorio.
prije par mjeseci kupio kamin, kazu dostavit ce na adresu. i dodjose za par dana, istovarise i odose. pregledam ga da nema kakav feler ili sta slicno, nema. uzmem metar za svaki slucaj da ga premjerim (jer sam ga mjerio u radnji, da vidim odgovara li rupi na dimnjaku) kad 10cm visociji. moro bi busiti novu rupu na dimnjaku. zovem ih da ga voze a oni kazu da ga ja dovucem i uzmem drugi. i sta cu, odvucem ga, uzmem drugi a na izlazu mi naplate parkiranje.

ROBOT ZDRAVO!!

chuchumbamayumbe

Post by chuchumbamayumbe » 03/09/2008 13:33

Daleko od toga da branim Robot, dapache, prodaju robu veoma sumnjivog porijekla i kvalitete, ali sve stvari koje sam tamo kupio i dan danas rade.

Frizider - Iberna (7 god)
TV - Samsung ( 7 god)
2 shporeta - Gorenje (7 god)
Vesh mashina - Zanussi (4 god)
Dvije masine za sudje (Elektrolux) (7 god)

I jos nekih malih kucanskih aparata tipa toster, kuhalo...
Sve radi i nikada se nije pokvarilo.
Ovo sve je malo off topic posto je tema Robot-ov servis, ali samo zelim da kazem da nas ima koji tamo kupujemo i koji smo zadovoljni.
BTW, a gdje to da kupim, recimo, Samsung TV i da mogu sam sebi reci, eto, nisam ga kupio u Robotu nego tu i tu, i sada sam miran?

Mej

Post by Mej » 03/09/2008 13:50

Technomarket ima zvanicni servis za Samsung.

chuchumbamayumbe

Post by chuchumbamayumbe » 03/09/2008 13:54

Mej wrote:Technomarket ima zvanicni servis za Samsung.

Pa onda odneses Samsungov mp3 player direktno u njihov servis, a ne handris se sa Robotovim servisom i mirna Bachka.
Ako je ovlasteni servis, onda su duzni da ga prime i poprave u garantnom roku, besplatno, bez obzira gdje je kupljen.

kockica_kockica

Post by kockica_kockica » 03/09/2008 14:08

nigdje ne pise na koju stranu se pali kolo na sporetu...... nema strelica na Biri sta ti je :lol: :lol:

pici wrote:

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :D jaaaaooooo suze me obliše :lol: :lol: :lol: izvini jest crnjak al :D[/quote]

ma jeste smijesno .. i meni je bilo smijesno vjeruj mi na rijec... :lol: :lol: :lol: :lol: slobodno se smij

d2

Post by d2 » 03/09/2008 14:32

chuchumbamayumbe wrote:
Mej wrote:Technomarket ima zvanicni servis za Samsung.

Pa onda odneses Samsungov mp3 player direktno u njihov servis, a ne handris se sa Robotovim servisom i mirna Bachka.
Ako je ovlasteni servis, onda su duzni da ga prime i poprave u garantnom roku, besplatno, bez obzira gdje je kupljen.

cisto sumnjam da bi se oni sami zezali sa slanjem u hercegovinu da to tako moze..

d2

Post by d2 » 03/09/2008 14:33

chuchumbamayumbe wrote:Daleko od toga da branim Robot, dapache, prodaju robu veoma sumnjivog porijekla i kvalitete, ali sve stvari koje sam tamo kupio i dan danas rade.

Frizider - Iberna (7 god)
TV - Samsung ( 7 god)
2 shporeta - Gorenje (7 god)
Vesh mashina - Zanussi (4 god)
Dvije masine za sudje (Elektrolux) (7 god)

I jos nekih malih kucanskih aparata tipa toster, kuhalo...
Sve radi i nikada se nije pokvarilo.
Ovo sve je malo off topic posto je tema Robot-ov servis, ali samo zelim da kazem da nas ima koji tamo kupujemo i koji smo zadovoljni.
BTW, a gdje to da kupim, recimo, Samsung TV i da mogu sam sebi reci, eto, nisam ga kupio u Robotu nego tu i tu, i sada sam miran?

imas na onoj drugoj temi o robotu moj post koji je isti tvoj, hvalim robot i biru i sve mi radi i sve je super - dok se konacno nesto nije pokvarilo e onda je pocelo saltanje... ja ne namjervam kupiti vise nista za sta mi servis nije ovdje, samsung iz tomislavgrada - vozdra.

Post Reply