Joined: 21/09/2006 02:59
Has thanked: 3 times

Post by van Basten » 28/09/2006 02:53

ne znam koliko je interesovanje ovdje za rukomet, al da probam...
Dakle, RK Bosna ove sezopne nastupa u A grupi rukometne lige prvaka gdje se još nalaze:
Vezsprem (ex Fotex) Mađarska
Portland San Antonio Španija
Bystrica Slovačka
Prva dva idu dalje, realno šanse za to su nikakve, treći ide u kup kupova i mislim da imamo šanse da to budemo baš mi
1.kolo je na programu 30.09 (subota) kada u 18h igramo u Slovačkoj
Domaće utakmice, u dvorani Mirza Delibašić
08.10. Prtland
15.10. Vezsprem
05.11 Bystrica
Sve domaće utakmice počinju u 16.15, valjda su se tako dogovorili sa televizijom radi prenosa

rikardoreis
Posts: 1957
Joined: 03/08/2006 00:01
Location: ulica san martin, buenos aires

Post by rikardoreis » 28/09/2006 20:31

Koliko se sjecam, ova Bystrica je prosle ili pretprosle godine bez vecih problema oba puta pobijedila Slogu u jednom od kupova. Ovu Bosnu sam samo jednom gledao-neki dan na tv protiv visocke Bosne. nisu bas strasni, al valjda ce na vrijeme uci u pravu formu. Nadam se da se moze do treceg mjesta, a mozda Madjari padnu u Sarajevu. Protiv Portlanda treba bar obraz sacuvat :) Steta sto je Mirza Cehajic otisao.

svaka čast momcima, drugo poluvrijeme je bilo briljantno
Iduća tekma se dakle igra 08.10. u 16.15, protivnik je Portland i ja očekujem 4-5.000 ljudi na tribinama iz dva razloga
1. pobjeda u Slovačkoj daće krila i ekipi ali i raji, zna se kako ide sistem ložione kod nas za te sportske događaje
2. Portland je sam od sebe dovoljan da privuće svakog i površnog poznavaoca rukometa. Riječ je o ekipi koja prošle godine igrala finale lige prvaka, i ove je među 2-3 u ekipi, predvodi ih rukometni genijalac, najbolji igrač današnjice, Ivano Balić... pa eto, sigurno vam kažem da ni u jednom sportu poslije rata nije gostovao jači klub, a skoro da sam siguran da ni neće za još dugo vremena (osim u rukometu)

babanovac
Posts: 734
Joined: 26/08/2006 20:54

Post by babanovac » 01/10/2006 10:24

Trece mjesto je skoro pa zagarantovano ovom gotujucom pobjedom...

Post by rikardoreis » 01/10/2006 15:23

Odlicno drugo poluvrijeme, svi dobri osim onog Simonovica, cuj on reprezentativac Slovenije, bolje je da se da sansa mladom Omercevicu...covjek minute nije dobio. Mozda bi Bosna malo vise trebala igrati na krila, drugo poluvrijmwe su tako odigrali i vidio se rezultat.

Bosna -Portland 22:32 (13:12).
Naši momci su odigrali sjajan rukomet, na evropskom nivou, u 45 minuta do kada je bio egal... istrošenost igrača, tanka klupa i individualna kvaliteta protivnika tada su došli do izražaja i onda je nastao korzo parketom te otud ovakva (previsoka za tok utakmice) razlika.
Ja ipak čestitam RK Bosna na dobrom pariranju viceprvaku Evrope, ako se nastavi ovim putem stvaranja ekipe vremenom će se smanjivati razlika između nas i najboljih

rikardoreis
Posts: 1957

Post by rikardoreis » 10/10/2006 23:40

bravo momci! Uljepsali ste mi dan...hvala vam do neba za ono 16-13!
Ocekujem barem polufinale Kupa Kupova!

User avatar
van Basten
Posts: 6416

Post by van Basten » 16/10/2006 00:39

Bosna - Vezsprem 25:31(10:19)
Baš su nas rasturili, prije svega granitnom odbranom, no dobro. Ne treba tugovati zbog ova dva poraza, ipak su to finalist i polufinalist lige prvaka prošle sezone, bitno je da budemo treći u grupi, a to bismo trebali ovjeriti 05.11. u dvorani Mirza Delibašić i na stavimo boravak u Evropi pa da se ova evropska sezona okarakteriše uspješnom
A iduće sezone će nas valjda i ždrijeb grupa lige prvaka malo više pripaziti

rikardoreis
Posts: 1957

Post by rikardoreis » 16/10/2006 21:54

van Basten wrote:Bosna - Vezsprem 25:31(10:19)

Da, Bosna stvarno nije imala srece, u vecini ostalih grupa borila bi se za drugo mjesto. Bice bolje, jedino primjecujem da fali sirina u igrackom kadru. o Simonovicu da ne govorim, doveden kao veliko pojacanje, a sasvim prosjecan igrac..on me najvise nervira, a zabetonirano mu mjesto u napadu.

Post by rikardoreis » 17/10/2006 22:38

van Basten wrote:Da, sigurno je da fali širine za evropske utakmice... u našoj ligi svih 14 igrača su dovoljno kvalitetni za svakog protivnika, al u Evropi igramo sa 9-10 max igrača... no, biće bolje valjda, prije 2 godine nismo imali ni 3 igrača koji bi se makar 10 minuta mogli nositi sa evropskim gigantima, samo neka nastave ovim putem a ne krenu stazama KK Bosna i vidjećemo ovu ekipu za 3-4 godine u mnogo ozbiljnijoj ulozi u Evropi.

nikako mi nije jasno to u vezi KK bosne.nekad mi ostavljaju utisak ozbiljnog kluba, povjerujem konakovicevoj slatkorjecivosti , a ovamo ih tare ko stigne...i ti mladi igraci mi se vise cine kao slucajnost nego kao rezultat nekog rada..ne znam..iz mostara sam pa nemam uvid nego preko tv.

Bosna- Bystrica 39:28 (20:13)
lijepo je bilo uživo vidjeti jednu našu ekipu kako rutinski dere guzove jednoj evropskoj, fol bolje rangiranoj, ekipi. svaka čast momcia i za večeras i za komplet nastupe u ligi prvaka ove sezone.
Sada smo sigurno treći u grupi, bez obzira kako igrali s vezspremom u gostima i na proljeće nastavljamo takmičenje u kupu kupova. Sretno

User avatar
van Basten
Posts: 6416

Post by van Basten » 12/11/2006 11:09

Vezsprem - Bosna 34:24 (13:11)
poraz očekivan, prvo poluvrijeme vrlo dobro, u drugom pad uz pomoć sudijskih neznalica s Kipra... ništa strašno... iskustvo više da se vidi gdje smo trenutno u odnosu na vrhunske ekipe. Naravno, zaostajemo, al ne toliko koliko smo mislili.
Iako ovdje većinu vremena pričam sam sa sobom te iako je LP završena ove sezone za Bosnu, nadam se da će topic ostati otvoren, jer evropski pohod Bosne nije još gotov. Nastavljamo u Kupu kupova, ždrijeb je sada u utorak i treba nam i zrno sreće tu