Rjesenje o izvrsenju - odvoz smeca

Pravna pitanja, dileme, problemi... Razmijenite svoja iskustva.
Post Reply
Deriguz

Rjesenje o izvrsenju - odvoz smeca

Post by Deriguz » 09/12/2015 16:28

Pozdrav forumasi, pravnici, potrebno mi je misljenje, ili savjet. Naime danas mi je na vrata doslo rjesenje od izvrsenju, radi se o navodnom dugu za odvoz kucnog otpada, terete za 2 mjeseca, oktobar i novembar 2014, koji su uredno placeni, a odresci sacuvani, stoje ispred mene. Da li ja ne vidim neku siru sliku ovde, ili oni mene jednostavno hoce da prevare. Nisam jedini kome se ovo desava, i svi su redovne platise. Da li jednostavno uloziti prigovor na ovo rjesenje ili nesto drugo? Da li je neko imao slicnih iskustava?

zgiba

Re: Rjesenje o izvrsenju - odvoz smeca

Post by zgiba » 10/12/2015 08:41

Obavezno uloži prigovor na Rješenje o izvršenju. Kopiraj dokaz o plaćanju i priloži uz prigovor.

julisiz es grant

Post by julisiz es grant » 10/12/2015 12:47

Deriguz wrote:Pozdrav forumasi, pravnici, potrebno mi je misljenje, ili savjet. Naime danas mi je na vrata doslo rjesenje od izvrsenju, radi se o navodnom dugu za odvoz kucnog otpada, terete za 2 mjeseca, oktobar i novembar 2014, koji su uredno placeni, a odresci sacuvani, stoje ispred mene. Da li ja ne vidim neku siru sliku ovde, ili oni mene jednostavno hoce da prevare. Nisam jedini kome se ovo desava, i svi su redovne platise. Da li jednostavno uloziti prigovor na ovo rjesenje ili nesto drugo? Da li je neko imao slicnih iskustava?

To je zato što si vjerovatno platio nakon što si već bio utužen. Desilo mi se više puta. Samo rješenje odnesi u komunalno gdje plaćaš, ako je KJKP Rad imaju oni već u kompjuteru da si platio. Jedino ćeš morati platiti zatezne kamate i sudske troškove.

JoseMujica

Post by JoseMujica » 10/12/2015 16:27

Deriguz wrote:Pozdrav forumasi, pravnici, potrebno mi je misljenje, ili savjet. Naime danas mi je na vrata doslo rjesenje od izvrsenju, radi se o navodnom dugu za odvoz kucnog otpada, terete za 2 mjeseca, oktobar i novembar 2014, koji su uredno placeni, a odresci sacuvani, stoje ispred mene. Da li ja ne vidim neku siru sliku ovde, ili oni mene jednostavno hoce da prevare. Nisam jedini kome se ovo desava, i svi su redovne platise. Da li jednostavno uloziti prigovor na ovo rjesenje ili nesto drugo? Da li je neko imao slicnih iskustava?

meni se to desilo prije nekih godinu dvije...na jednom računu, koji je bio plaćen, službenik/ca u banci gdje sam plaćao nije stavila datum na njega.

Srećmo u bankama imaju u sistemu kad je transakcija urađena pa sam odrezak računa (star najmanje 5 godina) i tu potvrdu o plaćanju iz banke profaksao u Rad i usput se nahebao majke i banci i Radu.

od tada račune samo plaćam u pošti jer tamo mlada sve pečata

Deriguz

Post by Deriguz » 10/12/2015 16:35

Ama ne dam im ni zatezne ni troskove postupka, jesam ja mozda kriv sto oni ne znaju svoj posao, pa sad kao trebam placat kad se njima da izvinite digne ona stvar da tuze raju. Ja koliko znam onaj koji podize tuzbu odnosno tuzilac placa troskove postupka ako se tuzena strana ispostavi nevinom.

mg

Post by mg » 10/12/2015 19:19

Ako si platio prije podizanja tužbe, otiđi kod nekog advokata, neka ti sastavi prigovor. Tebi je džaba, njima lekcija, advokatu nafaka. :D

julisiz es grant

Post by julisiz es grant » 10/12/2015 20:44

Deriguz wrote:Ama ne dam im ni zatezne ni troskove postupka, jesam ja mozda kriv sto oni ne znaju svoj posao, pa sad kao trebam placat kad se njima da izvinite digne ona stvar da tuze raju. Ja koliko znam onaj koji podize tuzbu odnosno tuzilac placa troskove postupka ako se tuzena strana ispostavi nevinom.

Nisi nevin ako si platio nakon što si već utužen, a tu ti datumi jasno govore, a taj nam podatak nisi dao.

Post Reply