Rizo Ruza

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderator: O'zone

Locked
braca

#1 Rizo Ruza

Post by braca » 29/06/2011 19:28

Rizo Ruza nije ideja ove teme, ali jeste povod. Gledam tamo na portalu, a povodom njegovg nastupajuceg koncerta, svi ili haman svi u komentarima se udruzise da covjeka proglase nikakvim, sekunda fali da bude i ratni zlocinac.

ZASTO je KOD NAS sve tako, zasto se svako ko nesto radi, pa se mozda i malo "izdvoji" iz mase mora "oderati" i proglasiti nitkogovicem? Rizo pjeva za sebe, ko ne voli tu muziku, nece je ni slusati. Ja ne poznajem Rizu, jos manje slusam njegovu muziku, ali znam ljude koji ga znaju i svi kazu da je regularan i super lik. ZASTO GA ODERATI? Pustite ba covjeka da radi, trudi se, pristojan je a kako mi se cini i pravi urbane pjesme.

Dakle, jos jednom, principijelno, nije Rizo ideja ove teme, samo ne mogu da shvatim zasto nama smeta svako, ama bas svako ko nesto radi? Zar ne mozemo reci - ako vam nije ucinio neku osobnu nepravdu - dobar je decko, dajte mu podrsku, ja ne volim tu muziku, ali neka ga, neka ide dalje.

Samo toliko, nije Rizo tema, nega nas mentalitet, a Rizo mi je bio povod za ovaj tekst i komentar.

Aj zivjeli.

MHAB

#2 Re: Rizo Ruza

Post by MHAB » 29/06/2011 22:15

Vjerovatno zato što Rizo predstavlja tipičan primjer vremena u kome živimo. Rizine pjesme su na granici šunda, a nekada je i prelaze i bivaju klasični šund. Da je Rizo bio dovoljno star da pokušava snimiti neki materijal u bivšoj Jugi nikada ga ne bi snimio, odnosno ako bi i platio da snimi demo materijal vrlo teško (usudio bih se napisati nikako) ga ne bi objavio, jer ga niti jedna od tadašnjih diskografskih kuća ni u ludilu nikada ne bi objavila. To je jedini razlog. Jedostavno nedostatak talenta i kvaliteta.

BTW Rizo je dobar momak, a ja ga čak i površno poznajem. Nekada smo išli u istu školu tako da nema nikakve lične netrpeljivosti sa moje strane. Čak suprotno, ima i simpatije prema nekome koga površno poznaješ i on te asocira na neka bolja vremena kada si bio mlađi i cijeli svijet ti izgledao ljepše. Na žalost on samo voli svoj posao i to je sve, a to mu nije dovoljno da bude uspješan u poslu kojim se bavi kao ni bilo kome drugom.

irvinx1

#3 Re: Rizo Ruza

Post by irvinx1 » 29/06/2011 22:35

MHAB wrote:Vjerovatno zato što Rizo predstavlja tipičan primjer vremena u kome živimo. Rizine pjesme su na granici šunda, a nekada je i prelaze i bivaju klasični šund. Da je Rizo bio dovoljno star da pokušava snimiti neki materijal u bivšoj Jugi nikada ga ne bi snimio, odnosno ako bi i platio da snimi demo materijal vrlo teško (usudio bih se napisati nikako) ga ne bi objavio, jer ga niti jedna od tadašnjih diskografskih kuća ni u ludilu nikada ne bi objavila. To je jedini razlog. Jedostavno nedostatak talenta i kvaliteta.

BTW Rizo je dobar momak, a ja ga čak i površno poznajem. Nekada smo išli u istu školu tako da nema nikakve lične netrpeljivosti sa moje strane. Čak suprotno, ima i simpatije prema nekome koga površno poznaješ i on te asocira na neka bolja vremena kada si bio mlađi i cijeli svijet ti izgledao ljepše. Na žalost on samo voli svoj posao i to je sve, a to mu nije dovoljno da bude uspješan u poslu kojim se bavi kao ni bilo kome drugom.
To je to otprilike... :thumbup:

plain vanilla
Location: Jer ti si jedini način da pokrijem golotinju ove detinje duše...
Has thanked: 238 times
Been thanked: 414 times

#4 Re: Rizo Ruza

Post by plain vanilla » 29/06/2011 23:31

FreeSol

#5 Re: Rizo Ruza

Post by FreeSol » 29/06/2011 23:46

Jedno je biti dobar decko, a drugo je biti dobar pjevac. To je povod silnih rasprava na portalu.

"Prvi solistički koncert rizze ruže u Sarajevu povodom 15.godina umjetničkog rada", mislim ako je ono umjetnost sto on pjeva, onda sam ja lud... Ko voli, nek' ga slusa :)

ProbuseniDolar

#6 Re: Rizo Ruza

Post by ProbuseniDolar » 29/06/2011 23:54

Ocito niste razumjeli temu. Nije tema kvalitet njegovih pjesama i svidjanje ili nesvidjanje.

Evo jedno moje zapazanje. Zeljko Samardzic (koji ima godina da je mogao nesto snimiti u Yugi ali nije snimio nista jer je teski kurac od pjevaca) ima ovog ljeta koncert na Kosevu. Niti jedan negativan komentar nisam cuo o tome, ali ste se zato svi udruzili da pljujete Rizu, a nedavno i SMS. Ali zato turbo folk Zeljko ce odrzati koncert na Kosevu a niko ni rijec nece progovoriti. Poslije Zeljka, korida mi je sasvim opravdan.

plain vanilla
Location: Jer ti si jedini način da pokrijem golotinju ove detinje duše...
Has thanked: 238 times
Been thanked: 414 times

#7 Re: Rizo Ruza

Post by plain vanilla » 29/06/2011 23:57

ProbuseniDolar wrote:Ocito niste razumjeli temu. Nije tema kvalitet njegovih pjesama i svidjanje ili nesvidjanje.

Evo jedno moje zapazanje. Zeljko Samardzic (koji ima godina da je mogao nesto snimiti u Yugi ali nije snimio nista jer je teski kurac od pjevaca) ima ovog ljeta koncert na Kosevu. Niti jedan negativan komentar nisam cuo o tome, ali ste se zato svi udruzili da pljujete Rizu, a nedavno i SMS. Ali zato turbo folk Zeljko ce odrzati koncert na Kosevu a niko ni rijec nece progovoriti. Poslije Zeljka, korida mi je sasvim opravdan.
Hoces biti sretniji ako popljujemo i Samardzica?
Hvaliti Rizu ne mogu, ali eto mogu pljuvati Samardzica

ProbuseniDolar

#8 Re: Rizo Ruza

Post by ProbuseniDolar » 30/06/2011 00:01

Nije o tome rijec ... ja ne slusam ni jednog ni drugog. Stvar je da sa strane svakoga prihvatamo, a nase u startu pljujemo.

FreeSol

#9 Re: Rizo Ruza

Post by FreeSol » 30/06/2011 00:14

ProbuseniDolar wrote:Ocito niste razumjeli temu. Nije tema kvalitet njegovih pjesama i svidjanje ili nesvidjanje.

Ma kako nije kvalitet bitan, pa to je osnovna tema diskusije vezana za ime Rizzo Ruza. On "pokusava" da pjeva, ali slabo mu ide. Nismo svi rodjeni da budemo pjevaci, astronauti, fizicari itd.

To za Zeljka stoji, on ima svoju publiku od neke 2000-te godine, kupio ih na par pjesama i stekao slavu medju njima. Ali to su godista 93 i mladji koji veze nemaju sta je bio prije. Isti fazon Seka, Karleusa itd. Svaka generacija nekoga ima koga ce slusati i koga ce blatiti oni sto prepoznaju neki kvalitet izmedju svega sto se danas "gura" na sceni.

blufonka

#10 Re: Rizo Ruza

Post by blufonka » 30/06/2011 00:18

Probat cu ja da dam svoj doprinos ovoj temi (zanimljiva je), nadam se da sam samo skontala poentu :-)
Elem, u zadnje dvije godine mi se desilo par lijepih stvari u zivotu dobila sam posao, udala se i najvaznije rodila dijete! Eh sad, da bi bolje shvatili sta hocu da kazem moram naglasiti da mi se dugih par godina prije svega toga nije desavalo bas nista lijepo sto bi privuklo paznju radoznalih iz okolice (rodbine, prijatelja, komsija)! I tako iz dana u dan pocinju mi pristizati "na uho" komentari tipa " joj jest joj muz ruzan al sta ces i ona je pa nije mogla nista bolje ni dobiti" pa dalje " ih rodila curicu, hajd sta ces samo nek je zivo i zdravo valjda ce drugo biti musko", i opet dalje i to dobih komentar u lice " eh moja draga bas si me razocarala, moram ti reci da si brate ostala debela odkako si se porodila a i mala ti je buca prava pripazi malo na njenu ishranu", ima toga jos za citav roman ali hocu da kazem ovo: nevjerovatno je koliko su ljudi u danasnje vrijeme postali bolesno zavidni i pokvareni, nema sanse da se neko (sem oca i majke) iskreno obraduje necijem uspjehu, nisam sigurna sta je najveci uzrok tome ali jedan od jako bitnih razloga je licni neuspjeh prekriven "pljuvanjem" i omalovazavanjem svega lijepog sto se nalazi u okolini! Razumljivo da je ljubomora normalna ljudska emocija ali brate kod nas u Bosni je prevazislo sve limite. :sad:

elSaik
Been thanked: 1 time

#11 Re: Rizo Ruza

Post by elSaik » 30/06/2011 00:20

Zato što smo iskompleksirani.

FreeSol

#12 Re: Rizo Ruza

Post by FreeSol » 30/06/2011 00:35

blufonka wrote:Probat cu ja da dam svoj doprinos ovoj temi (zanimljiva je), nadam se da sam samo skontala poentu :-)
Elem, u zadnje dvije godine mi se desilo par lijepih stvari u zivotu dobila sam posao, udala se i najvaznije rodila dijete! Eh sad, da bi bolje shvatili sta hocu da kazem moram naglasiti da mi se dugih par godina prije svega toga nije desavalo bas nista lijepo sto bi privuklo paznju radoznalih iz okolice (rodbine, prijatelja, komsija)! I tako iz dana u dan pocinju mi pristizati "na uho" komentari tipa " joj jest joj muz ruzan al sta ces i ona je pa nije mogla nista bolje ni dobiti" pa dalje " ih rodila curicu, hajd sta ces samo nek je zivo i zdravo valjda ce drugo biti musko", i opet dalje i to dobih komentar u lice " eh moja draga bas si me razocarala, moram ti reci da si brate ostala debela odkako si se porodila a i mala ti je buca prava pripazi malo na njenu ishranu", ima toga jos za citav roman ali hocu da kazem ovo: nevjerovatno je koliko su ljudi u danasnje vrijeme postali bolesno zavidni i pokvareni, nema sanse da se neko (sem oca i majke) iskreno obraduje necijem uspjehu, nisam sigurna sta je najveci uzrok tome ali jedan od jako bitnih razloga je licni neuspjeh prekriven "pljuvanjem" i omalovazavanjem svega lijepog sto se nalazi u okolini! Razumljivo da je ljubomora normalna ljudska emocija ali brate kod nas u Bosni je prevazislo sve limite. :sad:
Oci moje lijepe ti si ocigledno fulila poentu. Uspjeh u 15 godina snimiti 15-ak pjesama, i proslaviti to prvim solistickim koncertom, ja sam onda definitivno za psihijatrije :lol:

Ne vidim razlog zasto bi neko bio zavidan i jos ludje pitanje, sta je on uradio u svojoj karijeri da bi neko bio zavidan. Pa nije Mick Jagger, opusti se malo i razmisli. Smijesno je sta nam "estrada" servira... :lol:

Locked