Ritam Grada

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
sofist
Posts: 1242
Joined: 24/11/2004 00:50

#1 Ritam Grada

Post by sofist »

Kakav je po vama ritam grada Sarajeva i sta ga odredjuje? Da li je urban ili je ruralan, brz ili usporen? Da li uopšte tako nešto postoji? Koja su kultna mjesta u gradu? Kako najbolje osjetiti duh grada i način na koji on diše? Imate li svoje neke rituale po gradu? Svaki grad ima svoje kultne face. Ko su, po vama, te face u Sarajevu i čime su zaslužile takav status?

Evo jedna tema koja bi mogla biti zanimljiva za one koji vole socioloske analize, a mozda se usput nesto i nauci. :)
User avatar
PipiDugaDevetka
Posts: 19071
Joined: 25/12/2003 00:00
Location: Živim u nadi RBiH, druge adrese nemam. Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

#2 Re: Ritam Grada

Post by PipiDugaDevetka »

sarajevo63
Posts: 1357
Joined: 28/02/2008 13:02

#3 Re: Ritam Grada

Post by sarajevo63 »

Ritam grada određuje gradski prevoz. Gradski prevoz radi do 23.30. Nema više "pjanskog", mlađa raja samo mogu maštat o tom.
Kultne face-danas-ko to određuje? Turbo? Gradonačelnik ili Premijer kantona?
Volim ovaj grad, a sve što je ostalo od Sarajeva mogu osjetiti gledajuć ga s vidikovca, onako lijepog jer tad ne osjetim gnušanje.
Duh grada određuju ljudi.
User avatar
Tranquilizer
Posts: 1865
Joined: 04/06/2010 10:34
Contact:

#4 Re: Ritam Grada

Post by Tranquilizer »

sarajevo63 wrote: Volim ovaj grad, a sve što je ostalo od Sarajeva mogu osjetiti gledajuć ga s vidikovca, onako lijepog jer tad ne osjetim gnušanje.
Duh grada određuju ljudi.

Fino sroceno :evil:
Post Reply