RIJEKA UNA - 18 000 kubika nuklearnog otpada!!

Očuvanje čovjekove okoline.
senada

Post by senada » 05/04/2007 08:57

Objavljeno: 30/03/2007 - 12:34
• Nezavisni odbornik u Vijeću opštine Dvor u Hrvatskoj Branislav Pavlović upozorio je da će planirana izgradnja odlagališta radioaktivnog i opasnog otpada na području Dvora na Uni ...

raseliti stanovništvo ove, ali i susjednih opština u BiH.. "Ovaj nehumani čin raseliće cjelokupno stanovništvo sa ovog područja i obezvrijediti imovinu, ne samo na području opštine Dvor, nego i susjednih opština u BiH, Novog Grada, Kostajnice, Bužima, Cazina, Bosanske Krupe", rekao je Pavlović Srni.On je naveo da su odbornici na prijedlog načelnika opštine Dvor Milana Oblakovića, na sjednici održanoj u srijedu, 28. marta, usvojili Prostorni plan ove opštine, u kojem je planirana izgradnja odlagališta radioaktivnog otpada na Trgovskoj gori, jedinog takve vrste u Hrvatskoj, te odlagališta opasnog otpada u naselju Vanići za područje cijele Sisačko-moslavačke županije.Obje lokacije udaljene su svega desetak kilometara od granice Hrvatske sa BiH.

Protestno pismo zvaničnicima obje države i medijima tim povodom uputila je i Poljoprivredna zadruga "Eko" Dvor, koja je upozorila da je gotovo cijelo područje opštine Dvor veoma trusno, što je dodatni argument protiv ovakvog planiranja.U hrvatskim planskim dokumentima Trgovska gora u opštini Dvor kao moguća lokacija za odlagalište radioaktivnog otpada spominje se već desetak godina, a od tada traju i protesti građana i brojnih ekoloških udruženja u Hrvatskoj i BiH.

(Srna)

BH genocidna "vlada" potpisala je ugovor sa Hrvatskom o kupnji/sijanju 18 000 kubika nuklearnog otpada "na granici BiH" - tacnije na trusnome tlu priobalja rijeke Une.

Svaki komentar je suvisan.

senada

Post by senada » 05/04/2007 09:04

Ekoloska Stranka, Lamija Tanovic (kao vrstan fizicar i strucnjak iz te oblasti), SDP i Pokret za Promjene kao jedine intelektualne i progresivne snage MORALE bi se aktivno ukljuciti PROTIV projekta ubijanja stanovnistva radioaktivnim-kancerogenim supstancama na podrucju USK!!

morti

Post by morti » 05/04/2007 12:06

da li radioaktivno mora biti i nuklearno...
situacija je loša, definitivno, al mi samo to nije jasno...ja mislim da nije...

a deponija je u rvackoj, da li?

tek sam ustao, ne čitam najbolje ujutru:-)

:x

senada

Post by senada » 05/04/2007 13:00

morti wrote:da li radioaktivno mora biti i nuklearno...
situacija je loša, definitivno, al mi samo to nije jasno...ja mislim da nije...

a deponija je u rvackoj, da li?

tek sam ustao, ne čitam najbolje ujutru:-)

:x

4 km Od BiH, tacnije uz sliv rijeke Une! Jasno? Radioaktivno = nuklearni (iskoristen materijal) - otpad.
Buducim i sadasnjim genercacijama prijete degeneracije inih malfo/deformacija organa i organskih sistema, a "nase" misloguze minderpuze "patriote" i nadalje palamude u CUVANJU VITALNIH NACIONALNIH INTERESA A JE*O VITALNE ORGANE i j***s i ono malo jada od preostalog turizma, a znamo da je Una jedna od najljepsih rijeka, evropski biser!
No, obzirom da sam laik u odnosu na eko i nuklearno fizicke strucnjake te vrste, pa bih veoma voljela njihov javni stav i UPOZORENJE svim BH narodima koje sve posljedice mogu prouzrociti deponije svake vrste a posebno nuklearne.

mIRCerka
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

Post by mIRCerka » 05/04/2007 13:24

Moram biti kratka i vrlo bezobrazna.
Postovana senada, da si temu naslovila "Hrvati bacaju nuklearni otpad 4 km od Bosnjaka" ili nesto slicno, mozda bi neki ljudi i skontali da se takvom deponijom sve to laganini seli u BiH... I pride, koga jos boli ona stvar za Dvor na Uni?

Koga uopste boli K za Unu? Una ne tece kroz Sarajevo... :roll:

Bumbar

Post by Bumbar » 05/04/2007 13:30

odlicno...svaka cast...hajmo ljudi jedan aplauz...nakon sto su ih uspjeli zaustaviti da u konstajnici sagrade odlagaliste radioaktivnog otpada politicari su se samo malo usutili i voila...a to podrucje se kosi sa svim ali bas svim svjetskim propisima...

heh...sto se ga reci...da ce, recimo za 1tak godina, moj kraj bili kraj sa najvise malignih oboljenja a moja unucad vjerovatno imati 3 oka i barem po 4 ruke :roll: :shock:

taman kad pomislim da ne moze biti gore...a zapravo nema dna...zar ne... :x

_BosanaC

Post by _BosanaC » 05/04/2007 13:35

E jos da se ljudi u nasoj drzavi upale kada se radi i o tudjem kraju a ne samo o njihovom :roll:

Ali nejse... Jos jedan pokusaj ukidanja NP "Una"... Interesantna lokacija jako.

Ekoloska Stranka, Lamija Tanovic (kao vrstan fizicar i strucnjak iz te oblasti), SDP i Pokret za Promjene kao jedine intelektualne i progresivne snage MORALE bi se aktivno ukljuciti PROTIV projekta ubijanja stanovnistva radioaktivnim-kancerogenim supstancama na podrucju USK!!

Ekoloska stranka s ekologijom ima koliko i ja sa preklanjskim snjegom - nista.

Lamija Tanovic se do sada nije oglasila ni po jednom ekoloskom problemu u BiH, kao ni gore navedena stranka, kao u ostalom ni SDP, a posebno Pokret za promjene.

Na kraju ce najvecu hajku dici tamo nekakvi ekolozi, koji ce vaziti na sav glas o tome, ovi gore nabrojani nece se udostojiti ni da barem javno reaguju, ljudi ce se smijati i snebivati sto uopste neko nesto pokusava da uradi... I mirna Bosna. 100%.

mIRCerka

Post by mIRCerka » 05/04/2007 13:51

bumbi, bosanac, sta se vi sekirate? Pa nece Una teci kroz Sarajevo, sta nas briga ba...

garantujem vam to...stoposto :D

Bumbar

Post by Bumbar » 05/04/2007 13:54

mIRCerka wrote:bumbi, bosanac, sta se vi sekirate? Pa nece Una teci kroz Sarajevo, sta nas briga ba...

garantujem vam to...stoposto :D

hahahaha...a nijedno nije iz sarajeva...ma da tebe kroz mjesec sto se mene tice :roll: nisu normalni ni sekunde...

odvratno je kako lobiranje u politickim krugovima djeluje :( .... hmm, mozda bi trebali kopirati akciju u zagrebu sto je bila...cure i decki iz kostajnice politicarima, onima istima koji su glasali za kostajnicu kao lokaciju, nudili vodu iz une...naravno, oni smatraju da nece nista biti tom kraju, ipak sta je malo radioaktivnosti, ali eto ne bi oni bas tu vodu da uzimaju....

mIRCerka

Post by mIRCerka » 05/04/2007 13:57

Image

makar ce se vidjeti i u mraku...usteda struje...

senada

Post by senada » 05/04/2007 14:21

mIRCerka wrote:Moram biti kratka i vrlo bezobrazna.
Postovana senada, da si temu naslovila "Hrvati bacaju nuklearni otpad 4 km od Bosnjaka" ili nesto slicno, mozda bi neki ljudi i skontali da se takvom deponijom sve to laganini seli u BiH... I pride, koga jos boli ona stvar za Dvor na Uni?

Bitan je Tompson koji eto pa ugrozava vitalne nacionalne interese a ekonomija, tehnolohija, sport, obrazovanje, ekoloska kultura sa kancerogenim i inim toksikogenim, bioloskim i dr. otpadima u prigradskim cetvrtima ili prigranicnim drzavnim zonama, tj. s' kraja na kraj BiH.... ma koga briga... sreca pa ima ko da se bori "za" BiH .... ukljucujuci i divlju turbo gradnju, divljacke turbo voznje... no eto sad mi je barem jasno zato je nasa bosnjacka Miljacka biSERNO cista, mirisna, bistra i rijeka plovna... :-D

I pride - zna li neko zasto je do nedavno na sarajevsku hematologiju bio najveci priliv djece sa kancerogenim oboljenjima bas iz USK?

I pitanje pride - koja vlada doMINIRA USKantonom? Tukne mi na "ZaBihovce", ili pak opet o istu dusu grijesim... :-?

mIRCerka

Post by mIRCerka » 05/04/2007 15:05

05.04.2007 @ 07:00:00
BiH protiv odlagališta otpada kod Dubrovnika

Politika Ministar zaštite okoliša i turizma Federacije Bosne i Hercegovine Nevenko Herceg i veleposlanica BiH pri UNESCO-u Željana Zovko izrazili su srijedu zabrinutost najavama da će s hrvatske strane granice s BiH, ...

...u široj okolici Dubrovnika, biti izgrađeno novo odlagalište otpada, jer bi taj projekt mogao ugroziti važne prirodne resurse, priopćeno je iz sjedišta Vlade Federacije BiH u Sarajevu.

Podsjećajući na to da vlasti Dubrovačko-neretvanske županije na lokalitetu Badovine rupe, između sela Majakova i Mravinca iznad Slanog, obavljaju pripreme za izgradnju odlagališta otpada, iz federalne vlade navode da je ocjena ministra Hercega i veleposlanice Zovko da bi time izravno bila ugrožena špilja Vjetrenica u Popovom polju.

Tu špilju BiH je kandidirala za uvrštavanje na UNESCO-ov popis svjetske prirodne baštine.

Izgradnjom odlagališta otpada u njenoj blizini bile bi ugrožene mnoge životinjske vrste koje tamo obitavaju na krajnje ograničenom prostoru, a time bi zaprijetio njihov potpuni nestanak, stoji u priopćenju.

Stajalište je ministra zaštite okoliša Federacije BiH da bi Dubrovačko-neretvanska županija stoga trebala izmijeniti postojeću odluku o lokaciji za odlagalište otpada.

(Hina)

:(

zlata

Post by zlata » 05/04/2007 15:25

mIRCerka wrote:Moram biti kratka i vrlo bezobrazna.

Pa onda bi SVI Krajisnici morali uzet domovnice...i zal't'se Zagrebu! Ako im se sudbina odlucuje u Zagrebu...i Dvoru...a od Saraj'va nikakve fajde...onda fino...svi domovnice...i putovnice...pa na Banske Dvore.

*ebo drzavu koju vode ljudi...koji "pate" za njeznim suverenitetom...a kad se smis'o tog suvereniteta treba dokazat...onda je to "nevezan" kraj. Eh...zato se Krajisnici puno i ne zale...za stanje u USK..nego fino "u'se i u svoje kljuse" pa Bavarska...Stajerska...jerbo...Minhen im je ionako "glavni grad"! U Saraj'vo im...cini mi se...samo idu pare...a iz Minhena...Zagreba...Rijeke...Ljubljane...dolaze! Mnogima je taj kraj bio i ost'o..."trn u oku" iz strateskih razloga....a strategicari su dalekovidci...i racunaju "na duge staze"...zato ne sumnjam...ni u kakve moguce "podle" podvale!

mIRCerka

Post by mIRCerka » 05/04/2007 15:38

Zlata, mislim da se uglavnom slazemo, ali trebamo se makar mi manuti suplje price...

ili je ipak fakat lakse pjeniti o koncertu Thompsona ili Jenninom suzavanju vagine.....

mIRCerka

Post by mIRCerka » 05/04/2007 16:23

Thompsonov koncert u Sarajevu, 10.05.2007 vol.2
[ Idi na stranicuIdi na stranicu: 1 ... 9, 10, 11 ] 256 komentara 6040 citanja 05/04/2007 15:20

13 komentara 202 citanja 05/04/2007 14:38

I fakat mi je zao Jenne, kaze da je sada preuska i pala je u depresiju...

:zzzz: hajd adio

saki

Post by saki » 05/04/2007 17:31

Skladiste tako blizu BiH. Cudi me da u ovom slucaju ne postoji strah od bijele Al-Qaide :D
Kroz maglu se sjecam da su Slovenci dovukli u BiH osamdeset i neke neki opasan otpad.

senada

Post by senada » 05/04/2007 18:22

mIRCerka wrote:Image

makar ce se vidjeti i u mraku...usteda struje...

Buzimljani i uopste USKantonjeri u pogranicnim zonama sumraka, nasega tamnog vilajeta ima da po mrkloj mracini hodaju k'o svijetleci semafori... a ako se umetne u obzir koliko su zabihovske patriote alergicne na semafore... :(

PipiDugaDevetka
Location: Živim u nadi RBiH, druge adrese nemam. Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

Post by PipiDugaDevetka » 05/04/2007 20:29

Najteži slučajevi djece sa leukemijom i ostalim opakim boleštinama dolaze na sa. ped. kliniku upravo iz US kantona!
Ja mislim da su oni tamo već ozračeni poprilično, a Bh. Megle-u se ne piše dobro.

bc_chupo

Post by bc_chupo » 05/04/2007 23:59

:D de nek ko pokrene kaku peticiju protiv ovog.... :roll:

eHost

Post by eHost » 06/04/2007 00:04

mIRCerka wrote:I fakat mi je zao Jenne, kaze da je sada preuska i pala je u depresiju... :zzzz: hajd adio

Takve kao ti provedu citav svoj bijedni zivot u Sarajevu gledajuci u "RIJEKU MILJACKU" kako tece kao neki bijedni potocic. Sta bi vi rekli da zele otvoriti otpad u blizini vrela Bosne? Digli bi i EU na noge radi toga.. zar ne? a ovako.. ma koga boli ista za Unom.. to je ionako druga drzava, zar ne?

E pa drage moje sarajlije koje podrzavate ovakva misljenja kao sto je od gdjice mIRCerke ( nije ni cudo da nema socijalnog zivota a prica o Jenni ), skidam vam kapu. Humanost i patriotizam vam ocigledno nisu najbolje osobine. Bolje receno - nepoznate su vam. Za vas je Sarajevo = Bosna.. pa dokle? zato nam je drzava u qrcu !

Ja bi se protivio nuklearnom otpadu bilo gdje u blizini BiH, neovisno da li se radi o Drini ili Uni ! Ali najlakse je sjediti i kontati kako ce neko drugi srediti problem. Kasnije kad nam uniste i zemlju, ovdje nece biti ni krajisnika a ni sarajlija !

@PipiDugaDevetka - kakve veze ima Megle sa leukemijom?

Pozdrav
eHost
E:S

kekec

Post by kekec » 06/04/2007 03:19

Odakle dolazi 18 000 kubika nuklearnog otpada ?
Ko mu je vlasnik ?
Slovenci ( Krsko ), Nijemci, Francuzi...? :?

( eHost, reagujes prebrzo, pa ne kontas
ironiju u miRCerkinom postu )

zlata

Post by zlata » 06/04/2007 04:49

eHost wrote:
mIRCerka wrote:I fakat mi je zao Jenne, kaze da je sada preuska i pala je u depresiju... :zzzz: hajd adio

Takve kao ti provedu citav svoj bijedni zivot u Sarajevu gledajuci u "RIJEKU MILJACKU" kako tece kao neki bijedni potocic. Sta bi vi rekli da zele otvoriti otpad u blizini vrela Bosne? Digli bi i EU na noge radi toga.. zar ne? a ovako.. ma koga boli ista za Unom.. to je ionako druga drzava, zar ne?

E pa drage moje sarajlije koje podrzavate ovakva misljenja kao sto je od gdjice mIRCerke ( nije ni cudo da nema socijalnog zivota a prica o Jenni ), skidam vam kapu. Humanost i patriotizam vam ocigledno nisu najbolje osobine. Bolje receno - nepoznate su vam. Za vas je Sarajevo = Bosna.. pa dokle? zato nam je drzava u qrcu !

Ja bi se protivio nuklearnom otpadu bilo gdje u blizini BiH, neovisno da li se radi o Drini ili Uni ! Ali najlakse je sjediti i kontati kako ce neko drugi srediti problem. Kasnije kad nam uniste i zemlju, ovdje nece biti ni krajisnika a ni sarajlija !

@PipiDugaDevetka - kakve veze ima Megle sa leukemijom?

Pozdrav
eHost
Bolan...ne napadaj Mirciku bez-vezzzze....vidis da je skroooooz revoltirana...nego fino...."zaposli" je da lobira za USK...u Saraj'vu! :D

Bosanac_21

Post by Bosanac_21 » 06/04/2007 04:51

Ne mogu da vjerujem da budaletine rade sta hoce i niko nema da se
suprotstavi tome :x
Najvise ma raspali jer je ta Una obraz Bosanske Krajine i mog rodnog grada
Bosanskog Novog sadasnji "Novi Grad".
Na lijevoj strani slike je Republika Hrvatska tj. granica s Bosnom i Hercegovinom i taj Dvor.
Ni ne cudi me reakcija BH politicara jer je Bosanski Novi sad u rs,
ako ne smeta vladi rs sto bi smetalo ikome iz Sarajeva?:roll: :x
Image

Image
Image

Ovaj bezobrazluk unistavanja ljepote Bosne i Hercegovine treba sto prije zaustaviti!
Nadam se da ce Krajisnici i ovaj put zajednicki odbraniti Unu,
kao sto su mnogo puta do sad to cinili i ucinili.
NEDAMO UNU - JEDNU JEDINU!!!:bih:
Last edited by Bosanac_21 on 06/04/2007 05:04, edited 1 time in total.

eHost

Post by eHost » 06/04/2007 05:04

zlata wrote:Bolan...ne napadaj Mirciku bez-vezzzze....vidis da je skroooooz revoltirana...nego fino...."zaposli" je da lobira za USK...u Saraj'vu! :D

Da ona barem razmislja o zdravlju kad kaze da je briga za Unom jer nije u Sarajevu. Ona je totalno operisana od normalnog i humanog razmisljanja. Istina - bilo bi fino kad bi se politicari i gradjani borili protiv ovakvih stvari neovisno u kojem dijelu zemlje se to desava.

Pozdrav
eHost

zlata

Post by zlata » 06/04/2007 05:16

eHost wrote:
zlata wrote:Bolan...ne napadaj Mirciku bez-vezzzze....vidis da je skroooooz revoltirana...nego fino...."zaposli" je da lobira za USK...u Saraj'vu! :D

Da ona barem razmislja o zdravlju kad kaze da je briga za Unom jer nije u Sarajevu. Ona je totalno operisana od normalnog i humanog razmisljanja. Istina - bilo bi fino kad bi se politicari i gradjani borili protiv ovakvih stvari neovisno u kojem dijelu zemlje se to desava.

Pozdrav
eHost
Jope ti velim...da je nisi skuzio. Da je to rekla...bas 'nako...cinicno...a da bas suprotno misli....Procitaj jope..njezin post...pa's vid'ti! :?

Post Reply