Retardirani Vozaci

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderator: O'zone

Post Reply
Troll_Happens

Retardirani Vozaci

Post by Troll_Happens » 13/05/2007 11:58

Na licu mjesta Alipašino Polje u Sarajevu

"Škoda fabija" udarila pješaka, izvalila semafor i završila na krovu

Teže povrijeđen Dželadin Kojić * Vozač uništenog automobila prošao bez ozljeda

U saobraćajnoj nezgodi koja se jučer oko 12.40 sati dogodila na Bulevaru Meše Selimovića, na Alipašinom Polju u Sarajevu, povrijeđen je pješak Dželadin Kojić. Njega je udario automobil "škoda fabija" (387-T-008) koji je vozio Nurija Balić.

Svatovska kolona

"Škoda" je, krećući se iz pravca Ilidže ka centru grada, izletjela s ceste, zakačila pješaka, udarila i izvalila semafor i saobraćajni znak, a potom se prevrnula na krov te udarila i oštetila kiosk.
U nezgodi je učestvovao i "mercedes" (150-E-776) za čijim upravljačem se nalazio Kemal Pehlivan. Krećući se u svatovskoj koloni, vozač "mercedesa" skrenuo je na semaforu iz pravca grada ulijevo.
Vjerovatno se, dok je kolona još sjekla glavnu saobraćajnicu, vozilima koja su čekala iz pravca Ilidže upalilo zeleno svjetlo na semaforu. Tada je naišla "škoda" čiji je vozač, kako bi izbjegao sudar s "mercedesom", izgubio kontrolu nad volanom i izletio s ceste.

Pukao mišić na nozi

Na "mercedesu" je pričinjena manja šteta, dok je "fabija" skoro potpuno uništena. Vozač je prošao bez ijedne ogrebotine.
Povrijeđeni Kojić prevezen je u CUM bolnice Koševo, gdje su mu ljekari konstatirali težu povredu, pucanje mišića na nozi.
Samo pukom srećom izbjegnute su daleko teže posljedice, jer je "škoda" s ceste izletjela tačno na pješačkom prijelazu, na kojem u tom trenutku nije bilo više osoba.
Image
Last edited by Troll_Happens on 13/05/2007 23:56, edited 1 time in total.

DaysleepeR

Post by DaysleepeR » 13/05/2007 21:03

Pakleni vozaci su sinonim za motoriste koji voze Zid Smrti, a ne za debile koji neznaju voziti kutiju na 4 tocka.

Nevalja naziv teme.

Nauciti rijeci pjesme i nauciti koristiti ispravne epitete.

Neelix

Post by Neelix » 13/05/2007 22:31

jao zid smrti :D to mi je dedo negdje gledao, pricao mi o tome prije 20 godina :D kako mi probudi uspomene :D

DaysleepeR

Post by DaysleepeR » 13/05/2007 23:52

Postoji i sad zid smrti, od 18.-20 ce biti na motorijadi na jezeru Modrac u Lukavcu, ako su informacije koje ja imam tacne.

_BosanaC

Post by _BosanaC » 13/05/2007 23:55

Sta je zid smrti, ako nije tajna? Uputite i nas neupucene :)

skojotovski

Post by skojotovski » 13/05/2007 23:56

levat u svatovskoj koloni GARANT prosao kroz crveno, a fabijan se zaletio o'zdo... uzas :x

skojotovski

Post by skojotovski » 13/05/2007 23:58

_BosanaC wrote:Sta je zid smrti, ako nije tajna? Uputite i nas neupucene :)

to ti je zid po kojem hodas ili vozis i padnes u smrt :-) :-) :-)

Troll_Happens

Post by Troll_Happens » 13/05/2007 23:58

DaysleepeR wrote:Pakleni vozaci su sinonim za motoriste koji voze Zid Smrti, a ne za debile koji neznaju voziti kutiju na 4 tocka.

Nevalja naziv teme.

sad je nadam se puno bolje. Znam da je epitet pakleni vozaci za motoriste ali eto to mi prvo palo na pamet pa nisam htio vise da razmisljamali eto hvala na opasci :lol:

Bobi
Forum administrator
Has thanked: 26 times
Been thanked: 9 times

Post by Bobi » 14/05/2007 00:01

A jeste piculadija...:D...ne znate sta je zid smrti...:D.

DaysleepeR

Post by DaysleepeR » 14/05/2007 00:18

_BosanaC wrote:Sta je zid smrti, ako nije tajna? Uputite i nas neupucene :)

slikovito...

Image

DaysleepeR

Post by DaysleepeR » 14/05/2007 00:18

Jedan001 wrote:
DaysleepeR wrote:Pakleni vozaci su sinonim za motoriste koji voze Zid Smrti, a ne za debile koji neznaju voziti kutiju na 4 tocka.

Nevalja naziv teme.

sad je nadam se puno bolje. Znam da je epitet pakleni vozaci za motoriste ali eto to mi prvo palo na pamet pa nisam htio vise da razmisljamali eto hvala na opasci :lol:

Nema problema buraz :D

DaysleepeR

Post by DaysleepeR » 14/05/2007 00:23

Fenomeni
ZID SMRTI

“Kupite karte i zauzmite mesta na galeriji! Za nekoliko minuta počinje redovna predstava na Zidu smrti” – ovako je zvučala najava kojom je spiker pozivao ljude da vide najneverovatniju vožnju motociklima po drvenoj cilindričnoj vertikali. Zvučao je kao cirkuski najavljivač sa provincijskim naglaskom. Zid smrti bio je ogromno bure prečnika oko 8 i visine 7 metara po kome se, od dna do vrha, kretao vozač na motoru, pa i u kolima, savlađujući silu teže. Penjući se strmim metalnim stepenicama do galerije, stizali ste do mesta gde se mešao miris benzina, pljeskavica sa okolnih štandova i straha kad bi vozači uključili svoje razdrndane motore i počeli da ih podižu skoro do vas gore. Vratolomije kao što je vožnja sa rukama u vazduhu i nogama na volanu, kao i Spirala smrti (dvojica motorista koji, pri punoj brzini, ukrštaju putanje) u kojoj je svaka greška smrtonosna, udruživale su nevericu sa kuljanjem adrenalina. Zid smrti je sa gradskih i provincijskih vašara ubrzo ušao i u medije. Snimani su prilozi za televiziju, razne emisije posvećene tom fenomenu, pa čak i tv-drame. Osamdesetih godina postavljena je predstava “Tit Andronik” koja se u potpunosti odigravala unutar arene Zida smrti. U školi, na časovima fizike, nastavnici su sve spuštali na zemlju i govorili da “taj Zid smrti nije nikakvo čudo”, i da je sve to u stvari centrifugalna sila. Ipak, škola nije napravila nikakvu anti-reklamu. Predstave su i dalje bile posećene jer samo najhrabriji uče fiziku i proveravaju njene zakone na motoru, sedam metara iznad zemlje.

by Branko Rosić Rosa @ 2002-03-22

>>> dopiši...

'Zid smrti' opjevan i u domacem rock'n'rollu, kroz pjesmu 'Pakleni vozaci', pulskog Atomskog sklonista, tekst Boska Obradovica ('Dva brata rodjena/na zidu smrti/da ne vjerujes/rodjenim ocima/pripremite karte/zauzmite mjesta/tu na galeriji/pravog zida smrti/Ovo je vrijeme paklenih vozaca!').
by Djordje Matic @ 2002-03-25

Image

quantum

Post by quantum » 14/05/2007 09:07

Uopste me ne cudi da je svatovska kolona izazvala saobracajnu nesrecu. Postoji to neko praznovjerje po kojem je nesreca ako se prekine kolona svatova i onda nemmmaa sanse da crveno svjetlo ili bilo koji drugi saobracajni znak zaustavi kolonu. U stanju su da u potpunosti blokiraju saobracaj dok svih 40 ili 50 automobila iz kolone ne prodje. U stanju su da voze kilometrima 20 km/h, da koce i ugrozavaju saobracaj. Toga smo svjedoci svake subote.
Primitivizam.

Post Reply