REPREZENTACIJA BiH - Iz ugla RS i bosanskih Hrvata

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderator: O'zone

Locked
ETO_SAD

#1 REPREZENTACIJA BiH - Iz ugla RS i bosanskih Hrvata

Post by ETO_SAD » 02/04/2009 12:47

Iskreno me interesuje kakav pogled na našu reprezentaciju/e imaju građani BiH iz RS i bosanski Hrvati. Da li im je sinoć bilo drago što je repka zabilježila još jednu veliku pobjedu. Ovo pitam jer svi znamo u kojim gradovima se slavio uspjeh našeg tima.

Volio bi čuti komentare od pomenutih.

callmethebreeeze

#2 Re: REPREZENTACIJA BiH - Iz ugla RS i bosanskih Hrvata

Post by callmethebreeeze » 02/04/2009 13:02

:D :D ja sam mozda naivan, ali sve hocu da vjerujem da je svim normalnim ljudima drago kad vide onakvu borbu i zalaganje. ako sam dobro upratio nije bilo ni previse preseravanja sa zastavama drugih drzava i provokativnim skandiranjem. sto bude vise pobjede, a manje nacionalistickih ispada, ja mislim da ce i druga dva entiteta :D :D :D raja bar poceti da postuju nasu repku.
:D

Liska

#3 Re: REPREZENTACIJA BiH - Iz ugla RS i bosanskih Hrvata

Post by Liska » 02/04/2009 13:02

Meni je bilo drago ali da slavim, hvala ne. Vidi ovu vijest:
POLICIJA HEMIJSKIM SREDSTVIMA RAZBILA GRUPU NAVIJAČA

Mostar (RTM) - Pripadnici specijalne policije Ministarstva unutrašnjih poslova (MUP) Hercegovačko-neretvanskog kantona (HNK) noćas su zbog nereda intervenirali hemijskim sredstvima da bi razbilu grupu navijača na dva lokaliteta u gradu, nakon utakmice između nogometnih reprezentacija BiH - Belgija, koja je sinoć odigrana Zenici, izjavio je za RTM-portal komesar policije HNK Himzo Đonko.

"Oko 23 sata grupa oko 400 bh. navijača nakon utakmice krenula je sa lokaliteta Musala, u centru grada prema Bulevaru i počela kamenovati policiju i policijska vozila, nakon čega je hemijskim sredstvima masa razbijena " izjavio je komesar Đonko.

Dodaje, da su nakon toga navijači ponovo kod Doma zdravlja, krenuli prema benzisnkoj pumpu Oil Ac gdje je polupano jedno staklo.

"U neredima nije bilo povrijeđenih, a oštećeno je jedno policijsko vozilo", rekao je Đonko.

Nakon nereda policijske patrole ostale su na ulicama grada. (a. ćorić)

Dakle, ovaj put su uspjeli skrsiti samo jednu pumpu, samo zato jer je vlasnik Hrvat. Da nije bilo policije, da su presli Bulevar, padale bi mrtve glave. Trebao bih biti mazohist i slaviti sa ovima.

callmethebreeeze

#4 Re: REPREZENTACIJA BiH - Iz ugla RS i bosanskih Hrvata

Post by callmethebreeeze » 02/04/2009 13:07

Liska wrote:Meni je bilo drago ali da slavim, hvala ne. Vidi ovu vijest:

Mostar (RTM) - Pripadnici specijalne policije Ministarstva unutrašnjih poslova (MUP) Hercegovačko-neretvanskog kantona (HNK) noćas su zbog nereda intervenirali hemijskim sredstvima da bi razbilu grupu navijača na dva lokaliteta u gradu, nakon utakmice između nogometnih reprezentacija BiH - Belgija, koja je sinoć odigrana Zenici, izjavio je za RTM-portal komesar policije HNK Himzo Đonko.

"Oko 23 sata grupa oko 400 bh. navijača nakon utakmice krenula je sa lokaliteta Musala, u centru grada prema Bulevaru i počela kamenovati policiju i policijska vozila, nakon čega je hemijskim sredstvima masa razbijena " izjavio je komesar Đonko.

Dodaje, da su nakon toga navijači ponovo kod Doma zdravlja, krenuli prema benzisnkoj pumpu Oil Ac gdje je polupano jedno staklo.

"U neredima nije bilo povrijeđenih, a oštećeno je jedno policijsko vozilo", rekao je Đonko.

Dakle, ovaj put su uspjeli skrsiti samo jednu pumpu, samo zato jer je vlasnik Hrvat. Da nije bilo policije, da su presli Bulevar, padale bi mrtve glave. Trebao bih biti mazohist i slaviti sa ovima.
stvarno je fascinantan mentalni sklop ovih idiota, bez obzira iz kojeg tora bili, koji slave tako sto unistavaju imovinu i nanose povrede ljudima.
:-)

veljaca

#5 Re: REPREZENTACIJA BiH - Iz ugla RS i bosanskih Hrvata

Post by veljaca » 02/04/2009 13:09

Mislim da ste stovani Liska malo fulali temu. Nisu u pitanju navijaci ( a njih ima na svakoj strani svakakvih ) vec Reprezentacija BiH.

Neelix

#6 Re: REPREZENTACIJA BiH - Iz ugla RS i bosanskih Hrvata

Post by Neelix » 02/04/2009 13:10

nemoj generalizirati. to je grupa retardiranih čobana. Doduse nije mi jasno kako si zakljucio da je to bilo "samo zato jer je vlasnik Hrvat", kao i da je "pumpa skrsena" kad je u pitanju jedno staklo :roll:

Liska

#7 Re: REPREZENTACIJA BiH - Iz ugla RS i bosanskih Hrvata

Post by Liska » 02/04/2009 13:13

Ja stvarno ne vidim nacin na koji bi u Mostaru i jedni i drugi navijali zajedno. Posto se najvecim dijelom druzim s Hrvatima, pricamo o svemu. Vecini je drago radi pobjeda jer znamo da zivimo u BiH. O tome kako je politicki vidimo mozemo pricati na drugim temama. Ali izaci na ulicu i slaviti nikome ne pada na pamet jer bi, to posredno, bilo priznavanje poraza pred onima drugima. Oni drugi slave pobjede tako da mogu pokazati nama kako su oni jaki i mocni. Sve se na kraju na to i svodi. Dva magarca na brnu. Jer da se pobjede slave samo radi pobjede ne bi bilo belaja u Mostaru iza svake utakmice. Moji slave da bi onima drugima pokazali kako su mali i jadni, ovi slave iz istog razloga. Komplicirana tema, namjerno sam pojednostavio da bih bio jasniji.

callmethebreeeze

#8 Re: REPREZENTACIJA BiH - Iz ugla RS i bosanskih Hrvata

Post by callmethebreeeze » 02/04/2009 13:15

problem je sto ovakve stvari bodu oci, sto nije cudno uzeci u obzir stanje u drzavi. mozda idioti nisu znali da je vlasnik pumpe hrvat, ali to je i te kako bitno onim na drugoj strani. isto kao sto je bitno nekim u rs-.u, i hercegovini, sto se od hiljade bih-zastava, nadje neki mentol koji ce mahati turskom ili saudijskom zastavom.

Liska

#9 Re: REPREZENTACIJA BiH - Iz ugla RS i bosanskih Hrvata

Post by Liska » 02/04/2009 13:18

Pa imam prijatelja koji zivi u zgradi preko puta pumpe i nije bas jedno staklo. Gledao je pa mi rekao danas kako je bilo. Ova pumpa uvijek nastrada i sigurno to nije samo radi mjesta, nego radi onoga sto ona predstavlja u ocima napadaca. A 400 huligana ne podcjenjujem, samo zamisli sto bi bilo da se skupilo 400 istih s druge strane. Prema tome nemojmo uljepsavati situaciju. Fakat je da ima toliko ljudi, na obje strane, spremnih zaletiti se na drugu stranu, skrsiti, slomiti pa i ubiti one druge.

veljaca

#10 Re: REPREZENTACIJA BiH - Iz ugla RS i bosanskih Hrvata

Post by veljaca » 02/04/2009 13:20

Odose neki u drugu stranu ....
A pitanje je jednostavno - Reprezentacija BiH - Iz ugla RS i bosanskih Hrvata. Ponavljam - nisu u pitanju NAVIJACI ..... nego Reprezentacija Bosne i Hercegovine - u kojoj igraju i Bosnjaci i Srbi i Hrvati .... i odnos PREMA njoj ...

karanana

#11 Re: REPREZENTACIJA BiH - Iz ugla RS i bosanskih Hrvata

Post by karanana » 02/04/2009 13:27

a gospodine liska, jeste li imali isto misljenje o navijacima kada je grupa navijaca hrvatske iz zapadnog mostara izasla na ulice nakon poraza na europskom prvenstvu od turske, te pocela lomiti semafore, klupe, kafice i kad su se oni sukobili sa policijom? ili su ovi od sinoc gori?

zenny

#12 Re: REPREZENTACIJA BiH - Iz ugla RS i bosanskih Hrvata

Post by zenny » 02/04/2009 13:27

veljaca wrote:Odose neki u drugu stranu ....
A pitanje je jednostavno - Reprezentacija BiH - Iz ugla RS i bosanskih Hrvata. Ponavljam - nisu u pitanju NAVIJACI ..... nego Reprezentacija Bosne i Hercegovine - u kojoj igraju i Bosnjaci i Srbi i Hrvati .... i odnos PREMA njoj ...
procitaj jos jednom sta je postavljac teme napisao u prvoj recenici..

sjever76

#13 Re: REPREZENTACIJA BiH - Iz ugla RS i bosanskih Hrvata

Post by sjever76 » 02/04/2009 13:29

osjetljivo pitanje do bola.po mom misljenju stvari ce tu krenuti svojim prirodnim tokom tek onad kad politicari naprave prve korake ka pomirenju i normalnom dijalogu.dok god imate huskanje na politickoj osnovi antagonizmi na ostalim razinama ce biti izrazeni.
mozda se neki nece sloziti samnom ali konkretan primjer podjela se moze ocitovati kroz zastavu sa ljiljanima.vecina ljudi ovde na tu zastavu gleda sa najvecim simpatijama ali ipak treba biti realan i shvatiti da pola stanovnika ove zemlje na nju nikad nece gledati tako a ako se hladne glave razmisi jasno je i zasto.
jos ce miljacke puno proteci dok se na cijelom teritoriju bih budu pratile tekme sa zarom koji je bio kad se svojevremeno pratila reprezentacija jugoslavije.

Liska

#14 Re: REPREZENTACIJA BiH - Iz ugla RS i bosanskih Hrvata

Post by Liska » 02/04/2009 13:31

Isti su gospodine karanana. Ista govna, da budem do kraja jasan. Mislim da sam to u postovima i naveo, ako ste procitali pazljivo.

Mendoza

#15 Re: REPREZENTACIJA BiH - Iz ugla RS i bosanskih Hrvata

Post by Mendoza » 02/04/2009 13:33

e bezveze dižete tenzije...pa jebemu zar nije dovoljno sto pobjedjujemo i sto smo "skoro" svi u državi sretni zbog pobjeda i moguceg plasmana na Mundijal...pustite se ovih tema i podjela...tema ima nacionalni i politički miris tako da bi najbolje bilo da se zatvori... :bih: :bih:

djulba

#16 Re: REPREZENTACIJA BiH - Iz ugla RS i bosanskih Hrvata

Post by djulba » 02/04/2009 13:35

ONI JE UOPŠTE NE SMATRAJU SVOJOM REPREZENTACIJOM, IGRAČE SRPSKE I HRVATSKE NACIONALNOSTI SMATRAJU IZDAJNICIMA.

Iskreno, meni je više svejedno jer ne može se natjerati da neko voli nešto. tako da me briga za koga ko navija, a kako će i navijat kada im se konstanto truje mozak. na primjer kada smo pobjedili belgiju tamo izdat je članak kako su navijači islamisti pa kako su istrčali sa ratnim zastavama na teren.
U banjaluci se uopšte ne spominje Bh sport oni prate srpsku ligu i čitav njihov sport. Novinari uopšte ne spominju našu reprezentaciju pa i ja da sam tamo i da konstantno slušam takve priče zamrzio bi ovu reprezentaciju.

callmethebreeeze

#17 Re: REPREZENTACIJA BiH - Iz ugla RS i bosanskih Hrvata

Post by callmethebreeeze » 02/04/2009 13:37

sjever76 wrote:osjetljivo pitanje do bola.po mom misljenju stvari ce tu krenuti svojim prirodnim tokom tek onad kad politicari naprave prve korake ka pomirenju i normalnom dijalogu.dok god imate huskanje na politickoj osnovi antagonizmi na ostalim razinama ce biti izrazeni.
mozda se neki nece sloziti samnom ali konkretan primjer podjela se moze ocitovati kroz zastavu sa ljiljanima.vecina ljudi ovde na tu zastavu gleda sa najvecim simpatijama ali ipak treba biti realan i shvatiti da pola stanovnika ove zemlje na nju nikad nece gledati tako a ako se hladne glave razmisi jasno je i zasto.
jos ce miljacke puno proteci dok se na cijelom teritoriju bih budu pratile tekme sa zarom koji je bio kad se svojevremeno pratila reprezentacija jugoslavije.
slazem se. meni licno nema draze zastave od one s ljiljanima, ali isto tako bez problema razumijem one hrvate i srbe koji tu zastavu vide kao bosnjacku zastavu. sad, naravno ne mislim da bi se bl digla na noge da su svi uredno skandirali i mahali iskljucivo om dejtonskom zastavom. na zalost podjele kod nasu preduboke, a nesto kontam ko hoce da navija nek' navija, za ostale me se hebe, samo da se vise krv ne proljeva.
Last edited by callmethebreeeze on 02/04/2009 13:43, edited 1 time in total.

Liska

#18 Re: REPREZENTACIJA BiH - Iz ugla RS i bosanskih Hrvata

Post by Liska » 02/04/2009 13:40

Mozda ih u RS-u, smatraju ali sto se tice Hrvata, malo ces ih naci koji ce reci da je Pandza izdajnik, ili jedan Papac, ili jedan Hrgovic, ili Baka. I redovito se prati i izvjestava o rezultatima.

veljaca

#19 Re: REPREZENTACIJA BiH - Iz ugla RS i bosanskih Hrvata

Post by veljaca » 02/04/2009 13:44

zenny wrote:
procitaj jos jednom sta je postavljac teme napisao u prvoj recenici..
"Iskreno me interesuje kakav pogled na našu reprezentaciju/e imaju građani BiH iz RS i bosanski Hrvati. Da li im je sinoć bilo drago što je repka zabilježila još jednu veliku pobjedu. Ovo pitam jer svi znamo u kojim gradovima se slavio uspjeh našeg tima.

Volio bi čuti komentare od pomenutih."

Evo procitaj ti prvu recenicu.... ( cak sam je i boldirao - da se lakse cita .... ).

djulba

#20 Re: REPREZENTACIJA BiH - Iz ugla RS i bosanskih Hrvata

Post by djulba » 02/04/2009 13:49

Liska wrote:Mozda ih u RS-u, smatraju ali sto se tice Hrvata, malo ces ih naci koji ce reci da je Pandza izdajnik, ili jedan Papac, ili jedan Hrgovic, ili Baka. I redovito se prati i izvjestava o rezultatima.
Ako je tako onda mi je drago. :thumbup:

Liska

#21 Re: REPREZENTACIJA BiH - Iz ugla RS i bosanskih Hrvata

Post by Liska » 02/04/2009 13:50

Veljaca, kad bi tako gledali mozemo zatvoriti svaku temu. Sve je ovo vrlo povezano jedno s drugim. Cisto osobno, evo i da se pridruzim ovome slavlju ali sto ako pored mene slavi netko s zastavom sa ljiljanjima. Nemamo svi isti odnos a moj stric je ubijen od strane Armije BiH, kao civil, u svojoj kuci, u svojoj zemlji. Ubijen na vrlo ruzan nacin. Imao bih osjecaj da mu pljujem u grob, ako bih tako nesto dozivio. Meni ne smeta sto ovaj slavi ali ja nemogu slaviti istu stvar kao on.

Chischo

#22 Re: REPREZENTACIJA BiH - Iz ugla RS i bosanskih Hrvata

Post by Chischo » 02/04/2009 13:53

ja sam hrvat i navijao sam za bih
moram priznati da i u redovima bosnjaka ima mnogo licemjera, zale se sto srbi i hrvati ne priznaju reprezentaciju kao svoju, a na utakmice nose zastave "zenica-tuzla-1/2 sarajevo" drzave sa ljiljanima koju nisu priznali srbi i hrvati i pjevaju himnu "jedna si jedina" (doduse na rukometnoj utakmici) uinat, koju takodje ovi nisu priznali.
Samo da preduhitrim da neko ne bi poceo objasnjavati o znacaju ljiljana, sve je to fino, ali gdje tu demokratija i tolerancija, pa ako oni nece ljiljane i "jedna si jedina" postujte njihovo misljenje da bi oni postovali vase, ali ne ovdje se sve radi uinat jedni drugima i to je glavni problem, malo je tolerancije, postivanja tudjeg misljenja i demokratije.

Mendoza

#23 Re: REPREZENTACIJA BiH - Iz ugla RS i bosanskih Hrvata

Post by Mendoza » 02/04/2009 13:54

ljudi kazem vam zatvorite temu.ode ovo daleko...nema potrebe

mickey

#24 Re: REPREZENTACIJA BiH - Iz ugla RS i bosanskih Hrvata

Post by mickey » 02/04/2009 13:56

Mi svi u BiH moramo prestati da onima drugim i trećim namećemo svoje mišljenje o nečemu. Kada to naučimo, mislim da ćemo o svemu lakše naći zajedničku riječ. Ne može se nekoga natjerati da na silu navija za reprezentacije BiH za koju ja srcem navijam. Moramo razumjeti da katolici iz BiH vole Hrvatsku, a pravoslavci iz BiH Srbiju. Pa ljudi, i dosta Bošnjaka-muslimana bi se na isti način poanašalo da je Turska tu preko Drine. Ali siguran sam da se može navijati i za dvije reprezentacije, pa zašto ne graditi takav odnos. Pozdrav svima kojima je drago što je nacionalni tim BiH pobijedio Belgiju. Vozdrica... :bih:

Liska

#25 Re: REPREZENTACIJA BiH - Iz ugla RS i bosanskih Hrvata

Post by Liska » 02/04/2009 13:59

Mickey, odlicno receno. :thumbup:

Locked