renault megane- ponekad kad je hladan duze vergla

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderator: Bobi

Post Reply
infoinfo

renault megane- ponekad kad je hladan duze vergla

Post by infoinfo » 22/11/2011 18:35

Zamolio bih sve one ljude koji imaju iskustva sa renolom megane 1.5 dci da mi kazu koje su im sve mane. Kod mene se desava po nekad da kad se duze ne pali auto da zavergla duze vec inace, a poslje toga svako sledece paljenje ide kako treba. Takodje se desi svaki put od kad znam za njega kad se tek upali auto i kad krenem naprijed kad postignem neku pontecu brzinu nekih 10 km/h cuje se sento kod tockova tiho kao skljoc i vise se ne cuje do sljedeceg gasenja auta i ponovnog startovanja i kretanja. Zna li neko da mi kaze kada se radi za njega veliki servis. Koliko kosta veliki seivrs, a koliko mali. Gdje se nalazi senzor od mjerenja vanjske temperature jer mi pokazuje netacnu temperaturu, tj kako auto postize radnu temperaturu tako mi se podize i vanjska.

shlauf

Re: renault megane- ponekad kad je hladan duze vergla

Post by shlauf » 22/11/2011 18:51

Svakih 100000 km ili 5 godina starosti se radi veliki servis.
Senzor vanjske temperature se nalazi u desnom retrovizoru sa donje strane (malo ispupčenje).
Otiđi kod Edvina i riješi se tih problema 061/259-784 ali se pripremi da dugo čekaš jer je kod njega uvijek velika gužva ali svako se auto završi i od njega ode ispravno. Radi mehaniku i dijagnostiku.

Aleeeee aleeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee :dance:

infoinfo

Re: renault megane- ponekad kad je hladan duze vergla

Post by infoinfo » 22/11/2011 18:58

shlauf wrote:Svakih 100000 km ili 5 godina starosti se radi veliki servis.
Senzor vanjske temperature se nalazi u desnom retrovizoru sa donje strane (malo ispupčenje).
Otiđi kod Edvina i riješi se tih problema 061/259-784 ali se pripremi da dugo čekaš jer je kod njega uvijek velika gužva ali svako se auto završi i od njega ode ispravno. Radi mehaniku i dijagnostiku.

Aleeeee aleeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee :dance:

hvala an brzom odgovoru!

Post Reply