Renault megane- amortizeri?

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderator: Bobi

Post Reply
infoinfo

Renault megane- amortizeri?

Post by infoinfo » 25/11/2011 13:47

Na koji način se kontroliše ispravnost amortizera kod renaulta megana 1.5 dci? Da li to treba da ocjeni mehaničar "od oka" ili de to kontroliše kompjuterski ili kako već? Osjetio sam da kad predjem preko malog lezeceg policajca pri maloj brzini nekih 20-25 km/h osjetim kao da nešto pukne naprijed ili kao da na kratko zaškripi. Zna li neko da li to može biti do amortizera ili nešto drugo?

motorola01

Re: Renault megane- amortizeri?

Post by motorola01 » 25/11/2011 13:55

infoinfo wrote:Na koji način se kontroliše ispravnost amortizera kod renaulta megana 1.5 dci? Da li to treba da ocjeni mehaničar "od oka" ili de to kontroliše kompjuterski ili kako već? Osjetio sam da kad predjem preko malog lezeceg policajca pri maloj brzini nekih 20-25 km/h osjetim kao da nešto pukne naprijed ili kao da na kratko zaškripi. Zna li neko da li to može biti do amortizera ili nešto drugo?

Da nije mozda stabilizator otisao?

infoinfo

Post by infoinfo » 25/11/2011 13:59

motorola01 wrote:
infoinfo wrote:Na koji način se kontroliše ispravnost amortizera kod renaulta megana 1.5 dci? Da li to treba da ocjeni mehaničar "od oka" ili de to kontroliše kompjuterski ili kako već? Osjetio sam da kad predjem preko malog lezeceg policajca pri maloj brzini nekih 20-25 km/h osjetim kao da nešto pukne naprijed ili kao da na kratko zaškripi. Zna li neko da li to može biti do amortizera ili nešto drugo?

Da nije mozda stabilizator otisao?

ne znam odjednom se to pocelo cuti. kako se manifestuje kvar kad ode taj stabilizator. koliko kosta zamjena?

motorola01

Post by motorola01 » 25/11/2011 14:01

Ja cujem recimo i kad predjem preko neke rupe,a ne preko lezeceg..Jednostavno lupi malo jace..Cijena mu je mislim oko 30 KM i ne znam mozda ruke 20.Uglavnom nije skupo kako zna biti kod renoa :)

infoinfo

Post by infoinfo » 25/11/2011 14:05

motorola01 wrote:Ja cujem recimo i kad predjem preko neke rupe,a ne preko lezeceg..Jednostavno lupi malo jace..Cijena mu je mislim oko 30 KM i ne znam mozda ruke 20.Uglavnom nije skupo kako zna biti kod renoa :)

pogledat cu u servisu moza je bas to. ako vozis megana mozes li mi reci koji se kvarovi najcesce desavaju. ja sam imao problem sa gornjim velikim nosacem motora, prenosio mi vibracije u unutrasnjos auta, kao i probleme usljed zacepljenih kanala za odvod vode pa je malo elektronika poludila dok to nisam rijesio.

motorola01

Post by motorola01 » 25/11/2011 14:12

infoinfo wrote:
motorola01 wrote:Ja cujem recimo i kad predjem preko neke rupe,a ne preko lezeceg..Jednostavno lupi malo jace..Cijena mu je mislim oko 30 KM i ne znam mozda ruke 20.Uglavnom nije skupo kako zna biti kod renoa :)

pogledat cu u servisu moza je bas to. ako vozis megana mozes li mi reci koji se kvarovi najcesce desavaju. ja sam imao problem sa gornjim velikim nosacem motora, prenosio mi vibracije u unutrasnjos auta, kao i probleme usljed zacepljenih kanala za odvod vode pa je malo elektronika poludila dok to nisam rijesio.

Vozim lagunu,a ne megana tako da nisam bas upucen u to.Jedino sto znam je da ti motori nisu bas najbolji(1,5dci)...Ja sam recimo kod lagune mijenjao donji nosac motora(veze nemam da li postoji i gornji :D ).Nedavno sma mijenjao mikro remen i njegovu remenicu jer se bila iskrivila.Valjda je to neka greska na tim lagunama.Trebao zamijeniti bas taj stabilizator,ali nesto mi se ne da nikako.Nije bilo SKF-ovog(mislim da je SKF ili tako nesto :) ) vec samo Delfy,a oni .urcu ne valjaju i nisam htio uzeti,tako da ga nisam zamijenio,a i nije neki kvar da se mora odmah raditi...

Post Reply