Reis Ceric - Prorok

Rasprave o vjerskim temama.

Moderator: Bloo

Liberalism

Reis Ceric - Prorok

Post by Liberalism » 20/01/2007 15:48

prorocka izjava Reisa Cerica:

Muslimani su nakon osam stoljeća nestali iz Španije..... Mi ne smijemo doživjeti sudbinu muslimana Španije! Ne smijemo se podijeliti unutar sebe na male begove, na male emire, da bi svako imao svoj atar, a da još pri tome nemamo nikakve konekcije. Ako se to desi, doživjet ćemo sudbinu muslimana Španije - poručio je reis

http://www.avaz.ba/absolutenm/anmviewer ... z=7&isasp=

Napokon se u Bosni i Hercegovini pojavio Prorok od cijeg prorocanstva zavise nasi zivoti.

Imate li vi neke komentare na buducnost koju je Bosnjacima proreka reis Ceric?

Kula08

Post by Kula08 » 20/01/2007 15:50

Liberalism

Post by Liberalism » 20/01/2007 15:54

Znam,

ali ovde ja govorim o neutemeljenom proricanju sudbine jedne grupe ljudi od strane vjerskih lidera.

Nije reisu ovo prvi put da plasi građane Bosne i Hercegovine i da metodama zastrasivanja ostvaruje svoje ciljeve...

krkanko

Post by krkanko » 20/01/2007 16:16

Jos jedan topic veze s' vezom....

Grom iz vedra neba

Re: Reis Ceric - Prorok

Post by Grom iz vedra neba » 20/01/2007 17:12

Liberalism wrote:prorocka izjava Reisa Cerica:

Muslimani su nakon osam stoljeća nestali iz Španije..... Mi ne smijemo doživjeti sudbinu muslimana Španije! Ne smijemo se podijeliti unutar sebe na male begove, na male emire, da bi svako imao svoj atar, a da još pri tome nemamo nikakve konekcije. Ako se to desi, doživjet ćemo sudbinu muslimana Španije - poručio je reis

http://www.avaz.ba/absolutenm/anmviewer ... z=7&isasp=

Napokon se u Bosni i Hercegovini pojavio Prorok od cijeg prorocanstva zavise nasi zivoti.

Imate li vi neke komentare na buducnost koju je Bosnjacima proreka reis Ceric?

Prvo ne znam kako mozes izvlaciti tako nelogicne zakljucke.

Drugo reis nije rekao da ce muslimani nestati, nego da trebaju preventivno djelovati da se to ne bi dogodilo.

Trece, podrzavam njegovu izjavu, ta ko ce da o tome govori, ako nece vrhovni duhovni lider jednog naroda. Neces valjda ti?

Liberalism

Post by Liberalism » 20/01/2007 19:32

Grom iz vedra neba wrote:

(1) Muslimani su nakon osam stoljeća nestali iz Španije..... (2) Mi ne smijemo doživjeti sudbinu muslimana Španije...! (3) Ne smijemo se podijeliti unutar sebe.... (4)Ako se to desi, doživjet ćemo sudbinu muslimana Španije

Drugo reis nije rekao da ce muslimani nestati, nego da trebaju preventivno djelovati da se to ne bi dogodilo.

Podrzavaj ti koga kod hoces.... niko ti ne brani...

Reis je rekao da ce se Bosnjacima desiti (4) ako dopuste (3). Reis koristi istu propagandu koju je koristio treci rajh.... u stvari ideolgiju koju koriste svi diktatori - moramo se ujediniti biti svi jedno tijelo i jedna dusa - u suprotnom nema nam spasa. Ko je REIS da govori meni i svima kojima reis Ceric totalno nebitan da cemo nestati ukoliko se ne ujedinimo pod njegovom zastavom.

Tvoje znanje o logici (da sve sto reis kaze logicno je) neznam gdje si naucio, vjerovatno u mejtefu....

biscanka84

Post by biscanka84 » 20/01/2007 21:06

pa covjek govori istinu a ako ti smeta ne obracaj paznju na njegove komentare

Nekako s proljeća

Post by Nekako s proljeća » 20/01/2007 21:40

Liberalism wrote:
Grom iz vedra neba wrote:

(1) Muslimani su nakon osam stoljeća nestali iz Španije..... (2) Mi ne smijemo doživjeti sudbinu muslimana Španije...! (3) Ne smijemo se podijeliti unutar sebe.... (4)Ako se to desi, doživjet ćemo sudbinu muslimana Španije

Podrzavaj ti koga kod hoces.... niko ti ne brani...

Reis je rekao da ce se Bosnjacima desiti (4) ako dopuste (3). Reis koristi istu propagandu koju je koristio treci rajh.... u stvari ideolgiju koju koriste svi diktatori - moramo se ujediniti biti svi jedno tijelo i jedna dusa - u suprotnom nema nam spasa. Ko je REIS da govori meni i svima kojima reis Ceric totalno nebitan da cemo nestati ukoliko se ne ujedinimo pod njegovom zastavom.

Tvoje znanje o logici (da sve sto reis kaze logicno je) neznam gdje si naucio, vjerovatno u mejtefu....

Ako je izjavio da se ne dijelimo ''između sebe''...šta ti radiš?
Ako je izjavio da ne dopustimo '' taj crni scenarij'' ...šta ti činiš?
Ako je naveo primjer Španije istovremeno ti je rekao i za Muslimane i Sefarde Jevreje...

On je Reis i ima to pravo reći onima koji ga smatraju Reisom.A samo Pelestina i Bosna imaju te titulare.
A Bosna i Palestina....neće imati istu sudbinu.

Tek da malo...pa nek' se briše ako je bezveze.Prorok...bezveze.

Abu FEED el-Castro

Post by Abu FEED el-Castro » 20/01/2007 22:16

Ovaj put sam na strani Groma :) Upravu si. A ti Liberalism nisi u pravu. I reisova ima smisla, mada bas nema konteksta al hajd..

sabanss

Post by sabanss » 20/01/2007 22:57

Liberalism wrote:Reis je rekao da ce se Bosnjacima desiti (4) ako dopuste (3). Reis koristi istu propagandu koju je koristio treci rajh.... u stvari ideolgiju koju koriste svi diktatori - moramo se ujediniti biti svi jedno tijelo i jedna dusa - u suprotnom nema nam spasa. Ko je REIS da govori meni i svima kojima reis Ceric totalno nebitan da cemo nestati ukoliko se ne ujedinimo pod njegovom zastavom.

Jarane sa tvojom logikom nesto nije OK, ako te se ne tice sta Reis govori zasto ga komentarises?

vazda problemi

Post by vazda problemi » 21/01/2007 00:02

Reis je u potpunosti u pravu ... Muslimani spanije i jesu nestali radi unutrasnjih sukoba, a i zbog prihvatanja nemuslimanskih obicaja, alkohola, zena i raskalasenesti... isto kao sto danas Palestince danas nemilice ubijaju kako stignu i umiju Cifuti jer se Palestinci razjedinjeni iznutra i ne drze se Islama kako treba...

I Bosnjaci ce nestati ako budu slusali Cece i ostale kurve i budu kumovali s onima s kojima netreba da kumuju...

Prpa.ba
Has thanked: 2 times
Been thanked: 15 times

Post by Prpa.ba » 21/01/2007 09:03

vazda problemi wrote:isto kao sto danas Palestince danas nemilice ubijaju kako stignu i umiju Cifuti jer se Palestinci razjedinjeni iznutra i ne drze se Islama kako treba...

Mozda bismo im trebali poslati nase domace vehabije i mudzahedine, da ih poduce :-)

A vidis nisam znao da je vrli Reis i prorok postao....pa ima li taj covjek granica :-) :lol:

chinese_water

Post by chinese_water » 21/01/2007 10:58

Ma azira je izasla iz njegove skole prorocanstva :D Bas vidim reisa neki dan kupuje novi escajg :D

Liberalism

Post by Liberalism » 21/01/2007 11:04

Nekako s proljeća wrote:A Bosna i Palestina....neće imati istu sudbinu.

Da i ti nisi neku reisovu skolu zavrsio, pa prorok-junior postao?

:-)

Liberalism

Post by Liberalism » 21/01/2007 11:13

[quote="vazda problemi"]Reis je u potpunosti u pravu ... Muslimani spanije i jesu nestali radi unutrasnjih sukoba, a i zbog prihvatanja nemuslimanskih obicaja, alkohola, zena i raskalasenesti... isto kao sto danas Palestince danas nemilice ubijaju kako stignu i umiju Cifuti jer se Palestinci razjedinjeni iznutra i ne drze se Islama kako treba...

I Bosnjaci ce nestati ako budu slusali Cece i ostale kurve i budu kumovali s onima s kojima netreba da kumuju...[/quote]

Jos samo da te reis cuje i da objavi fetvu da umjeto narode, bosnjaci u ime spasa pocnu kolektivno slusati elektronsku muziku...

Prorocanstva znaju biti pravo privlacna..... :-) :music2:

biscanka84

Post by biscanka84 » 21/01/2007 11:59

pa reisa vise nego dovoljno naroda slusa,ti liberalac ne moras.

Kel'Thalas

Post by Kel'Thalas » 21/01/2007 13:50

Liberalni ne laprdaj matere ti ...

Nekako s proljeća

Post by Nekako s proljeća » 21/01/2007 14:02

Liberalism wrote:
Nekako s proljeća wrote:A Bosna i Palestina....neće imati istu sudbinu.

Da i ti nisi neku reisovu skolu zavrsio, pa prorok-junior postao?

:-)

:)

Nema potrebe za takvom reakcijom Liberalism.Znanje sam sticala u ''svjetovnim '' visokoškolskim institucijama.No hajde...

Sviđalo se to, meni ili tebi- njima ili nama, Reis Cerić je trenutno jedina harizmatična figura koja objedinjuje energiju Bošnjaka i sve dok je tako, ja ću ti iznositi kontrastavove.

A vjerujem da imamo i zajedničkih pogleda...držimo se njih.

Prpa.ba
Has thanked: 2 times
Been thanked: 15 times

Post by Prpa.ba » 21/01/2007 15:07

Nekako s proljeća wrote: Reis Cerić je trenutno jedina harizmatična figura koja objedinjuje energiju Bošnjaka

:lol: :lol: :lol:

krkanko

Post by krkanko » 21/01/2007 15:15

Ne dirajte reisa ubice vas biscanka84 :lol:

varcar

Post by varcar » 21/01/2007 15:36

Prpa.ba wrote:
Nekako s proljeća wrote: Reis Cerić je trenutno jedina harizmatična figura koja objedinjuje energiju Bošnjaka

:lol: :lol: :lol:

Reis je jedna opaka figura koja svojom vjerskom politikom i svjetovnim politickim djelovanjem (kao prvi u Bosnjaka - muslimana) razjedinjuje bosanske muslimane i vjerski i politicki.
Reis razjedinjuje bosanske muslimane na vjerskom polju - jer je za saku dolara uvezao vehabizam koji prijeti raskolu bosanskih muslimana jer vehabije grubo osporavaju nacin na koji su oni stotinama godina ispovjedali Islam.
Reis Ceric dijeli bosanske muslimane i politicki - jer on prizna RS, za razliku od mnogih muslimane koji je ne priznaju. RS je utemljena na zlocinu i genocidu protiv bosanskih gradjana, u prvom redu bosanskih muslimana, te njihove jedine drzave Bosne. RS je negacija i drzave Bosne i bosanskih muslimana. Onaj ko prizna RS, taj negira drzavu Bosnu i bosanske muslimane.
RS je drzava u drzavi u kojoj su prethodno potrijebljeni bosanski muslimani, kojima su srusene bogomolje i zatrti znakovi njihove povjesti i kulture u tom dijelu drzave BiH.
Reis je ne jednom rekao da prizna "zvanicnu Banju luku" to jeste RS.
On je cak pokusao minimizirati i genocid u Srebrenici, kao smisljen drzavni projekat, izjavama kako je to pocinila grupa neodgovornih pojedinaca, te da je tu udario brat na brata!
Reis Ceric prasta i urbicid koji su srpski barbari pocinili ruseci oko 1.000 dzamija u Bosni. Umjesto da inzistira da se pocinitelji pronadju i kazne, te da namire stetu, reis Cric uvodi kuluk nad bosanskim muslimanima i njihovim novcem podize ono sto su barbari srusili. Time su bosanski muslimani kaznjeni jos jednom, od stane Reisa i IZ.
Reis je bio za propale ustavne promjene, sto je jos jedan veliki dokaz kako je on MARKANTNI drzavotvorac RS kao negacije opstanka bosanskih muslimana.
Stoga ce bosanski muslimani prije nestati, nego ce ih reis Ceric ujediniti.

Nekako s proljeća

Post by Nekako s proljeća » 21/01/2007 17:37

:)

Tema je koliko sam shvatila bila IZJAVA koju je dao Reis Cerić.A očito je da ga ti ne gotiviš nimalo, i to me ne zanima toliko.

Ne pada mi na pamet da ''cjepkam '' tvoje pisanje...jer je u cjelosti puno nekog čemera.

Sram te bilo, je sve što ti mogu reći.

biscanka84

Post by biscanka84 » 21/01/2007 17:51

Koliko god vam (ne)bio drag on je danas glavna licnost medju Bosnjacima..ni jedan politicar ne moze bez njegove podrske.Nije dzabe Sulejman toliko zamjerio reisovu izdaju :-)

Sad je SBIH desna ruka IZ-i

Image

Buster

Post by Buster » 21/01/2007 17:54

Varcar je djelimicno u pravu - moram priznati. Daleko je Ceric od onoga sto bi stvarno trebao raditi. Kad god se pojavi kakvo sranje vezano za muslimane on cuti kao zaliven (npr. Vehabije - Bosnjaci, a ima jos 100 stvari). Njemu je bitno uglavnom to ko ce prenositi bajram FTV ili BHT ili Hayat, odnosno ko ga vise hvalise.
Na kraju krajeva i ne ocekujem od njega bog zna sta, jer su ionako funkciju reisa izmislili Austrougari. Koliko ja znam zvanje "reis" ne postoji u islamskom svijetu (mozda se i varam - vjerovatno ce mi neko bolje pojasniti).

uozo

Post by uozo » 21/01/2007 17:56

biscanka84 wrote:Koliko god vam (ne)bio drag on je danas glavna licnost medju Bosnjacima..ni jedan politicar ne moze bez njegove podrske.Nije dzabe Sulejman toliko zamjerio reisovu izdaju :-)

Sad je SBIH desna ruka IZ-i

Istina!!! :D
Samo sto smo mi na tvoju zalost sekularna drzava!!! :shock:
Sto znaci da on ima ili nema mjesta u politici??? :?
:D

Post Reply