Referendum(i) u RS-u

Locked
User avatar
bh.tornjak
Posts: 4574
Joined: 06/03/2011 11:02
Location: medju ovcama

#8851 Re: Referendum(i) u RS-u

Post by bh.tornjak »

512MB wrote:
ze kalanga wrote:
512MB wrote:Sve je pitanje sta nam vise odgovara, Dodik il Savez za podvale... ovaj promjene na drzavnom nivou. Dodik nam je ispostovo kijamet zelja, ja bi pustio referendum, nek Doduk dobije izbore, treba se ime jos ukinut :mrgreen:

Nemate Vi šta puštati. Niti Bakir i co. Referendum je demokratsko pravo svugdje u svijetu. Možda nije u Sjevernoj Koreji i sličnim plemenskim zajednicama gdje je civilizacija još uvijek stala na pranju veša u rijeci.
Dobro, u duhu demokratije predlazem sljedece referendume na nivou drzave:

1. Referendum o priznavanju Kosova
2. Referendum o kaznjavanju negiranja genocida u Srebrenici
3. Referendum o ukidanju entiteta
4. Referendum o glasanju "jedan covjek jedan glas"
5. Referendum o tuzbi protiv Serbije za genocid
6. Referendum o ukidanju tzv. Mupa RS zbog presude o genocidu

Sta kazes, hocemol se igrat demokratije il necemo?


referendum o nabavci lavova
referendum o nabavci stiklica za Hanku
referendum o nabavci mikrofona za N.Salkovica
referendum o nabavci britvi za sunecenje

:D :D :D
Last edited by bh.tornjak on 21/09/2016 14:34, edited 1 time in total.
A_A_AKCIJA
Posts: 5944
Joined: 16/11/2009 02:54

#8852 Re: Referendum(i) u RS-u

Post by A_A_AKCIJA »

ze kalanga wrote:
512MB wrote:Sve je pitanje sta nam vise odgovara, Dodik il Savez za podvale... ovaj promjene na drzavnom nivou. Dodik nam je ispostovo kijamet zelja, ja bi pustio referendum, nek Doduk dobije izbore, treba se ime jos ukinut :mrgreen:

Nemate Vi šta puštati. Niti Bakir i co. Referendum je demokratsko pravo svugdje u svijetu. Možda nije u Sjevernoj Koreji i sličnim plemenskim zajednicama gdje je civilizacija još uvijek stala na pranju veša u rijeci.
Ma ja da mogu, sad bih ga pustio. Nije merak da se odustane sada.

A kad spomenu rijeku, možeš ti da se junačiš kad si na Drini. Pripuca i za 3 minute si u Malom Zvorniku, makar preplivao preko. Valja onima iz krajine koridor otvarat... :D

I zar nije S. Koreja saveznik protiv mrske US of A? Sad mi ništa nije jasno? Zašto tako o njima?
User avatar
jao_situacije
Posts: 17945
Joined: 29/03/2014 19:20

#8853 Re: Referendum(i) u RS-u

Post by jao_situacije »

llull wrote:Izvinjavam se zbog off-a ali sta je sa teme o ubijenom kapetanu Oruzanih Snaga BIH ??? To izgleda nikome nije zanimljivo pa je obrisana ???
odakle ćemo mi to znati

imaš čmolju pa ga pitaj
User avatar
ze kalanga
Posts: 1309
Joined: 20/03/2016 19:52

#8854 Re: Referendum(i) u RS-u

Post by ze kalanga »

512MB wrote:


Dobro, u duhu demokratije predlazem sljedece referendume na nivou drzave:

1. Referendum o priznavanju Kosova
2. Referendum o kaznjavanju negiranja genocida u Srebrenici
3. Referendum o ukidanju entiteta
4. Referendum o glasanju "jedan covjek jedan glas"
5. Referendum o tuzbi protiv Serbije za genocid
6. Referendum o ukidanju tzv. Mupa RS zbog presude o genocidu

Sta kazes, hocemol se igrat demokratije il necemo?
Da bi se igrali demokratije, morate postati demokrate. Prethodno napustiti se dogme i SDA demagogije.
Shvatiti realnost BiH, kao države sastavljene od dva entiteta i države 3 konstitutivna naroda. BiH nije bošnjačka država, već država tri naroda. Kad to shvatite, neće vam biti potrebne političke igrice preko US. :izet:
PM72
Posts: 17777
Joined: 30/04/2012 16:54

#8855 Re: Referendum(i) u RS-u

Post by PM72 »

Može i ovako:

Da bi se igrali demokratije, morate postati demokrate. Prethodno napustiti se dogme i SNSD demagogije.
Shvatiti realnost BiH, kao države sastavljene od dva entiteta i države 3 konstitutivna naroda. BiH nije srpska država, već država tri naroda. Kad to shvatite, neće vam biti potrebne političke igrice preko Srbije i Rus.
User avatar
jao_situacije
Posts: 17945
Joined: 29/03/2014 19:20

#8856 Re: Referendum(i) u RS-u

Post by jao_situacije »

A_A_AKCIJA wrote:
ze kalanga wrote:
512MB wrote:Sve je pitanje sta nam vise odgovara, Dodik il Savez za podvale... ovaj promjene na drzavnom nivou. Dodik nam je ispostovo kijamet zelja, ja bi pustio referendum, nek Doduk dobije izbore, treba se ime jos ukinut :mrgreen:

Nemate Vi šta puštati. Niti Bakir i co. Referendum je demokratsko pravo svugdje u svijetu. Možda nije u Sjevernoj Koreji i sličnim plemenskim zajednicama gdje je civilizacija još uvijek stala na pranju veša u rijeci.
Ma ja da mogu, sad bih ga pustio. Nije merak da se odustane sada.

A kad spomenu rijeku, možeš ti da se junačiš kad si na Drini. Pripuca i za 3 minute si u Malom Zvorniku, makar preplivao preko. Valja onima iz krajine koridor otvarat... :D

I zar nije S. Koreja saveznik protiv mrske US of A? Sad mi ništa nije jasno? Zašto tako o njima?
ide on dalje od malog zvornika može kakav metak zalutati preko rijeke, on će prema krimu da ide :mrgreen:
User avatar
bh.tornjak
Posts: 4574
Joined: 06/03/2011 11:02
Location: medju ovcama

#8857 Re: Referendum(i) u RS-u

Post by bh.tornjak »

PM72 wrote:Može i ovako:

Da bi se igrali demokratije, morate postati demokrate. Prethodno napustiti se dogme i SNSD demagogije.
Shvatiti realnost BiH, kao države sastavljene od dva entiteta i države 3 konstitutivna naroda. BiH nije srpska država, već država tri naroda. Kad to shvatite, neće vam biti potrebne političke igrice preko Srbije i Rus.
i entitet koji se odaziva na RS nije srpski entitet nego entitet tri naroda.....
User avatar
jao_situacije
Posts: 17945
Joined: 29/03/2014 19:20

#8858 Re: Referendum(i) u RS-u

Post by jao_situacije »

ze kalanga wrote:
512MB wrote:


Dobro, u duhu demokratije predlazem sljedece referendume na nivou drzave:

1. Referendum o priznavanju Kosova
2. Referendum o kaznjavanju negiranja genocida u Srebrenici
3. Referendum o ukidanju entiteta
4. Referendum o glasanju "jedan covjek jedan glas"
5. Referendum o tuzbi protiv Serbije za genocid
6. Referendum o ukidanju tzv. Mupa RS zbog presude o genocidu

Sta kazes, hocemol se igrat demokratije il necemo?
Da bi se igrali demokratije, morate postati demokrate. Prethodno napustiti se dogme i SDA demagogije.
Shvatiti realnost BiH, kao države sastavljene od dva entiteta i države 3 konstitutivna naroda. BiH nije bošnjačka država, već država tri naroda. Kad to shvatite, neće vam biti potrebne političke igrice preko US. :izet:
:zzzz:
bošnjaci pravoslavci na aparatima
A_A_AKCIJA
Posts: 5944
Joined: 16/11/2009 02:54

#8859 Re: Referendum(i) u RS-u

Post by A_A_AKCIJA »

ze kalanga wrote:
512MB wrote:


Dobro, u duhu demokratije predlazem sljedece referendume na nivou drzave:

1. Referendum o priznavanju Kosova
2. Referendum o kaznjavanju negiranja genocida u Srebrenici
3. Referendum o ukidanju entiteta
4. Referendum o glasanju "jedan covjek jedan glas"
5. Referendum o tuzbi protiv Serbije za genocid
6. Referendum o ukidanju tzv. Mupa RS zbog presude o genocidu

Sta kazes, hocemol se igrat demokratije il necemo?
Da bi se igrali demokratije, morate postati demokrate. Prethodno napustiti se dogme i SDA demagogije.
Shvatiti realnost BiH, kao države sastavljene od dva entiteta i države 3 konstitutivna naroda. BiH nije bošnjačka država, već država tri naroda. Kad to shvatite, neće vam biti potrebne političke igrice preko US. :izet:
Đe se ima nabavit i koliko ti koštaju ti sertifikati o demokratiji, da uzmem?

Nikad nisam glaso za SDA, ali kad radi (pogledaj pod izmjena zakona o danu RS :D ), što bi se šta mijenjalo?

Shvatiti realnost da je svaki drugi državljanin te države Bošnjak, a svaki četvrti u RS nije Srbin.

RS nije entitet Srba, nego konstitutivnih naroda (čitaj ustav).

Opet pogledaj pod današnje izmjene zakona o danu RS. Ne mjenja se nešto kada radi, jel tako? Eno Skupština RS potvrdila da radi :izet: .
daddy-kool
Posts: 12709
Joined: 30/07/2012 12:45
Location: muslimansko ostrvo

#8860 Re: Referendum(i) u RS-u

Post by daddy-kool »

Dozer wrote:
Zato sto je to ustaljena sema koja pali i kod Bosnjaka i kod Srba, dok se Hrvati standardno drze, kao, po strani ;)

Sve oprobani recepti koji se primjenjuju zadnjih 10, a u sustini 20 godina .
Možemo mi banalizovati retoriku i događaje, ali sa referendumom je testiranje državnih institucija, MZ i Bošnjaka.

Ovo stalno dovođenje na ivicu, Dodikovo "ja sam lud nemoj da mi neko priđe sve ću vas razbiti", se mora prekinuti, a način sam već naveo.
Sada ovo treba čvrsto i mirno izgurati do kraja.
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 72866
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7 GTI

#8861 Re: Referendum(i) u RS-u

Post by Velkoski »

OĆE DA KOLJU SRBE
User avatar
bh.tornjak
Posts: 4574
Joined: 06/03/2011 11:02
Location: medju ovcama

#8862 Re: Referendum(i) u RS-u

Post by bh.tornjak »

Precednik je otiso na kaficu kod Putina....a svojim klimoglavcima ostavio zadacu da odrade sve sto se odradit moze da do referenduma ne dodje...
kad dodje ...oni su krivci za tkazivanje referenduma....a baja ni kriv ni duzan.....ahhahahha
al ih frajer :izet: ....pamet im rastura.... :lol: :lol: :lol: :lol:
daddy-kool
Posts: 12709
Joined: 30/07/2012 12:45
Location: muslimansko ostrvo

#8863 Re: Referendum(i) u RS-u

Post by daddy-kool »

-dupli
User avatar
bh.tornjak
Posts: 4574
Joined: 06/03/2011 11:02
Location: medju ovcama

#8864 Re: Referendum(i) u RS-u

Post by bh.tornjak »

Velkoski wrote:OĆE DA KOLJU SRBE
i nejac da bacaju lavovima.....djihadi lion je gladan
a i Hanka vjezba slobodnjake....(u jOjca)
A_A_AKCIJA
Posts: 5944
Joined: 16/11/2009 02:54

#8865 Re: Referendum(i) u RS-u

Post by A_A_AKCIJA »

jao_situacije wrote:
A_A_AKCIJA wrote: Ma ja da mogu, sad bih ga pustio. Nije merak da se odustane sada.

A kad spomenu rijeku, možeš ti da se junačiš kad si na Drini. Pripuca i za 3 minute si u Malom Zvorniku, makar preplivao preko. Valja onima iz krajine koridor otvarat... :D

I zar nije S. Koreja saveznik protiv mrske US of A? Sad mi ništa nije jasno? Zašto tako o njima?
ide on dalje od malog zvornika može kakav metak zalutati preko rijeke, on će prema krimu da ide :mrgreen:
Ma jok, kaki, vidiš da je Pućin lično došao da varaličari mladicu pod Starim mostom (ili ono sad bješe Aleksandra Kara...). S njim, rame uz rame, niđe se ne mrda

Image
User avatar
arzuhal
Posts: 20826
Joined: 03/06/2008 11:26
Location: u čajdžinici "Kod nefsu-l-levvame"

#8866 Re: Referendum(i) u RS-u

Post by arzuhal »

ze kalanga wrote: Možemo o istima govorimo kao o ostvarivanju političkih poena ili patriotizmu, ali isto tako, svi bi trebali imati granicu u svom obraćanju. Najava rata, apsolutno je očajan potez.
Priča o ratu je samo kratica iliti skakanje odmah na zaključak kroz taj silogizam u kojem ima više sudova:

sudovi su:

- Ustavni sud BiH je institucija države BiH koja je dogovorena i dio je Dejtonskog mirovnog sporazuma, Aneks IV;
- Republika Srpska je, također, dogovorena i prihvaćena kao bh. entitet, međunarodno priznat temeljem Dejtonskog mirovnog sporazuma, on je njen garant;
- Dejtonski mirovni sporazum je mirovni jer je zaustavio rat, suspendovao dotadašnji Ustav Republike Bosne i Hercegovine a oktroisao novi Ustav;
- Republika Srpska odlučuje da odbaci Odluku Ustavnog suda i da se jasno i otvoreno ogluši o Odluku suda kojom se zabranjuje održavanje referenduma u Republici Srpskoj, iako joj je Odluka proslijeđena;
- OHR, kao vrhovni tumač DMS-a i zemlje PIC-a s izuzetkom Rusije, potvrde da održavanje referenduma predstavlja narušavanje Dejtonskog mirovnog sporazuma i pozovu, u više navrata, Republiku Srpsku da to zaustavi;
- RS boli falus za svime i nastavljaju;

zaključak sudova ovog silogizma:

- Republika Srpska svjesno i promišljeno odlučuje da zanegira nadležnost Ustavnog suda BiH i odbaci njegovu Odluku; Republika Srpska započinje proces poništavanja i raspakivanja Dejtonskog mirovnog sporazuma, odbacivanjem jednog bitnog dijela tog Sporazuma. Ponavljam: MIROVNOG. Rušenjem mirovnog stanja, logika je naumoljiva, otvara se prostor - ratnom.

Dakle, nije to samo "potez očajnika", to je tako...
harka
Posts: 729
Joined: 18/02/2007 20:32

#8867 Re: Referendum(i) u RS-u

Post by harka »

bh.tornjak wrote:Precednik je otiso na kaficu kod Putina....a svojim klimoglavcima ostavio zadacu da odrade sve sto se odradit moze da do referenduma ne dodje...
kad dodje ...oni su krivci za tkazivanje referenduma....a baja ni kriv ni duzan.....ahhahahha
al ih frajer :izet: ....pamet im rastura.... :lol: :lol: :lol: :lol:

Kako znas da ce doci? Mozda je emigrirao.
User avatar
512MB
Posts: 10555
Joined: 03/01/2014 22:39
Location: ¯\_(ツ)_/

#8868 Re: Referendum(i) u RS-u

Post by 512MB »

Moremo se mi zajebavat al sustina svega je da im je Bake napravio samo takav picvajz, i to ne samo rs-ovcima vec i onima preko drine. Uzima SDA ove izbore samo tako. A dje su oni ljevicarski mishevi kad zatreba Bosnu branit, u rupama! :mrgreen:
User avatar
pici
Posts: 43579
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#8869 Re: Referendum(i) u RS-u

Post by pici »

bh.tornjak wrote:
Velkoski wrote:OĆE DA KOLJU SRBE
i nejac da bacaju lavovima.....djihadi lion je gladan
a i Hanka vjezba slobodnjake....(u jOjca)

User avatar
arzuhal
Posts: 20826
Joined: 03/06/2008 11:26
Location: u čajdžinici "Kod nefsu-l-levvame"

#8870 Re: Referendum(i) u RS-u

Post by arzuhal »

512MB wrote:Moremo se mi zajebavat al sustina svega je da im je Bake napravio samo takav picvajz, i to ne samo rs-ovcima vec i onima preko drine. Uzima SDA ove izbore samo tako. A dje su oni ljevicarski mishevi kad zatreba Bosnu branit, u rupama! :mrgreen:
Kažu da je pičvajz okretanje breskve u smjeru suprotnog od okretanja kazaljki na satu (clockwise). Meni je to vazda bila misterija i enigma neka...
User avatar
pici
Posts: 43579
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#8871 Re: Referendum(i) u RS-u

Post by pici »

Image

ja najmanje očekujem da u duhu tradicije liliputanca izadjete na referendum
User avatar
bh.tornjak
Posts: 4574
Joined: 06/03/2011 11:02
Location: medju ovcama

#8872 Re: Referendum(i) u RS-u

Post by bh.tornjak »

Stevandić:
Odluke na referendumu Odluke na referendumu u Republici Srpskoj (RS), koji će "sigurno biti održan 25. septembra", bit će savjetodavne, rekao je danas potpredsjednik Narodne skupštine RS-a Nenad Stevandić.

- Ustavni sud BiH bi trebao da bude sretan, jer je ovo jedini postupak koji ima veze s poštovanjem njegovih odluka, jer smo uputili zahtjev za izmjenu Zakona o praznicima i referendum je samo dio procedure – ustvrdio je.


sudije ustavnog suda ne znaju sta ce od srece:
:sretan: :sretan: :sretan:


PS.
dje su oni sto igraju uzicko
User avatar
ze kalanga
Posts: 1309
Joined: 20/03/2016 19:52

#8873 Re: Referendum(i) u RS-u

Post by ze kalanga »

A_A_AKCIJA wrote: Đe se ima nabavit i koliko ti koštaju ti sertifikati o demokratiji, da uzmem?

Nikad nisam glaso za SDA, ali kad radi (pogledaj pod izmjena zakona o danu RS :D ), što bi se šta mijenjalo?

Shvatiti realnost da je svaki drugi državljanin te države Bošnjak, a svaki četvrti u RS nije Srbin.


Neke stvari se novcem ne kupuju. Vaspitanje, bonton, nacionalnost, kulturne vrijednosti. Ili ga imaš ili ga nemaš. Možeš mjenjati, ali to već govori o pojedincu.
Statistički više od pola Bošnjaka glasa za SDA.
Što po automatizmu ne znači da su to loši ljudi ili manje vrijedni, nipošto. Znači da demagogija vječitih dobrih momaka koju propagira SDA apsolutno uspjeva i tako već 20 godina postaje nezaobilazan faktor sopstvenog zaluđivanja. Jer Zlatko, Željko,Haris ćute dok Bakir provodi svoj politički plan. Ne bih rekao da oni ne vole BiH...

Nemam problem šta je svaki drugi stanovnik. Popisna farsa je stvorila tezu da svaki četvrti nije Srbin, stanje stvari na terenu ipak govori drugačije. Što opet apsolutno nema nikakve veze sa željom jednog naroda da proslavlja svoj praznik.

Referendum je demokratsko pravo i kao takvo ga treba posmatrati, pismenim ljudima se tu nema što mnogo objašnjavati. Škoti su glasali o izlasku iz GB-a, Srbi glasaju o tome hoće li proslavljati svoj praznik 9. januar - Dan Republike.
daddy-kool
Posts: 12709
Joined: 30/07/2012 12:45
Location: muslimansko ostrvo

#8874 Re: Referendum(i) u RS-u

Post by daddy-kool »

ze kalanga wrote:Škoti su glasali o izlasku iz GB-a, Srbi glasaju o tome hoće li proslavljati svoj praznik 9. januar - Dan Republike.
Valjda ne glasaju Srbi nego građani RS?

Neke stvari nikako da se nauče. :-)
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#8875 Re: Referendum(i) u RS-u

Post by Banksy »

daddy-kool wrote:
Možemo mi banalizovati retoriku i događaje, ali sa referendumom je testiranje državnih institucija, MZ i Bošnjaka.

Ovo stalno dovođenje na ivicu, Dodikovo "ja sam lud nemoj da mi neko priđe sve ću vas razbiti", se mora prekinuti, a način sam već naveo.
Sada ovo treba čvrsto i mirno izgurati do kraja.
Tačno.
Locked