Referendum(i) u RS-u

BHCluster

#51 Re: Referendum(i) u RS-u

Post by BHCluster » 05/08/2016 22:07

Image

SkyLimit

#52 Re: Referendum(i) u RS-u

Post by SkyLimit » 05/08/2016 22:16

**** referendume, ja se pitam da li je moguće da kao i 1992. grupa od stotinjak nekih novih "Arkanovaca" iz Srbije upadne u područja sa 30 - 40 hiljada Bošnjaka ala Bijeljina i Zvornik i nasilno preuzme vlast :roll: :roll:

Mi zadnji put kad smo skontali da smo u ratu već je najveći dio države bio okupiran, haubice oko Sarajeva rasporođene a na stotine hiljada Bošnjaka protjerano ili završilo u logorima :roll:

daddy-kool

#53 Re: Referendum(i) u RS-u

Post by daddy-kool » 05/08/2016 22:21

155_mm wrote:onog dana kad bude referendum o nezavisnosti manjeg entiteta. ako bosanske snage u roku od nekoliko dana poslije referenduma ne preuzmu kontrolu i zatvore drzavnu granicu sa srbijiom na potezu od zvornika do granice sa CG .
To naravno neće biti moguće odmah uraditi niti će biti primarni cilj. To će biti finalni akt.

Takođe mi nisu jasne ove priče o nekakvih 50% teritorije, a vidim da je ista ušla i u javni bošnjački politički diskurs. Gdje nesta i ode cjelovita, nedjeljiva, suverena,... To je loša priča, za kojom zaista nema potrebe, nešto što ne bi trebalo olako ni spominjati. To nama teba biti nezamislivo, a samim tim i nemoguće za izvesti. BiH je dovoljno široka za sve njene građane. Ne vidim razloga da se neko odriče milimetra teritorije niti mogu da vidim bilo kakve političke ustupke/dobit koji bi bili ekivivalentni tom izdajničkom postupku.

+1 USA glavni i najbolji saveznik. :thumbup:

daddy-kool

#54 Re: Referendum(i) u RS-u

Post by daddy-kool » 05/08/2016 22:23

tandmand wrote: Koje bi to bile - bosanske snage? Sastav, osposobljenost? I ključno pitanje, kada bi one trebale biti formirane ako treba da djeluju nekoliko dana nakon referenduma ...
OS BiH.
Treba da djeluju odmah nakon referenduma, isti dan.

palermo

#55 Re: Referendum(i) u RS-u

Post by palermo » 05/08/2016 22:26

daddy-kool wrote:
To naravno neće biti moguće odmah uraditi niti će biti primarni cilj. To će biti finalni akt.

Takođe mi nisu jasne ove priče o nekakvih 50% teritorije, a vidim da je ista ušla i u javni bošnjački politički diskurs. Gdje nesta i ode cjelovita, nedjeljiva, suverena,... To je loša priča, za kojom zaista nema potrebe, nešto što ne bi trebalo olako ni spominjati. To nama teba biti nezamislivo, a samim tim i nemoguće za izvesti. BiH je dovoljno široka za sve njene građane. Ne vidim razloga da se neko odriče milimetra teritorije niti mogu da vidim bilo kakve političke ustupke/dobit koji bi bili ekivivalentni tom izdajničkom postupku.

:thumbup: bravo.

Ideja cjelovite, suverene i nedjeljive Bosne i Hercegovine treba i mora da bude naša ideja vodilja, naš cilj kojem stremimo, koji nas nadahnjuje.
To da li će na ovom putu biti nekih međustanica kao što su Republika Srpska ili nešto drugo, treba shvatiti kao prolaznu nepogodu.

L u c i f e r

#56 Re: Referendum(i) u RS-u

Post by L u c i f e r » 05/08/2016 22:28

daddy-kool wrote:
155_mm wrote:onog dana kad bude referendum o nezavisnosti manjeg entiteta. ako bosanske snage u roku od nekoliko dana poslije referenduma ne preuzmu kontrolu i zatvore drzavnu granicu sa srbijiom na potezu od zvornika do granice sa CG .

bosna ima savršene prirodne granice

koje su btw istorijski stabilnije i od srbijanskih i hrvatskih

ako, makar i mentalno, halalimo i 1% te teritorije, završićemo u getu marindvor-vijećnica, ako i to...

undefined007

#57 Re: Referendum(i) u RS-u

Post by undefined007 » 05/08/2016 22:50

Nema šanse da se zarati, ali ako dođe do toga MI SE NE BOJIMO! ;)

SkyLimit

#58 Re: Referendum(i) u RS-u

Post by SkyLimit » 05/08/2016 23:03

Je li ovo on nama :D
On je naveo da je danas težak i tužan dan za Srbiju i Srbe, ali je poručio da "oluja" više neće biti.

"Hoću da vam kažem da 'oluja' više neće biti. Srbija se ne hvali svojom snagom, ali je dovoljno jaka da brine o svom narodu i niko više neće dozvoliti takav pogrom", rekao je Vučić.
Ovo je samprozivanje?

Podsjetivši na riječi Hane Arent poslije suđenja nacističkom oficiru Adolfu Ajhmanu kada je upitala da li bi neko od nacista imao grižu savjesti da su kojim slučajem pobijedili u ratu, on je naveo: "Ne bi i nema je svako ko negira pogrom i etničko čišćenje".

http://pressrs.ba/vijesti/region/vucic- ... 04-08-2016

KB9

#59 Re: Referendum(i) u RS-u

Post by KB9 » 06/08/2016 08:47

ma on je izgorio totalka

mO k3

#60 Re: Referendum(i) u RS-u

Post by mO k3 » 06/08/2016 09:45

Ponovo referendum :mrgreen:

Skijaš

#61 Re: Referendum(i) u RS-u

Post by Skijaš » 06/08/2016 14:55

pasha078 wrote:Nemoj me pogresno razumjeti, u stanju smo znacajno smanjiti RS ali ne i sprijeciti njen odlazak u slucaju da to odluce.
To je velikosrpska propaganda.

L u c i f e r

#62 Re: Referendum(i) u RS-u

Post by L u c i f e r » 06/08/2016 15:26

pasha078 wrote:
Skijaš wrote:
pasha078 wrote:Nemoj me pogresno razumjeti, u stanju smo znacajno smanjiti RS ali ne i sprijeciti njen odlazak u slucaju da to odluce.
To je realnost.

Sent from my iPad using Tapatalk
Neki su nam govorili i da je ovo realnost:

Jer muslimanski narod ne može da se odbrani ako bude rata ovdje...

ili

Ne očekujte vojnu intervenciju zapada, ne sanjajte snove

Najjači je onaj čiji je opstanak doveden u pitanje

Preživjeli smo turke, austrougare, shs kraljevinu, naciste, komunjare, velikosrpsku agresiju i genocid, velikohrvatski nož u leđa...

Preživjećemo i Mileta i njegove referendume

Realnost je ono za što se izborimo

pici

#63 Re: Referendum(i) u RS-u

Post by pici » 06/08/2016 15:28

Skijaš

#64 Re: Referendum(i) u RS-u

Post by Skijaš » 06/08/2016 15:39

pasha078 wrote:
Skijaš wrote:
To je realnost.
Možda za tebe, i to je OK. Ima nas sasvim dovoljno koji bi referendum o otcjepljenju manjeg entiteta dočekali u jednoj od povratničkih zajednica u Podrinju. Naoružani naravno. A ti ne štedi energiju i vrijeme kako bi nas uvjerio da trebamo prihvatiti realnost.

155_mm

#65 Re: Referendum(i) u RS-u

Post by 155_mm » 06/08/2016 15:42

pici wrote:
:thumbup:

to je to! nema se ni sta dodati ni oduzeti.

L u c i f e r

#66 Re: Referendum(i) u RS-u

Post by L u c i f e r » 06/08/2016 15:42

pasha078 wrote:Pa to sto je Karadzic govorio je nerealno, nikad oni nisu bili u stanju unistiti BiH Muslimane. Ali svakako su bili u stanju, i to napravili, da smanje teritorije na kojima zivimo, putem genocida.

Ovo nije igra, pogresni koraci se placaju krvlju i teritorijem. Ne smijes se ni potcijeniti ali ni precijeniti. Karadzic nije unistio Bosnjake ali da narodi mogu nestati, da, to je tacno. Nijemci u Sudetima, muslimani u Srbiji itd....

Sve sto ja kazem je da moramo imati nacionalni plan za svaku eventualiju, koji je realan i ostvariv, te istovremeno minimizirati oslanjanje na strane faktore. Zadnji put nas je to kostalo.
svakom bujrum da razmišlja kako želi

ali da smo tako defetistički razmišljali 92-95

danas bi bili u rezervatu sa-tz-ze

ili svi zajedno u masovnoj grobnici

što se mene tiče

Bosna ili smrt

L u c i f e r

#67 Re: Referendum(i) u RS-u

Post by L u c i f e r » 06/08/2016 15:51

komad bosanske zemlje mogu dobiti samo na dva načina

ili na opancima

ili na groblju

Skijaš

#68 Re: Referendum(i) u RS-u

Post by Skijaš » 06/08/2016 15:52

pasha078 wrote:
Skijaš wrote:
pasha078 wrote: To je realnost.
Možda za tebe, i to je OK. Ima nas sasvim dovoljno koji bi referendum o otcjepljenju manjeg entiteta dočekali u jednoj od povratničkih zajednica u Podrinju. Naoružani naravno. A ti ne štedi energiju i vrijeme kako bi nas uvjerio da trebamo prihvatiti realnost.
Skijas, molim te da ne iskrivljujes ono sto govorim. Nikada nisam rekao da treba RS tek tako pustiti.
Ne može doći do secesije niti jednog dijela BiH. A to što zakon i civilizacija neće doći u neke od dijelova zemlje nije smak svijeta, to ni Titu nije uspjelo sa svom onom silom i aparatom.

155_mm

#69 Re: Referendum(i) u RS-u

Post by 155_mm » 06/08/2016 15:59

dobro je sto se i ovi sto bi stavljali pod kontrolu 100% bosne i ovi sto bi stavljali 50% strateski bitne teritorije slazu da bez cvrste granice na drini i kontrole granice prema crnoj gori ni jedan ni drugi plan nemaju nikakve sanse.

i to da se svi slazu da je referendum o odluci ustavnog suda u manjem entitetu
Image

daddy-kool

#70 Re: Referendum(i) u RS-u

Post by daddy-kool » 06/08/2016 17:27

pasha078 wrote: Nemoj me pogresno razumjeti, u stanju smo znacajno smanjiti RS ali ne i sprijeciti njen odlazak u slucaju da to odluce.

Uz standardni disklejmer da ovo pretpostavlja nemijesanje stranih sila......
Naravno da možemo, pa spriječili smo pokušaje otcjepljenja već nekoliko puta u značajno lošijim uslovima i odnosima.

Standardni disclaimer podrazumjeva da ratujemo sa Srbijom, ali da se niko drugi ne miješa?

Skijaš

#71 Re: Referendum(i) u RS-u

Post by Skijaš » 06/08/2016 20:03

pasha078 wrote:
Skijaš wrote:
pasha078 wrote:
Skijas, molim te da ne iskrivljujes ono sto govorim. Nikada nisam rekao da treba RS tek tako pustiti.
Ne može doći do secesije niti jednog dijela BiH. A to što zakon i civilizacija neće doći u neke od dijelova zemlje nije smak svijeta, to ni Titu nije uspjelo sa svom onom silom i aparatom.
Tehnicki, do secesije je vec doslo, onog trenutka kada nizi organ odluci ignorisati odluke/zakone viseg.
Ignorišu dvije decenije, govorim o otcjepljenju, o izbacivanju granične policije BiH sa Drine i Save, dakle o stvarima zbog kojih bi bilo opravdano ući u rat i sve što rat sa sobom nosi.
Dobismo novi nick, pedeset-procentasi
Mislim da je nadimak neprikladan, ne samo taj nego bilo kakav jer ste vi zanemariva grupica koja nema hrabrosti da izađe u javnost sa takvim prijedlogom. Formiraj stranku sa tim programom pa da vidimo koliko ruku treba da se izbroji tvoje istomišljenike.
I za RS to bi bio defanzivni rat, izuzev distrikta. Na ostalim mjestima trebaju samo da brane sto im umnogome olaksava.
Sljedeći sukob, a nadajmo se da ga neće biti, neće biti frontalni okršaj, nego bušenje manjeg entiteta poput švicarskog sira, između ostalog i jednostranim stavljanjem povratničkih sredina van nadležnosti manjeg entiteta. Ako do tog referenduma o otcjepljenju dođe, nađimo se nadomak Konjević Polja. Ja ću biti sa par prijatelja iz zadnjeg rata i njihovim porodicama, a ti dođi sa Dodikovom policijom da uvedete red i deblokirate saobraćajnicu. Ništa manje ne očekujem od nekog ko tvrdi da se četnike ne može spriječiti u secesiji.

Fudo387

#72 Re: Referendum(i) u RS-u

Post by Fudo387 » 06/08/2016 20:18

pasha078 wrote:I za RS to bi bio defanzivni rat, izuzev distrikta. Na ostalim mjestima trebaju samo da brane sto im umnogome olaksava.
Da, samo sto bi u slucaju secesije prvo morali uspostaviti kontrolu nad distriktom. Moraju prvi poceti kako god, i onda prica o samoodbrani
pada u vodu. Onaj koji je kreirao dejtonski sporazum znao je sta radi i nije ih slucajno razdvojio bas u Brckom.

Skijaš

#73 Re: Referendum(i) u RS-u

Post by Skijaš » 06/08/2016 20:34

pasha078 wrote:Slusaj Skijas, znam da nisi Bosnjak ali svejedno postujem tvoje misljenje. Nismo u komunistickoj diktaturi niti u erdoganovoj ili putinovoj 'demokratiji' pa mogu iznijeti svoje misljenje makar se svako protivio. Pogotovo sto jesam Bosnjak pa mi valjda to daje neko pravo da se izjasnim glede nacionalne politike. I tu mozda za zehru imam vise prava od tebe.
Boli me kita za tim šta si po etničkoj pripadnosti, ja ljude nikad nisam dijelio po tom osnovu. Ovo je borba između dobra i zla, između ideje suživota i tolerancije sa jedne strane i ideje razdvajanja i antagonizama sa druge. Možda se zato i ne možemo složiti, jer ja na ovo gledam kao na sukob ideja a ti kao sukob plemena.

asurbanipal

#74 Re: Referendum(i) u RS-u

Post by asurbanipal » 06/08/2016 20:38

pasha078 wrote: Neprijatno mi je da te probudim ali jesi nedavno setao bascarsijom ili gospodskom? Vec smo podijeljeni. To je svrsen cin.

Nažalost, ali tačno.

Skijaš

#75 Re: Referendum(i) u RS-u

Post by Skijaš » 06/08/2016 20:40

pasha078 wrote:
Fudo387 wrote:
pasha078 wrote:I za RS to bi bio defanzivni rat, izuzev distrikta. Na ostalim mjestima trebaju samo da brane sto im umnogome olaksava.
Da, samo sto bi u slucaju secesije prvo morali uspostaviti kontrolu nad distriktom. Moraju prvi poceti kako god, i onda prica o samoodbrani
pada u vodu. Onaj koji je kreirao dejtonski sporazum znao je sta radi i nije ih slucajno razdvojio bas u Brckom.
Da, zato sam rekao izuzev distrikta.

Ali na svim drugim tackama nemaju teritorijalnih potrazivanja sto diktira i nacin borbe
Brčko bi bio manji problem za velikosrpske separatiste u poređenju sa onim što bi se desilo na tlu samog entiteta.

Locked