REAKCIJE NA FORUMASE SA STRANE...POJEDINCI IH TERAJU...

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderator: O'zone

Post Reply
gogili9

REAKCIJE NA FORUMASE SA STRANE...POJEDINCI IH TERAJU...

Post by gogili9 » 21/08/2006 20:23

Ja sam iz Beograda, a kako mi je i profesija vezana za pisanje ne mogu da odolim da ne prosetam kroz sto vise foruma...
Uglavnom biram teme koje me interesuju, kao i svi mi i stvarno iskreno i od srca se udubim u problem, nastojeci da kroz licna iskustva, a bez blama, pokusam da pomognem doticnoj ( mu ), nekim od svojih komentara...
I na sta nailazim? Pre ovog sajta sam posecivala jedan, takodje iz BIH i dozivela sam najstrasnije uvrede od jednog clana, na nacionalnoj, verskoj i svim mogucim osnovama kojih se doticni setio ili je imao pomoc u vidu slicnih mu naci-fasista...
Na svu srecu, tu se nasao i neko normalan koji me je uz dobronameran savet poslao na ovaj sajt uz komentar da su ovde uglavnom ok i kulturni ljudi i hvala mu ako se prepozna. Bio je i jeste u pravu, vecina je takvih, ali...
Opet se nasla jedna ZENA, kojoj ocigledno smeta ekavica kojom se sluzim pri pisanju i zdusno se trudi da ispljuje svaki moj komentar, a pri tom, buduci da me nije mrzelo, nema misljenje niti komentarise neku temu, vec izvuce iz konteksta deo teksta i jednom prosirenom recenicom ( za vise ocigledno nije sposobna ), gleda kako ce ispljuvati autora ( u ovom slucaju mene).
Zaista me interesuju vasi komentari na temu da li odobravate, bolje, da li zelite da se i mi iz drugih republika ukljucujemo na vase forume, jer su nam problematike identicne ili...
Ja sam, a imam jako puno istomisljenika, odusevljena kada se neko od vas pojavi na nekom nasem forumu i covek (zena) se stvarno oseti dobrodoslim i ne trpi ismevanje i progon, a da se pri tom svi ostali ne udruzimo da uljeza " opletemo ", jer u svakom zitu ima kukolja...
Yugonostalgicarka

JBT

Post by JBT » 21/08/2006 20:50

Opet se nasla jedna ZENA, kojoj ocigledno smeta ekavica kojom se sluzim pri pisanju i zdusno se trudi da ispljuje svaki moj komentar, a pri tom, buduci da me nije mrzelo, nema misljenje niti komentarise neku temu, vec izvuce iz konteksta deo teksta i jednom prosirenom recenicom ( za vise ocigledno nije sposobna ), gleda kako ce ispljuvati autora ( u ovom slucaju mene).

Ako je ovo tacno sto kazes onda budi uvjerena da ce vecina ljudi, bar na ovome forumu, shvatiti to kao da doticna pljuje sama po sebi.
Obicno takvi "pljuvacki" komentari vise govore o samom autoru nego o objektu na koji se komentar odnosi.
Savjetujem ti da ne ulazis u uzajamno unakrsno pljuvanje nego da ignorises i da se obratis nekom od moderatora ako osjetis da si diskriminirana.
Vicini ljudi nije bitno kako pises, na kojem jeziku, nego je bitno sta pises i da te mogu razumjeti bilo kojim jezikom da se sluzis.

davis.ba

Post by davis.ba » 21/08/2006 20:57

Ma kako bi mi rekli, iskuliraj samo i pusti, ne može se čovjek sa idiotima raspravljati. Meni je sasvim ok da i komšije diskutuju sa nama sve dok znaju normalno pričati. Na žalost s obzirom šta smo sve prošli ljudi se brzo upale i odmah sve ode na nacionalizam tako da se teško tu zna napraviti normalna diskusija.

Pozdrav iz Sarajva.

ding-dong

Post by ding-dong » 21/08/2006 21:06

To sto se desilo je sasvim normalno za sve forume. Ako mislis da nije probaj se na B92 ili forum.hr predstaviti kao Bosnjak :D :D :D Stoga, ako mislis da su te jedinu napali zato sto nisi njihova...dosla si na pravo mjesto da podijelimo iskustva :) :)
Uzivaj u sa-x. Ako ti se ne svidi...uvijek u gornjem desnom uglu imas mali X koji mozes pritisnuti i onda se nikad vise ne vratiti. Ucesce na forumu je pitanje slobodnog izbora i volje. Ako se cudis sto se ovdje neko ne slaze sa tobom ili te napada jer govoris ekavicu....to je isto kad bi otisla na ronjenje i iznenadila se sto ti daju bocu za kisik. Stoga, just take it easy. A kad ti sve dosadi...onaj X u cosku se uvijek moze pritisnuti :)

Pozdr.

gogili9

Post by gogili9 » 21/08/2006 21:23

Sjajni ste...stvarno mi znace reci ohrabrenja, a ja, kao i svako zensko, odmah sam se bacila na posao i ispretresala sto vise tema ne bih li provalila o cemu i da li doticna uopste ume da pise...i na sopstveno ( opet vecinom zenska osobina ), " zadovoljstvo " sam zakljucila da sam bila u pravu, rekavsi da joj je najveci domet, skromna, prosto-prosirena recenica i tudji citati...
Sto se tice foruma B92, on je i poznat po belosvetskim, nepismenim i ogorcenim ucesnicima, tako da se ni vi ne uzbudjujete previse, a na hr forumima nisam imala " cast " da ucestvujem, cak sta vise, nisam posetila ni jedan, mada sam rodjena zagrepcanka...
Nekako me srce vise vuce ka vama, iako su mi se roditelji samo vencali u Sarajevu i tu ziveli 2 godine pre mog rodjenja, ali...
Gde cete vece multikulturalnosti od mene?
Hvala na dobronamernim savetima i manucu se corava posla i baciti na uzivanje u vasim stvarno interesantnim diskusijama...
Pozz svima ok ljudima, a ini...pa ko njih sisa?

danas

Post by danas » 21/08/2006 21:35

ako je ovo tema na kojoj te je 'zena' pljuvala, onda mislim da ili jednostavno imas ozbiljnih psiholoskih problema, ili da trazis jeftine nacine da privuces paznju... ili si mozda samo naivna i ne znas kako forumske diskusije funkcionisu... sta bilo da bilo...
a ako postoji neka druga tema na kojoj si bila napadnuta i popljuvana od strane 'zene', molim te da postavis link jer mi je ta tema promakla... pa da vidimo ko te je pljuvao, kome smeta tvoj ekavski na ovom forumu... i slicno...

http://www.sarajevo-x.com/forum/viewtop ... c&start=50

strong69
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Post by strong69 » 21/08/2006 21:50

Da li ti gogili citas izmedu redova ili ti je zena slala poruke na PM u kojima te vrijedala? Ako nije tebi treba pomoc a ne njoj... I kad otvoris novu temu i napadas nekoga argumentuj to sto imas da kazes a ne ovako... Da raji bude jasnije...
zena wrote:
:zzzz: sto se tice ovih objasnjenja...tipa objasni mu itd. ...ima vishe narodnih poslovica, prostih al pogadjaju u sridu... helem... prijedlog lijecenja je onako..bezze..

:roll:
...ne radi drugima, ono sto ne zelish sebi... :D :D

A ovo je iz nekog razloga uvrijedilo gogili na nacionalnoj osnovi

:-) pa stize njena reakcija...

gogili9 wrote:Dosla sam na ovaj forum i ako se ukljucim u diskusiju onda se trudim da pomognem ako mogu nekim svojim komentarom, iskustvom...
Malo sam se osvrnula unazad da vidim neki tvoj komentar i...nema...nista nema...Pojedincima je izgleda jedino zadovoljstvo u pljuvacini neistomisljenika, a da pri tom svoje misljenje ni nemaju...
Da li ti mozda predstavlja problem sto pisem ekavicom? Pa nigde ne pise da je to zabranjeno, a ako te iritira, ti preskoci moje komentare...
Posecivala sam jedan drugi sajt i posle pljuvacine od strane jednog naci-fasiste, na nacionalnoj i verskoj osnovi, dobila sam poruku od vaseg forumasa sa ovom adresom sajta i obrazlozenjem da se ovde skupljaju ok i kulturni ljudi i verujem mu.
Ali svagde ima izuzetaka od pravila i tvoji komentari me sigurno nece oterati odavde.
Pozdrav i gledaj da ne iskoracis iz svoje avlije, a druge pusti da zive u slozi i razumevanju i ljubavi za bliznje... :x

danas

Post by danas » 21/08/2006 21:57

ma nidje veze sa zivotom... :-)

Nosferatu
Location: Give me your tired, your poor, Your huddled masses yearning to breathe free

Post by Nosferatu » 21/08/2006 21:57

Bez pokusaja da sudim - ne znam sta se je zbilo mozda po pp-ovima, ali hocu ti reci da forumas pod nikom "zena" je do sad bila - primjerena ucesnica diskusija.

Npr. da si rekla da te "dira" neka dijasporska falanga kao npr. ja, e, tu bi vec imala veci kredibilitet te potporu odredjenog dijela foruma - kao npr. nasa sugradjanka Induendo - koja veli da je za vse kriva "saka dijasporaca", al' opet - takvo se sto nije desilo.

Moj ti je savjet da malo odmoris oci od Sarajevo-x za danas, i navratis za par dana, mozda na neki svoj a i nas sveukupni - bolji dan.

mr__bosnjak

Post by mr__bosnjak » 21/08/2006 22:07

Dobro dosla na forum! :)

Ignorisi idiote mada je ovo najliberalniji forum kojeg sam vidio(od jedno 2 koje posjecujem :D ) I mene znaju napast jer sam preveliki dijasporski patriota :D

Inace ne vidim da te zena uvrijedila, mozda jeste ali ja nevidim. Mislim da se vise radi o tome da si dosla sa strane u bosanski forum i automatski mislis "sta ce oni mislit o meni kad saznaju da sam iz Srbije, mozda ce im smetat ekavica" i kad si se s nekim posvadjala automatski si mislila da je zato. Ali ja mislim da se o tome ne radi. Npr. sreo sam neke Srbe sto su zivjeli u Sarajevu pa napustili predrat pa se vratili pa neko nema zivaca sada vodit razgovor oni misle zato sto su Srbi a vjerovatno isti nebi pricali ni s Bosnjacima pa tako vjerovatno i zena bi isto reagovala i da si iz Bosne.

Kako god pozdrav iz Svedske! :)

gogili9

Post by gogili9 » 21/08/2006 22:07

Vidim ja da ovde ima isuvise " advokata " za moj ukus...
Prethodnicima porucujem da me nisu "dotakli" svojim komentarima, a ovde kao i na svakom slicnom sajtu postoje moderatori i osobe koje mi mogu " poruciti ", kad mi je vreme da se " skidam " sa foruma...tako da se opustite...Za vas postoje i interesantnije teme, a za privlacenje paznje...pa sto bih ja to radila?
Teme sama odabiram, isto kao sto i iscitavam samo one koje me interesuju, a dovoljno sam sposobna da sama odgovaram na kritike meni upucene ako ih ima i ako ih bude...
Svejedno, pozz

Ana_Ana

Post by Ana_Ana » 21/08/2006 22:12

gogili9 wrote:Sjajni ste...stvarno mi znace reci ohrabrenja, a ja, kao i svako zensko, odmah sam se bacila na posao i ispretresala sto vise tema ne bih li provalila o cemu i da li doticna uopste ume da pise...i na sopstveno ( opet vecinom zenska osobina ), " zadovoljstvo " sam zakljucila da sam bila u pravu, rekavsi da joj je najveci domet, skromna, prosto-prosirena recenica i tudji citati...
Sto se tice foruma B92, on je i poznat po belosvetskim, nepismenim i ogorcenim ucesnicima, tako da se ni vi ne uzbudjujete previse, a na hr forumima nisam imala " cast " da ucestvujem, cak sta vise, nisam posetila ni jedan, mada sam rodjena zagrepcanka...
Nekako me srce vise vuce ka vama, iako su mi se roditelji samo vencali u Sarajevu i tu ziveli 2 godine pre mog rodjenja, ali...
Hvala na dobronamernim savetima i manucu se corava posla i baciti na uzivanje u vasim stvarno interesantnim diskusijama...

ajde gogili9 ne preteruj. nije te vredjala sta lupetas.
:?

mr__bosnjak

Post by mr__bosnjak » 21/08/2006 22:13

gogili9 wrote:Vidim ja da ovde ima isuvise " advokata " za moj ukus...
Prethodnicima porucujem da me nisu "dotakli" svojim komentarima, a ovde kao i na svakom slicnom sajtu postoje moderatori i osobe koje mi mogu " poruciti ", kad mi je vreme da se " skidam " sa foruma...tako da se opustite...Za vas postoje i interesantnije teme, a za privlacenje paznje...pa sto bih ja to radila?
Teme sama odabiram, isto kao sto i iscitavam samo one koje me interesuju, a dovoljno sam sposobna da sama odgovaram na kritike meni upucene ako ih ima i ako ih bude...
Svejedno, pozz

Ne znam ko je advokat ali molim te da kazes ko te kad i kako vrijedjao? :)

Vozdra_123

Post by Vozdra_123 » 21/08/2006 22:18

moze li mi ko prevesti sa gospodja prica
ja ne razumijem ekavski :D

p.s. jedan zahebani dijasporac 8-)

leonard

Post by leonard » 21/08/2006 22:18

gogili9 wrote:Sjajni ste...stvarno mi znace reci ohrabrenja, a ja, kao i svako zensko, odmah sam se bacila na posao i ispretresala sto vise tema ne bih li provalila o cemu i da li doticna uopste ume da pise...i na sopstveno ( opet vecinom zenska osobina ), " zadovoljstvo " sam zakljucila da sam bila u pravu, rekavsi da joj je najveci domet, skromna, prosto-prosirena recenica i tudji citati...

Kada velis da imas dobre namjere, onda je sarkazam nepotreban!

p0go

Post by p0go » 21/08/2006 23:12

daj ba pusti te je nije nista ruzno rekla :D dobrodosla :D :sax:

king31

Post by king31 » 21/08/2006 23:34

e dabogda ti nju ozenio mr ...bosnjak

seljak_cojek

Post by seljak_cojek » 22/08/2006 00:04

strong69 wrote:Da li ti gogili citas izmedu redova ili ti je zena slala poruke na PM u kojima te vrijedala? Ako nije tebi treba pomoc a ne njoj... I kad otvoris novu temu i napadas nekoga argumentuj to sto imas da kazes a ne ovako... Da raji bude jasnije...
zena wrote:
:zzzz: sto se tice ovih objasnjenja...tipa objasni mu itd. ...ima vishe narodnih poslovica, prostih al pogadjaju u sridu... helem... prijedlog lijecenja je onako..bezze..

A ovo je iz nekog razloga uvrijedilo gogili na nacionalnoj osnovi

:-) pa stize njena reakcija...

gogili9 wrote:Dosla sam na ovaj forum i ako se ukljucim u diskusiju onda se trudim da pomognem ako mogu nekim svojim komentarom, iskustvom...
Malo sam se osvrnula unazad da vidim neki tvoj komentar i...nema...nista nema...Pojedincima je izgleda jedino zadovoljstvo u pljuvacini neistomisljenika, a da pri tom svoje misljenje ni nemaju...
Da li ti mozda predstavlja problem sto pisem ekavicom? Pa nigde ne pise da je to zabranjeno, a ako te iritira, ti preskoci moje komentare...
Posecivala sam jedan drugi sajt i posle pljuvacine od strane jednog naci-fasiste, na nacionalnoj i verskoj osnovi, dobila sam poruku od vaseg forumasa sa ovom adresom sajta i obrazlozenjem da se ovde skupljaju ok i kulturni ljudi i verujem mu.
Ali svagde ima izuzetaka od pravila i tvoji komentari me sigurno nece oterati odavde.
Pozdrav i gledaj da ne iskoracis iz svoje avlije, a druge pusti da zive u slozi i razumevanju i ljubavi za bliznje... :x

Pratio sam danas diskusiju na toj drugoj temi i fakat mi nije jasna reakciia. Mislim, svi znamo da se ovdje vrlo često prosipaju uvrede, da se "častimo" svakakvim imenima, ali je ovakva reakcija @gogili9 ......niđe veze. :-? :roll:
Jah, tek sam sad skontao (kad je @strong to boldirao) da @gogoli9 piše ekavicom.

davis.ba

Post by davis.ba » 22/08/2006 00:09

danas wrote:ako je ovo tema na kojoj te je 'zena' pljuvala, onda mislim da ili jednostavno imas ozbiljnih psiholoskih problema, ili da trazis jeftine nacine da privuces paznju... ili si mozda samo naivna i ne znas kako forumske diskusije funkcionisu... sta bilo da bilo...
a ako postoji neka druga tema na kojoj si bila napadnuta i popljuvana od strane 'zene', molim te da postavis link jer mi je ta tema promakla... pa da vidimo ko te je pljuvao, kome smeta tvoj ekavski na ovom forumu... i slicno...

http://www.sarajevo-x.com/forum/viewtop ... c&start=50

Ako je zaista to tema koja je bila povod za ovu onda ipak treba biti pošten pa reći da nije bilo nikakvog provociranja ili bilo čega drugog. Žena je rekla da joj ne valja prijedlog i to je to.
Ja sam mislio da je ova tema otvorena kao povod opšteg prepucavanja ljudi različitih nacionalnosti na forumima, a ne zbog određene prijašnje teme.

Eh gogili šta bi tek mislila da ti se nešto mnogo "ozbiljnije" desilo na forumu. A svačega je ovdje bilo. Od vjerskih fanatika, četničkog huškanja, čaterskih provociranja...pa do klasičnih "nesporazuma".

Ključne riječi: pdv, hayat, avaz, hadžifejzović, dijaspora :-D, ustavne promjene( ove teme su malo legendarnije sigurno 8-) ) zlatko vs. terzić i uopšte bilo šta vezano za politiku i naravno bog vs. evolucija. :D

forUMASH

Post by forUMASH » 22/08/2006 01:00

gogili9 wrote:Vidim ja da ovde ima isuvise " advokata " za moj ukus...
Svejedno, pozz

....e pa, hajde ti nama sad reci za koji si klinac pokrenula ovu temu....

ulicar

Re: REAKCIJE NA FORUMASE SA STRANE...POJEDINCI IH TERAJU...

Post by ulicar » 22/08/2006 01:15

gogili9 wrote:Opet se nasla jedna ZENA, kojoj ocigledno smeta ekavica kojom se sluzim pri pisanju i zdusno se trudi da ispljuje svaki moj komentar, a pri tom, buduci da me nije mrzelo, nema misljenje niti komentarise neku temu, vec izvuce iz konteksta deo teksta i jednom prosirenom recenicom ( za vise ocigledno nije sposobna ), gleda kako ce ispljuvati autora ( u ovom slucaju mene).

Negdje sam procitao da je prvo pravilo u "kako pobijediti u raspravi", a forum je rasprava, da nadjes jedan argument koji druga strana nemoze pobiti i da ga lupas dok se boje ne rastope.

Drugo pravilo je da, ukoliko nemas takav argument, onda prebacis stvari na licni nivo i pocnes licne napade.

Pravilo prepoznavanja kada si pobijedio u raspravi je kada druga strana posegne za licnim napadima :)

Na zalost, na forumima je pravo puno ljudi koji imaju vise vremena nego mozga, pa ce vrlo cesto biti ovakva rasprava kakvu ti opisujes.

CiCiban

Post by CiCiban » 22/08/2006 02:21

gogili9 wrote:Zato, remove, nadji neku zgodnu zensku, setaj sa njom po gradu, neka te vide i pravi se cool, kad je sretnes, lepo joj se javi, neka pomisli da i ti zelis samo prijateljstvo, a njena sujeta ce odraditi ostatak...Pomiricete se, a ti onda pamet u glavu i vidi kako dalje.
Ne bih se slozila da je ganjas da pricate, dokazujes joj kako je u krivu, jer to ocigledno nema efekta, a i uveravas je kako jos uvek patis i da te moze muntati kako ona hoce...a to, sto je posla za tobom, kad si je video sa drugim...ipak ste toliko god. bili zajedno, ima tu i osecanja ( da ti bas ne razbijam iluzije ), ali vise, da te ipak drzi u zlatnoj rezervi, za ne daj boze...Ozbiljno razmisli o svemu i pokusaj tako...posalji poruku kako ti je jasno da je gotovo, kako ti nemas nacina da je razuveravas od prica kojih se naslusala, kako si dobro razmislio i skontao da bi bilo najbolje da ostanete prijatelji, i bla, bla...

zena wrote:@gogili9
sta tu dodje onaj koju ili kojeg provodash gradom dok sujeta proradi? :roll:

gogili9 wrote:Eh, sta dodje? Pa valjda, dodje i ode...to je vec za drugu temu. Ovde sam samo pokusala removu da pomognem, a za tu drugu ( og )...pa da nadjemo kompromis, moze da bude i drugarica, ili joj od pocetka staviti do znanja da nije za ozbiljnu vezu, da je trenutno u fazi raskida sa bivsom, tako nekako, mozda i shvati i ne zalece se...
Vidis, dobro ti je pitanje...koliko smo puta i mi bile(i) nekome samo paravan da nekoga opet privuce k sebi...

zena wrote: :zzzz: sto se tice ovih objasnjenja...tipa objasni mu itd. ...ima vishe narodnih poslovica, prostih al pogadjaju u sridu... helem... prijedlog lijecenja je onako..bezze..

Here comes :P mR. kontext

sorry, bit ce da je u pitanju EQ osnova... :P
a ''Ja sam iz Beograda..'' <--- openning scene :?, skupa sa otvaranjem cijele ove teme.. je pokusaj uvrede IQ-a ucesnika :skoljka:
good luck :D :P :razz:

lupiga_ocati

Post by lupiga_ocati » 22/08/2006 03:01

gogili9, jesi ti mozda setala kroz mnoge forume, ali nije to za tebe,
okani se :-D
Last edited by lupiga_ocati on 22/08/2006 03:28, edited 1 time in total.

DiplomataSaSela

Post by DiplomataSaSela » 22/08/2006 03:12

induendo wrote:.Veći dio ljudi na ovome forumu to mora trpiti od šačice dijasporaša..

Ne kaki

gavrilo

Post by gavrilo » 22/08/2006 03:27

:lol:

Post Reply