Razvod - da ili ne?

Seks, ljubav, erotika, odnosi među (s)polovima... Molimo ponašajte se kulturno.

Moderators: Euridika, _BataZiv_0809

Sunny-7

#176 Re: Razvod - da ili ne?

Post by Sunny-7 » 10/02/2015 10:29

al_akhisari wrote:
p206 wrote:meni je smiješno npr. kad slušam neke žene ( a i muškarci uz zadnje vrijeme gledam po ovim fb statusima) kako kad se vjenčaju (ili krenu u vezu) pričaju kako je to sudbina, našli se ovo-ono
a kad se razvode, to nije sudbina nego je neko od njih dvoje zasr´o
...tako je to s ljudima, rijetko smo realni, objektivni i iskreni...vazda je neko drugi kriv; u principu, krivica gotovo nikada nije samo na jednoj strani; neko manje, neko više doprinese da do sranja dođe
Uvijek ima onaj koji prvi odustane. Koji ne da se ne trudi u tom braku da ga odrzi zdravim, cak stavise: potrudi se svojski da ga onako licemjerno obezvrijedi.

Sunny-7

#177 Re: Razvod - da ili ne?

Post by Sunny-7 » 10/02/2015 10:49

direktni wrote:@Sunny-7

Čisto sumnjam da profitira osoba C. Osoba C je namanje bitna....i na kraju ne bi bila tek C, bila bi A ili B :D. Nisi povjerovala da sam bio hladan k'o špricer, a bio sam.

Kada zaljubljenost ne pređe u ljubav, onda se to riješi nako 2-3 godine, a ne nakon 15. Neko ko i nakon 7-8 godina zajedničkog života kaže: "ne znam šta bi sa sobom uradila, kada bi ti se nešto desilo nedoBog, jer si dobar čovjek, dobar otac, volim te, bla, bla, bla".....neko ko priča o sreći, ljubavi i sretnoj i dobroj porodici i to pred djecom, 10 dana prije odlaska bez razgovora.... Ko je ta osoba? Kakva je to osoba? kakva je to osoba, koja mi napravi profil na jednom forumu da bih pisao rijetko (19 postova za 3 g.), a ta ista osoba ima profil na istom forumu, a ja to ne znam, a priča mi o povjerenju, iskrenosti, dobrim namjera..jeste da nije :lol:
BRezobraznica jedna, ima profil na forumu i krije od coJka, o jbm misa! :D
Sala mala, vjeruj mi da profitira osoba C, i da u dosta slucajeva osoba C postoji, i ti to znas. Mozda ti je lakse da mislis da ne postoji, ali...postoji.
A Kakva je to osoba koja je sebi i samo sebi najvaznija, koja svoje vlastite prohtjeve koji su totalno u disproporciji sa zivotnom dobi i statusu stavlja iznad dobrobiti svoje porodice, svoje djece?

Sunny-7

#178 Re: Razvod - da ili ne?

Post by Sunny-7 » 10/02/2015 10:56

kakavdanakneiskustvu wrote:negdje nestane i ljubavi,i želje za razgovorom sa supružnikom,i svega nesto nestane,na žalost
A zasto? Zasto se to desi? Kada i zasto nastane kurslus? Ljudi zivotare u tim truhlim brakovima jer se boje "samoce", posljedica za djecu, a ne misle kakvi ce ljudi ta ista djeca postati. Od dva zla izaberes ono malo manje, iz straha od nepoznatog. Navika je robija, a sve pod krinkom "zbog djece".

Ramzess Veliki

#179 Re: Razvod - da ili ne?

Post by Ramzess Veliki » 10/02/2015 10:59

Eurosa wrote:Najbolje mi je da se ne udam, bar se nikad onda necu ni razvoditi :D

Sta vam je? :twisted: Ovaj Otto cestit momak, s finim pogledom na bracnu zajednicu,naucen i odgojen da je brak mnozina a ne jednina i vi mu kazete da se ne zeni.
Onaj vice brak je mobing,onaj ovo ono...crnjak do crnjaka. :evil:
Rekoh ti već ... ako želiš da te tvoj muškarac voli, cijeni, brani, da je uvijek na tvojoj strani, da te ne vara, da si centar njegovog svemira ... pitaj jarana kako da to postigneš. Nikad ne pitaj mater niti prijateljice.

Ramzess Veliki

#180 Re: Razvod - da ili ne?

Post by Ramzess Veliki » 10/02/2015 11:02

prog321 wrote:Ne znam tvoju familijsku pricu i ne interesuje me. :-D
Ali ako ti je babo papucar onda ti isto imas u planu takvu vrstu muskarca.
Jer kcerka uvijek trazi muza u shablonu svoga oca.
Istina. Moj bivši punac je teški papučar i lik bez svog ja.

prog321

#181 Re: Razvod - da ili ne?

Post by prog321 » 10/02/2015 11:06

Cvrsta ruka je kljuc uspjeha u braku.
Gdje nema macora, misevi kolo vode. :-D

S4mpion

#182 Re: Razvod - da ili ne?

Post by S4mpion » 10/02/2015 11:18

Ženu mogu i odbiti neke, za nju loše, osobine koje posjeduje njen otac, dakle, ne važi u svakom slučaju to da žena traži muškarca koji je sličan njenom ocu, već da osobine potencijalnog partnera ona poredi sa osobinama svog oca.

bang and blame

#183 Re: Razvod - da ili ne?

Post by bang and blame » 10/02/2015 12:01

Ramzess Veliki wrote:
prog321 wrote:Ne znam tvoju familijsku pricu i ne interesuje me. :-D
Ali ako ti je babo papucar onda ti isto imas u planu takvu vrstu muskarca.
Jer kcerka uvijek trazi muza u shablonu svoga oca.
Istina. Moj bivši punac je teški papučar i lik bez svog ja.
Uh, ta tvoja punica.. :evil:

Sunny-7

#184 Re: Razvod - da ili ne?

Post by Sunny-7 » 10/02/2015 13:22

@direktni,

O boldiranim: ne moze se osoba ozenjena, udata, sa svojih 35 godina, djecom, suprugom, PORODICOM prema kojoj ima OBAVEZU ponasati kao slobodnjak od 20ak godina, izlaziti, derneciti, ignorisati bracne probleme koji nastaju bas zbog toga, i onda glumiti zrtvu mladjariji kojoj moze biti roditelj. To ne ide!
Ocito da ne ide :D
Kad dodje do tog nekog "zasicenja", bracne krize (a desi se u svakom braku, nek ne lazu oni koji tvrde supreotno), valjda se to rjesava sa partnerom, a ne sa osobom C?!
Btw, osoba C ni mene ne interesuje, samo znam da je profitirala u mom slucaju. Barem ona misli da je profitirala, a vrijeme ce pokazati svoje :D
P.S. Kad kazem bRezobraznica... Moramo se malo moci saliti na svoj racun :) Ruzan je isjecaj izigranosti, razumijem to.

Ramzess Veliki

#185 Re: Razvod - da ili ne?

Post by Ramzess Veliki » 10/02/2015 15:25

Eurosa wrote:
Ramzess Veliki wrote:
Eurosa wrote:Najbolje mi je da se ne udam, bar se nikad onda necu ni razvoditi :D

Sta vam je? :twisted: Ovaj Otto cestit momak, s finim pogledom na bracnu zajednicu,naucen i odgojen da je brak mnozina a ne jednina i vi mu kazete da se ne zeni.
Onaj vice brak je mobing,onaj ovo ono...crnjak do crnjaka. :evil:
Rekoh ti već ... ako želiš da te tvoj muškarac voli, cijeni, brani, da je uvijek na tvojoj strani, da te ne vara, da si centar njegovog svemira ... pitaj jarana kako da to postigneš. Nikad ne pitaj mater niti prijateljice.

gdje si Ramo jarane :okice: :sretan: :ljubi1:
Vidiš da par piva i nije toliko neisplativa investicija ... :oops:

klixoris

#186 Re: Razvod - da ili ne?

Post by klixoris » 10/02/2015 15:36

Ramzess Veliki wrote: Vidiš da par piva i nije toliko neisplativa investicija ... :oops:
Nemoj ba bit' tako jeftin. Dodaj na te pive jos jedan rezervoar goriva za motor, minimum :D

Ramzess Veliki

#187 Re: Razvod - da ili ne?

Post by Ramzess Veliki » 10/02/2015 15:51

klixoris wrote:
Ramzess Veliki wrote: Vidiš da par piva i nije toliko neisplativa investicija ... :oops:
Nemoj ba bit' tako jeftin. Dodaj na te pive jos jedan rezervoar goriva za motor, minimum :D
To je previše ... 24 litra. Mogu sa tim doći do Senja ...

klixoris

#188 Re: Razvod - da ili ne?

Post by klixoris » 10/02/2015 15:54

Eurosa wrote: Ja njegove savjete smatram zlata vrijednim.Nemoj mi ljubomorisati ovda :evil: :kiss: :kiss: :kiss:
Ljubomorisu samo nesigurne osobe koje se boje konkurencije, ja nisam takav 8-) :kiss:
Ramzess Veliki wrote: To je previše ... 24 litra. Mogu sa tim doći do Senja ...
Sta je to za savjete koje dijelis ovdje ? Sitnica ! :D

Kad ja tebi npr budem davao savjete kako da vozis motor, neces proci ispod 2 gajbe, 3 rezervoara i pola janjeta :D
Last edited by klixoris on 10/02/2015 15:57, edited 1 time in total.

Ramzess Veliki

#189 Re: Razvod - da ili ne?

Post by Ramzess Veliki » 10/02/2015 15:56

klixoris wrote:
Ramzess Veliki wrote: To je previše ... 24 litra. Mogu sa tim doći do Senja ...
Sta je to ? Sitnica ! :D
Pa i jeste ... šta bi da vozim R-a ... došlo bi je jeftinije da plati privatni avion. :lol: :lol: :lol:

kakavdanakneiskustvu

#190 Re: Razvod - da ili ne?

Post by kakavdanakneiskustvu » 10/02/2015 18:01

al_akhisari wrote:
kakavdanakneiskustvu wrote:negdje nestane i ljubavi,i želje za razgovorom sa supružnikom,i svega nesto nestane,na žalost
...u pravu si, nažalost; nakon toga najčešće nestane i poštivanja, tolerancije, a svakodnevni su sukobi, svađe i odnos zasnovan na ljubavi, na kraju čak pređe u mržnju; upravo zbog i ovakvih stanja i odnosa među ljudima, hvala Bogu kad ima i razvod
:thumbup:

što ti je život,dođe vrijeme da osobu koju si nekad ludo volio ne volis ni vidjeti vise

kakavdanakneiskustvu

#191 Re: Razvod - da ili ne?

Post by kakavdanakneiskustvu » 10/02/2015 18:08

Sunny-7 wrote:
A zasto? Zasto se to desi? Kada i zasto nastane kurslus? Ljudi zivotare u tim truhlim brakovima jer se boje "samoce", posljedica za djecu, a ne misle kakvi ce ljudi ta ista djeca postati. Od dva zla izaberes ono malo manje, iz straha od nepoznatog. Navika je robija, a sve pod krinkom "zbog djece".

desi se,hiljadu losih brakova,hiljadu razloga zasto se desi nesto lose u tim brakovima

animals

#192 Re: Razvod - da ili ne?

Post by animals » 10/02/2015 18:16

kakavdanakneiskustvu wrote:
al_akhisari wrote:
...u pravu si, nažalost; nakon toga najčešće nestane i poštivanja, tolerancije, a svakodnevni su sukobi, svađe i odnos zasnovan na ljubavi, na kraju čak pređe u mržnju; upravo zbog i ovakvih stanja i odnosa među ljudima, hvala Bogu kad ima i razvod

što ti je život,dođe vrijeme da osobu koju si nekad ludo volio ne volis ni vidjeti vise
Sasvim normalna stvar, jer malo je brakova za koje se moze reci da su skladni..
postoji zaljubljenost, sexualna privlacnost, i kad to nestane, u najvecem broju slucajeva nastaje,
ili dosada, ili ne mozes smisliti vise partnera, pa ponekad predje i u mrznju..

bang and blame

#193 Re: Razvod - da ili ne?

Post by bang and blame » 10/02/2015 18:17

Sunny-7 wrote: A zasto? Zasto se to desi? Kada i zasto nastane kurslus? Ljudi zivotare u tim truhlim brakovima jer se boje "samoce", posljedica za djecu, a ne misle kakvi ce ljudi ta ista djeca postati. Od dva zla izaberes ono malo manje, iz straha od nepoznatog. Navika je robija, a sve pod krinkom "zbog djece".

desi se,hiljadu losih brakova,hiljadu razloga zasto se desi nesto lose u tim brakovima
Mislim da se ljudi i trude da poprave odnos/brak, kad ne postoji negdje treća osoba. U tom slučaju onaj koji vara, ne osjeća potrebu da se taj brak i sačuva, već uz "podršku" osobe (s kojom vara), lahko uništava sve i odlazi u novi, drugačiji život. U bolji ne odlazi, sigurna sam.

kakavdanakneiskustvu

#194 Re: Razvod - da ili ne?

Post by kakavdanakneiskustvu » 10/02/2015 18:22

animals wrote:

postoji zaljubljenost, sexualna privlacnost, i kad to nestane, u najvecem broju slucajeva nastaje,
ili dosada, ili ne mozes smisliti vise partnera, pa ponekad predje i u mrznju..[/quote]

na zalost ili na srecu,kako kad

animals

#195 Re: Razvod - da ili ne?

Post by animals » 10/02/2015 18:32

[/quote]

Pa problem je sto ljudi od braka ocekuju previse..
to je samo jedna zajednica u kojoj se partneri moraju postovati i uvazavati
medjusobno..

kakavdanakneiskustvu

#196 Re: Razvod - da ili ne?

Post by kakavdanakneiskustvu » 10/02/2015 18:34

animals wrote:

Pa problem je sto ljudi od braka ocekuju previse..
to je samo jedna zajednica u kojoj se partneri moraju postovati i uvazavati
medjusobno..[/quote]

tacno

Sunny-7

#197 Re: Razvod - da ili ne?

Post by Sunny-7 » 10/02/2015 18:37

animals wrote:

[/quote]
Ali to je partner u kojeg si bio/ bila zaljubljen/a, sta se desi da se to zaboravi, pa da zamrzis, ne mozes smisliti i tako to nizbrdo... Nedostatak vremena jedno za drugo, umor, obaveze, tezak zivot, svega ima, ali kako to da jedan partner primijeti a drugi ne?!
Po mom misljenju svakodnevnica, monotonija umrtvi sve emocije, a ljudi se smore, izgubi se vrijednost porodice, i nece da se trude da taj brak ucine i odrze uspjesnim. Nazalost. I kakav su vremena dosla, "niko nikog nece da trpi", pa ni zbog djece. Ili je mozda bolje ostati u tom nezdravom i jadnom, mrsavom braku, "zbog djece", u kojem djeca nalaze uzore u svoja dva nezadovoljna roditelja?

Sunny-7

#198 Re: Razvod - da ili ne?

Post by Sunny-7 » 10/02/2015 18:39

bang and blame wrote:
Sunny-7 wrote: A zasto? Zasto se to desi? Kada i zasto nastane kurslus? Ljudi zivotare u tim truhlim brakovima jer se boje "samoce", posljedica za djecu, a ne misle kakvi ce ljudi ta ista djeca postati. Od dva zla izaberes ono malo manje, iz straha od nepoznatog. Navika je robija, a sve pod krinkom "zbog djece".

Mislim da se ljudi i trude da poprave odnos/brak, kad ne postoji negdje treća osoba. U tom slučaju onaj koji vara, ne osjeća potrebu da se taj brak i sačuva, već uz "podršku" osobe (s kojom vara), lahko uništava sve i odlazi u novi, drugačiji život. U bolji ne odlazi, sigurna sam.
:thumbup: Bab, pogodila u "sridu"!

kakavdanakneiskustvu

#199 Re: Razvod - da ili ne?

Post by kakavdanakneiskustvu » 10/02/2015 18:43

Sunny-7 wrote:
animals wrote:

[/quote]
Ali to je partner u kojeg si bio/ bila zaljubljen/a, sta se desi da se to zaboravi, pa da zamrzis, ne mozes smisliti i tako to nizbrdo... Nedostatak vremena jedno za drugo, umor, obaveze, tezak zivot, svega ima, ali kako to da jedan partner primijeti a drugi ne?!
Po mom misljenju svakodnevnica, monotonija umrtvi sve emocije, a ljudi se smore, izgubi se vrijednost porodice, i nece da se trude da taj brak ucine i odrze uspjesnim. Nazalost. I kakav su vremena dosla, "niko nikog nece da trpi", pa ni zbog djece. Ili je mozda bolje ostati u tom nezdravom i jadnom, mrsavom braku, "zbog djece", u kojem djeca nalaze uzore u svoja dva nezadovoljna roditelja?[/quote]

neko odabere da ostane u lošem braku zbog djece,da bude uz dijete,neko odabere suprotno,i jedno i drugo su teski izbori

Sunny-7

#200 Re: Razvod - da ili ne?

Post by Sunny-7 » 10/02/2015 18:53

[quote="kakavdanakneiskustvu

neko odabere da ostane u lošem braku zbog djece,da bude uz dijete,neko odabere suprotno,i jedno i drugo su teski izbori[/quote]

Sretno, i cuvaj se da se ne razbolis.

Post Reply