Razvod - da ili ne?

Seks, ljubav, erotika, odnosi među (s)polovima... Molimo ponašajte se kulturno.

Moderator: Euridika

Post Reply
sha_ba

Re: Razvod - da ili ne?

Post by sha_ba » 09/02/2015 19:10

Sema kralju :mrgreen:

Sunny-7

Post by Sunny-7 » 09/02/2015 19:10

Ramzess Veliki wrote:
malocvijece wrote: Ima i takvih cura barem koliko ovih sto bi da riktaju muzeve a nisu ni sebe sriktale.
Eurosa, isto vazi i za pojedine muskarce.

Ne znam kud pojedini polete da se zene/udaju kao da ce im se odjednom sve kockice u zivotu sloziti. Mi vazda navikli da nam neko drugi uredi zivot da bude potaman. Kakav god da si, mozes se popraviti i srediti a kad to uspijes, i ostalo ide kao po nekoj inerciji. Kako zracis, tako privlacis.

Ja napisah pravu filozofiju a samo sam dosla da pridikujem kako se ova tema lako aktivira a meni samo jedan odgovor na konkretno pitanje na temi o printeru :razz:
Ima i cura koje su sebe ostvarile, sad su direktorice, zamjenice direktora, imaju svoju firmu ... a od predanosti izgradnji sebe same ostaše neudate. Gledam kad takvoj prilaze face koji imaju pola njenog školovanja, vrijeme provode u kladionicama a pojam muškosti im je koliko mogu popiti i požderati, i kad joj onako masni dobacuju "Hej mala ... đe ti život prođe ... šta ti fali samnom ..."
Pu, j...ti međede!

Svega pod kapom nebeskom ima ...
Ispade kao da pratim tvoje postove, ali ovo je zaista slucajnost. Samo da te pitam, od kad ovako razmisljas o zenama: od prije ili poslije razvoda?
A sto se tice tih samosvjesnih dama, mislim da im ta papanska dobacivanja nista ne znace. Ama bas nista. Ljudi su skloni misljenju da mozes biti uspjesna na raznim poljima, ali ako nemas muskarca pored sebe, pa makar i vrhunskog papcinu, nesto ti fali. A ne shvataju da je vecina slobodnih, po pitanju karijere ili majcinstva (ili oboje) ostvarenih zena savrseno sretna u svojoj "samoci". Bolje i "sama" nego sa mrcinom koja te nije vrijedna ni koliko ispod nokta :)

JThomas
Been thanked: 24 times

Post by JThomas » 09/02/2015 19:12

to jeste. ali kako ne može naći nekoga ko nije bezvrijedna mrcina kad je ona baš tako dobra?

JThomas

Post by JThomas » 09/02/2015 19:18

dobra roba lako nađe kupca. ljudi nisu roba, al' metafora vrijedi.

Sunny-7

Post by Sunny-7 » 09/02/2015 19:19

direktni wrote:
JThomas wrote:to jeste. ali kako ne može naći nekoga ko nije bezvrijedna mrcina kad je ona baš tako dobra?
kako da nađe, ako je "ispod nokta" mjera :lol:
Da ti citiram Ramu: " Gledam kad takvoj prilaze face koji imaju pola njenog školovanja, vrijeme provode u kladionicama a pojam muškosti im je koliko mogu popiti i požderati, i kad joj onako masni dobacuju "Hej mala ... đe ti život prođe ... šta ti fali samnom ..."
Pu, j...ti međede!"

Ja ne znam sta je ovdje tebi nejasno?!

kakavdanakneiskustvu
Been thanked: 4 times

Post by kakavdanakneiskustvu » 09/02/2015 19:20

Ashrafieh wrote:Nemoj da zuris sa odlukom. Pricekaj pola godine i vidi sto osjecas prema njemu. Brak se dugo gradi i bilo bi steta rasturiti ga
nabrzaka. Znam ljude koji su zbog trivijalnih stvari unistili vezu. Poslije su pokusavali zakrpati pocijepano ali vise nije islo.
Rijeci kad se izgovore ne mozes vise vratiti. Pricekaj. Sretno.

:thumbup:

al_akhisari

Post by al_akhisari » 09/02/2015 19:21

sema911s wrote:
prog321 wrote:Nisam jos vidio sretan brak pored papucara.
Cvrsta ruka cuda cini za zenu.
Nije '50 nijansi sive' popularan jer je glavni lik njoj kuhao i cistio nego zato jer je bicovao k'o stoku. :-D :-D
jest dobar brak za jedno, ovo drugo zivi u strahu da nedobije batine, zivi na onoj dogmi,prici roditelja moras spustit pogled i slusat sta suprug kaze,.,

jbga musko sam al to nebi dozvolio,.,

brak je zajednica dvoje ljudi na koju dobrovoljno pristanu,.
...bila neka raspra na temu velikog broja razvoda, te će jedan lik smrtno ozbiljan: "savremeni brakovi sve više propadaju; jedan od razloga - muškarci ne obezbjeđuju dovoljno patnje svojim ženama" ; dosta ljudi dijeli ovakve stavove, nažalost, vodeći se onom da "žene vole kretene"; kako i sema kaže, to je zajednica na koju dobrovoljno pristajemo, a po meni trebala bi se temeljiti na ravnopravnosti, međusobnom poštivanju,...ja imam sestru, moje viđenje i doživljaj braka se može poistovjetiti sa onim što želim da bude i njen...znam one koji kažu kako ženu treba svaki dan prebiti, a za svoju sestru ne opravdavaju niti uhhhh; što se tiče papučarstva, zavisi šta pod tim podrazumjevamo; lično mislim da nije papuča onaj ko će ostati kod kuće dok je žena vani sa društvom, niti onaj ko će joj pomoći pri postavljanju stola za ručak; ali onaj ko od žene ne smije i ne može, npr. s rajom van,...e, to je već papuča i to japanka :)

prog321

Post by prog321 » 09/02/2015 19:28

Cvrsta ruka ne znaci da je mlatis.
To slabici i placipicke rade.
Kod nekih ljudi je dovoljno da je mrko pogledas :-D

kakavdanakneiskustvu

Post by kakavdanakneiskustvu » 09/02/2015 19:33

explorer wrote:Cudo jedno koliko je razvoda mladjih bracnih parova u zadnje vrijeme.... I onda me pitaju zasto necu da se zenim. Grrrrrrrrr.......

Autorici teme savjet da prilikom donosenja bilo kakve konacne odluke prije svega misli na tog/tu 2,5 godisnjeg(u) juniora/juniorku.

Sunny-7

Post by Sunny-7 » 09/02/2015 19:52

direktni wrote:
kakavdanakneiskustvu wrote:
explorer wrote:Cudo jedno koliko je razvoda mladjih bracnih parova u zadnje vrijeme.... I onda me pitaju zasto necu da se zenim. Grrrrrrrrr.......

Autorici teme savjet da prilikom donosenja bilo kakve konacne odluke prije svega misli na tog/tu 2,5 godisnjeg(u) juniora/juniorku.

Odluke o razvodu braka su uglavnom jednostrane. Rijetko ko razmišlja o posljedicama. Posljedice najviše osjete djeca i osobe koje bez prethodno obavljenog razgovora, onako na hinjaka, sve pripreme.....raspitaju se....isplaniraju.... imaju neku svoju viziju po kojoj bi sve trebalo da protekne.

S obzirom da se radi o najmanje dvije osobe, onda po osobu koja je planirala razvod i ne ide baš sve po planiranom.
Osoba A, B i eventualno C :D
I, de sad razjasni ko ovdje osjeti negativne, a ko pozitivne posljedice razvoda :D (nemoj o djeci, to se podrazumijeva da ona najvise ispastaju)

kakavdanakneiskustvu

Post by kakavdanakneiskustvu » 09/02/2015 20:21

direktni wrote:@Sunny-7

Samo intelektualno sakata osoba, može osjećati pozitivne posljedice razvoda, ako već ima djecu. Ne vidim pozitivne posljedice, naročito Ne, ako ti neko nakon 15 godina braka kaže "Ja tebe ne volim". Ako nekoga ne voliš, onda se ne udaješ/ne ženiš.!, nerađaš djecu....

Nema osobe C. Osoba/e C mogu biti djeca.

Razvod dvije osobe bez djece je po meni kao i svaki rastanak prilikom zabavljanja. Samo malo zahebaniji - papirologijom.

nestane ljubavi,osobito u lošim brakovima

sema911s

Post by sema911s » 09/02/2015 20:32

sha_ba wrote:Sema kralju :mrgreen:

hvala,.,

ne odrastao u tome okruzenju gdje je musko glavno,., mama se boji oca, sestra isto udala se za tipa koji je kopija naseg oca,. dok ja (nije da se falim) al takav sam skroz drugaciji, (mama trci sa posla da napravi rucak, usisa, opere, ovaj dodje kuci i zasjede ko on se umorio(ok mozda i je).,. nasalim se nekad sa sestrom hajd noci(odma pitanje kako se sandzo sam sta ce jest).,.

kada sam im rekao razlog sto sam se odselio, nemogu da vjeruju ko to nesto pogresno, kada kazem mami da sam sebi peglam kuham zavrti joj se u glavi,. kada me vidjela da perem prozore tada sam bio u dugoj vezi kaze srce joj preskocilo, stid je same sebe bilo kako to ja da radim, ko gdje mi je zena, sta ona radi
kada im dodjem omakne mi se pa operem sudje(casu,tanjir) ono sto sam koristio, osjetim ppogled na ledjima koji hoce da ubije,(prije nekoliko bila bolesna i dodjem kod nje kad komsinica pere sudje, bezveze pitam njih dvije zasto to,kaze nema ko drugi te ti ja zasucem rukave,. kad ova kona poce nesto na arapskom da mrmlja konto sam raznijece se bombom al nije samo je rukama pokazivala u nebo

po njenim i sestrinim rijecima,zeljama nisam to "musko", ko eto to nevalja a obje bi dale pola zivota da jedan dan ne moraju jurcat kuci i pravit rucak, skakt oko svekrve,

al eto ima nas svakakvih

hajd dosta od mene promidzbenih poruka, nadam se da mi klix nece naplatit svaku rijec reklame :run:

prog321

Post by prog321 » 09/02/2015 21:10

Pa ne pustas je da ima glavnu rijec. :-D
Brines se o njoj, cuvas je, dobro je oprasis u krevetu . Ali stani pani kada dodje situacija gdje se treba napraviti vazna familijska odluka ne dopustas joj da ima glavnu rijec.

al_akhisari

Post by al_akhisari » 09/02/2015 21:16

prog321 wrote:Pa ne pustas je da ima glavnu rijec. :-D
Brines se o njoj, cuvas je, dobro je oprasis u krevetu . Ali stani pani kada dodje situacija gdje se treba napraviti vazna familijska odluka ne dopustas joj da ima glavnu rijec.
...na studiju upoznah lika, tada već ozbiljan, za razliku od nas, golobradih mladića, oženjen i spreman za sve moguće fešte koje smo pravili; da ne duljim, saznamo da je oženjen i pitamo kako uspjeva sa ženom da organizuje život i stalno vucaranje; lik će na to, našao sam ja sebi onu koja ne zna ni na sahat i mogu kako hoću; želim reći, uz dužno poštovanje, ali osoba koju opisuješ više liči na poluosobu, poluženu

prog321

Post by prog321 » 09/02/2015 21:23

Pa varanje uvijek iskljucuje bilo kakvu ozbiljnu vezu.
Na danasnji vakat ne mozes nikoga varati a da se ne sazna.
Ti odes ljubavnici, a ona otvori facebook i nadje mladog zagondziju da se vjezba na njoj. :-D

p206

Post by p206 » 09/02/2015 21:32

meni je smiješno npr. kad slušam neke žene ( a i muškarci uz zadnje vrijeme gledam po ovim fb statusima) kako kad se vjenčaju (ili krenu u vezu) pričaju kako je to sudbina, našli se ovo-ono
a kad se razvode, to nije sudbina nego je neko od njih dvoje zasr´o

al_akhisari

Post by al_akhisari » 09/02/2015 21:40

p206 wrote:meni je smiješno npr. kad slušam neke žene ( a i muškarci uz zadnje vrijeme gledam po ovim fb statusima) kako kad se vjenčaju (ili krenu u vezu) pričaju kako je to sudbina, našli se ovo-ono
...tako je to s ljudima, rijetko smo realni, objektivni i iskreni...vazda je neko drugi kriv; u principu, krivica gotovo nikada nije samo na jednoj strani; neko manje, neko više doprinese da do sranja dođe

kakavdanakneiskustvu

Post by kakavdanakneiskustvu » 09/02/2015 21:43

al_akhisari wrote:
p206 wrote:meni je smiješno npr. kad slušam neke žene ( a i muškarci uz zadnje vrijeme gledam po ovim fb statusima) kako kad se vjenčaju (ili krenu u vezu) pričaju kako je to sudbina, našli se ovo-ono
...tako je to s ljudima, rijetko smo realni, objektivni i iskreni...vazda je neko drugi kriv; u principu, krivica gotovo nikada nije samo na jednoj strani; neko manje, neko više doprinese da do sranja dođe

istina

sha_ba

Post by sha_ba » 09/02/2015 21:50

dje onaj sema da ga pitam nesto :zoka: :mrgreen:

JThomas

Post by JThomas » 09/02/2015 21:54

sudbina je dok ide... :-D

Sunny-7

Post by Sunny-7 » 10/02/2015 00:18

direktni wrote:
kakavdanakneiskustvu wrote:
direktni wrote:@Sunny-7

Samo intelektualno sakata osoba, može osjećati pozitivne posljedice razvoda, ako već ima djecu. Ne vidim pozitivne posljedice, naročito Ne, ako ti neko nakon 15 godina braka kaže "Ja tebe ne volim". Ako nekoga ne voliš, onda se ne udaješ/ne ženiš.!, nerađaš djecu....

Nema osobe C. Osoba/e C mogu biti djeca.

Razvod dvije osobe bez djece je po meni kao i svaki rastanak prilikom zabavljanja. Samo malo zahebaniji - papirologijom.

nestane ljubavi,osobito u lošim brakovima
NE. Nestane zaljubljenosti.

Zaljubljenost traje nekih par godina maksimalno i onda kapak. Ljudi preko leđa predeveraju sve i svja, pa se i nakon 50 godina zajedničkog života vole, cijene, poštuju, pomažu...život ih nemazi, ali se oni i dalje vole, bore. Da bi čovjek sačuvao porodicu, mora biti iskren od samog početka. Neko ko uđe u brak sa iluzijama u bolje sutra, međusobno usrećivanje, putovanja i izlaske kao da imaš 19, onda ozbiljno fula. Život nije serija, a porodica je bitnija i od života, bar nekima, a moju tvrdnju su mnogi pokazali u ratu žrtvujući svoj život za život porodice.

Dobar roditelj nikada neće ostaviti svoje dijete. Dobar roditelj nikada neće dozvoliti da mu je to dijete gladno. Dobar roditelj, teško da može biti neko, ko nikada u svom životu nije jeo svoj hljeb.

Insan mora znati i od koga se ženi/udaje, ne kažu džaba "gledaj iz kakvog je roda, kakva joj/mu je porodica". Teško, da će se neko uklopiti u nepisane norme ponašanja, ako mu se otac ženio 8 puta, majka udavala 3-4 puta. Teško da će se neko uklopiti u normalu, ako je normalu morao sticati u vaspitno-odgojnim ustanovama. I imena hebača/ica tetovirao po svom tijelu. Kad-tad proradi pohota za izgubljenom mladošću. Kad tad proradi potreba da se negdje bježi, kao što se bježalo u mladosti.

Sve što jedna strana uradi za drugu pozitivno, "pobjegulja" vidi samo svoja dobra djela, suprotna ne vidi, jer ne zna što je odgovornost prema sebi, djeci, porodici.

A nekada se sve može riješti jednim prethodno obavljenim razgovorom o mogućnosti razvoda, ali se nikada ne može riješiti bježanjem na hinjaka, dok jedna od strana vjeruje da mu punac/svekar dolazi u posjetu tokom rehabilitacije iliti pak BKL.

Preopširan sam, a neki će u zabludi pomisliti da sam nervozan ili isfrustriran, Naprotiv, hladan k'o špricer :D
Kod nekog nema osobe C, a kod nekog ima. Naglasila sam ti da ne spominjes djecu. Nisu djeca osoba C.
Brak je zajednica, utvrda na kojoj se stalno mora raditi. U pravu si, postoji razlika izmedju zaljubljenosti i ljubavi. Ako zaljubljenost ne predje u ljubav, halali Huso mater. Ako dodje do "hladjenja", a desava se redovno, pocinju problemi. Jedno ih vidi i zeli da radi na tome, a drugo se pravi blesav, u nadi da ce se sve "srediti samo po sebi". I onda klasika: nesuglasice, svadje, sebicnost i sve ostalo sto uz to ide.
Da ne duzim, u toj situaciji profitira osoba C. Ostalo nagadjaj. Rezultat: poznat.
I, nisi ti isfrustriran.
Samo si malo stariji, zreliji, iskusniji, malo razocaran, jbg, nije sala uloziti 15 godina u nesto sto je propalo. Ali, sve je to normalno. I ne lazi sebe da si hladan k'o spricer. :D

kakavdanakneiskustvu

Post by kakavdanakneiskustvu » 10/02/2015 06:47

negdje nestane i ljubavi,i želje za razgovorom sa supružnikom,i svega nesto nestane,na žalost

al_akhisari

Post by al_akhisari » 10/02/2015 07:05

kakavdanakneiskustvu wrote:negdje nestane i ljubavi,i želje za razgovorom sa supružnikom,i svega nesto nestane,na žalost
...u pravu si, nažalost; nakon toga najčešće nestane i poštivanja, tolerancije, a svakodnevni su sukobi, svađe i odnos zasnovan na ljubavi, na kraju čak pređe u mržnju; upravo zbog i ovakvih stanja i odnosa među ljudima, hvala Bogu kad ima i razvod

bang and blame

Post by bang and blame » 10/02/2015 07:06

al_akhisari wrote:
Tačno se zna ko je kriv. Uvijek. Isto kao i što se zna kodex braka. Ko izlazi iz tog okvira, kriv je.
Kriv je, kao prvo, zašto se obaveže, a ne može ispoštovati obaveze. Nije brak za svakoga, zato i "pucaju".

bang and blame

Post by bang and blame » 10/02/2015 07:09

al_akhisari wrote:
kakavdanakneiskustvu wrote:negdje nestane i ljubavi,i želje za razgovorom sa supružnikom,i svega nesto nestane,na žalost
...u pravu si, nažalost; nakon toga najčešće nestane i poštivanja, tolerancije, a svakodnevni su sukobi, svađe i odnos zasnovan na ljubavi, na kraju čak pređe u mržnju; upravo zbog i ovakvih stanja i odnosa među ljudima, hvala Bogu kad ima i razvod
Obojici "lajkam" rečeno.

Post Reply