Razvedeni-iskustva

Seks, ljubav, erotika, odnosi među (s)polovima... Molimo ponašajte se kulturno.

Moderator: Euridika

Post Reply
teachergirl

#1 Razvedeni-iskustva

Post by teachergirl » 28/06/2006 19:30

Trebam iskustva ljudi koji su razvedeni ili se trenutno razvode.Kako to sve na najbolji mogući način prebroditi, kako zaštiti djecu od svega toga, kako živjeti poslije toga a proživjeti kvalitetno ostatak života da ne upiru prstom u tebe na ovim našim prostorima?
Razvod braka sada nije rijetkost!Zašto?
Razvod je pojava!!! :?

spongebob

Post by spongebob » 28/06/2006 19:53

kako živjeti poslije toga a proživjeti kvalitetno ostatak života da ne upiru prstom u tebe na ovim našim prostorima?
Ako tebi ovo drugo bilo sta znaci, onda ti poslije braka NIKAD neces imat kvalitetan zivot. Onda je po tvoje dusevno zdravlje bolje da se ne razvodis, jer sta ce zaboga reci komsije...

Razvod braka sada nije rijetkost!Zašto?

ljudi (ili bolje reci zene) su ranije u nasem strogo patrijarhalnom drustvu trpjele svakakva sranja...Pa ne ide vise...emancipacija majka.

elektropotrosac

Post by elektropotrosac » 02/07/2006 22:26

ako te intresuje sto dalje od rodbine kad ides po zenu (nije smijesno). svojevremeno je moja rodbina imala udjela u tome da ostanem bez supruge. sve se svodilo na verbalne uticaje da se tako izrazim. a vjerovatno je i njena rodbina u medjuvremenu upetljala prste.

samo nemoj da te jos neko nagovori da placas razvod (advokat na telefonu).

Zadig

Post by Zadig » 02/07/2006 22:39

Ma bitno je da se razumjes sa osobom s kojom se rastavljas, BAR OKO TOGA ZASTO se rastavljate i DA SE RASTAVLJATE.

kad to sklonite sa strane, moze se odrzati normalan odnos.

razvod nije kraj svijeta (provjerno), zivot ide dalje kao poslje duze veze (iskljucujuci jebenu papirologiju).

sto se tice djece (tu nemam iskustva), zavisi koliko su stara, ako su malo stariji sjednete za sto i objasnite im.
Jako je bitno da ne blatite jedno drugo pred djecom nikada.

ztluhcs
Location: Life isn't fair. It's just fairer than death, that's all.

Post by ztluhcs » 03/07/2006 13:01

Zadig wrote: ako su malo stariji sjednete za sto i objasnite im.
Jako je bitno da ne blatite jedno drugo pred djecom nikada.
Tako nekako, samo ispod 20ak godina nema poente obja¹njavati jer se slu¹a ali ne prima (i bira se strana)... Tako da treba mudro èekati i ne usrati prije pravog trenutka odnos sa djecom...

teachergirl

Post by teachergirl » 28/07/2006 00:09

elektropotrosac wrote:ako te intresuje sto dalje od rodbine kad ides po zenu (nije smijesno). svojevremeno je moja rodbina imala udjela u tome da ostanem bez supruge. sve se svodilo na verbalne uticaje da se tako izrazim. a vjerovatno je i njena rodbina u medjuvremenu upetljala prste.

samo nemoj da te jos neko nagovori da placas razvod (advokat na telefonu).
kako misliš da se ne plaća razvod???ako se ikada vratiš na ovu temu odgovori mi molim te :?

Custos Morum

Post by Custos Morum » 28/07/2006 00:28

Placa se (dugorocno) :-)

Anka

Post by Anka » 28/07/2006 01:05

Lakši je razvod kada nema dece (moj slučaj),ali znam nekoliko primera kada je došlo do razvoda i to sa 3 deteta. Najbitnije je da roditelji ne huškaju dete protiv onog drugog,da se ne ogovaraju,jer tako decu stavljaju u rascep. Druga je priča ako je neko od roditelja bio loš roditelj,onda se dete samo opredeli.
Dvoje ljudi mogu da budu sjajni roditelji,ali da ne funkcionišu dobro kao bračni par. Ako su ljudi normalni,lepo se dogovore oko svega,moja poznanica se preudala i sada ona ,njen muž,njen bivši muž i njegova druga žena idu na izlete sa decom iz prvog i drugog braka!
Neki se čude,kažu da je to nenormalno,a ja kažem-to je normalno,tako se rastaju civilizovani ljudi,a ne da se psuju,vređaju,ogovaraju.
Nisu mi jasni ljudi koji pljuju svog partnera nakon razvoda (raskida) pa ako je taj neko bio toliko loš,zašto si bio sa njim (sa njom) ?

Post Reply