Razlika u godinama...

Seks, ljubav, erotika, odnosi među (s)polovima... Molimo ponašajte se kulturno.

Moderators: Euridika, _BataZiv_0809

Post Reply

Da li biste se mogli zaljubiti u nekoga ko je mladji ili stariji od vas jednu ili vise decenija?

DA
130
63%
NE
35
17%
NE ZNAM
41
20%

Total votes: 206

prleitihi

Post by prleitihi » 16/03/2007 11:37

zena wrote:
hadzinica wrote:evo cinjenica:
-moj je muz stariji od mene 24 godine!
-postali smo nedavno roditelji jos jedne bebice!
-ne bi mijenjala ni sekundu mog zivota s njim ( ni za jednu drugu "varijantu"!)
-jedina "losa" stvar je sto se pokazu prava lica "prijatelja" i okoline koja je lazno moralna!
-ipak je to stvar zivota a ne samo sexa, cuna se kad tad prestane "dizati", a penta je ostariti uz pravog insana s kojim je lijepo i kad prestanu "fizicke" aktivnosti!
-najbitnija je stvar sta dvoje ljudi traze jedno od drugog u vezi/braku tj, sta je to sto oni postave sebi u zivotu kao mjerilo "ljubavi"!
-ja sve ono sto sam zeljela da posjeduje muskarac mog zivota , nasla sam u svom muzu i ne zato sto sam ja trazila, ipak je to ta sudbina koja se desi mimo "nase" volje! Jednostavno dodje momenat kad osjetis da je to TO!

Svi mi kad tad "ponistimo" neke svoja zacrtana pravila i nametnute predrasude(tipa, nikad ne bi mogao sa mladjom/starijom, niskom, debelom, druge vjeroispovijesti...( i kojekakve jos gluposti) tom i tom osobom...pa nam se zna to odbiti o glavu :-D ,

Ipak je to nesto gdje se mi namjanje "pitamo"!!!
Ipak je to nesto sto se desi i stvar je srca ,a ono zaista nema nikakvu predrasudu osim jedne, a to je da kad volis onda ne mozes zamisliti zivot bez te osobe!

ovo je moje iskustvo, moji osjecaji i stavovi na "zadatu" temu!

Ja vam svima zelim srecu i da nedjete svoju "polovicu" ma kolika god bila razlika u godinama( i kojecemu drugom)!!!

:) :thumbup:

hadzinice, ejvala :)
samo da pitam..ako sve bude išlo po redu..jesi li sigurna da ćeš s njim ostariti?!

lady_bug

Post by lady_bug » 16/03/2007 11:40

samo da pitam..ako sve bude išlo po redu..jesi li sigurna da ćeš s njim ostariti?![/quote]
kako si samo okrutan :-)

prleitihi

Post by prleitihi » 16/03/2007 11:41

ili realan..svejedno..pitanje stoji!

Kwaheri

Post by Kwaheri » 16/03/2007 11:42

a zasto ne bi?... zivota je do edzela...neko ode u 30-tim, neko u 90-tim... Da li je trebala planirati... ici da joj malo pogledaju u kasike?... ona moze preseliti prije njega... a mogu docekati njenu starost zajedno... :)

prleitihi

Post by prleitihi » 16/03/2007 11:43

da ponovim..jer očigledno ne čitate - ako sve bude išlo po redu!

Kwaheri

Post by Kwaheri » 16/03/2007 11:45

prleitihi wrote:da ponovim..jer očigledno ne čitate - ako sve bude išlo po redu!
sta po redu? mislim sta je red... red je edu da se nikad ne zna i da je zivota do propisanog casa...eto to je red... drugi red ne postoji kad je u pitanju preseljenje...

prleitihi

Post by prleitihi » 16/03/2007 11:52

red je kad sin sahranjuje oca..a ne otac sina!

po toj logici mogla se udati za nekog ko je od nje stariji 65 godina i reci..super mi je..i poenta je ostariti uz pravog insana..kako da ne..ja znam da čovjek ne može protiv srca..(i ne treba..šta bi bilo..ženo..da je nedajBože srbin u pitanju?!)..ali ako si već izabrala nekog toliko starijeg..onda reci..ok..to mi je srodna duša..fino nam je..divan je muž..divan je otac..ali to ostariti - o tom po tom..ona će imati 50 on 75..a 50-te nisu starost..ja joj..naravno želim sreću..ovo su samo neke moje opservacije..ne kažem da mora biti tako!

prleitihi

Post by prleitihi » 16/03/2007 11:54

seka wrote:
prleitihi wrote:da ponovim..jer očigledno ne čitate - ako sve bude išlo po redu!
ostaricu necu znati da l´ ces za mnom zaplakatiiiii :-)

sta te briga njen izbor :?
pa valjda smijem iznijeti stav!?

Kwaheri

Post by Kwaheri » 16/03/2007 12:00

prleitihi wrote:red je kad sin sahranjuje oca..a ne otac sina!

po toj logici mogla se udati za nekog ko je od nje stariji 65 godina i reci..super mi je..i poenta je ostariti uz pravog insana..kako da ne..ja znam da čovjek ne može protiv srca..(i ne treba..šta bi bilo..ženo..da je nedajBože srbin u pitanju?!)..ali ako si već izabrala nekog toliko starijeg..onda reci..ok..to mi je srodna duša..fino nam je..divan je muž..divan je otac..ali to ostariti - o tom po tom..ona će imati 50 on 75..a 50-te nisu starost..ja joj..naravno želim sreću..ovo su samo neke moje opservacije..ne kažem da mora biti tako!
opservacije... :-)
taj red koji spominjesh je pozeljan, ali to nije red...
al nejse to...
nego ovo opservacije...imash ti na njih pravo...

i da je srbin u pitanju (jel musliman ili neke druge vjere?) ja bih znala sta bih ja... :oops:

prleitihi

Post by prleitihi » 16/03/2007 12:04

nemam pojma koje joj je "deduka" :oops: :P vjere..nego ja to tebe pitam..a ona je napisala:"Svi mi kad tad "ponistimo" neke svoja zacrtana pravila i nametnute predrasude(tipa, nikad ne bi mogao sa mladjom/starijom, niskom, debelom, druge vjeroispovijesti....pa se ti složi s njom... :oops:

Kwaheri

Post by Kwaheri » 16/03/2007 12:08

prleitihi wrote:nemam pojma koje joj je "deduka" :oops: :P vjere..nego ja to tebe pitam..a ona je napisala:"Svi mi kad tad "ponistimo" neke svoja zacrtana pravila i nametnute predrasude(tipa, nikad ne bi mogao sa mladjom/starijom, niskom, debelom, druge vjeroispovijesti....pa se ti složi s njom... :oops:
pa sto se ne bih slozila, kad je recenica jednostavno tacna...i istinita... Edu... de se malo skoncentrisi :D A da li je meni prihvatljiva to je drugo... to sto je meni (trenutno, s ovom pamecu neprihvatljiva) ne znaci da nije istinita i da nece mozda biti...

prleitihi

Post by prleitihi » 16/03/2007 12:09

bojim se onda da si ti ta koja se treba skoncentrisati.. :D:D

Kwaheri

Post by Kwaheri » 16/03/2007 12:12

prleitihi wrote:bojim se onda da si ti ta koja se treba skoncentrisati.. :D:D
aha ti imash principe za koje sa sigurnoscu tvrdish da ce za tvog zivota ostati takvi?
drago mi je cuti...
ja nisam takav insan...slaba sam i zensko :oops:

prleitihi

Post by prleitihi » 16/03/2007 12:17

ne..je ono što ne bih prihvatio s tim se ne bi ni složio..znači sve ono što kažem - ispravno je..tako je..odlično..svaka čast - sve bih to i ja uradio..jer u suprotnom..s tim se ne bih slag'o..(svjesno se ponavljam!)!

Kwaheri

Post by Kwaheri » 16/03/2007 12:26

prleitihi wrote:ne..je ono što ne bih prihvatio s tim se ne bi ni složio..znači sve ono što kažem - ispravno je..tako je..odlično..svaka čast - sve bih to i ja uradio..jer u suprotnom..s tim se ne bih slag'o..(svjesno se ponavljam!)!
razliciti smo. nesto moze biti istinito, ali ne mora biti prihvatljivo...
sad jedan primjer edu...bez povlacenja paralela s hadzinicinim tekstom koji govori o prerasudama...
recimo, istina je da je svaki covjek "ima mogucnost" da ubije...dakle, moze to uciniti. i to je istina i tacno.
da li je to prihvatljivo? meni s ovom pamecu nije, ali pod određenim okolnostima...
jel sad kontash, o cemu ja govorim.
ili se bash ne razumijemo...

prleitihi

Post by prleitihi » 16/03/2007 12:31

zena wrote:
prleitihi wrote:ne..je ono što ne bih prihvatio s tim se ne bi ni složio..znači sve ono što kažem - ispravno je..tako je..odlično..svaka čast - sve bih to i ja uradio..jer u suprotnom..s tim se ne bih slag'o..(svjesno se ponavljam!)!
sad jedan primjer edu...bez povlacenja paralela s hadzinicinim tekstom koji govori o prerasudama...
recimo, istina je da je svaki covjek "ima mogucnost" da ubije...dakle, moze to uciniti. i to je istina i tacno.
da li je to prihvatljivo? meni s ovom pamecu nije, ali pod određenim okolnostima...
e jebi ga sad..haj nam onda reci šta je za tebe..iz njenog posta..istina..s čim se slažeš..a šta ne bi prihvatila (da skratimo ovu priču!).

prleitihi

Post by prleitihi » 16/03/2007 12:33

sekice..krhko je znanje..kao prvo..da je dočekati petobanku.. :D:D

Kwaheri

Post by Kwaheri » 16/03/2007 12:41

prleitihi wrote:
zena wrote:
e jebi ga sad..haj nam onda reci šta je za tebe..iz njenog posta..istina..s čim se slažeš..a šta ne bi prihvatila (da skratimo ovu priču!).
edu, :kiss: ne nerviraj se... :D

ja imam predrasude u glavi o nekim spomenutim dijelovima hadzinicinog teksta... znam da to jesu, ali nikako da ih se kutarishem.... Moje odobravanje, je ustvari cestitanje, onome, ko je imao snage prevazici ih.

i opet. određeni stavovi mogu biti potpuno tacni, ali da meni ne budu prihvatljivi. Iz bilo kojeg razloga, uvjerenja, osjecanja, moje ogranicenosti, gluposti... dakle bilo kojeg razloga.
Ti rece, da za nesto sto tebi nije prihvatljivo, ne bi ni rekao da je tacno i istina. Potpuno razumijem taj stav, jer sve sto ti smatrash istinom, prema tome se tako i odnosish. Svaka istina, ako to ona jeste, tebi je prihvatljiva, jer je princip istine nesto sto je tebi jako vazno. Dakle, razumijem, odakle taj stav. Nista te ne ruzim i ne sudim nikome...
Ali ja sam misljenja da nesto moze biti istinito, bez obzira prihvatljivo meni bilo ili ne. Jer nisam ja mjera za istinu i tacnost.

zmijaIzmaj

Post by zmijaIzmaj » 16/03/2007 12:52

seka wrote:
prleitihi wrote:sekice..krhko je znanje..kao prvo..da je dočekati petobanku.. :D:D
kao prvo...idi spavaj...danas je petak :D
:lol:

ne moze da spava, kaze smeta mu sunce :D :D

prleitihi

Post by prleitihi » 16/03/2007 13:05

vidi ove dvije..dušmanke.. :D:D ..sekice..mislim da ću večeras omdarati..sinoć sam im'o fudbal.. :-) ..a sad odoh na sokić..nek' crknu ovi što ne mogu.. :D :D :D

prleitihi

Post by prleitihi » 16/03/2007 18:36

naravno da neka viša sila vodi knjige..za koju ja ponekad teško nalazim razumijevanja..ali to je nešto iznad nas..očigledno ni ti nisi pročitala ono što sam 2 puta ponovio..ako sve bude išlo po redu je ključni dio mog posta..viša sila određuje kada će ko otići..naravno da mi na to ne možemo utjecati..da možemo mi bi spasili bebu koja će umrijeti od nekog maligniteta..a zločince ne bi pustili da dočekaju starost..ali opet (po treću put ponavljam) to nije do nas..uopšte ne bih reagov'o na tvoje pisanje da si umjesto onog "a poenta je ostariti uz pravog insana"..napisala ovo što si u popravnom dobro uradila "mogu ti reci samo da bi voljela da pozivimo zajedno jos mnogo godina! "..fali ti h ali nećemo cjepidlačiti.. :D :D ..jer po mom mišljenju to je ogromna razlika..ti kad si imala 20 on je imao 44 godine!?..(da ti nije prezime grbo? :D ..i on je vjernik..itd.. :oops: :D )..otrcano..ali istinito..u ljubavi nema pravila..ali ja..sad već zalazim u šbb kbb anticipacije..da sam na tvom mjestu to bih u početku presjek'o..možda bih i pogriješio ali meni je to baš-baš prevelika razlika..ja sam se zabavlj'o sa djevojkom koja je starija od mene 7 godina..i trajalo je to godinu..ali..to nije bilo to..i pukla tikva..ne želim da poredim sa tvojom situacijom..jer eto ti kažeš da je tebi super..(i meni je iskreno zbog toga drago..bolje da si s njim sretna negoli sa nekim svojim vršnjakom nesretna)..a te priče a'la vesna pisarović "da sutra umrem ne bih žalila" objesi mačku o' rep..kažeš prepustila se sili emocije , srca i naravno vjere u Boga"..a šta..recimo..da on nije vjernik..i uz to još nedajBože srbin.. :D da li bi se tada prepustila sili emocije ili bi "računala"..sa ovim se također ne bih složio.."moram ti naglasiti da je moj muz izuzetna osoba prvenstveno jer je u pitanju osoba koja je vjernik a samim tim ima mnostvo kvaliteta koje su me privukle njemu! "..tj. sve to tako vjerovatno jeste..ali i bin laden je vjernik..i barčić je vjernik..da..odoh u krajnost..ali s razlogom..meni je i ova tvoja izjava krajnost..gore pišeš "prepustila se emociji"..a sad pišeš kako te njemu privuklo "mnostvo kvaliteta" koje proizlaze iz činjenice da je on vjernik.. :? :roll: ostavimo li sad po strani činjenicu da samo dragi Bog zna koje je vjernik a ko nije.. (cijeli post mi je cirkus..ali mi ga sad žao brisati..vidi koliko sam napisao.. :roll: :D )..za mene ljudi poput barčića su fanatici..ja kad kažem vjernik mislim na hafizovića..karića..komaricu..vingo..od tvojih ne znam nijednog.. :D ..NEEEEE..nisam rekao da ih nema..nego ih fakat ne znam.. :D )..vjerujem da tvoj muž nije jedini takav vjernik..ima ih još..pa čak i tvojih vršnjaka..zašto sve ovo pišem..pa prosto iz razloga što mi je nevjerovatna teza da je neko izuzetna osoba PRVENSTVENO iz razloga zato što je vjernik..vjera je..jelte..intima..privatna stvar svakog ko želi da je prakticira..recimo da moja mlada sutra bude vjernica k'o što je ovaj tvoj hairlija..šta ja imam od toga?..malo..ili nista..ja prvenstveno od nje tražim da bude dobra osoba..nakon toga da bude inteligentna..a po mom mišljenju..ove dvije stvari nemaju nikakve veze sa vjerom..dobrih i inteligentnih ljudi..ateista..ima dosta..a što se tiče Božijih i ljudskih vrijednosti..o tome mi je malo bezze pričati..počev od prvog muslimana Reisa koji se vozika u mercedesima k'o kak'a holivudska zvijezda..koji organizuje postavljanje kamena temeljca za ferhadiju..pa nakon toga 7 godina nema gradnje..ali zato ima ubijeni murat bandić..otrči reis na noge dodiku..pa kaže kako ga je fino ugostio..da bi taj isti dodik za 7 dana rekao kako u srebrenici nije bilo genocida..reis ne ode u srebrenicu da bude sa ljudima (muslimanima..) koji se žele iseliti..nego odlazi u australiju da otvori tamo džamiju..reis upućuje bajramsku čestitku "svim ljudima i ženama"..to su ljudski zakoni koje provodi prvi musliman..što se tiče Božijih..to je malo teža tema..a možda će ti ova strofa objasniti bolje šta želim reći:
Za malo mjesto to je puno krvi
Stojim i gledam djecu mrtvu
Dok su se zločinci takmičili ko će biti prvi
Sunce je jednako grijalo dželata i žrtvu

ali to je viša sila..pa o tome nećemo..svakako sam napis'o i previše..bezze me iznervira.. :D :D

amrino

Post by amrino » 17/03/2007 10:11

Svaki covjek ima arsine po kojima se ravna. Svako je sebi, pod uticajem odgoja ili svoje osobenosti, odredio put kojim zeli ici. Svako je sebi odredio granice koje ne zeli prelaziti.
U nekim stvarima bih se slozila s @prleitihi-jem (ko bi rekao da ce se i to desiti) jer za @hadzinicu je eto razlika u godinama zanemariva kategorija (samim tim sto je njen otac bio toliko stariji od majke- njoj je to, u njenom sistemu vrijednosti, najnormalnija stvar na svijetu) dok joj pretpostavljem neke stvari ne bi bile bas tako normalne. Sigurna sam da je i ona povukla neke granice koje ni zbog kakve ljubavi ne bi presla niti bi sebi dopustila da se u takvim situacijama ljubav uopste razvije...
Sada je nasla ljubav, sretna je i to je najvaznije. To je njen zivot i meni je drago zbog svih ljudi koji su sretni. Ostalo nije bitno. Ni moje ni bilo cije misljenje o razlikama u godinama.
Svi smo mi drugaciji, svi mi imamo svoje kategorije u okviru kojih trazimo "ljubav svog zivota" (vjeroispovijest, stalez, obrazovanje, fizicki izgled...) nekada neko bojazljivo proviri van, nekome neko iznenada uskoci u zivot i promijeni mu sve dotadasnje principe i svjetonadzore...ali vecina ljudi nadje ljubav unutar tih svojih granica...I sve je to super sve je OK...
Trebamo se svi, pa i ja, cuvati predrasuda...ne osudjivati nekoga samo zbog toga sto se ne uklapa u nasa mjerila dobrog i loseg (svi imamo drugacija mjerila)...Vazno je da smo zadovoljni sami sa sobom...i da se eto ponekad potrudimo da i mi budemo zadovoljni drugima i drugi nama...
Uh ...ima li ovo ikakvog smisla ? Ne smijem procitati od pocetka jer imam osjecaj da bi sve bilo brisano... :oops:

[email protected]

Post by [email protected] » 17/03/2007 12:01

amrino wrote:Zar stvarno moze da postoji "kompatibilinost" s nekim ko vam po, godinama, moze biti sin, kcerka, unuk, unuka...ne znam mene to odmah asocira na Edipov komplex ili cak pedofiliju...
Bilo ih je par koji su nesto pokusavali ali svaki put sve ode dodjavola kad ja pocnem persirati doticnog...neko ko je godiste moga tate ili cak stariji...ma ne ide mi u glavu i tacka!

Bravo maaaaajstore! Ni meni to ne ide ni u mali ni u veliki mozak!

amrino

Post by amrino » 17/03/2007 12:56

"...ko ti kaze to da mladje mora biti sladje..." :D

freak_with_a_laptop

Post by freak_with_a_laptop » 17/03/2007 13:18

forenzicke analize ljubavi - hajmo, svi skalpel u ruku, pa cemo skidat sloj po sloj :D sta bi mi bez predrasuda, koje nam sluze orijentaciji i navigaciji kroz zivotne turbulencije :oops:

Kad bi me netko, onako iznenada, upitao ... da li mogu zamislit zivot kraj covjeka, koji je 20 godina stariji ... spontano bi rekla, nema sanse. Ma necu ga ni da je mladji, a pogotovo mi shuhveli, ako je manji, po mogucnosi nek je tamniji, veseliji od svih ostalih, elokventnost je kljucan uvjet, stidljivi nemaju prolaz ... dajte mi brasna i vode, da ga ispecem, onako po jusu, kakav bi meni odgovarao :D

Kad pogledam bivse ljubavi - nisu bas nikako na isti kalup, a sve sam ih, na neki nacin, volila. Kad se covjek zaljubi, ono ... istinski i dubinski, nema tu prostora za logiku. I dobro je sto je tako - inace bi svi bili strasno nesretni :D

Post Reply