rasizam u našem gradu

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderator: O'zone

RahatHurmašica

#301 Re: rasizam u našem gradu

Post by RahatHurmašica » 25/06/2015 11:57

hizo ramidovic wrote:ne treba ici u krajnosti. tolerancija prema drugima i drugacijima ne znaci automatski da se neko pita da li bi se zenio/udavao sa odredjenom skupinom ljudi. svijet nije idealan, predrasude postoje svugdje, a ne samo u bih...treba znati naci pravu mjeru.
evo i za tebe jedna, bil je s apetitom?

Image

hizo ramidovic

#302 Re: rasizam u našem gradu

Post by hizo ramidovic » 25/06/2015 12:02

RahatHurmašica wrote:
hizo ramidovic wrote:ne treba ici u krajnosti. tolerancija prema drugima i drugacijima ne znaci automatski da se neko pita da li bi se zenio/udavao sa odredjenom skupinom ljudi. svijet nije idealan, predrasude postoje svugdje, a ne samo u bih...treba znati naci pravu mjeru.
evo i za tebe jedna, bil je s apetitom?

Image
znati citati i razumijevati procitano dvije su razlicite sposobnosti...

RahatHurmašica

#303 Re: rasizam u našem gradu

Post by RahatHurmašica » 25/06/2015 12:18

jes vala dobro si. :roll:

Cherry-Cherry

#304 Re: rasizam u našem gradu

Post by Cherry-Cherry » 25/06/2015 12:21

karanana wrote:jebote, oni ublehashi strani iz osce-a i slicnih prdimahovinskih organizacija im dali nove kuce i stanove a oni za 5 dana sve polupali, nalozili parket, prodali u otpad kablove iz zidova.....
sto meni neko ne da, ne stan, nego jednu ratu za stan u pichku materinu.
a ublehashi se boje da im ne dodju u evropu pa nama prosipaju suplje price o toleranciji.
:thumbup:
I ja bih džaba stan, da mi ga neko opremi i još želim besplatno školovanje za djecu i dobru stipendiju. :-D
Al, ko mi je kriv, što nisam ugrožena manjina, pa moram sve to da zaradim, dižem kredit i otplaćujem. :(

KatarinaKosaca
Location: Izmedju kurvinih sinova i pokvarenih kurvinih sinova

#305 Re: rasizam u našem gradu

Post by KatarinaKosaca » 25/06/2015 12:24

The BEN10 wrote:
The BEN10 wrote:OK, hajdemo podići ljestvicu - madner, sabina i co što osuđujete rasizam prema ciganima: biste li cigana prihvatili za zeta/snahu?
Hvala.
Kao što sam pretpostavio, principijelnost okopni kada krenu konkretna priča... :oops:
Netačno. Postavio si pitanje, uplićući tako i intimne stvari nekoga kao što je njegovo (njeno ) dijete, a "mudrac" je "podigao ljestvicu" :-) :-) :-) pitanjem o sexualnom ukusu, još intimnijim pitanjem. I tako, ja sam dala jasan i vrlo konkretan odgovor i za dijete i za mene. Za razliku od toga, ni ti ni mudri čovjek niste odgovorili na kontra pitanje.
Tako, da se jasno vidi ko izbjegava "konkretnu priču", odnosno ko svjesno izbjegava napisati da mrzi i prezire određenu grupaciju ljudi da ne bi ni sex imao sa pripadnicom iste. Nešto kao oficir Aron iz Šindlerove liste.

karanana

#306 Re: rasizam u našem gradu

Post by karanana » 25/06/2015 12:36

ja bih imao sex

edit: da li je haris dzinovic rom?

hrasno38

#307 Re: rasizam u našem gradu

Post by hrasno38 » 25/06/2015 12:38

tvsabina wrote:
supercali wrote:Malo ti svega napiskaras kao da si nesto rekla a nisi rekla u biti nista

I mi krivi?
Jesi li ti kriva ako se ja ne okupam mjewec dana ili ne stavim bar dezedorans da ne smrdim u tramvaju?

Da kazem sta je problem sa uspjesnim romima na ovoj temi
Oni ne bi bili vraceni zbog onoga zbog cega ovi sa pocetka jesu
Zbog cega su vraceni potvrdila je radnica koja je ili bila prisutna ili su joj kolege ispricale
Znaci znamo razlog zasto su vraceni al i dalje se gura prica o rasizmu o ugrozenosti i te price

Dosta vas je vi koji samo palamudite a nista ne radite da poboljsate stanje ugrozenih bilo da su romi psi ili sl
A tek je dosta Vas koji donosite rasističke zaključke i ništa ne radite da poboljšate stanje ugroženih bilo da su psi ili Romi.
Psi su vrijedniji od Roma iako su "ugroženi", jel' tako , psi se kupaju pa su važniji na toj životinjsko-ljudskoj listi "ugroženih".

Lupi se u glavu i ČITAJ ŠTA PIŠEŠ.

Svaka dalja diskusija je apsolutno bezpredmetna.....
Tako je diskusija je bezpredmetna zato sto vecina roma koji zive u BiH ili veliki dio ne zeli da se integrise u normalnu drustvenu zajednicu vec zele da zive onako kako su zivjeli od pamtivijeka. Jesam li lijepo napisao da si skolnjeni ispod kartonskih kutija i nez znam ti cega u napravljenu za njih novu zgradu koju su nakon par mjeseci bukvalno devastarili i vratili se u svoje prirodno okruzenje. Cuj mi da poboljsamo stanje....sto ne mogu ovih seratora koji se kao zovu "borci za ljudska prava". Ovdje nije dosao na Terme Antonio Banderas nego neki njegov daljni rodjak koji jednostavno nije nikada prihvatio postulate zivota koje je prihvatio Antonio. Eto pa ti integrisi ljude koji em sto ne zele da budu integrisani, ljude koji sakate svoju djecu da bi prosili po ulicama, ljudi kojima higijena apsolutno nista ne znaci u zivotu itd itd. Dakle da ponovim ovdje ne pricamo o Banderasima nego onima koji ti udju u tramvaj sa ispruzenom rukom i onima koji pitaj boga sta drze zamotano i sto tako sa ispruzenom rukom.

KatarinaKosaca

#308 Re: rasizam u našem gradu

Post by KatarinaKosaca » 25/06/2015 12:38

karanana wrote:edit: da li je haris dzinovic rom?
NIje.

hizo ramidovic

#309 Re: rasizam u našem gradu

Post by hizo ramidovic » 25/06/2015 12:41

RahatHurmašica wrote:jes vala dobro si. :roll:
nemoj da brigas, nisi sam...a i mlad si, imas vremena, naucit ces...
Last edited by hizo ramidovic on 25/06/2015 12:41, edited 1 time in total.

supercali

#310 Re: rasizam u našem gradu

Post by supercali » 25/06/2015 12:41

KatarinaKosaca wrote:
The BEN10 wrote:
The BEN10 wrote:OK, hajdemo podići ljestvicu - madner, sabina i co što osuđujete rasizam prema ciganima: biste li cigana prihvatili za zeta/snahu?
Hvala.
Kao što sam pretpostavio, principijelnost okopni kada krenu konkretna priča... :oops:
Netačno. Postavio si pitanje, uplićući tako i intimne stvari nekoga kao što je njegovo (njeno ) dijete, a "mudrac" je "podigao ljestvicu" :-) :-) :-) pitanjem o sexualnom ukusu, još intimnijim pitanjem. I tako, ja sam dala jasan i vrlo konkretan odgovor i za dijete i za mene. Za razliku od toga, ni ti ni mudri čovjek niste odgovorili na kontra pitanje.
Tako, da se jasno vidi ko izbjegava "konkretnu priču", odnosno ko svjesno izbjegava napisati da mrzi i prezire određenu grupaciju ljudi da ne bi ni sex imao sa pripadnicom iste. Nešto kao oficir Aron iz Šindlerove liste.
Samo sto sindlerovci nisu na toj listi svojok voljom i postupcima
Ogromna razlika

KatarinaKosaca

#311 Re: rasizam u našem gradu

Post by KatarinaKosaca » 25/06/2015 12:44

supercali wrote:Napisa ti svasta nesto da se izvuces
Jah eto ne znas ovoga pa ne mozes nista reci a inace da ima sve manire gospodina dzentlmena i to namah ni se udala za ovog sa slike da si slobodna

Ti si udata za spanca jel tako?
Jebem ga ja zar nije bio ni jedan balkanac istih manira da se tebi svidjao ili su ti svi balkanci zaostali primitivni itd

Malo rasisticki zvuci jel tako?
Kato nekad imas finih postova sto se tice politike al brate ovaj sestro sto se tice ove socijalne strane prvo malo pogledaj sebe i svoju avliju pa onda dijeli lekcije jer ovako samo sebe ukopavas
Kao prvo ne može biti "rasistički" , jer su Španci i Bosanci iste rase. Drugo, ja nisam razmišljala i prekontavala za koga ću se udati, nego sam se zaljubila i udala. Mogao je biti Bosanac, jer sam se u mladosti zabavljala sa Bosancima. Samo što iz raznoranih okolnosti nije ispao brak. Kao svatko od nas, valjda.

KatarinaKosaca

#312 Re: rasizam u našem gradu

Post by KatarinaKosaca » 25/06/2015 12:45

supercali wrote:Samo sto sindlerovci nisu na toj listi svojok voljom i postupcima
Ogromna razlika
Ne, govorila sam o dilemi koju je imao naci oficir prema svojoj služavki Jevrejki koja ga je privlačila, a sa druge strane odbijala njena nacionalnost.

hrasno38

#313 Re: rasizam u našem gradu

Post by hrasno38 » 25/06/2015 12:47

karanana wrote:jebote, oni ublehashi strani iz osce-a i slicnih prdimahovinskih organizacija im dali nove kuce i stanove a oni za 5 dana sve polupali, nalozili parket, prodali u otpad kablove iz zidova.....
sto meni neko ne da, ne stan, nego jednu ratu za stan u pichku materinu.
a ublehashi se boje da im ne dodju u evropu pa nama prosipaju suplje price o toleranciji.

edit: banderas je rom?
ma mislim da je Kata vise to rekla figurativno jer su roditelji Banderasa bijeli kao da sunca nikad u zivotu nisu vidjeli:)

Image
Last edited by hrasno38 on 25/06/2015 12:52, edited 1 time in total.

KatarinaKosaca

#314 Re: rasizam u našem gradu

Post by KatarinaKosaca » 25/06/2015 12:49

supercali wrote:antonio banderas nema romsko porijeklo
To je samo bila uupadica kate da prikaze kao da je rom zbog uspjeha i izgleda
Npr salma hayek ima romsko porijeklo al antonio ne
Ima, Rom iz andaluzije. :izet:

Jednako kao svi plesači i pjevači flamenca koji se pojavljuju. To što ne izgleda kao ovi tvoji sa slika na postu, je još jedan dokaz tvojih predrasuda.

supercali

#315 Re: rasizam u našem gradu

Post by supercali » 25/06/2015 12:55

KatarinaKosaca wrote:
supercali wrote:Samo sto sindlerovci nisu na toj listi svojok voljom i postupcima
Ogromna razlika
Ne, govorila sam o dilemi koju je imao naci oficir prema svojoj služavki Jevrejki koja ga je privlačila, a sa druge strane odbijala njena nacionalnost.
Opet se moze isto primjeniti
Samo sto bi ga u ovom slucaju odbijalo to sto je prljava njenom voljom sto smrdi opet njenom voljom a ne zbog njene romske krvi
Volio bih kad bi se mogao uraditi eksperiment da malu hayek uprljamo usmrdimo i sl pa da vidimo koliko bi muskaraca odbijala svojom pojavom

KatarinaKosaca

#316 Re: rasizam u našem gradu

Post by KatarinaKosaca » 25/06/2015 12:57

hrasno38 wrote:ma mislim da je Kata vise to rekla figurativno jer su roditelji Banderasa bijeli kao da sunca nikad u zivotu nisu vidjeli:)
Nisam figurativno rekla. Evo još "bijelih kao da nikad sunce nisu vidjeli"

Isabel Pantoja: Image

Rosario Flores: Image

Itd, ne da mi se dalje aploudovati :D , a i malo mi je degutantno "mjeriti" koliko je netko bijel :-) :-)

KatarinaKosaca

#317 Re: rasizam u našem gradu

Post by KatarinaKosaca » 25/06/2015 12:59

supercali wrote:Opet se moze isto primjeniti
Samo sto bi ga u ovom slucaju odbijalo to sto je prljava njenom voljom sto smrdi opet njenom voljom a ne zbog njene romske krvi
Volio bih kad bi se mogao uraditi eksperiment da malu hayek uprljamo usmrdimo i sl pa da vidimo koliko bi muskaraca odbijala svojom pojavom
Isto važi i za gedže.. Primjer: Sarajevski tramvaji i smrad ljudi u njima koji nisu romi.
Da, Romi imaju specifičan način života, bogati se obuku, nakite i kupe veliku kuću , prave skupe svadbe i ne smrde. Primjera ima i na srpskoj estradi. Siromašni igraju, pjevaju jednako, ali nemaju odnos prema materijalnom. Netko napisa da vole krasti, pa on i i svoje upropaštavaju, jer ako ti daju stan, pa naložiš parket i prodaš cijevi, sebi si naudio i svojoj komociji.

hrasno38

#318 Re: rasizam u našem gradu

Post by hrasno38 » 25/06/2015 13:03

KatarinaKosaca wrote:
hrasno38 wrote:ma mislim da je Kata vise to rekla figurativno jer su roditelji Banderasa bijeli kao da sunca nikad u zivotu nisu vidjeli:)

Itd, ne da mi se dalje aploudovati :D , a i malo mi je degutantno "mjeriti" koliko je netko bijel :-) :-)
Ako nisi figurativno onda Antonio nije Rom bar koliko sam ja uspio da procackam po internetu....:)

KatarinaKosaca

#319 Re: rasizam u našem gradu

Post by KatarinaKosaca » 25/06/2015 13:03

JoseMujica wrote:Zapišajmo rasizam u našoj avliji dok nije uzeo maha, a gazda šošon neka rasne zakone provodi u rodnom kraju
Bojim se da je prekasno. :(

supercali

#320 Re: rasizam u našem gradu

Post by supercali » 25/06/2015 13:05

KatarinaKosaca wrote:
supercali wrote:antonio banderas nema romsko porijeklo
To je samo bila uupadica kate da prikaze kao da je rom zbog uspjeha i izgleda
Npr salma hayek ima romsko porijeklo al antonio ne
Ima, Rom iz andaluzije. :izet:

Jednako kao svi plesači i pjevači flamenca koji se pojavljuju. To što ne izgleda kao ovi tvoji sa slika na postu, je još jedan dokaz tvojih predrasuda.
Evo na nekim forumima i stranicama kazu da nije
I nisu moje predrasude cak naprotiv ti sve plesace i pjevace svrstavas u cigane vjerovatno na osnovu izgleda
I nemam ja nikakvih slika na postovima
Da idemo dalje malo
Zasto su svi pjevaci i plesaci cigani? Jer imaju tamnu kozu?
Ako pogledamo gdje se andaluzija nalazi znaci sam jug spanije sevilja i taj dio koji je mnogo vremena bio pod arapskom vlascu logicno je da ces imati i mjesane
Jel ih to pravi ciganima?
Jesu li onda svi andaluzani cigani?
Hocemo li dalje?
Necemo nije bar za sada potrebno

Ovim si samo dokazala da si veci ti rasista nego recimo ja licno koji razdvajam ljude po dorbom i losem a ne po istim predrasudama koje mi dodjeljujes

Cherry-Cherry

#321 Re: rasizam u našem gradu

Post by Cherry-Cherry » 25/06/2015 13:06

Pa nije pigmentacija jedini kriterij za određivanje rase. #samokažem

supercali

#322 Re: rasizam u našem gradu

Post by supercali » 25/06/2015 13:08

KatarinaKosaca wrote:

Iskreno malo je glupo njih uopste uporedjivati sa ovima s pocetka teme
Zasto zato jer su oni prihvatili norme zivljenja koje se smatraju standardom svuda u svijetu
Jer nisu napravili situaciju da ne placaju kartu za ulazak i scenu oko tog

KatarinaKosaca

#323 Re: rasizam u našem gradu

Post by KatarinaKosaca » 25/06/2015 13:09

supercali wrote:Evo na nekim forumima i stranicama kazu da nije
I nisu moje predrasude cak naprotiv ti sve plesace i pjevace svrstavas u cigane vjerovatno na osnovu izgleda
I nemam ja nikakvih slika na postovima
Da idemo dalje malo
Zasto su svi pjevaci i plesaci cigani? Jer imaju tamnu kozu?
Ako pogledamo gdje se andaluzija nalazi znaci sam jug spanije sevilja i taj dio koji je mnogo vremena bio pod arapskom vlascu logicno je da ces imati i mjesane
Jel ih to pravi ciganima?
Jesu li onda svi andaluzani cigani?
Hocemo li dalje?
Necemo nije bar za sada potrebno

Ovim si samo dokazala da si veci ti rasista nego recimo ja licno koji razdvajam ljude po dorbom i losem a ne po istim predrasudama koje mi dodjeljujes
Govorim o ljudima koji su sami o sebi to rekli da su Romi i koji se tako izjašnjavaju, nisam ih ja tamo svrstala. I njih spominjem i njihove slike stavljam. Nisu svi Andalužani Romi, skoro svi flamenco pjevači i plesači jesu, jer kako sami kažu da je to romska muzika i da je oni najbolje u srcu osjećaju.

Odgovor na zadnji post koji je u međuvremenu napisan. Sa početka teme se govorilo o "Romima", samo toliko, ne ovim ili onim, ni čergarima ni siromašnima. Kasnije se pokušalo spinovati tako.

supercali

#324 Re: rasizam u našem gradu

Post by supercali » 25/06/2015 13:11

KatarinaKosaca wrote:
supercali wrote:Opet se moze isto primjeniti
Isto važi i za gedže.. Primjer: Sarajevski tramvaji i smrad ljudi u njima koji nisu romi.
Da, Romi imaju specifičan način života, bogati se obuku, nakite i kupe veliku kuću , prave skupe svadbe i ne smrde. Primjera ima i na srpskoj estradi. Siromašni igraju, pjevaju jednako, ali nemaju odnos prema materijalnom. Netko napisa da vole krasti, pa on i i svoje upropaštavaju, jer ako ti daju stan, pa naložiš parket i prodaš cijevi, sebi si naudio i svojoj komociji.
Naravno da vazi za te gedze ili kako vec
Peksin je peksin ma sta on bio rom crnac bijelac
Neki dan u tramvaju zamalo da se ugusim a nije bilo cigana ni na mapi samo sto ja nemam ovlasti da ga izbacim iz tramvaja al sam mu imao pravo pa to i rekao mu da se okupa bar ako nema dezedorans i sl

KatarinaKosaca

#325 Re: rasizam u našem gradu

Post by KatarinaKosaca » 25/06/2015 13:15

hrasno38 wrote:Ako nisi figurativno onda Antonio nije Rom bar koliko sam ja uspio da procackam po internetu....:)
Evo, ovdje se govori o Romima poznatim umjetnicima... Osim toga, kad se oženio sa Melani , novinari su pitali njegovu majku kako se uklapa , uči li jezik, kuha li itd, žena je sama rekla da jesu...
A, ovo mi se ne da prevoditi, fakat...

https://espanol.answers.yahoo.com/quest ... 532AAItiTC

Post Reply