Radovan Karadžić u Haagu!

Thorgerson

#4251 Re: Radovan Karadžić u Haagu!

Post by Thorgerson » 21/03/2019 13:19

archi_a wrote:Kako to iskoristiti, ne u ovom momentu, nego u vremenu koje dolazi? To bi bilo bolje pitanje. Treba sjesti, staviti sve činjenice na sto, novonastale presude, dokaze. Okupiti tim stručnjaka, savjetnika, za koje znamo da postoje. I hladne glave razmisliti o koracima, i u Bosni i Hercegovini i prema svijetu i diplomatiji.
@ pici, pusti bolan tu priču o "bOkiru". I nije "bOkir" jedini ovdje, ima BiH više glava, pametnih glava. Veći je ulog u pitanju. Bošnjaci napokon trebaju da grade nacionalni duh i osjećaj državotvornosti, u svakodnevnom životu. Od malih nogu.
Mi prvo moramo skontati šta hoćemo. Šta bošnjaci, probosanci hoće?

Hoćemo li jednu državu? Cjelovitu BiH?
Onda se moramo pomiriti sa činjenicama. A RS je činjenica. Jednostavno taj narod tamo drugačije neće, to su pokazali na izborima. Mi dižemo frku oko Dodika, pa nije on jedini. Šta je to politika evo ne znam PDP-a drugačija u tom pogledu? Izdižu onog malog Stanivukovića, pa taj isti mali je rekao da je RS nepobitna činjenica. Znači trenutno a sigurno i u narednih 50 godina nemojte očekivati bilo kakvu političku snagu u RS koja će biti spremna na nekakvo unitarnje uređenje države. To tamo ne postoji. Preborjati glasove opozicije i pozicije i samo će vam se reći. A njihove politike u pogledu RS-a se ne razlikuju.

Znači nemojmo davati sebi i drugima neke lažne nade. Hoćemo li biti sutra evo spremni sa nekom umjerenom opozicijom praviti državu. Opozicija npr kakvu bi činio Stanivuković? Taj isti Stanivuković kaže da su njegovi borili i poginuli za RS. Šta on misli o Karadžiću? Evo i da misli da je presuda ok, pa Karadžić i RS nisu dvije isključive stvari. Ne možeš reći, ma nek odgovara onaj ko treba - ako je Radovan idejni tvorac nastanka RS.

Ako nismo na ovo gore spremni? Pa šta onda hoćemo? Šta je evo rješenje? Čekati koji će prvi narod izumrijeti ili se iseliti pa to iskoristiti? Mislim i to je neko rješenje, jest da će trajati 200 godina, ali ok prihvatam eto i to. Samo trebamo više napraviti strategiju šta hoćemo i da stranke napokon to glasno izgovore. Prije svega mislim na probosanske i bosnjacke stranke. Jer znamo sta HDZ i SNSD misle.

Maraschino

#4252 Re: Radovan Karadžić u Haagu!

Post by Maraschino » 21/03/2019 13:26

archi_a wrote:Kako to iskoristiti, ne u ovom momentu, nego u vremenu koje dolazi? To bi bilo bolje pitanje. Treba sjesti, staviti sve činjenice na sto, novonastale presude, dokaze. Okupiti tim stručnjaka, savjetnika, za koje znamo da postoje. I hladne glave razmisliti o koracima, i u Bosni i Hercegovini i prema svijetu i diplomatiji.
@ pici, pusti bolan tu priču o "bOkiru". I nije "bOkir" jedini ovdje, ima BiH više glava, pametnih glava. Veći je ulog u pitanju. Bošnjaci napokon trebaju da grade nacionalni duh i osjećaj državotvornosti, u svakodnevnom životu. Od malih nogu.

Upravo tako. Napraviti platformu i krenuti dio po dio.
Mene samo interesuje ''krug 99'' koji povremeno zasjednu, konstatuju cinjenice i do slijedeceg sastanka.
Na Bakira se ne obazirati ili ga samo pratiti da sta ne zabrlja.
Na Dodika i njegove djikane ne treba obracati paznju. Naravno da ce oni biti ptotiv bilo kakve inicijative. Treba igrati pametno i ne popustati gdje bi oni prijetili izlaskom, raspadom, referendumom, odcjepljenjem...a mozda i sami naprave gresku prelaskom crvene linije i uruse Dejton.
Trebamo se ugledati na Albance(kako jadno) i ne popustati. Svi kazu da grijese ali se oni drze svoga i guraju naprijed.

Moze se tu krenuti od ratne stete ne obaziruci se sta kaze domace pravosudje(gdje je vec dogovoreno ne diraj me-ne diram te), pokrenuti promjenu imena genocidnog brloga(minimalno), traziti novu reorganizaciju, insistirati na zaposljavanju povratnicke populacije, otvarati sjedista stranki(koje to zele) u brlogu, stimulisati ljude da se vrate uz razne poticaje(nema poticaja ako ces prodati to sto si dobio)...
Mene najvise plasi mali broj povratnika. Ako ovako ostane, sta god da radili mi cemo te prostore izgubiti u dolazecem vremenu.

pici

#4253 Re: Radovan Karadžić u Haagu!

Post by pici » 21/03/2019 13:34

@ pici, pusti bolan tu priču o "bOkiru". Veći je ulog u pitanju.

necu da pustim tu pricu o bOkiru jer ti on vedri i oblaci, sta bi sa revizijom tuzbe protiv srbije, sta bi sa apelacijom o imenu entiteta... djeca nam se smiju moj reufe... danas svako gleda kako ce preko stranke uc i uhljebiti se, nije vise pitanje ni kako ni zasto, nego kolko kosta... imamo sistem koji 25 godina jebe sirotinju... selam :bih:

Maraschino

#4254 Re: Radovan Karadžić u Haagu!

Post by Maraschino » 21/03/2019 13:38

pici wrote:

necu da pustim tu pricu o bOkiru jer ti on vedri i oblaci, sta bi sa revizijom tuzbe protiv srbije, sta bi sa apelacijom o imenu entiteta... djeca nam se smiju moj reufe... danas svako gleda kako ce preko stranke uc i uhljebiti se, nije vise pitanje ni kako ni zasto, nego kolko kosta... imamo sistem koji 25 godina jebe sirotinju... selam :bih:
Pa je li to Bakir najveci B/B? Ispade da mu mi dajemo tu titulu.

Postupak za reviziju mogao je kontrolisati bilo ko ali eto mi vjerovali majmunu i izlevati nas.
Isto sa promjenom imena, zasto to ne pokrene neko drugi?

pici

#4255 Re: Radovan Karadžić u Haagu!

Post by pici » 21/03/2019 13:47

Maraschino wrote:
pici wrote:

Pa je li to Bakir najveci B/B? Ispade da mu mi dajemo tu titulu.

Postupak za reviziju mogao je kontrolisati bilo ko ali eto mi vjerovali majmunu i izlevati nas.
Isto sa promjenom imena, zasto to ne pokrene neko drugi?

koji drugi... imamo probosnjacku politiku na celu sa sdO i imamo probosanske stranke koje su susta suprotnost od ove prve, ovi prvi zele etnokratizaciju BiH (svako u svom toru) ovi drugi zele jednakost sviju na svakom pedlju BiH... nema tu dogovora ni oko imana parka il ulice a kamoli sta drugo... sdO da je odlucila da ide probosanskim putem a ne bitno je bitnut bOsnjak sad bi stvari bile skroz drugacije... bosnjak si to ti niTko ne spoti, musliman si vjernik ni to niko ne spori al BiH je na prvom mjestu pa sve ostalo... selam :bih:

Tomahawk11
Globalni moderator

#4256 Re: Radovan Karadžić u Haagu!

Post by Tomahawk11 » 21/03/2019 13:49

Džabe krečimo...
Advokat i član tima odbrane ratnog zločinca Radovana Karadžića Marko Sladojević pročitao je u programu RTRS-a poruku srpskom narodu koju je napisao ratni vođa bosanskih Srba nakon presude.
Da je kako treba, javni servis ni u kom slučaju ne bi smio biti u službi osuđenog ratnog zločinca.
Srpski narod i ja zajedno sa njim smo već pobijedili. Republika Srpska je stvorena, a srpski narod slobodan je u vlastitoj državi. Žrtva koju ja podnosim je manja od drugih. Hiljade i hiljade mladića je svojim životima izgradilo Republiku Srpsku. Mnogi su postali ratni invalidi. Najveće žrtve su podnijele majke čiji su sinovi, najčešće sinovi jedinci, dali život za slobodu srpskog naroda. To su istinske žrtve", prenio je Sladojević Karadžićeve riječi.
Pa će biti sutra, nisu Bošnjaci za pomirenje...
"Nismo se predavali ni kada je bilo mnogo teže pa ni ovako utamničen neću se nikada prestati boriti za istinu o našoj pravednoj borbi u ratu koji nam je nametnut i u kojem su stradala sva tri naroda. Svaki rat, naročito građanski, izrodi počinjene zločine koje je naša država, ako je znala, osuđivala i procesuirala. Mi smo se časno borili za slobodu i jednakost srpskog naroda u Bosni i Hercegovini. Zato uvijek i svuda budimo dostojanstveni, ne mrzimo druge i ponosno čuvajmo ono što je iznad nas – Republiku Srpsku", poručio je ratni zločinac.
Nametnuti građanski rat....koja mržnja, cvijeće s Ratkom sijao prvu polovinu 90-tih po BiH.

Maraschino

#4257 Re: Radovan Karadžić u Haagu!

Post by Maraschino » 21/03/2019 13:55

Taj isti RTRS je juce komentarisuci presudu desetinama puta ponovio takozvani genocid. Sta reci dalje. Na RIKu je.

spreca

#4259 Re: Radovan Karadžić u Haagu!

Post by spreca » 21/03/2019 14:19

Kad dodje vrijeme sve ce pokushati sta su nasrali inace ostase u izolaciji....bolje da se navikavaju na vrjeme nego da se jedno jutro probude a na plakatima pise mi smo zlocinci jos ce morati tome i pljeskati

Trafalgar Law

#4260 Re: Radovan Karadžić u Haagu!

Post by Trafalgar Law » 21/03/2019 14:22

Imali smo priliku na koži osjetit tu magičnu "radovanovu ljubav" tokom 1425 dana opsade Sarajeva,bila je sve samo ne nježna...

Ja svakako nisam za pomirenje zasnovano na lažima i licimjerju.Sa "onima koji hoće pomirenje" a da pri tome negiraju već presuđeni genocid u Srebrenici,pokušavajući usput revizirati događaja u Sarajevu,nemam šta tražiti.Općenito,ne volim nikakva uslovljavanja,postoji samo istina i laž,ništa između,i oni se moraju naučiti nositi sa onim što su njihovi krvnici radili u prošlosti.Crno na bjelo,pa ćemo onda razgovarati o pomirenju.Mi imamo validne presude koje idu u našu korist,oni nemaju ništa konkretno ponuditi osim falsifikata bliske prošlosti.
Last edited by Trafalgar Law on 21/03/2019 14:34, edited 3 times in total.

haubica_i_to_teshka

#4261 Re: Radovan Karadžić u Haagu!

Post by haubica_i_to_teshka » 21/03/2019 14:31

Da li postoji teza klasifikacija zlocina od GENOCIDA za koji je osudjen pravosnazno?
Je l' postoji veca kazna na koju se mogao osuditi pravosnazno?

A, nek' on pishe....moze zna se kome :izet:

mishic

#4262 Re: Radovan Karadžić u Haagu!

Post by mishic » 21/03/2019 14:35

OBRAĆANJE PREKO RTRS-A
Karadžić provocira iz zatvora: Srpski narod i ja smo pobijedili, Republika Srpska je stvorena

Jeste i to je posljednja u nizu prevara nad naivnim Bosancima koji su tek tada progledali.
Da smo kojim slučajem imali samo deseti dio naoružanja koje ste vi imali više vas ni na mapi nebi bilo. Kada smo vam oteli toliko naoružanja da je počelo II poluvrijeme rata i kada ste počeli uzmicati, gubiti teritoriju i ginuti, rat je zaustavljen. To je ujedno dokaz naše naivnosti i vašeg dila sa određenim krugovima u međunarodnoj zajednici, istih onih koji su vam obezbijedili da nekažnjeno možete krenuti u agresiju na suverenu i međunarodno priznatu članicu Ujedinjenih nacija kojoj je mimo svake logike nametnut embargo na naoružavanje.
Poslije svih tih privilegija i povlastica koje ste sebi obezbijedili u međunarodnoj zajednici prije agresije dok smo mi još spavali sada smo konačno uspjeli najveće zločince na kugli zemaljskoj pored tih obečanih privilegija i povlastica potrpati u zatvor da tamo truhnu dok mi ne sahranimo i njihovo djelo genocidnu tvorevinu RS.
I dok ti zločinće tamo truhneš mi kao slobodni građani normalno živimo sa svojima najmilijim i pomalo sahranjujemo vas iz UZP-a a potom ćemo i UZP-ovsku tvorevinu RS. ( Ovo samo malo, tek toliko da ti bude jasno da razumijemo i tvoj očaj iz koga izboija nekakav prkos a stvarno stanje vidjeli smo na faci još tokom čitanja presude.)

mishic

#4263 Re: Radovan Karadžić u Haagu!

Post by mishic » 21/03/2019 14:45

Ove koji temu začatavaju skrećući sa presude, zločina i zločinaca na međustranačke razmirice i animozitete molim da idu na bezbroj tema gdje se o tome raspravlja. Neka tamo prosipaju svoje fobije,animozitete i frustracije. Jadni su!!!

Dozer

#4264 Re: Radovan Karadžić u Haagu!

Post by Dozer » 21/03/2019 14:48

Karadzic je u jednom u pravu - jesu dobili sta su htjeli, a to je RS.
Dodik samo slijedi njegovu davno izrecenu politicku namjeru - mrcvariti BiH,a vrijeme ce uciniti svoje. I u tome su takodjer vec priicno uspjeli.

Ove sve presude za genocid bi imale smisla samo i jedino ako bi se ukinuo rezultat genocida, a to je RS. Sve ostalo je supljak, i MZ samo pokazuje svo svoje licemjerje i nepostivanje medjunarodnog prava i UN konvencija o ovome.

Prava pitanja danas su:
1. Zasto niko ne pokrece pitanje i pred medjunarodnim instancama ne zahtijeva ukidanje genocidom zauzete i stvorene etnicki ciste teritorije zvane "RS"?
2. Zasto niko ne prica o obnavljanju tuzbe protiv Srbije?
Last edited by Dozer on 21/03/2019 15:05, edited 2 times in total.

Crvena Tifoza

#4265 Re: Radovan Karadžić u Haagu!

Post by Crvena Tifoza » 21/03/2019 14:55

Merak mi je gledati onog covjeka kako onog kera sa zastavom otjera ispred sudnice u Hagu. Onako treba poatupiti sa svim genocidašima. Svaka ti čast veliki čovječe! :izet: :thumbup:

Tomahawk11
Globalni moderator

#4266 Re: Radovan Karadžić u Haagu!

Post by Tomahawk11 » 21/03/2019 15:00

Na konstataciju da doživotna kazna u zapadnoevropskim zemljama, kao što su Belgija ili Njemačka, gdje bi Karadžić nakon odluke predsjednika Rezidijalnog mehanizma Agiusa, mogao biti prebačen na izdržavanje, ne znači ostati u zatvoru do smrti, već biti u pritvoru 25 godina te da je Karadžić žuz to već 11 godina proveo u zatvoru, Brammertz je odgovorio:

"Ovdje je u pitanju međunarodno pravo i ne postupa se kao u nekim zemljama gdje se doživotna kazna automatski zamijeni kaznom od 25 godina i onda uz dobro vladanje možete i ranije izaći na slobodu. U slučaju Karadžića doživotna kazna mora biti duža od najduže prethodne kazne koja mu je izrečena, a to je kazna od 40 godina. Do sada je isto tako postojala praksa da se osuđeni pusti iz zatvora nakon dvije trećine odslužene kazne. Ali, ja sam optimističan i mislim da Karadžić, dok je živ, neće izaći na slobodu", rekao je on.

Crvena Tifoza

#4267 Re: Radovan Karadžić u Haagu!

Post by Crvena Tifoza » 21/03/2019 15:05

Tomahawk11 wrote:
Na konstataciju da doživotna kazna u zapadnoevropskim zemljama, kao što su Belgija ili Njemačka, gdje bi Karadžić nakon odluke predsjednika Rezidijalnog mehanizma Agiusa, mogao biti prebačen na izdržavanje, ne znači ostati u zatvoru do smrti, već biti u pritvoru 25 godina te da je Karadžić žuz to već 11 godina proveo u zatvoru, Brammertz je odgovorio:

"Ovdje je u pitanju međunarodno pravo i ne postupa se kao u nekim zemljama gdje se doživotna kazna automatski zamijeni kaznom od 25 godina i onda uz dobro vladanje možete i ranije izaći na slobodu. U slučaju Karadžića doživotna kazna mora biti duža od najduže prethodne kazne koja mu je izrečena, a to je kazna od 40 godina. Do sada je isto tako postojala praksa da se osuđeni pusti iz zatvora nakon dvije trećine odslužene kazne. Ali, ja sam optimističan i mislim da Karadžić, dok je živ, neće izaći na slobodu", rekao je on.
Za godinu dvije krenut će igranka kako treba pustiti zločinca u Rusiju na liječenje. :-)

emric

#4268 Re: Radovan Karadžić u Haagu!

Post by emric » 21/03/2019 15:05

Image
Dozer wrote:Zasto niko ne pokrece pitanje i pred medjunarodnim instancama ne zahtijeva ukidanje genocidom zauzete i stvorene etnicki ciste teritorije zvane "RS"?
Zato što Amerika to ne dozvoljava.

Istina, s druge strane ne dozvoljava ni razbijanje BiH.

Ali to znači da nam je nabačeno "političko prokletstvo" po kojem smo osuđeni da u blokadi patimo i mi i naša djeca i sve što se ikad ovdje bude rodilo. Pod "mi" mislim na stoku svih nacija koja ovdje živi. Zapad šuti na uvrede i prijetnje, poziva na prilagođavanje EU i NATO-u, a nikad nam neće dati ni u EU ni u NATO. Tačno da nekad čovjek širom otvori granice Istoku i pozove ovdje stotine hiljada Arapa, Kineza i Rusa, pokloni im zemlju i da sve dozvole da rade šta hoće. Pa kad je bal nek i hala gori.

BHCluster

#4269 Re: Radovan Karadžić u Haagu!

Post by BHCluster » 21/03/2019 15:08

Radi se o slucaju Stanišić i Simatović, a sto se tice Mladica tu je Tomasica uvrstena kao dokaz + njegovi dnevnik.

pici

#4270 Re: Radovan Karadžić u Haagu!

Post by pici » 21/03/2019 15:28

emric wrote:Image
Dozer wrote:Zasto niko ne pokrece pitanje i pred medjunarodnim instancama ne zahtijeva ukidanje genocidom zauzete i stvorene etnicki ciste teritorije zvane "RS"?
Zato što Amerika to ne dozvoljava.

Istina, s druge strane ne dozvoljava ni razbijanje BiH.

Ali to znači da nam je nabačeno "političko prokletstvo" po kojem smo osuđeni da u blokadi patimo i mi i naša djeca i sve što se ikad ovdje bude rodilo. Pod "mi" mislim na stoku svih nacija koja ovdje živi. Zapad šuti na uvrede i prijetnje, poziva na prilagođavanje EU i NATO-u, a nikad nam neće dati ni u EU ni u NATO. Tačno da nekad čovjek širom otvori granice Istoku i pozove ovdje stotine hiljada Arapa, Kineza i Rusa, pokloni im zemlju i da sve dozvole da rade šta hoće. Pa kad je bal nek i hala gori.

naravno za sve je kriva amerika i mrski zapad... jadni mi... buuhuuuuhuuuu... sjecam se jednog intervjua ima to u nekim dokumentarnim filmovima o raspadu jugoslavije... jedan od zapadnih politicara je isao kod tudjmana i nagovarao ga da prihvati konfederalnu jugoslaviju i da ce dobiti kredite, ulazak u eu, nato itd itd... na kraju je otisao svojima sefovima i rekao, oni su ODLUCNI da budu nezavisni i nista ih ne moze odvratiti... nama sve ove godine fali ODLUCNOST za BiH koju ova garnitura lopuza nema jer je njima ovaj sistem ne dobar nego predobar rajski i zato se valjamo u blatu... ovo sto radi bOkir s ovim popustanjem i davanjem svega za minder vlasti nije odlucnost vec ljigavost i to svijet prepoznaje, prije ce ćirilo i metodije izgurat oCepjenja nego sto ce ova ljigava garnitura uspjet sacuvat drzavnost BiH. Okrenuli su se turcima i nekim qurcima koji nam nikad nisu istinski pomogli... bOkir dovodi erdogana na promocije, pravi seriju TURSKU o svom babi aliji i sebi... pa to ni onaj debeli kim korejac ne cini... i onda se ibretimo nekim zapadnim politicarima kako nas gledaju ko zadnje cigane... SDA je od Bosanstva napravila palestinizaciju... nek nam je Allah na pomoci... selam :bih:

Dozer

#4271 Re: Radovan Karadžić u Haagu!

Post by Dozer » 21/03/2019 15:38

pici wrote: naravno za sve je kriva amerika i mrski zapad... jadni mi... buuhuuuuhuuuu... sjecam se jednog intervjua ima to u nekim dokumentarnim filmovima o raspadu jugoslavije... jedan od zapadnih politicara je isao kod tudjmana i nagovarao ga da prihvati konfederalnu jugoslaviju i da ce dobiti kredite, ulazak u eu, nato itd itd... na kraju je otisao svojima sefovima i rekao, oni su ODLUCNI da budu nezavisni i nista ih ne moze odvratiti... nama sve ove godine fali ODLUCNOST za BiH koju ova garnitura lopuza nema jer je njima ovaj sistem ne dobar nego predobar rajski i zato se valjamo u blatu... ovo sto radi bOkir s ovim popustanjem i davanjem svega za minder vlasti nije odlucnost vec ljigavost i to svijet prepoznaje, prije ce ćirilo i metodije izgurat oCepjenja nego sto ce ova ljigava garnitura uspjet sacuvat drzavnost BiH. Okrenuli su se turcima i nekim qurcima koji nam nikad nisu istinski pomogli... bOkir dovodi erdogana na promocije, pravi seriju TURSKU o svom babi aliji i sebi... pa to ni onaj debeli kim korejac ne cini... i onda se ibretimo nekim zapadnim politicarima kako nas gledaju ko zadnje cigane... SDA je od Bosanstva napravila palestinizaciju... nek nam je Allah na pomoci... selam :bih:
Bravo majstore :thumbup:

Ne radi se ovdje o tome da zapad ne da, nego se radi o tome da ovdje nema Bosanaca s mudima, pa makar i po cijenu novog rata. Ovdje imamo Bosnjake, Hrvate i Srbe koji cine vlast i kojima je savrseno dobro u ovoj i ovakvoj BiH. I radi toga ni nece da zatezu bilo sta. Krcmi 10 mlijardi godisnje, od toga mazni 3-4, i svima njima dobro.

tuzlak1212

#4272 Re: Radovan Karadžić u Haagu!

Post by tuzlak1212 » 21/03/2019 17:55

Maharadza wrote: Poserem se i na maršala i na tita! On i drugi "četnikoljupci" su istima i dali oružje u ruke a što je gore - kontrolu i moć da umalo uspiju u ostvarenju velikosrpskih planova iz "načertanija" u ovoj protekloj agresiji...samo Allahovom dž.š. milošću to i nisu uspjeli, isto kao što trenutna država BiH opstaje isključivo Njegovom voljom i zaslugom Šehida zbog kojih se je On valjda i smilovao pa nas nije izbrisao sa lica zemlje...iako smo to možda i zaslužili jer smo veličali (a pojedinci još veličaju) toga diktatora-četnika, haram vam bilo.
Jeste supacki bilo s njegove strane sto je sve radikale osim cetnika hapsio ali jesil kad razmisljao koliki bi rat u Jugi izbio da se okreno protiv cetnika? Gorilo bi mnogo vise i poginulo bi mnogo vise nego u ratovima 90-tih. Njegovo djelo da se Bosna proglasi saveznom drzavom, da se muslimani sa veliko M proglase ravnopravnim gradjanima te drzave je bio daleko maksimum koji je on mogao uciniti okruzen neljudima za koje je mislio da ih moze prevaspitat.
Cetnici su izuzetno brojni bili i ostali i najgore od svega sto su uvijek spremni da ratuju i ginu za svoju ideju dok ostali nisu i samo se brane kad budu natjerani.

Tomahawk11
Globalni moderator

#4274 Re: Radovan Karadžić u Haagu!

Post by Tomahawk11 » 21/03/2019 18:11

channel10 wrote:Evo da malo popravite dan :)

https://avaz.ba/vijesti/bih/468541/sta- ... o-na-djecu
Alijin Srbin.

Maharadza

#4275 Re: Radovan Karadžić u Haagu!

Post by Maharadza » 21/03/2019 20:23

tuzlak1212 wrote:
Maharadza wrote: Poserem se i na maršala i na tita! On i drugi "četnikoljupci" su istima i dali oružje u ruke a što je gore - kontrolu i moć da umalo uspiju u ostvarenju velikosrpskih planova iz "načertanija" u ovoj protekloj agresiji...samo Allahovom dž.š. milošću to i nisu uspjeli, isto kao što trenutna država BiH opstaje isključivo Njegovom voljom i zaslugom Šehida zbog kojih se je On valjda i smilovao pa nas nije izbrisao sa lica zemlje...iako smo to možda i zaslužili jer smo veličali (a pojedinci još veličaju) toga diktatora-četnika, haram vam bilo.
Jeste supacki bilo s njegove strane sto je sve radikale osim cetnika hapsio ali jesil kad razmisljao koliki bi rat u Jugi izbio da se okreno protiv cetnika? Gorilo bi mnogo vise i poginulo bi mnogo vise nego u ratovima 90-tih. Njegovo djelo da se Bosna proglasi saveznom drzavom, da se muslimani sa veliko M proglase ravnopravnim gradjanima te drzave je bio daleko maksimum koji je on mogao uciniti okruzen neljudima za koje je mislio da ih moze prevaspitat.
Cetnici su izuzetno brojni bili i ostali i najgore od svega sto su uvijek spremni da ratuju i ginu za svoju ideju dok ostali nisu i samo se brane kad budu natjerani.
Misliš spremni da "ratuju" protiv golorukih, žena, djece i staraca a "ginu" samo dok bježe usrani čim se prvi Tekbir začuje u daljini?! :oops:

Post Reply