Radoncicevo blacenje Oslobodjenja!

TV i novinske vijesti, vaši komentari, vaše teme...
Post Reply
BHG

#1 Radoncicevo blacenje Oslobodjenja!

Post by BHG » 30/11/2006 13:22

Kad govori o ratnim profiterima, Radončić govori o sebi

Utemeljitelj, osnivač, vlasnik i veliki brat Dnevnoga avaza, Fahrudin Radončić, u posljednjih je nekoliko mjeseci, obračunavajući se sa liderima SDA i SDP, Sulejmanom Tihićem i Zlatkom Lagumdžijom, iz njemu poznatih razloga odlučio da se obračuna i sa Oslobođenjem.

Radončićeva opsjednutost novinom, na čijem je nekadašnjem zgarištu napravio svoj vlastiti medijsko-hotelsko-trgovački centar, sa saunom i bazenima, datira valjda još otkako je pred kraj protekloga stoljeća stigao na sarajevski asfalt. Legenda kaže da je cijela tadašnja Radončićeva imovina stala u dvije plastične vrećice. No, danas je to malo kome važno. Jer, Utemeljitelj, Osnivač, Vlasnik i Veliki brat danas je strah i trepet, koji nije navikao da mu se suprotstavlja.

Podrška SDA

Treba podsjetiti, Fahrudin je Radončić svoje medijsko carstvo počeo graditi pred kraj rata, te neposredno nakon njega uz velikodušnu podršku tadašnjeg vrha Stranke demokratske akcije. SDA je trebala “vlastitu” novinu, namijenjenu uglavnom Bošnjacima, kako bi im otvorila vidike, te skrenula pažnju s važnog (kriminala, korupcije, države koja ne postoji) na nevažno (ljubavne afere, tračeve, estradne skandale). Fahrudin Radončić je poslušno uskočio u mašinu i počeo uz pomoć SDA-ovih miliona, političke podrške, finansijskih malverzacija praviti “najtiražniju novinu”.

Nije se zaustavio samo na tome, njegove su ambicije završile izgradnjom nebodera tamo gdje su nekada stajali neboderi našega lista. Spaljeni, srušeni ljeta 1992. godine s prvih četničkih linija u Neđarićima.

Te su ratne godine novinari i radnici Oslobođenja branili grad, zemlju, profesiju upravo iz te zgrade. Naše su kolege ranjavane u toj zgradi, ginule na putu do posla, druge su izgubile život dok su htjele cijelom svijetu pokazati šta se dešava u Bosni. Prva žrtva rata u BiH bio je upravo naš kolega Kjašif Smajlović, kojemu su srbijanski četnici u Zvorniku okončali život na najsvirepiji način.

Nije nam namjera danas licitirati imenima naših poginulih kolega, namjera nam je objasniti Fahrudinu Radončiću da njegova novina, njegovi novinari, a i on posebno, mogu lagati, lagati, lagati, izmišljati, fabrikovati, podmetati, blatiti kad god hoće i koga hoće, ali nemaju pravo Oslobođenje, kao što su objavili u srijedu nazvavši ga “ratnoprofiterskim biltenom”.

U obračunu s Tihićem i Lagumdžijom, Fahrudin Radončić navodi da je naš list, “otkako je Hilmo Selimović preuzeo većinski paket, sveden na ratnoprofiterski bilten”. Tako teška optužba vlasnika Avaza govori više o njemu, njegovom mentalnom sklopu koji, evo već više od deset godina, funkcionira upravo zahvaljujući ratnoprofiterskom duhu, umu i potezima onoga ko na našu dušu stavlja tako veliki grijeh.

“Avaz” laže prvi

Kraj rata Oslobođenje je dočekalo razoreno, osiromašeno, opustošeno. Dnevni avaz i Fahrudin Radončić nakon rata počeli su pohod kakav se ne pamti. O tom čudu uspješnog poslovnog čovjeka mogle bi se napisati priče. No, jasno je da se na kraju sve svodi na činjenicu da kad govori o ratnom profiteru, Fahrudin Radončić misli samo na sebe.

Sve drugo je obična laž. Na kakve smo navikli u Dnevnom avazu. Dnevni avaz laže prvi i to nije više nikakva novost. No, na njegovu paušalnu ocjenu da je Oslobođenje svedeno na ratnoprofiterski bilten treba odgovoriti pitanjem - kako je on stekao ogromno bogatstvo, poslovne zgrade, vile, kuće... Iza koga se zaklanjao? Koga je štitio? Kome bio blizak i zašto? Kako je preko noći od zakletog Bičakčićevog postao zakleti Lagumdžijin, a nakon toga Tihićev, Silajdžićev ili prijatelj Izetbegovića mlađeg? Kako je od dvije plastične vrećice dogurao do “imperije”?

To su pitanja na koja Berluskoni iz Plava treba odgovoriti. Pod uvjetom da se ne zaklanja imenima novinara Avaza, kojima, veli, niko ne može zabraniti da pišu o KOS-ovcima, ratnim profiterima, lopovima na vlasti, političkim gubitnicima.

Među neke od pobrojanih svakako se može na vrh liste staviti ime i Osnivača i Utemeljitelja. I ne treba zabraniti novinarima da o tome pišu.
u danasnjem broju oslobodjenja odgovor na optuzbe radoncicevog avaza na temu "oslobodjenje kao ratni profiter"...svaka rijec clanka je zlata vrijedna i tacna do bola...ja sam, licno/osobno, citao oslobodjenje prije rata, u ratu, a Bogami i poslije rata...do dana danasnjeg...a sto se avaza tice dozvoljavamo kvazi-novinarima da nas informisu o dogadjanjima u svijetu i kod nas ali samo iz njihove "objektivne novinarske" perspektive...da nije zalosno bilo bi smijesno....

Pretposljednji Mohikanac

Post by Pretposljednji Mohikanac » 30/11/2006 13:32

a sto laprdaju po avazu :D brate kad su tako sigurn, dokaze u ruke i u policiju :D

dotad, nijedne :D

BHG

Post by BHG » 30/11/2006 13:35

Pretposljednji Mohikanac wrote:a sto laprdaju po avazu :D brate kad su tako sigurn, dokaze u ruke i u policiju :D

dotad, nijedne :D
avaz nikad nista i nije objavio a da je imao dokaze za to...to je samo odraz nivoa "profesionalizma" koji odrzava avaz

Jimmy_The_Saint

Post by Jimmy_The_Saint » 30/11/2006 13:39

Avaz je imperija zla. Radon je otrovan gas.

No, Oslobođenje je strovala i ne da se čitati, i već godinama nije ni za jaja motati na pijaci.

Pošten Bošnjak i Bosanac a i Hercegovac ako hoće čitati dobre novine, bojim se da ih prvo mora napraviti.

BHG

Post by BHG » 30/11/2006 13:44

Jimmy_The_Saint wrote:Avaz je imperija zla. Radon je otrovan gas.

No, Oslobođenje je strovala i ne da se čitati, i već godinama nije ni za jaja motati na pijaci.

Pošten Bošnjak i Bosanac a i Hercegovac ako hoće čitati dobre novine, bojim se da ih prvo mora napraviti.
slazem se...ali izmedju dva zla ipak bi ljudi trebali birati manje zlo...medjutim to kod nas nevrijedi...dokazi su zadnji izbori...a i predzadnji...a i oni prije tih...

Vingo

Post by Vingo » 30/11/2006 13:47

Meni je vise pun kooratz biranja manjeg zla.......
I toga da mi se govori sta treba.....

A zlo...manje ili vece, ubuduce biram, samo ako ako imam direktan hair od njega.

Qler
Has thanked: 29 times
Been thanked: 41 times

Post by Qler » 30/11/2006 13:50

svaki dan u kuci oslobodjenje... vec 20 godina... do sad nisam imao zamjerki...

a avaz... naslovna strana otmica djeteta iako je policija rekla da se nista ne objavljuje...

slika zene koja se bacila sa prozora... ne pokrivene

slika covjeka kojeg je auto ubilo....

onda Razija prebila Fatimu zbog momka u toj i toj diskoteci...

Ramiz opaucio toljagom komsiju Mirsu zbog dva domaca jajeta...

i tako do sutra....

Jimmy_The_Saint

Post by Jimmy_The_Saint » 30/11/2006 13:51

BHG wrote:

slazem se...ali izmedju dva zla ipak bi ljudi trebali birati manje zlo...medjutim to kod nas nevrijedi...dokazi su zadnji izbori...a i predzadnji...a i oni prije tih...
Ma ne, nego između redova treba birati informaciju. Znam da je teško, al' jebi ga... Stvarno me ne zanima šta Senka K. misli o bilo čemu.

Da se razumijemo, Avaz je očigledan slučaj parazitskog organizma koji je nik'o na truplu Oslobođenja. Ali Oslobođenje nisu ubili ni četnici ni veliki vrač Šošona Fahro-S-Dvije-Kese, nego "mangupi u vlastitim redovima", gomila inertnih i zatucanih gotovana naučenih da CK SK plaća ceh.

Tužno, pretužno, i više nego išta volio bih Oslobođenje koje se može čitati i voljeti, al' sad-zasad, ovako kako je, nema više izbora. Osim, eventualno, Nezavisnih...

Faust

Post by Faust » 30/11/2006 13:51

BHG wrote:

Između dva zla - biram dnevne novine susjeda.... :D :D

Faust

Post by Faust » 30/11/2006 13:53

Jimmy_The_Saint wrote: ...al' sad-zasad, ovako kako je, nema više izbora. Osim, eventualno, Nezavisnih...
Posebno kad postaju bilten SNSD-a i lidera im u njih...

Jimmy_The_Saint

Post by Jimmy_The_Saint » 30/11/2006 13:55

Faust wrote:
BHG wrote:

Da, Faustuse, a što će ti to?

Ko je koga marn'o sjekirom u Črnomerecu? Boli me kurac. Koja je krsna slava Vojske Srbije? Ma boli me kurac s tri prsta pridržan. I tako dalje, i tako bliže. Uostalom, čitanje susjednih novina koje nije povremeno, površno i čisto informativno signal je kompleksa NEPOTREBNE inferiornosti. I ja volim Jutarnji, koji je naj-naj dnevnik na Balkanu, al' tamo mimo kulturnog dodatka nema ništa što se tiče mojeg života, iole.

Jimmy_The_Saint

Post by Jimmy_The_Saint » 30/11/2006 13:56

Faust wrote:
Jimmy_The_Saint wrote: ...al' sad-zasad, ovako kako je, nema više izbora. Osim, eventualno, Nezavisnih...
Posebno kad postaju bilten SNSD-a i lidera im u njih...
Ne postaju, uvijek su bili. Zato kažem, EVENTUALNO tj. ZA NEVOLJU.

BHG

Post by BHG » 30/11/2006 13:58

Jimmy_The_Saint wrote:
BHG wrote:

Ma ne, nego između redova treba birati informaciju. Znam da je teško, al' jebi ga... Stvarno me ne zanima šta Senka K. misli o bilo čemu.

Da se razumijemo, Avaz je očigledan slučaj parazitskog organizma koji je nik'o na truplu Oslobođenja. Ali Oslobođenje nisu ubili ni četnici ni veliki vrač Šošona Fahro-S-Dvije-Kese, nego "mangupi u vlastitim redovima", gomila inertnih i zatucanih gotovana naučenih da CK SK plaća ceh.

Tužno, pretužno, i više nego išta volio bih Oslobođenje koje se može čitati i voljeti, al' sad-zasad, ovako kako je, nema više izbora. Osim, eventualno, Nezavisnih...
jimmy...a jel bolje da Senka prica i daje svoje misljenje o aktueknim problemima u drzavi...ili je bolje da nas izvjestava sta "BiH JetSet" radi i cim se bavi...sve svjetske novine imaju svoje dezurne novinare koji pisu kolumne o aktuelnim problemima i aferama...moram priznati na mnogo profesionalniji nacin nego i jedan nas novinar...ali ipak ima neko....

SherlockHolmes

Post by SherlockHolmes » 30/11/2006 14:04

:thumbup:

hocemo li u biiiiizzzmiiiiiss? :D

Faust

Post by Faust » 30/11/2006 14:04

Jimmy_The_Saint wrote:
Faust wrote:
BHG wrote: slazem se...ali izmedju dva zla ipak bi ljudi trebali birati manje zlo...medjutim to kod nas nevrijedi...dokazi su zadnji izbori...a i predzadnji...a i oni prije tih...
Da, Faustuse, a što će ti to?

Ko je koga marn'o sjekirom u Črnomerecu? Boli me kurac. Koja je krsna slava Vojske Srbije? Ma boli me kurac s tri prsta pridržan. I tako dalje, i tako bliže. Uostalom, čitanje susjednih novina koje nije povremeno, površno i čisto informativno signal je kompleksa NEPOTREBNE inferiornosti. I ja volim Jutarnji, koji je naj-naj dnevnik na Balkanu, al' tamo mimo kulturnog dodatka nema ništa što se tiče mojeg života, iole.
I mene isto za tog jadnika iz bilo kojeg zagrebačkog kvarta. A kao bi me trebao boljeti gdje to Deen ide i sta to o njemu lažu susjedni tabloidni novinari??? Ili već ko se sve spominje. Dnevne novine, to znaš, se ne sastoje od informacija ko je koga ubio i gdje... Jutarnji, Vecernji, Vijesti... donose niz drugih tekstova, analiza, interviewa i sl. Avaz i Oslobođenje (i Nezavisne) samo niz nepismenih kratkih tendecioznih vijesti.
Inferiornosti?? Prateći ove tvoje postove zadnjih nekoliko sedmica nisam vidio da si sklon nekakvoj nacionalizaciji (bosanskoj?) pa me čudi kakva inferiornost. Boli me kurac, što bi ti rekao, odakle su novine, nego me zanima šta ću pročitati za novce koje dam. Ponekad mi žao bude novaca koje, ipak, moram davati i za domaće dnevne novine. :lol: :lol:

Jimmy_The_Saint

Post by Jimmy_The_Saint » 30/11/2006 14:10

BHG wrote:
Jimmy_The_Saint wrote:
BHG wrote: slazem se...ali izmedju dva zla ipak bi ljudi trebali birati manje zlo...medjutim to kod nas nevrijedi...dokazi su zadnji izbori...a i predzadnji...a i oni prije tih...

jimmy...a jel bolje da Senka prica i daje svoje misljenje o aktueknim problemima u drzavi...ili je bolje da nas izvjestava sta "BiH JetSet" radi i cim se bavi...sve svjetske novine imaju svoje dezurne novinare koji pisu kolumne o aktuelnim problemima i aferama...moram priznati na mnogo profesionalniji nacin nego i jedan nas novinar...ali ipak ima neko....
Bolje je, jebi ga, da Senka malo tišu. Nemoj molim te o svjetskim novinama, čitam na tri jezika aktivno a listao sam na još toliko, o tim standardima u Oslobođenju nema ni govora, već odavno.

Žao mi je svakog feninga koji dam na Avaz, gledam da pročitam neki javni, i ne kupujem ga više od jednom heftično, al' Avaz jebi ga, u oblandi od GOVANA nudi najviše informacija, najblagovremenijih.

Celicna_saka

Post by Celicna_saka » 30/11/2006 14:18

Nikad avaz nece prati prozore ko oslobodjenje.

Jimmy_The_Saint

Post by Jimmy_The_Saint » 30/11/2006 14:27

Jes', al' ono predratno, veleformat :lol:

I pod cipele ostaje nenadmašan ideal.

Post Reply