RADIO-TELEVIZIJA(PROPAGANDA) SRBIJE

TV i novinske vijesti, vaši komentari, vaše teme...
brico al i buregdzija

RADIO-TELEVIZIJA(PROPAGANDA) SRBIJE

Post by brico al i buregdzija » 02/05/2007 02:05

Slucajno sam naletio na RTS stranicu. Prelisto sam "vesti", i naleti na ovo.

Pogledajte slicicu u sredini!

http://www.rts.co.yu/jedna_vest.asp?IDNews=185214

Image

Poznato?
Svako zna da je ova slika iz Bijeljine.

Moze li mi neko objasniti sta su gnjide RTS-a preko Drine htjeli sa ovom slikom? Kakve ona veze ima sa "progonom" "nebeskog" naroda?
:x
Znam da im je sloba serviro sranja 90tih, ali ne da ovako nesto moze da prodje u 2007. godini!?!

I oni ovo sranje zovu drzavna televizija!! Sramota!!!

seiko22
Location: "REPUBLIKA SRPSKA IS GENOCIDAL PRODUCT AND SHOULD BE ABOLISHED " Prof. Francis A. Boyle

Post by seiko22 » 02/05/2007 03:30

Tadic "lepo prica" - Srbija je demokratska!! :-)

.

Anka

Post by Anka » 02/05/2007 04:21

U pitanju je sajt RTS-a a ne televizijski program, sajt verovatno ažurira par osoba, neko od njih je pogresio.Mislim da je ovo slika jednog Arkanovog.
Sada sam im poslala mail, nadam se da ce to ispraviti.

Alfons Kauders

Re: RADIO-TELEVIZIJA(PROPAGANDA) SRBIJE

Post by Alfons Kauders » 02/05/2007 16:30

brico al i buregdzija wrote:Slucajno sam naletio na RTS stranicu. Prelisto sam "vesti", i naleti na ovo.

Pogledajte slicicu u sredini!

http://www.rts.co.yu/jedna_vest.asp?IDNews=185214

Image

Poznato?
Svako zna da je ova slika iz Bijeljine.

Moze li mi neko objasniti sta su gnjide RTS-a preko Drine htjeli sa ovom slikom? Kakve ona veze ima sa "progonom" "nebeskog" naroda?
:x
Znam da im je sloba serviro sranja 90tih, ali ne da ovako nesto moze da prodje u 2007. godini!?!

I oni ovo sranje zovu drzavna televizija!! Sramota!!!

ma ko ih jebe, nikad oni nece doci pameti... a vas ovo cudi...

SaraLe

Post by SaraLe » 02/05/2007 16:49

Anka wrote:U pitanju je sajt RTS-a a ne televizijski program, sajt verovatno ažurira par osoba, neko od njih je pogresio.Mislim da je ovo slika jednog Arkanovog.

Jest Anka, i ovaj vojnik na slici je samo "pogrijesio" :oops: :x

Bosanac_21

Post by Bosanac_21 » 02/05/2007 16:58

Vazda su oni ugrozeni, zrtve rata, ............ :zzzz:
Neznam samo ko je napadao Hrvatsku, pa Bosnu i Hercegovinu, pa Kosovo,
pa ......... - stara ideologija otadzbine :roll:

van Basten
Has thanked: 5 times

Post by van Basten » 02/05/2007 19:09

Anka wrote:U pitanju je sajt RTS-a a ne televizijski program, sajt verovatno ažurira par osoba, neko od njih je pogresio.Mislim da je ovo slika jednog Arkanovog.

Uh, sad mi je lakše kad znam da je greška nekog nesmotrenog pojedinca a ne generalni stav kuće koja je čak i u ratu svojom objektivnošću sijala u mraku neinformisanosti i propagandne mašinerije sa istoka :x

cyprus
Has thanked: 3 times
Been thanked: 12 times

Post by cyprus » 02/05/2007 21:33

Nisu valjda namjerno stavili ovu sliku. Bilo bi previše čak i za njih.

basta sljezove boje

Post by basta sljezove boje » 03/05/2007 00:00

Image

sa traktorijade

ahmed&nedzad

Post by ahmed&nedzad » 03/05/2007 00:36

basta sljezove boje wrote:Image

sa traktorijade

Da mi je znati, gdje ovo sve završi. :?

Maraschino
Has thanked: 39 times
Been thanked: 14 times

Post by Maraschino » 03/05/2007 00:47

Hvala ti Anka. :)

Sada mi je malo lakse ne zbog greske koju su napravili(prave ih svakodnevno) vec zbog tvoje reakcije.

Nije sve tako mracno ima i po neka zvijezda. :-)

ahmed&nedzad

Post by ahmed&nedzad » 03/05/2007 13:09

InfraRedRidinghood wrote:Kako to misliš Gargamele? :?

Pa fino, upravo ti 'traktoristi' su promijenili etničku sliku Banja Luke i okoline. Misliš da se oni žele vratiti u Hrvatsku na svoje?! :oops:

Maraschino
Has thanked: 39 times
Been thanked: 14 times

Post by Maraschino » 03/05/2007 14:23

ahmed&nedzad wrote:

Pa fino, upravo ti 'traktoristi' su promijenili etničku sliku Banja Luke i okoline. Misliš da se oni žele vratiti u Hrvatsku na svoje?! :oops:

Nikada. :oops:

Glavni zagovornici izdvajanja RS-a iz BiH su upravo oni.Znam ja da od toga nema nista ali biti toliko nezahvalan onome ko te primio i pruzio ti kakvo takvo utociste.Jeste da ih je nekada davno primila RS ali drzava se zove Bosna i Hercegovina i sada raditi protiv te iste drzave.To mogu samo kreteni. :x

basta sljezove boje

Post by basta sljezove boje » 03/05/2007 14:31

ahmed&nedzad wrote:

otkud traktoristima drzavljanstvo BiH? Po kojem osnovu su ga dobili?

Anka

Post by Anka » 03/05/2007 14:40

To nije propaganda, naslov teme je tendenciozno napisan. Veoma je ružno stavljati slike egzodusa srpskog naroda iz Hrvatske, nazivati to traktorijadom... ružno je izrugivati se tuđim žrtvama. etničko čišćenje srpskog naroda je traktorijada, a etničko čišćenje drugih naroda je tragedija...hm...kakva nam je budućnost ako na ovakav način delimo žrtve? Ima li zajedničke budućnosti?
Evo odgovora koji sam dobila od redakcije :
Poštovana,
Zahvaljujem Vam što ste ukazali na propust, koji je zaista neprimeren događaju koji smo ilustrovali fotografijama, stavili smo više fotografija i sa jednom od njih napravili ozbiljnu grešku.
Srdačno Vas pozdravljam i želim da i dalje posećujete sajt RTS-a .
Odgovorni urednik
I kao što se možete uveriti, ako kliknete na gornji link iz prvog posta, fotografija je sklonjena.

basta sljezove boje

Post by basta sljezove boje » 03/05/2007 15:05

Anka wrote:To nije propaganda, naslov teme je tendenciozno napisan. Veoma je ružno stavljati slike egzodusa srpskog naroda iz Hrvatske, nazivati to traktorijadom... ružno je izrugivati se tuđim žrtvama. etničko čišćenje srpskog naroda je traktorijada, a etničko čišćenje drugih naroda je tragedija...hm...kakva nam je budućnost ako na ovakav način delimo žrtve? Ima li zajedničke budućnosti?
Poštovana,
Zahvaljujem Vam što ste ukazali na propust, koji je zaista neprimeren događaju koji smo ilustrovali fotografijama, stavili smo više fotografija i sa jednom od njih napravili ozbiljnu grešku.
Odgovorni urednik
I kao što se možete uveriti, ako kliknete na gornji link iz prvog posta, fotografija je sklonjena.

putuj igumane, ne brini za manastir

http://www.urc.bl.ac.yu/stradanje/srpska.html

ahmed&nedzad

Post by ahmed&nedzad » 03/05/2007 18:06

basta sljezove boje wrote:
ahmed&nedzad wrote:

Pa vjerovatno po istom osnovu po kojem su i mnogi iz Sandžaka dobili?! Koliko znam mnogi također imaju hrvatsko državljanstvo, a rođeni su u BiH. :-?

Unjustice

Post by Unjustice » 03/05/2007 18:25

ahmed&nedzad wrote:Pa vjerovatno po istom osnovu po kojem su i mnogi iz Sandžaka dobili?! Koliko znam mnogi također imaju hrvatsko državljanstvo, a rođeni su u BiH. :-?
Pa vjerovatno nisu po istom osnovu jer Sandzaklije su ga dobile iz istog razloga kao i Karadzic Radovan i ostali Karadzici, sto znaci na osnovu prijave boravka u BiH 1991 godine? Boga pitaj koliko se recimo Srba doselilo u istom periodu u Sarajevo i BiH.

Ono sandzaklije su nam omiljena tema, medjutim da li ih se i prije rata najvise naselilo po BiH? Srba je barem tri puta toliko u istom periodu. Niko ih i ne spominje?

Sto se tice Srba iz Hrvatske, mislim da BiH po tom pitanju treba uraditi kao sto bi uradile sve zemlje u zapadnoj Europi. Oduzeti sve, staviti zabranu ulaska u BiH u narednih 50 godina, utrpati u autobuse i pod policijskom pratnjom ih ispratiti do BiH granice.

Cudi me da niko ne trazi provjeru dobivanja BiH drzavljanstva od 1991 godine do danas medju Srbima, upravo u cilju lova na Srbe iz Hrvatske koji su kupili ili dobili BiH dokumenta?

Fino je sto se cistka uradila po pitanju bliskoistocnoh elementa i sad treba to iskoristiti pa vidjeti kakav je status Srba iz Hrvatske u BiH i koliko desetina ili stotina hiljada njih danas ima BiH pasos?

Sjetimo se samo pricamo o ljudima koji su godinama ubijali Bihac i njima nikako ne odgovara nista manje od Srbije u Bosni, jer u svakom drugom scenariu im je izgon, a za dosta njih i zatvor. Oni ce uvijek biti smetnja BiH i zato im nije mjesto ovdje.

basta sljezove boje

Post by basta sljezove boje » 03/05/2007 18:34

ahmed&nedzad wrote:
ahmed&nedzad wrote:

Pa vjerovatno po istom osnovu po kojem su i mnogi iz Sandžaka dobili?! Koliko znam mnogi također imaju hrvatsko državljanstvo, a rođeni su u BiH. :-?

hrvatsko drzavljanstvo dobivaju po dva osnova: zato jer im se neko od predaka izjasnjavao kao Hrvat ili su bili prijavljeni negdje na moru. Sandzaklije dobivaju drzavljanstvo ako su bili prijavljeni u BiH. Izbjeglice iz Krajine su dosle 1995. Slicno: bosanske izbjeglice dolaze u Njemacku 1992. Ne samo sto ne mogu dobiti drzavljanstvo nego ne mogu ni boravak i do 2000. se upucuju u tzv. "trece zemlje".

_BosanaC

Post by _BosanaC » 03/05/2007 19:03

Anka wrote:To nije propaganda, naslov teme je tendenciozno napisan. Veoma je ružno stavljati slike egzodusa srpskog naroda iz Hrvatske, nazivati to traktorijadom... ružno je izrugivati se tuđim žrtvama. etničko čišćenje srpskog naroda je traktorijada, a etničko čišćenje drugih naroda je tragedija...hm...kakva nam je budućnost ako na ovakav način delimo žrtve? Ima li zajedničke budućnosti?
Poštovana,
Odgovorni urednik

Anka,

Kakvo etnicko ciscenje? Jel' etnicko ciscenje to sto je Karadzic jos '91. u kuci do moje vazio komsiluku, izmedju ostalog i mom ocu (tada sam ga prvi i jedini put u zivotu i vidjeo, hvala Bogu) kako treba spakovati stvari, natovariti u auta, napustiti kucu gdje smo tada zivjeli, jer 'sve ce trajati nekih sedam do deset dana, a onda ce biti gotovo i vraticemo se na svoje'... A do moje kuce je bilo prvo mitraljesko gnijezdo na prostoru opstine... I onda ti Srbi fakat napustise svoje kuce, svoja ognjista, svoju imovinu... Napustismo i mi jos prije njih, u roku od deset minuta, jer mi je otac 'prijateljski upozoren' da ne moze biti u tamo nekoj Patriotskoj ligi i stajati s druge strane barikada a zivjeti tu gdje zivi...

Ta podrucja ne smatram etnicki ociscenim, ti ljudi su izmapulisani i neka se zahvale za to onima koje sami kuju u zvijezde.

ahmed&nedzad

Post by ahmed&nedzad » 03/05/2007 19:46

InfraRedRidinghood wrote:Brdo, popij sok neki, smiri se... :-) :-) :-) :-)

Ma banuj ga ba. :D

Šalu nastranu, da li je iko ikada pokrenuo pitanje državljanstava Srba koji su došli u Bosnu tokom 'Oluje'?! :roll:

_BosanaC

Post by _BosanaC » 03/05/2007 20:01

ahmed&nedzad wrote:Ma banuj ga ba. :D

Banned :oops: :D

basta sljezove boje

Post by basta sljezove boje » 04/05/2007 23:48

_BosanaC wrote:Anka,

Kakvo etnicko ciscenje? Jel' etnicko ciscenje to sto je Karadzic jos '91. u kuci do moje vazio komsiluku, izmedju ostalog i mom ocu (tada sam ga prvi i jedini put u zivotu i vidjeo, hvala Bogu) kako treba spakovati stvari, natovariti u auta, napustiti kucu gdje smo tada zivjeli, jer 'sve ce trajati nekih sedam do deset dana, a onda ce biti gotovo i vraticemo se na svoje'... A do moje kuce je bilo prvo mitraljesko gnijezdo na prostoru opstine... I onda ti Srbi fakat napustise svoje kuce, svoja ognjista, svoju imovinu... Napustismo i mi jos prije njih, u roku od deset minuta, jer mi je otac 'prijateljski upozoren' da ne moze biti u tamo nekoj Patriotskoj ligi i stajati s druge strane barikada a zivjeti tu gdje zivi...

Ta podrucja ne smatram etnicki ociscenim, ti ljudi su izmapulisani i neka se zahvale za to onima koje sami kuju u zvijezde.

nikad se nije saznalo ko je ubio gospodina Staku, "fetivog" Ilidzanca 1995. godine. Navodno je govorio Srbima da ne idu sa Ilidze. Njegova kcerka koja je rat provela u Sarajevu je njega i majku prebacila kod sebe, otisla je po oca na Ilidzu i nikada vise niko nije ni nju ni oca vidio. 12 godina niko ne zna sta je sa njima bilo, toliko o dijeljenju zrtava

_BosanaC

Post by _BosanaC » 04/05/2007 23:49

_BosanaC wrote:Anka,

nikad se nije saznalo ko je ubio gospodina Staku, "fetivog" Ilidzanca 1995. godine. Navodno je govorio Srbima da ne idu sa Ilidze. Njegova kcerka koja je rat provela u Sarajevu je njega i majku prebacila kod sebe, otisla je po oca na Ilidzu i nikada vise niko nije ni nju ni oca vidio. 12 godina niko ne zna sta je sa njima bilo, toliko o dijeljenju zrtava

Kakvo dijeljenje zrtava? Pricamo o razlici izmedju planskog etnickog ciscenja i pojedinacnih slucajeva.

Ili ces i ti reci da je tokom Oluje izvrseno etnicko ciscenje Srpskog zivlja?

basta sljezove boje

Post by basta sljezove boje » 05/05/2007 00:00

Anka u svom postu poziva na zajednicku buducnost i "dijeljenje zrtava". Ovi u Oluji su se povlacili kao i oni sa Grbavice i Ilidze, nosili su sve sto su mogli, pa cak i vodovodne cijevi. Po Grbavici su cetnici isli i kontrolirali jesu li svi Srbi napustili stanove, na Ilidzi isto, a pretpostavljam da je tako bilo i sa Olujom

Post Reply