radio 202

Diskusije o bh. i inostranim izvođačima, razmjena pjesama, CD-ova, muzičke oprema...

Moderator: Bobi

Post Reply
Insomniac

radio 202

Post by Insomniac » 17/03/2004 01:30

8) evo da vratim temu s starog foruma:
sta mislite o centralnom zatvoru, informativnom programu (men su one zbunjene voditeljice vijesti lude do kraja :D ), muzici.. i radio showima vecernjima il nocnim i.. svim ostalim emisijama..
znam da dosta ljudi s 202 gleda ovaj forum povremeno, pa et kritikujte hi maximalno :) mozda vas i poslusaju nesto...

zoka

Post by zoka » 17/03/2004 01:38

E placenici su se preselili... daj kad ste vec placenici daj napisite nesto originalno a arhiva ce se preseliti ne brini ti...

Znas ja sam primjetio da na ovom forumu ima dosta placenika koji konstantno ubacuju neke ideje i stavove jedne te iste svuda i kad god to mogu.

Nekad je na omladinskom programu isto to se desavalo sa pozivima placenika koji su doprinijeli izbijanju rata, ako nista stvaranju predratne psihoze.

Isto se desava sa centralnmim zatvorem instalisu se polako tipovi koji svaki dan zovu i stalno isto pricaju...

Danas sam iskljucio mladena marica nakon trece babe koja se javila da diskutuje o vanjskoj politici ... uzas jedan frontalni... i da si samo cuo pricu... nikad vise reko sam sebi. CZ zdravo... barem kad je mladen maric... petkom je super CZ obicno... prosli petak tema bila "sex" i bas super ovi stranacki placenici nisu mogli da se uklope nikako.

Insomniac

Post by Insomniac » 17/03/2004 02:19

pa dobro sto se "placenika" u CZ tice primjetio sam to, imaju dvije "gospodje" koje se stalno javljaju :) i upropaste svaki CZ, ipak mislim da postoji poseban profil ljudi koji imaju potrebu da se javljaju u emisije takvog tipa i komentarisu nesto u javnosti, pa je to i razlog sto uvjek isti ljudi zovu... ja recimo.. neznam koja da je tema, nevjerujem da bi nazvao i supljirao u program.

hm.. drugo.. razlog sto sam otvorio ovu temu je sto ne gledam tv pa cak ni op :) i jedino sto slusm osim svoje muzike je Radio.. pa me i 202 zanima.

i na kraju pitanje za one koji znaju, kada ce radio 202 dobiti tu dugo najavljivanu webpage???

zoka

Post by zoka » 17/03/2004 02:30

kad budu spremni da plate ljudima koji su sposobni da to urade...

Imam osjecaj da zele da to prelome za reklamu, ma kome to treba, zhivljak se trazi, kesh i kraj diskusije.

A sta je sa 202-2 drugim programom 202 radija... ovo je izaslo na javnost nije vise x-files

zoka

Post by zoka » 17/03/2004 02:31

jos da dodam ovi iz 202 bi obavezno morali uvesti banovanje telefona

dario-x

Post by dario-x » 17/03/2004 13:00

Mislim da je Trip2Nite jedna od boljih emisija na spomenutom radiju. :D

Wedran

Post by Wedran » 17/03/2004 23:44

slazem se za trip heheheh :D
a za web.. ma ide radio202.ba uskoro, znam da je sve to skoro zavrseno, design je cool skroz, mozete da slusate 202 .. i gledate ak bude web kamere :)

So What!
Been thanked: 1 time

Re: radio 202

Post by So What! » 09/07/2011 01:25

Evo ovo je bilo skroz na dnu posljednje i ja odlučim čisto onako što nisam im'o šta radit da ruknem jedan psot ovdje da ga vratima na TOP.

mayab
Has thanked: 15 times
Been thanked: 9 times

Post by mayab » 09/07/2011 08:04

Šteta radija 202! :(

Sharan

Post by Sharan » 28/04/2012 21:54

Image

DEUS EX CAROUSEL & ZLIJAY @ UNDERGROUND, SARAJEVO
29.4.2012.
http://www.facebook.com/deusexcarousel
http://www.myspace.com/zlijay

Dvadeset i devetog aprila 2010. godine uprava RTVFBiH u saradnji sa državnom administracijom ugasila je sarajevski Radio 202, posljednji bastion medijske slobode u kojem nije bio važan nacionalni ključ, seksualna, religijska ni bilo kakva orijentacija, a jedini kriteriji važni za rad na Radiju 202 su bili slušanje dobre muzike i dobro raspoloženje.

Na drugu godišnjicu smrti najboljeg sarajevskog radija koji je odgojio i kojeg su stvorile generacije sarajevskih muzičara, umjetnika, novinara, radija koji je u posljednjih sedam godina postojanja primio preko šest stotina studenata i ponudio im utočište unutar ludila koje vlada Sarajevom i cijelom Bosnom i Hercegovinom, ekipa Radija 202 neće sjediti mirno kao 2011. godine, već Vas pozivaju sve u Rock&Jazz Club "Underground" kako bi na jedan određen način proslavili nasljedstvo koje je Radio 202 ostavio svima nama...

"Ne bi željeli da se koncert na drugu godišnjicu gašenja Radija 202 shvati kao proslava gašenja. Ovo je jednostavno prilika da se okupimo na datum kada je 202-jka trebala nastaviti svoje emitovanje prije dvije godine. Ja sam jedna od tri osobe čiji su glasovi emitovani posljednji u eteru Radija 202. Želim na neki način nastaviti sa muzikom, pa makar organizacijom i sviranjem na ovom koncertu. Stvar prkosa. Prema RTVFBiH, prema ovoj državi i prema upravi Grada Sarajeva na čelu sa gradonačelnikom Behmenom, ljudima koji su nam ulagali lažnu nadu u spas Radija 202.", izjavio je Arnel Šarić Sharan, jedan od organizatora koncerta i basista benda Deus Ex Carousel koji će svirati na koncertu, te bivši uposlenik Radija 202.

Kako je Radio 202 bio poznat po širokoj paleti muzičkih žanrova koji su pronalazili svoje mjesto u eteru na 93,1 FM bez obzira na njihovu komercijalnu snagu, 29.4.2012. doći će do fuzije analognog i digitalnog, gdje će na bini "Undergrounda" zasvirati sarajevski rock'n'roll bend Deus Ex Carousel i jedno od najpoznatijih imena sarajevskog Radija 202, autor emisije "Garaža 202" - Zlijay!

Deus Ex Carousel kao ideja i u vidu nekoliko demo snimaka vuče korijene u 2007. godinu. Gligor Popović, vokal i gitarista sarajevskog punk benda Ofsajd želio je sa bendom Deus Ex Carousel probati uraditi nešto drugačije od dotadašnjeg muzičkog izraza u Ofsajdu. 2011. godine Gligoru Popoviću se u DEC-u pridružuju i nova tri člana; Mirza Ćorić na gitari, Samir Ramić kao bubnjar i Arnel Sharan Šarić (dugogodišnji voditelj na Radiju 202, autor emisije "Izvan Svake Kontrole") u ulozi basiste. Njihov rock'n'roll izraz je hirurški precizno prangijanje u stilu bendova kakav je Motorhead, a posebna pažnja se obraća na tekstove pjesama koji su možda i ponajbolji na domaćoj (i regionalnoj) rock'n'roll sceni, bila ona iznad ili ispod zemlje. Ovo je drugi javni nastup Deus Ex Carousela; publici su se premijerno predstavili na rođendanskom koncertu Partibrejkersa.

Jedno od najprepoznatljivijih imena sarajevskog Radija 202, čovjek čija je blistava karijera započela 2004. godine upravo na Radiju 202, Zlijay predstavlja ono najbolje u DJ-ingu, čovjeka koji osluškuje i shvata htijenja publike, ali im ni na jedan način ne podilazi, čovjeka koji će vam pustiti omiljenu pjesmu, ali upakovan u miks koji on smatra kvalitetnim. Zlijay, jedan od omiljenih DJ-ejeva sarajevske underground scene, te član najboljeg balkanskog kolektiva producenata, muzičara i umjetnika 4Jays, nastupit će na 202: The Legacy Gigu nakon Deus Ex Carousela kako bi užarenu atmosferu doveo do eksplozije... i nemojte se slučajno zbuniti kada čujete sve od breakbeata, na hip-hop,pa do super poznatih hard rock melodija osamdesetih... freestyle je srednje ime Mixmaster Zleeja, muzičk haos ima svakome da prija!

Ulaznica za ovo dešavanje je pet KM, a Vaše je samo da budete sa nama 29.4.2012. godine da onima koji su uzrokovali prebrzu i bespotrebnu smrt Radija 202 pokažemo da im je to bila najveća greška u životu!

Post Reply