Radikalni islamisticki mediji u BIH

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderator: O'zone

Lepi_Lukic

Radikalni islamisticki mediji u BIH

Post by Lepi_Lukic » 27/04/2015 18:00

Tu prije svega mislim na vjersko huskacke medije poput saff-a, vijesti ummeta i njima slicnim.
Par dana vec pratim i jedne i druge, toliko spinovanja, sirenja vjerskog radikalizma, bljuvotina, lazi i obmana za nepovjerovati, prvenstveno jer se predstavljaju kao islamski mediji u cilju ocuvanja, kulture i tradicije muslimana u BIH.
Prvi (saff) otvoreno i direktno svakodnevne dogadjaje preobradjuju u neke svoje napade na sve sto nije po njihovom, klasicno spinovanje na kojem bi im pozavidjele i mnoge obavjestajne sluzbe, dok drugi ipak otvoreno podrzavaju teroristicku Islamsku drzavu., odlazak na strana ratista, pruzaju podrsku nekim radikalnim islamskim vodjama i sl.

Pitam se onako realno gdje su tu bh. vlasti !?
Ako postoje zakoni i mehanizmi zasto ih ne "ukinu", jer ovo sto vidim i citam je stvarno zabrinjavajuce u svakom smislu, mediji su danas prvi "regrutatori" za sve,a o ovima i da ne govorim ...

lokalni_razdjevicar

Re: Radikalni islamisticki mediji u BIH

Post by lokalni_razdjevicar » 27/04/2015 18:04

ima klix -antiislamski medij.

insomnia78

Post by insomnia78 » 27/04/2015 18:05

Da je drzava drzava pomislio bih da ih tako lakse drze na oku
Posto nije, ne cudi me

sadie_forever

Post by sadie_forever » 27/04/2015 18:11

Ne kontam ,jel zabranjeno biti islamski konzervativac?

Lepi_Lukic

Post by Lepi_Lukic » 27/04/2015 18:14

[quote="sadie_forever"]Ne kontam ,jel zabranjeno biti islamski konzervativac?[/quote]

:-) :-)

Jedno je biti konzervativan a drugo siriti vjerski radikalizam, da ne kazem podsticati na terorizam i mrznju prema drugima a uz to jos napadati demokratske principe jednog drustva, naci ce se neko pa ce garant reci a sta je sa slobodom i govorom medija ...

Black swan

Post by Black swan » 27/04/2015 18:24

umberto eko je u fukoovom klatnu napisao kako da se rijesis ljudi kojinti smetaju
osnujes udruzenje
kad se svi ili vecina uclane
samo ih pohapsis :mrgreen:

neka tih stranica nek se prosipaju :mrgreen:

emmir1

Post by emmir1 » 27/04/2015 18:24

Ne kontam zašto se ne zabrane ti mediji, samo nam štetu rade

jao_situacije

Post by jao_situacije » 27/04/2015 18:30

biti "radikalni islamist" nije krivično djelo bar ne u bih
zašto bi nekoga uhapsio ako se ne slažeš sa njegovim mišljenjem :-)

uostalom šta znači "radikalni islamist" ?

Lepi_Lukic

Post by Lepi_Lukic » 27/04/2015 18:35

[quote="jao_situacije"]biti "radikalni islamist" nije krivično djelo bar ne u bih

uostalom šta znači "radikalni islamist" ?[/quote]

Majke mi vi ko da ste s neba pali .... :-)

http://hr.wikipedia.org/wiki/Radikalizam + http://hr.wikipedia.org/wiki/Islamizam = radikalni islamist

jao_situacije

Post by jao_situacije » 27/04/2015 18:48

Lepi_Lukic wrote:
jao_situacije wrote:biti "radikalni islamist" nije krivično djelo bar ne u bih

Majke mi vi ko da ste s neba pali .... :-)

http://hr.wikipedia.org/wiki/Radikalizam + http://hr.wikipedia.org/wiki/Islamizam = radikalni islamist

i šta sad ?

ti bi hapsio nekoga jer je napisao text na nekom portalu ? :lol:

York Light 100`s

Post by York Light 100`s » 27/04/2015 19:08

Lepi_Lukic wrote:Tu prije svega mislim na vjersko huskacke medije poput saff-a, vijesti ummeta i njima slicnim.
Par dana vec pratim i jedne i druge, toliko spinovanja, sirenja vjerskog radikalizma, bljuvotina, lazi i obmana za nepovjerovati, prvenstveno jer se predstavljaju kao islamski mediji u cilju ocuvanja, kulture i tradicije muslimana u BIH.
Prvi (saff) otvoreno i direktno svakodnevne dogadjaje preobradjuju u neke svoje napade na sve sto nije po njihovom, klasicno spinovanje na kojem bi im pozavidjele i mnoge obavjestajne sluzbe, dok drugi ipak otvoreno podrzavaju teroristicku Islamsku drzavu., odlazak na strana ratista, pruzaju podrsku nekim radikalnim islamskim vodjama i sl.

Ako postoje zakoni i mehanizmi zasto ih ne "ukinu", jer ovo sto vidim i citam je stvarno zabrinjavajuce u svakom smislu, mediji su danas prvi "regrutatori" za sve,a o ovima i da ne govorim ...

Meni ne smetaju stranice poput Saffa, ne slažem se sa njima ali u doba interneta svaka budala može napraviti radikalnu, islamofobnu, rasističku, homofobnu stranicu koja se može sutra ugasiti ako se hoće.
Mene više brinu forumi poput herceg-bosna, mene manje brinu portali što može svako danas napraviti a više brinu forumi sa hiljadu učesnika fašistički nastrojeni i šta je najgore administratori ne čine ništa jer je to haman poželjno tamo.
Da u Njemačkoj neko napravi neonacističku stranicu gdje non stop postavlja neke članke ne bi se niko ni počešao jer će uvijek biti pojedinci ekstremno nastrojeni ali da u Njemačkoj vaskrsne fašistički forum sa hiljadama korisnika to bi već bilo zabrinjavajuće.
Hoću reći ako ima igdje muslimanska verzija herceg-bosne onda bi se trebali sa time zamarati ali stranice poput ummeta ili Saffa i ne uzima niko za ozbiljno, to što si ti opisao šta Saff lažno predstavlja to zna svako normalan i ne nasjeda na to.

Kakvi su dvolični šupci na Saffu dovoljno govori kada su jednom postavili video kako papa najavljuje dolazak u BiH pa neko editovao video sa tekbiranjem i onda tekst u smislu "ovaj duhoviti video pokazuje naš bosanski humor" a kada je Dragan Marinković ispričao bezazlen vic vezano za islam (iako sam vjernik oduzeo sam se kada sam ga čuo :lol: ) postao je glavna meta te stranice "otkrivamo kako je Maca Bošnjakinje prije 10 godina hvatao za stražnjicu" :roll:
Kada su kritike sa zapada onda je uobičajeno "zli zapad opet pljuje" a kada je protiv židova i podrška islamu onda je istina jer je to veliki zapad rekao. Imaju po koji dobar članak kao Fatmirov članak o šutnji Bošnjaka pred četničkim formacijama ali je Saff većinom to što si napisao u svom postu.

Bodkin

Post by Bodkin » 27/04/2015 19:18

znaci da siris ljubav i sadis drvece po bosni :thumbup:

jao_situacije

Post by jao_situacije » 27/04/2015 19:34

Bodkin wrote:

znaci da siris ljubav i sadis drvece po bosni :thumbup:

bravo

ioannes

Post by ioannes » 27/04/2015 19:54

Vijesti ummeta se nemogu ukinuti....
Copyright drzi svevisnji nam vladar :-D

Impressum Vijesti Ummeta:

"Copyright 2012-2014 Vijestiummeta.com sva
Prava pripadaju Allahu subhanehu we te ´ala.

dozvoljeno i pozeljno preuzimanje bez dozvole izdavaca
uz navodjenje izvora"

Lepi_Lukic

Post by Lepi_Lukic » 27/04/2015 19:59

[quote="York Light 100`s"][quote="Lepi_Lukic"]Tu prije svega mislim na vjersko huskacke medije poput saff-a, vijesti ummeta i njima slicnim.

Ako postoje zakoni i mehanizmi zasto ih ne "ukinu", jer ovo sto vidim i citam je stvarno zabrinjavajuce u svakom smislu, mediji su danas prvi "regrutatori" za sve,a o ovima i da ne govorim ...[/quote]
Meni ne smetaju stranice poput Saffa, ne slažem se sa njima ali u doba interneta svaka budala može napraviti radikalnu, islamofobnu, rasističku, homofobnu stranicu koja se može sutra ugasiti ako se hoće.
Mene više brinu forumi poput herceg-bosna, mene manje brinu portali što može svako danas napraviti a više brinu forumi sa hiljadu učesnika fašistički nastrojeni i šta je najgore administratori ne čine ništa jer je to haman poželjno tamo.
Da u Njemačkoj neko napravi neonacističku stranicu gdje non stop postavlja neke članke ne bi se niko ni počešao jer će uvijek biti pojedinci ekstremno nastrojeni ali da u Njemačkoj vaskrsne fašistički forum sa hiljadama korisnika to bi već bilo zabrinjavajuće.
Hoću reći ako ima igdje muslimanska verzija herceg-bosne onda bi se trebali sa time zamarati ali stranice poput ummeta ili Saffa i ne uzima niko za ozbiljno, to što si ti opisao šta Saff lažno predstavlja to zna svako normalan i ne nasjeda na to.

Kakvi su dvolični šupci na Saffu dovoljno govori kada su jednom postavili video kako papa najavljuje dolazak u BiH pa neko editovao video sa tekbiranjem i onda tekst u smislu "ovaj duhoviti video pokazuje naš bosanski humor" a kada je Dragan Marinković ispričao bezazlen vic vezano za islam (iako sam vjernik oduzeo sam se kada sam ga čuo :lol: ) postao je glavna meta te stranice "otkrivamo kako je Maca Bošnjakinje prije 10 godina hvatao za stražnjicu" :roll:
Kada su kritike sa zapada onda je uobičajeno "zli zapad opet pljuje" a kada je protiv židova i podrška islamu onda je istina jer je to veliki zapad rekao. Imaju po koji dobar članak kao Fatmirov članak o šutnji Bošnjaka pred četničkim formacijama ali je Saff većinom to što si napisao u svom postu.[/quote]

Slozio bih se u 80% posta, medjutim nebi ih dijelio, ovdje je fokus iskljucivo na islamistickim medijima.
OSA. je koliko se ja sjecam prije par godina po nalogu EU. komisije za odbranu i sigurnost istrazivala pojedine islamisticke internet portale u BIH koji se dovode u kontekst finansiranja od strane Al Qaide preko fiktivnih organizacija iz Turske.
Osim portala "cesljali" su i drustvene mreze i tada su osim saff-a i vijesti umeta na udaru bili i el-taqwa.com i put-vjernika.com a niko od ovih nazovi ih medija osim safa nema svoje sjediste u BIH i sta im je svima zajednicko jeste svi se finansiraju kroz strane donacije ciji su glavni finansijeri fiktivno prijavljene firme “Muslim helping Muslims” iz Adane kao i firmom “Sunni” koju su Ameri još 2011. oznacili i stavili na svjetsku listu terorista.
Ja licno koliko sam pratio prije godinu dvije , glavni medijski pratioc "nasih" terorista u Siriji jeste portal put.vjernika koji su bukvalno pratili svaki pokret i akciju vrlih bh. boraca te su objavljivali clanke, ekskluzivne slike, price itd. sto govori da su bukvalno sa svim bili upoznati, i kada to sve saberem i oduzmem dokaza da bh. vlasti regauju ima na stotine, ali kao sto neko rece mozda im je i lakse pratiti.

York Light 100`s

Post by York Light 100`s » 27/04/2015 21:10

Ja ne smatram Saff opasnom stranicom. Ima tu svega od naše dvoličnosti do upozoravanja na pokvareni zapad, napad na pojedine Bošnjake koji su i većini nama antipatični poput Radončića i Kebe pa sve do kritika kako nam pokušavaju alkohol i homoseksualnost nametnuti kao normalno. Ne znam ko ih financira i jedino ko bi ih mogao tužiti jesu razni političari i osobe iz javnog života zbog klevete pošto su na meti te stranice, ja lično smatram Dnevni Avaz opasnijim što se tiče propagande i spinovanja nego takve stranice, Saff uopšte ne smatram toliko opasnim da bi moglo utjecati na nečiju svijest, opasno poput nekog standardnog SDA glasača iz ruralne sredine. I tu važi koliko god mi se ne slagali šta piše ipak je i to sloboda govora i koliko ja znam nisu oni prešli tu granicu, prije su tu granicu prešli i zloupotrijebili listovi poput Charlie Hebdo ili Avaza

Zokipfc

Post by Zokipfc » 28/04/2015 12:38

taki sam kaki sam wrote:To su mediji koji idu u jednom pravcu .... naravno da mi takvi ne smetaju .... s druge strake imas klix ili avaz koji ne znaju ni sami bil piskili ili kakili .... lesinari koji se bogate na tudjoj nesreci.

Mediji koji idu u jedan pravac su dobri? Objektivnost vozdra al' haj jebes potragu za istinu..

broj dva

Post by broj dva » 28/04/2015 12:43

Mozda je apsurd ali demokratija moze i mora tolerisati miljenja, filozofiju i stavove koji bi da mogu odma ukinuli demokratiju (poput islamista, nacionalnista, fasista...)
Ali ideje i miljenja ne mogu i ne smiju biti kaznjivi (sa izuzetkom poziva na nasilje) jer onda nastupaju diktature i tajne policije i prihvacene misli i kaznjive misli...
Meni kao ateisti islamisticki mediji itekako idu na zivce iz vise razloga ali ne vidim zasto ih zabranit - ljudi imaju pravo da zive i uredjuju svoj zivot kako zele, imaju pravo da vjeruju u sta zele i kako zele, normalno u nekim granicama koje se ticu slobode drugi ljudi da im kazu "odjebi vehabijo, pusti me na miru"
Za to i sluzi pravna drzava - da garantuja i tvoja prava i moja prava, i da ih uskladi u okvir funkcionalnog drustva.

Lepi_Lukic

Post by Lepi_Lukic » 28/04/2015 12:49

Dovoljno pogledati sta pomenuti nazovi ih mediji pisu danas povodom sinocnjeg teroristickog cina :-)

Malo opravdanja, malo nazivanja zlocina prava krvne osvete, pa red spinovanja, pa opet red pljuvanja svega i svacega, regrutanti za nove Ibrice i slicne teroriste ...

sahara1428

Post by sahara1428 » 28/04/2015 12:54

Lepi_Lukic wrote:
sadie_forever wrote:Ne kontam ,jel zabranjeno biti islamski konzervativac?

Jedno je biti konzervativan a drugo siriti vjerski radikalizam, da ne kazem podsticati na terorizam i mrznju prema drugima a uz to jos napadati demokratske principe jednog drustva, naci ce se neko pa ce garant reci a sta je sa slobodom i govorom medija ...

Dok pop škorpione "škropi" vodom, a Kačavenda "osveštava" haubice zajeb.... ti tu priču na ovim prostorima

a na globalnom nivou dovoljna je stara ....

SmokingMan

Post by SmokingMan » 28/04/2015 13:03

Eh baš kada smo tu,kod Fahre uvijek teatralni naslovi...

Image

Ma dabogda internet "izgorio",što se mene tiče... :D

kritichar

Post by kritichar » 28/04/2015 13:04

Šta je islamizam?
Šta predstavlja "radikalni islamizam"?
Šta znači biti vehabija?
Koja je razklika između muslimana i vehabije?

York Light 100`s

Post by York Light 100`s » 28/04/2015 13:19

sahara1428 wrote:
Lepi_Lukic wrote:
sadie_forever wrote:Ne kontam ,jel zabranjeno biti islamski konzervativac?

Dok pop škorpione "škropi" vodom, a Kačavenda "osveštava" haubice zajeb.... ti tu priču na ovim prostorima

a na globalnom nivou dovoljna je stara ....

Ma i ja budala pa poče pisati na ovoj temi a na temi o napadu u Zvorniku taj isti postavljač teme pokaza ko je i šta je

Drinski

Post by Drinski » 28/04/2015 13:41

Pa vidis da nas trolla.

ilkbahar

Post by ilkbahar » 28/04/2015 18:46

Gdjenje nestala tema o zvorniku.i teroristickom napadu?

Post Reply