Radar Detektor
Moderators: _BataZiv_0809, anex
-
sLLayer
- Posts: 567
- Joined: 31/03/2009 21:39
#1 Radar Detektor
Da li neko posjeduje tu stvarcicu, i da li ona funkcjonise u praksi, takodje sam procitao negdje da se moze lako i napraviti (sto mi nije bas jasno) i ako neko zna gdje se ima kupiti i koje su cijene otprilike 
-
mišmaš
- Posts: 506
- Joined: 24/06/2009 00:32
#2 Re: Radar Detektor
mogu ti ja nabaviti za 50 KM, ako si zainteresovan javi se na PP
mada kažu da drotovi vide kad imaš to, jer tamo njihovom radaru smeta, tj poludi
nisam nikad koristio, ali na navigaciji imam ono bazu kamera koje slikaju na raskrsnicama i slično, i to radi kulturno.
-
sLLayer
- Posts: 567
- Joined: 31/03/2009 21:39
#3 Re: Radar Detektor
je li to provjereno da policijski radar poludi? ako jos neko ima da potvrdi, nebi se onda petljao u tomišmaš wrote:mogu ti ja nabaviti za 50 KM, ako si zainteresovan javi se na PPmada kažu da drotovi vide kad imaš to, jer tamo njihovom radaru smeta, tj poludi
nisam nikad koristio, ali na navigaciji imam ono bazu kamera koje slikaju na raskrsnicama i slično, i to radi kulturno.
-
mišmaš
- Posts: 506
- Joined: 24/06/2009 00:32
#4 Re: Radar Detektor
ne znam kažem ti nisam nikad koristio, tako su meni rekli, ali nisam se usudio provjeravat
mada nekom logikom vođen logično je da poludi, jer radar radi na tom principu da vraća signal prema uređaju, i onda ako te ne može snimit to znači da mu se taj signal ne vraća nazad, ili vraća deformisan, a to se može primijetit.
-
sLLayer
- Posts: 567
- Joined: 31/03/2009 21:39
#5 Re: Radar Detektor
ma nije stvar da me ne moze snimiti, vec da snima brzni koja i jeste, ali da mene detektor obavjesti na vrijeme da smanjim brzinumišmaš wrote:ne znam kažem ti nisam nikad koristio, tako su meni rekli, ali nisam se usudio provjeravatmada nekom logikom vođen logično je da poludi, jer radar radi na tom principu da vraća signal prema uređaju, i onda ako te ne može snimit to znači da mu se taj signal ne vraća nazad, ili vraća deformisan, a to se može primijetit.
- rotor
- Posts: 69
- Joined: 10/05/2009 01:09
- Location: Lokacija.
#6 Re: Radar Detektor
Prije jedno desetak godina mi smo u firmi kupili neki takav uredjaj, zvao se "cobra", a mislim i da je to naziv proizvodjaca. Uredjaj se zalijepi na sofersajbu, usmjeri se prema naprijed i ukljuci u struju. Kad detektuje radar on se oglasi zvucnim signalom i to otkriva ga i na dva kilometra. Posto on otkriva radarske talase, bio je idealan za one stare radare (sto su stajali na haubi ) jer oni talase emituju non-stop, ali dolaskom ovih novih "pistoljskih" radara koji talase emituju tek kad vide vozilo on je postao neupotrebljiv, on zapisti u isto vrijeme kad ti radar snimi brzinu.
Nekad se moze potrefiti da radar snima vozilo koje je kilometar ispred, pa da ga otkrije, ali to je sve slucajnost.
Pa onda dolazi do sirenja mobilne telefonije i kamaru ti nekih predajnika koji emituju neke talase koji ga aktiviraju, poceo je da pisti nekontrolisano, pa onda dolazi svako malo naglo kocenje, vise odmaze nego sto pomaze..
E sad imaju tkz. ometaci radara, to je novije generacije, i on ometa radar i nedozvolja va mu da ocita brzinu, a manifestuje se tako sto displej na radaru bukvalno poludi (ovo sam slusao od covjeka koji ga ima ugradjen na svoje auto
) Inace sad kad bacim pogled po parkiranim vozilima (sad kad znam sta je) vidim da se ovo masovno koristi, iako je zakonom zabranjeno...moze se poznati tako sto na autu sa obe strane prednje registarske tablice ima postavljena dva ovalna senzora velicine jajeta...ja sve prije konto to neke maglenke 
Nekad se moze potrefiti da radar snima vozilo koje je kilometar ispred, pa da ga otkrije, ali to je sve slucajnost.
Pa onda dolazi do sirenja mobilne telefonije i kamaru ti nekih predajnika koji emituju neke talase koji ga aktiviraju, poceo je da pisti nekontrolisano, pa onda dolazi svako malo naglo kocenje, vise odmaze nego sto pomaze..
E sad imaju tkz. ometaci radara, to je novije generacije, i on ometa radar i nedozvolja va mu da ocita brzinu, a manifestuje se tako sto displej na radaru bukvalno poludi (ovo sam slusao od covjeka koji ga ima ugradjen na svoje auto
-
ledeny
- Posts: 223
- Joined: 26/03/2008 11:41
#7 Re: Radar Detektor
Pa djeco draga, zar je toliki problem voziti po ograničenjima? Ne postoje ograničenja samo zato da bi policija naplaćivala kazne, nego da bi se sačuvali životi učesnika u saobraćaju. Manite se radar detektora i pamet u glavu kad sjedate za volan.
- rotor
- Posts: 69
- Joined: 10/05/2009 01:09
- Location: Lokacija.
#8 Re: Radar Detektor
Nikad nisam nesto posebno "urlao" po putu i brzo vozio, ne pamtim kad sam na putevima u BiH presao brzinu od preko 100 km/h, ali u firmi izmedju ostalih imali smo jedan kombi koji prelazi ukupnu masu od 3.5 t, samim tim upada u "c" kategoriju, a tim vozacima je ograniceno upravljanje vozilom na cini mi se na 8 ili 9 sati (moro bi pogledat zakon i podsjetiti se) u toku 24 sata. Relacija od Sarajeva do Tuzle ima oko 120 km i preko 4 h voznje u jednom pravcu po tim "propisima"....vecina puta je bila ogranicena na 40 ili 50 km/h....kako neko da zaradi platu ako nije sposoban u toku jednog dana otici do Tuzle i nazad...na toj relaciji ima mogucih 11 radarskih kontrola.ledeny wrote:Pa djeco draga, zar je toliki problem voziti po ograničenjima? Ne postoje ograničenja samo zato da bi policija naplaćivala kazne, nego da bi se sačuvali životi učesnika u saobraćaju. Manite se radar detektora i pamet u glavu kad sjedate za volan.
-
Cafe Camargue
- Posts: 1048
- Joined: 25/09/2008 22:55
#9 Re: Radar Detektor
treba razlikovati detektore radara od ometača radara
ometači radara su danas mnogo popularniji jer ne dozvoljavaju policijskim uređajima da vam registruju brzinu
naravno, u svim normalnim zemljama su zakonom izričito zabranjeni, ne znam kako je kod nas
ugrađuju se najčešće u masku tako da nisu uočljivi
a što se tiče radar detektora, oni vas upozoravaju zvučnim i svjetlosnim signalima kada je radar ili laser uperen u vas i to vam ostavlja 1 ili 2 sekunde da reagujete zavisno od udaljenosti, inače ne ometa policijske uređaje tako da je sve do vas
ometači radara su danas mnogo popularniji jer ne dozvoljavaju policijskim uređajima da vam registruju brzinu
naravno, u svim normalnim zemljama su zakonom izričito zabranjeni, ne znam kako je kod nas
ugrađuju se najčešće u masku tako da nisu uočljivi
a što se tiče radar detektora, oni vas upozoravaju zvučnim i svjetlosnim signalima kada je radar ili laser uperen u vas i to vam ostavlja 1 ili 2 sekunde da reagujete zavisno od udaljenosti, inače ne ometa policijske uređaje tako da je sve do vas
- sodom
- Posts: 1697
- Joined: 08/05/2008 13:21
- Location: KRV I MED (BALKAN)
#10 Re: Radar Detektor
11 da ti ne kažem čega... ni na jednom magistralnom putu nećeš vidjeti više od 3 do max 4 policijske kontrole, i to samo ako ides nekad popodne oko 13-14 15-16 ili ujutru oko 10-11...rotor wrote:Nikad nisam nesto posebno "urlao" po putu i brzo vozio, ne pamtim kad sam na putevima u BiH presao brzinu od preko 100 km/h, ali u firmi izmedju ostalih imali smo jedan kombi koji prelazi ukupnu masu od 3.5 t, samim tim upada u "c" kategoriju, a tim vozacima je ograniceno upravljanje vozilom na cini mi se na 8 ili 9 sati (moro bi pogledat zakon i podsjetiti se) u toku 24 sata. Relacija od Sarajeva do Tuzle ima oko 120 km i preko 4 h voznje u jednom pravcu po tim "propisima"....vecina puta je bila ogranicena na 40 ili 50 km/h....kako neko da zaradi platu ako nije sposoban u toku jednog dana otici do Tuzle i nazad...na toj relaciji ima mogucih 11 radarskih kontrola.ledeny wrote:Pa djeco draga, zar je toliki problem voziti po ograničenjima? Ne postoje ograničenja samo zato da bi policija naplaćivala kazne, nego da bi se sačuvali životi učesnika u saobraćaju. Manite se radar detektora i pamet u glavu kad sjedate za volan.
Kako god, ako vozač ne može za 3 sata preći dionicu sa-tz u jednom smjeru, onda je ne treba ni voziti...
Mislim da zakon regulise 8h u toku jednog dana i 2h u cugu bez pauze, pogledaj jos...
-
sLLayer
- Posts: 567
- Joined: 31/03/2009 21:39
#11 Re: Radar Detektor
U svim normalnim zemljama vozaci su obavjesteni gdje je radarska kontrola i kada, prema tome.. a policiji je zabranjeno da postavljaju radare na skrivena mjesta, da se kriju iza zbunja, reklama itd., kad zakon ne moze stati u kraj tome sto mi ne bi stali 
- AmADin_gospo
- Posts: 2202
- Joined: 14/05/2010 11:29
#12 Re: Radar Detektor
uređaj za detekciju radara je dozvoljeno zakonski posjedovati u BiH, dok je uređaj za ometanje radara zabranjen.
kao što kolega reče, detektor sad ne pije vode, je dok zapišti, radar je očitao brzinu, i sve što ostaje je da pjevaš il okreneš preko pune i bježati u suprotnom smijeru
kao što kolega reče, detektor sad ne pije vode, je dok zapišti, radar je očitao brzinu, i sve što ostaje je da pjevaš il okreneš preko pune i bježati u suprotnom smijeru
-
AS_sa
- Posts: 1079
- Joined: 31/08/2010 09:18
#13 Re: Radar Detektor
eh ovo me uvijek interesiralo ... sto oni obavjestavaju gdje je radar ... cemu to ... onda nikad nikog ne bi uhvatili ... ??sLLayer wrote:U svim normalnim zemljama vozaci su obavjesteni gdje je radarska kontrola i kada, prema tome.. a policiji je zabranjeno da postavljaju radare na skrivena mjesta, da se kriju iza zbunja, reklama itd., kad zakon ne moze stati u kraj tome sto mi ne bi stali
- 1946
- Posts: 2284
- Joined: 19/01/2010 15:39
- Location: Sreća i ljubav, ponos i nada, ime mog kluba ime mog grada
#14 Re: Radar Detektor
Pa policiji (u nekom uređenom društvu, ovdje kod nas zasigurno ne) i nije cilj da hvata i da naplaćuje kazne već da radi na prevenciji kršenja zakona (ili prevenciji krivičnih djela, saobraćajnih udesa i sl.) i time kad te obavijesti zna da ćeš na toj relaciji voziti po ograničenju. Međutim ovim našim neobrazovanim debelim lolama je cilj da njemu kane koja petoba u džep danas, a malo se i budžet pogura, hoće li on smanjiti broj saobraćajnih udesa i ubistava to nije njegova brigaAS_sa wrote:eh ovo me uvijek interesiralo ... sto oni obavjestavaju gdje je radar ... cemu to ... onda nikad nikog ne bi uhvatili ... ??sLLayer wrote:U svim normalnim zemljama vozaci su obavjesteni gdje je radarska kontrola i kada, prema tome.. a policiji je zabranjeno da postavljaju radare na skrivena mjesta, da se kriju iza zbunja, reklama itd., kad zakon ne moze stati u kraj tome sto mi ne bi stali
U svijetu se policija vodi onom "bolje spriječiti nego liječiti", kod nas se vodi onom "bolje cener u ruci nego golub na grani"
- Dr. Oetker
- Posts: 139
- Joined: 14/02/2011 19:23
#15 Re: Radar Detektor
Bravo1946 wrote:Pa policiji (u nekom uređenom društvu, ovdje kod nas zasigurno ne) i nije cilj da hvata i da naplaćuje kazne već da radi na prevenciji kršenja zakona (ili prevenciji krivičnih djela, saobraćajnih udesa i sl.) i time kad te obavijesti zna da ćeš na toj relaciji voziti po ograničenju. Međutim ovim našim neobrazovanim debelim lolama je cilj da njemu kane koja petoba u džep danas, a malo se i budžet pogura, hoće li on smanjiti broj saobraćajnih udesa i ubistava to nije njegova brigaAS_sa wrote:eh ovo me uvijek interesiralo ... sto oni obavjestavaju gdje je radar ... cemu to ... onda nikad nikog ne bi uhvatili ... ??sLLayer wrote:U svim normalnim zemljama vozaci su obavjesteni gdje je radarska kontrola i kada, prema tome.. a policiji je zabranjeno da postavljaju radare na skrivena mjesta, da se kriju iza zbunja, reklama itd., kad zakon ne moze stati u kraj tome sto mi ne bi stali.
U svijetu se policija vodi onom "bolje spriječiti nego liječiti", kod nas se vodi onom "bolje cener u ruci nego golub na grani"
