Q33 NY

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Murisno1
Posts: 2038
Joined: 06/10/2005 09:10
Location: Sarajevo

#1 Q33 NY

Post by Murisno1 »

1-New York City ima 11 slova.
2-Afghanistan ima 11 slova.
3-Ramsin Yuseb (terorist koji je prijetio da ce srusiti Blizance 1993.godine) ima 11 slova.
4-George W Bush ima 11 slova. Ovo bi mogla biti puka slucajnost ali postaje jako jako zanimljivo........

5--New York je bila jedanesta savezna drzava SAD-a.
6--Prvi avion koji se zabio u Twin Towers je bio let 11.
7--Let 11 je imao 92 putnika 9+2=11.
8--Let 77 koji se takoder zabio u tornjeve je imao 65 putnika. 6 + 5 = 11.

9--Tragedija se dogodila 11. rujna, ili kako Ameri kazu, 9/11. 9 + 1 +1 =11.

10--Datum tragedije (9/11) se poklapa sa Americkim brojem za hitne sluzbe (911). Opet 9 + 1 + 1=11.Slucajnost? Nastavite citati, pa cete mozda promijeniti misljenje. Al dabogda

11--Ukupni broj poginulih putnika otetih aviona je 254. 2 + 5 + 4 = 11.

12--11. rujna je 254. dan u godini. Opet 2 + 5 + 4 = 11.

13--Bombaski napad u Madridu se dogodio 11.3.2004. 1 + 1 + 3 + 2 + 4 = 11.

14--Tragedija u Madridu se dogodila tocno 911 dana nakon napada na Blizance. Tu postaje jako cudno.Najpoznatiji simbol SAD-a, nakon zvjezdica i crta sa zastave, je Americki Orao.

Stih koji slijedi je preuzet iz Kur'ana, Svete knjige Islama. Zapisano je da ce sin Arabije probuditi strahovitog Orla.Ljutnju Orla osjetit ce svi u
zemljama Alaha, imak ar ce neki drhtati u ocaju, drugi ce u nadi govoriti: ljutnja Orla je ocistila zemlje Alaha i tamo je zavladao mir.' To
je stih 9.11 u Kur'anu. Jos uvijek ne vjerujete? Probajte ovo, mene je
zaista sokiralo. A i vas ce.

Otvorite MicrosoftWord i napravite sljedece:
1--Utipkajte Q33 NY . To je sluzbeni naziv leta prvog aviona koji se zabio u Twin Towers. - ovo je informacija koja se može provjeriti ..

2--Zacrnite ih i povecajte font na 48.
3--Promijenite font slova na WINDINGS.
4--Pogledajte sta ce te dobit

:music2:
User avatar
krava
Posts: 914
Joined: 14/04/2002 00:00
Location: Sarajevo

#2

Post by krava »

However, "Q33 NY" is not an klix flight number or an aircraft registration number - it's a meaningless assemblage of letters and numbers designed to take advantage of the font's symbols.

In fact, no flight number has ever had the prefix "Q", as this is reserved for service abbreviations (see IATA airline designator and Q code for details.)

The klix flight designations of the airplanes striking the World Trade Center were American Airlines Flight 11 (first plane) and United Airlines Flight 175 (second plane).
Murisno1
Posts: 2038
Joined: 06/10/2005 09:10
Location: Sarajevo

#3

Post by Murisno1 »

krava wrote:However, "Q33 NY" is not an klix flight number or an aircraft registration number - it's a meaningless assemblage of letters and numbers designed to take advantage of the font's symbols.

In fact, no flight number has ever had the prefix "Q", as this is reserved for service abbreviations (see IATA airline designator and Q code for details.)

The klix flight designations of the airplanes striking the World Trade Center were American Airlines Flight 11 (first plane) and United Airlines Flight 175 (second plane).
tekst sam prenio s nekog sajta ...
i pise ovako kako pise .. pa sam upravo to boldirao da se obrati pažnja .. jer ja nisam provjeravao i ne znam ...
User avatar
krava
Posts: 914
Joined: 14/04/2002 00:00
Location: Sarajevo

#4

Post by krava »

cuj nije provjeravao, pa imas google....

e sine tako se sire dezinformacije...
bordo_boy
Posts: 634
Joined: 26/07/2005 13:30

#5

Post by bordo_boy »

Zanimljivo... mada...

Ovo za Q33NY izgleda lijepa priča... Taj dan na posao nije došlo 4000 jevreja.. i lijepo zvuči, ALI TO NIJE NAZIV LETA... NI AVIONA..

Cuo sam da je to linija autobusa koji vozi do aerodroma...
Murisno1
Posts: 2038
Joined: 06/10/2005 09:10
Location: Sarajevo

#6

Post by Murisno1 »

ma dobro ...
to nebi bilo to da se odma neko ne pojavi i počne pametovati ..
jeli tvoj izvor vjerodostojniji od ovog ...

hebo te google...
i ovo sam našo na google ..
novel
Posts: 1071
Joined: 21/03/2006 10:24
Location: PM
Contact:

#7

Post by novel »

2--Zacrnite ih i povecajte font na 48.
3--Promijenite font slova na WINDINGS.
4--Pogledajte sta ce te dobit
:D :D
Murisno1
Posts: 2038
Joined: 06/10/2005 09:10
Location: Sarajevo

#8

Post by Murisno1 »

bordo_boy wrote:Zanimljivo... mada...

Ovo za Q33NY izgleda lijepa priča... Taj dan na posao nije došlo 4000 jevreja.. i lijepo zvuči, ALI TO NIJE NAZIV LETA... NI AVIONA..

Cuo sam da je to linija autobusa koji vozi do aerodroma...
o tih 4000 jevreja sam stvarno dosta čuo ..
provjeravao sam ali razne priče ..

ovo za Q33 NY me iznenadilo .. ali opet izvori različiti . Ne znam šta je šta.
Murisno1
Posts: 2038
Joined: 06/10/2005 09:10
Location: Sarajevo

#9

Post by Murisno1 »

"With the announcement of the attacks at the World Trade Center in New York, the international media, particularly the Israeli one, hurried to take advantage of the incident and started mourning 4,000 Israelis who work at the two towers. Then suddenly, no one ever mentioned anything about those Israelis and later it became clear that they remarkably did not show up in their jobs the day the incident took place. No one talked about any Israeli being killed or wounded in the attacks."
On September 12 an American Web site called "Information Times" published an article with the headline "4,000 Jews Did Not Go To Work At WTC On Sept. 11,"
There were a total of 5 Israeli deaths in the attack (Alona Avraham, Leon Lebor, Shay Levinhar, Daniel Lewin, Haggai Sheffi), of which 3 were in the World Trade Center and 2 were on the planes. (4 are listed as American on most lists, presumably having dual citizenship.)
pa onda:
In December 2001 U.S. military forces found a video tape of Osama Bin Laden taking credit for the 9/11 attacks. Amateur researchers such as Jim Hoffman have expressed doubt that the man who appears in the video is actually Bin Laden.
On 29 October 2004, at 21:00 UTC, the Arab television network Al Jazeera broadcast excerpts from another videotape of Osama bin Laden addressing the people of the United States, in which he takes responsibility for the September 11, 2001 attacks, condemns the Bush government's response to those attacks, and presents those attacks as part of a campaign of revenge and deterrence begun after having personally seen destruction in the Lebanese Civil War in 1982. See 2004 Osama bin Laden video.
Also, on 23 May 2006, a new audiotape of al-Qaeda's leader, Osama bin Laden, surfaced on the internet. On the tape, bin Laden claims that it was he alone who assigned the hijackers to perform the September 11, 2001 attacks on the United States and that Zacarias Moussaoui had nothing to do with the 9/11 attacks. "He had no connection at all with Sept. 11. I am the one in charge of the 19 brothers and I never assigned brother Zacarias to be with them in that mission. I am certain of what I say because I was responsible for entrusting the 19 brothers ... with the raids," said bin Laden who was speaking about the 9/11 highjackers. He also claimed that all of the detainees held at Guantanamo Bay had nothing to do with the September 11th attacks"
rewritable
Posts: 117
Joined: 01/09/2003 00:00

#10

Post by rewritable »

Ev jos malo o istoj temi.

http://www.galaksija.com/cofsadrzaj.htm
IDEA
Posts: 83
Joined: 17/10/2005 14:52
Location: Sarajevo

#11

Post by IDEA »

rewritable wrote:Ev jos malo o istoj temi.

http://www.galaksija.com/cofsadrzaj.htm
Pročitala ukratko. Znam da je politika prljava ali bez daljnjeg komentara.

Ovo mi se čini kao ono: Žrtve sa Markala i Vase Miskina se sami ubili ili ih je Alija gađao. Četnici nevini i čisti k'o sunce.
User avatar
nostalgicar
Posts: 1150
Joined: 23/07/2003 00:00

#12

Post by nostalgicar »

Image

Ovako nekako ?
nidll
Posts: 162
Joined: 04/12/2005 19:35

#13

Post by nidll »

Ovo gore sam citao prije dvije godine al ima i ovo zanimljivo... novcanicu od $20 i napravis avion ... Sa jedne strane dobijes WTC kako gori a sa druge pentagon kako gori :D (naravno ne u koloru al eto :D )

I kad se savije $20 ispadne ovo :"2O United States of AMericA "
Murisno1
Posts: 2038
Joined: 06/10/2005 09:10
Location: Sarajevo

#14

Post by Murisno1 »

Fin je tekst koji je kolega postavio ..
interesantan zbilja , ali ipak , malo šta od toga je novo ... bar za mene ..

Taj jevrejski lobi je čudo ...
User avatar
A_I_
Posts: 1211
Joined: 27/01/2003 00:00
Location: Dovlići
Contact:

#15

Post by A_I_ »

što se mene tiče ovo su ništa više od odvratnih podvaljotki u cilju prebacivanja krivnje na suprotnu stranu (Izraelce).

1. Izrael je triput veći neprijatelj (opravdano) od USA (razlog za fokusiranje na izraelski lobi)
2. USA je toliko zla napravila da je 911 napad potpuno RAZUMLJIV !!!
3. iz toga slijedi da nije ni sekunde nelogičan slijed događaja u kontextu američkog negativnog angažmana u prošlosti
4. ovakve logičko-matematičke teorije zavjere su čista nebuloza - razlog? da bi se jedna takva zavjera sprovela u djelo potrebno je puuuno više preduslova ispoštovati tj. 'posložiti' kockice i to u periodu od desetine godina, što potpuno neopravdano povećava rizik od razotkrivanja i smanjuje šansu za ostvarenje plana...
da ne idem dalje...

ljudska glupost nema kraja :x
Murisno1
Posts: 2038
Joined: 06/10/2005 09:10
Location: Sarajevo

#16

Post by Murisno1 »

A_I_ wrote:što se mene tiče ovo su ništa više od odvratnih podvaljotki u cilju prebacivanja krivnje na suprotnu stranu (Izraelce).

1. Izrael je triput veći neprijatelj (opravdano) od USA (razlog za fokusiranje na izraelski lobi)
2. USA je toliko zla napravila da je 911 napad potpuno RAZUMLJIV !!!
3. iz toga slijedi da nije ni sekunde nelogičan slijed događaja u kontextu američkog negativnog angažmana u prošlosti
4. ovakve logičko-matematičke teorije zavjere su čista nebuloza - razlog? da bi se jedna takva zavjera sprovela u djelo potrebno je puuuno više preduslova ispoštovati tj. 'posložiti' kockice i to u periodu od desetine godina, što potpuno neopravdano povećava rizik od razotkrivanja i smanjuje šansu za ostvarenje plana...
da ne idem dalje...

ljudska glupost nema kraja :x
da se nisi malo izgubio ...
Murisno1
Posts: 2038
Joined: 06/10/2005 09:10
Location: Sarajevo

#17

Post by Murisno1 »

Nisu samo amerikanci bili ti koji su poginuli 11-tog septembra. Skoro 500 stranih državljana, pripadnika preko 80 drugih nacija, bilo je takođe ubijeno tog dana u zgradama STC-a. (1) S obzirom da je to bio centar svjetske trgovine i finansija to i nije toliko začudujuće. Takođe je opštepoznato da i mnogo Izraelaca radi na polju internacionalne trgovine i finansija. Zakon vjerovatnoće nam kaže da bi među 500 mrtvih stranih državljana, bio i značajan broj izraelskih državljana. Međutim, broj poginulih izraelaca bio je sumnjivo nizak, pogotovo ako uzmemo u obzir izvještaj koji je objavio izraelski list Jerusalem Post 12 septembra, kako je izraelska ambasada u Americi primila preko 4000 telefonskih poziva od strane zabrinutih članova izraelskih porodica. (2) George Bush je izjavio pred Kongresom USA kako i on lično žali za poginulim stranim državljanima uključujući i "više od 130 Izraelaca". (3) Međutim, Bush je bio ili pogrešno informisan ili je namjerno lagao. Istinski broj poginulih Izraelaca u zgradama STC-a bio je mnogo manji od 130. On je bio i mnogo manji od 100. Bio je mnogo manji i od 50. I od 25. Bio je manji i od 10. On je bio…….nula. (4) (5), NY Times, September 22, 2001)
Već prije smo sazali da su službenici izraelske kompanije Odigo, 2 sata prije napada bili anonimno obavješteni o onome šta će se dogoditi. (6) Ono što još više intrigira nego Odigo, to je bijeg u zadnji čas 200 službenika kompanije koja pripada izraelskoj vladi i koja se zove Zim Israel Navigational. Sa flotom od nekih 80 brodova, Zim Navigational je 9-ta po veličini transportna kompanija u svijetu. Samo 7 dana pred onaj napad, kompanija, Zim Navigational je preselila svoje kancelarije zajedno sa 200 službenika. (7), (8) Predstavnik za štampu ove kompanije, Dan Nadler izjavio je: "Kad smo gledali snimak događaja, mi smo se osjećali veoma sretnim. Svim našim poslovima u USA mi smo upravljali sa 16-tog sprata STC-a.” (9),(10) Kompanija Zim se preselila u Virgini-ju. Nadler je dodao kako je glavni razlog za ovo iznenadno preseljenje bio "da bi se uštedilo na plaćanju kirije". (11), (12) Ova tvrdnja da se jedna od najvećih svjetskih transportnih kompanija, koja je uz to još potpomognuta finansijama od strane svoje vlade, seli kako bi uštedila par dolara na kiriji, nikako ne “drži vodu”. I to u pravo vrijeme!

Ko je obavjestio Zim? Ko je obavjestio Odigo? Ko je obavjestio pentagonske zvaničnike? Ko je obavjestio izraelske radnike u New York-u? Mislim da ono što je sigurno, to sigurno nije učinio Osama Bin Laden iz svoje pećine u Afganistanu!
IDEA
Posts: 83
Joined: 17/10/2005 14:52
Location: Sarajevo

#18

Post by IDEA »

Ovaj antisemitski pokret na forumu je čudo

Hajde da probamo naopačke:

koliko muslimana taj dan nije došlo na posao a radili su u WTC, koliko je takvih firmi bilo zatvoreno ili je preseljeno unazad 10 dana itd... ovo nije navedeno - samo za jevreje

ili


možda su "mali žuti" krivi - idemo ispočetka: koliko kineza taj dan nije došlo na posao a radili su u WTC, koliko je takvih firmi bilo zatvoreno ili je preseljeno unazad 10 dana itd... ovo isto nije navedeno

hočemo li dalje???
Murisno1
Posts: 2038
Joined: 06/10/2005 09:10
Location: Sarajevo

#19

Post by Murisno1 »

IDEA wrote:Ovaj antisemitski pokret na forumu je čudo

Hajde da probamo naopačke:

koliko muslimana taj dan nije došlo na posao a radili su u WTC, koliko je takvih firmi bilo zatvoreno ili je preseljeno unazad 10 dana itd... ovo nije navedeno - samo za jevreje

ili


možda su "mali žuti" krivi - idemo ispočetka: koliko kineza taj dan nije došlo na posao a radili su u WTC, koliko je takvih firmi bilo zatvoreno ili je preseljeno unazad 10 dana itd... ovo isto nije navedeno

hočemo li dalje???
pa...

Nisu samo amerikanci bili ti koji su poginuli 11-tog septembra. Skoro 500 stranih državljana, pripadnika preko 80 drugih nacija, bilo je takođe ubijeno tog dana u zgradama STC-a. (1) S obzirom da je to bio centar svjetske trgovine i finansija to i nije toliko začudujuće. Takođe je opštepoznato da i mnogo Izraelaca radi na polju internacionalne trgovine i finansija. Zakon vjerovatnoće nam kaže da bi među 500 mrtvih stranih državljana, bio i značajan broj izraelskih državljana. Međutim, broj poginulih izraelaca bio je sumnjivo nizak, pogotovo ako uzmemo u obzir izvještaj koji je objavio izraelski list Jerusalem Post 12 septembra, kako je izraelska ambasada u Americi primila preko 4000 telefonskih poziva od strane zabrinutih članova izraelskih porodica. (2) George Bush je izjavio pred Kongresom USA kako i on lično žali za poginulim stranim državljanima uključujući i "više od 130 Izraelaca". (3) Međutim, Bush je bio ili pogrešno informisan ili je namjerno lagao. Istinski broj poginulih Izraelaca u zgradama STC-a bio je mnogo manji od 130. On je bio i mnogo manji od 100. Bio je mnogo manji i od 50. I od 25. Bio je manji i od 10. On je bio…….nula. (4) (5), NY Times, September 22, 2001)
Murisno1
Posts: 2038
Joined: 06/10/2005 09:10
Location: Sarajevo

#20

Post by Murisno1 »

User avatar
A_I_
Posts: 1211
Joined: 27/01/2003 00:00
Location: Dovlići
Contact:

#21

Post by A_I_ »

Murisno1 wrote:
A_I_ wrote:što se mene tiče ovo su ništa više od odvratnih podvaljotki u cilju prebacivanja krivnje na suprotnu stranu (Izraelce).

1. Izrael je triput veći neprijatelj (opravdano) od USA (razlog za fokusiranje na izraelski lobi)
2. USA je toliko zla napravila da je 911 napad potpuno RAZUMLJIV !!!
3. iz toga slijedi da nije ni sekunde nelogičan slijed događaja u kontextu američkog negativnog angažmana u prošlosti
4. ovakve logičko-matematičke teorije zavjere su čista nebuloza - razlog? da bi se jedna takva zavjera sprovela u djelo potrebno je puuuno više preduslova ispoštovati tj. 'posložiti' kockice i to u periodu od desetine godina, što potpuno neopravdano povećava rizik od razotkrivanja i smanjuje šansu za ostvarenje plana...
da ne idem dalje...

ljudska glupost nema kraja :x
da se nisi malo izgubio ...
ne, ni sekunde. govorio sam o vjerovatnosti da Bin Laden ili slična grupa izvrše 911 napad...
User avatar
A_I_
Posts: 1211
Joined: 27/01/2003 00:00
Location: Dovlići
Contact:

#22

Post by A_I_ »

hajmo ovakvu tezu napraviti::

-Izraelske službe su saznale da bi se mogao desiti napad
-obavijestili Amere ali ovi (pod)svjesno nisu uzimali zaozbiljno
-Izraelci sami poduzeli sigurnosne mjere zbog pasivnosti prepotentnih Amera
...
shin
Posts: 7092
Joined: 19/09/2005 10:52

#23

Post by shin »

Q33 NY

"Q33 NY" refers to an Internet hoax which was spread, often via e-mail, in the wake of the September 11, 2001 attacks. The hoax capitalizes on an oddity of the Wingdings symbol font.

The message claimed that "Q33 NY," the supposed "flight number" of one of the jetliners to hit the World Trade Center, becomes a message when rendered in Wingdings font.

In Wingdings, "Q33 NY" renders as:

PNG rendering of "Q33 NY" in Wingdings

However, "Q33 NY" is not an klix flight number or an aircraft registration number - it's a meaningless assemblage of letters and numbers designed to take advantage of the font's symbols.

In fact, no flight number has ever had the prefix "Q", as this is reserved for service abbreviations (see IATA airline designator and Q code for details.)

The klix flight designations of the airplanes striking the World Trade Center were American Airlines Flight 11 (first plane) and United Airlines Flight 175 (second plane).

http://en.wikipedia.org/wiki/Q33NY
User avatar
A_I_
Posts: 1211
Joined: 27/01/2003 00:00
Location: Dovlići
Contact:

#24 Re: Q33 NY

Post by A_I_ »

Murisno1 wrote:1-New York City ima 11 slova.
2-Afghanistan ima 11 slova.
3-Ramsin Yuseb (terorist koji je prijetio da ce srusiti Blizance 1993.godine) ima 11 slova.
4-George W Bush ima 11 slova. Ovo bi mogla biti puka slucajnost ali postaje jako jako zanimljivo........
...

za sve lakovjerne da ne bi postali još i budale::

http://www.hoax-slayer.com/wingdings-911.html

http://www.google.com/search?lr=&ie=UTF ... q=Q33%20NY

za žaljenje je kako se samo lako pojedinci "predaju" ovakvim logičkim varkama. nažalost, slične malverzacije mogu se vidjeti i kod tumačenja Kur'ana...
Murisno1
Posts: 2038
Joined: 06/10/2005 09:10
Location: Sarajevo

#25

Post by Murisno1 »

čitav taj tekst sam preuzeo sa nekog ... ne znam kojeg,ima ih na više ..
pokušao sam da provjerim za to Q33NY ...
iskreno bilo mi je baš bezveze da eto neko takvu operaciju izvede baš tako i da na kraju ostavi tako jednostavan trag ...

čisto sam postavo da to neko provjeri ...
ono sa buš ima 11 slova i afganistan ima 11 slova je pure crap ...
ali nije ni važno ...
to i da je istina za Q33NY bila bi jedna velika budalaštinja ...

međutim, ovo o čemu sam pisao poslije nije niko prokomentarisao ...

ovo sa slovima i brojevima je onako bez neke veze što sam i htio da naglasim ovim " :music2: " na kraju posta ..

elem nejse ...
podaci koje sam pak posatvio poslije najmanje su prokomentarisani a provjerio sam ih i vjerujem da su više zaslužile neki komentar od ovoga gore ..

zapanjujuće je da ljudi vjeruju da su samoubice i to islamski fundamentalisti išli noć prije napda u striptiz bar gdje su se nalokali pa govorili kako će ih sutra pobit i tako dalje ...

zanimljivo je da ljudi vjeruju da su isti ti fundamentalisti zaboravili Kur'an
u kafići , pazi , hej ...

zanimljivo je i to da su u onim ruševinama i u onom avionu koji se strušio na pensilvaniji nađeni pasoši i ... pogodi ... Kur'an ... onako ko biva malo "zagorili ... ma daj bolan ...

U avionu u kojem ništa nije ostalo čitavo ... oni nađu Kur'an i pasoše ...

Zgrada se perfektno sruši ... objašnjene .. bukvalno se istopio čelik koji je te ploče držao na okupu ... Bože sačuvaj - World Trade Centre ...

Istraga prekinuta odma ...
Čelik odvežen na reciklažu u KINU!!! ...

Pogledaj šta mediji rade jarane ...
i pogledaj ko je vlasnik ključnih ...
Post Reply