Putovanje za Srbiju - koji dokumenti trebaju

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderator: O'zone

konyan

#1 Re: Putovanje za Srbiju - koji dokumenti trebaju

Post by konyan » 12/06/2007 08:37

nane_hercegovac wrote:Koji dokumenti trebaju za putovanje za Srbiju, moze li sa CIPS-ovom licnom kartama kao i za Hrvatsku i od kojeg mjeseca je to.
Prije je moglo ako si iz Republike Sumske. Ne znam kako je sa CIPS-ovim. :D

Ali slobodno se ti zaleti sa pasosem. :D

Nepoznata plavusa

Post by Nepoznata plavusa » 12/06/2007 08:53

Mozes s licnom, ali se obavezno prijavi u MUP, tj, kod njih se to jos uvijek zove SUP, ako naletis na kakvu budalu na granici u povratku... Naravno, to samo ako ne odsjedas u hotelu. Dobices neki karton da popunis, ista procedura kao za strance u Sarajevu.

Alfons Kauders

#3 Re: Putovanje za Srbiju - koji dokumenti trebaju

Post by Alfons Kauders » 12/06/2007 09:08

nane_hercegovac wrote:Koji dokumenti trebaju za putovanje za Srbiju, moze li sa CIPS-ovom licnom kartama kao i za Hrvatsku i od kojeg mjeseca je to.
ako mozes izvadi potvrdu da si ratni zlocinac, njima jos placaju smjestaj, hranu i tjelohranitelje...

Orhanowski

#4 Re: Putovanje za Srbiju - koji dokumenti trebaju

Post by Orhanowski » 12/06/2007 10:43

Prije svega trebaju ti dobri zivci, moras biti svjeze obrijan i kad te na granici pitaju odakle si, tiho, jako tiho, reci da si iz Sarajeva. A kad te pitaju iz kojeg Sarajeva, ti opet tiho, sto tise, ponovi da si iz Sarajeva. Onda ce te on pitati: 'Iz muslimanskog ili iz Istocnog Sarajeva?' Ti mu opet reci: 'Iz Sarajeva'. Onda ce ti pogledati pasos, vidjeti da si musliman i izvesce te iz autobusa, uvesce te u kucicu u kojoj se nalaze tri policajca i koji ce poceti da te ispituju, da ti rove po torbama i uru i pol da te maltretiraju, a nakraju ce ti reci: 'Dobar si, nisi se prepao'. To je ako si svjeze obrijan, a ako imas bradu od dva-tri dana kakvu npr nosi George Michael :D , onda ti zabrane ulazak u Serbiju, jer vehabijama tamo nema mjesta. Eto. Sretan put. :D

mostarac

#5 Re: Putovanje za Srbiju - koji dokumenti trebaju

Post by mostarac » 12/06/2007 10:52

Alfons Kauders wrote:
ako mozes izvadi potvrdu da si ratni zlocinac, njima jos placaju smjestaj, hranu i tjelohranitelje...
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Orhanowski

Post by Orhanowski » 12/06/2007 10:55

Jebi ga, tek sad vidio da si Hercegovac. Vazda oni nadju razlog za maltretiranje, pa te tako moze pitat zasto si iz Istocnog Mostara a ne iz Zapadnog Mostara. Ili zasto si uopce iz Mostara a ne iz Sarajeva :-) :-) :-) Meni se ono gore fakat desilo, a da stvar bude jos gora to mi se desilo na izlazu iz Srbije. Ja hod'o malo okolo (Novi Sad, Beograd, Prokuplje) pa nisam imao vremena da se istusiram :D i obrijem, i na izlazu iz Srbije a na ulaz u RS (Zvornik) izveli me iz autobusa i prvo sta su mi uradili je bilo da su me skinuli golog, guro mi prst :x , ostavio me tako da stojim, tek onda je poceo da mi rovi po stvarima. Uzas. Nikad vise (nikad ne reci nikad :D ). Kako god, tebi sretno.

Pooll

#7 Re: Putovanje za Srbiju - koji dokumenti trebaju

Post by Pooll » 12/06/2007 10:57

mostarac wrote:
Alfons Kauders wrote:
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

:lol: :lol: :lol: :-) :-) :-)

ins

Post by ins » 12/06/2007 11:00

Jessie B wrote:U toku cijele godine mozes putovati u Srbiju samo s CIPS licnom kartom. Naravno ako ides preko Hrvatske ne mozes iz Hrvatske uci u Srbiju s BiH licnom kartom a inace mozes ako ides direktno u Srbiju. 100 % sigurno.
Mozes uci iz Hr u Srbiju sa licnom kartom. Ja usao neki dan...

Dosta

#9 Re: Putovanje za Srbiju - koji dokumenti trebaju

Post by Dosta » 12/06/2007 11:20

ma samo licna, bio prije dva dana.. niko me nije pitao iz kojeg sarajeva, ni trazio da otvaram torbe ni nista.. presao granicu za pet minuta, oba prelaza.

dok na putu za hrvatsku, dva puta ove godine, pitali su me koliko imam para, kod koga idem i imam li poziv... al eto i tu se prodje, malo neugodno al ok, recimo da rade svoj posao :-)

bl4ever

#10 Re: Putovanje za Srbiju - koji dokumenti trebaju

Post by bl4ever » 12/06/2007 11:30

Orhanowski wrote:
Prije svega trebaju ti dobri zivci, moras biti svjeze obrijan i kad te na granici pitaju odakle si, tiho, jako tiho, reci da si iz Sarajeva. A kad te pitaju iz kojeg Sarajeva, ti opet tiho, sto tise, ponovi da si iz Sarajeva. Onda ce te on pitati: 'Iz muslimanskog ili iz Istocnog Sarajeva?' Ti mu opet reci: 'Iz Sarajeva'. Onda ce ti pogledati pasos, vidjeti da si musliman i izvesce te iz autobusa, uvesce te u kucicu u kojoj se nalaze tri policajca i koji ce poceti da te ispituju, da ti rove po torbama i uru i pol da te maltretiraju, a nakraju ce ti reci: 'Dobar si, nisi se prepao'. To je ako si svjeze obrijan, a ako imas bradu od dva-tri dana kakvu npr nosi George Michael :D , onda ti zabrane ulazak u Serbiju, jer vehabijama tamo nema mjesta. Eto. Sretan put. :D
... i onda je svizac zamotao cokoladu... koja si ti budala orhanowski...

Abu FEED el-Castro

Post by Abu FEED el-Castro » 12/06/2007 11:45

Orhanowski wrote:Jebi ga, tek sad vidio da si Hercegovac. Vazda oni nadju razlog za maltretiranje, pa te tako moze pitat zasto si iz Istocnog Mostara a ne iz Zapadnog Mostara. Ili zasto si uopce iz Mostara a ne iz Sarajeva :-) :-) :-) Meni se ono gore fakat desilo, a da stvar bude jos gora to mi se desilo na izlazu iz Srbije. Ja hod'o malo okolo (Novi Sad, Beograd, Prokuplje) pa nisam imao vremena da se istusiram :D i obrijem, i na izlazu iz Srbije a na ulaz u RS (Zvornik) izveli me iz autobusa i prvo sta su mi uradili je bilo da su me skinuli golog, guro mi prst :x , ostavio me tako da stojim, tek onda je poceo da mi rovi po stvarima. Uzas. Nikad vise (nikad ne reci nikad :D ). Kako god, tebi sretno.

Kako mislis guro prst ? :?

Abu FEED el-Castro

Post by Abu FEED el-Castro » 12/06/2007 11:46

:?
Last edited by Abu FEED el-Castro on 12/06/2007 11:46, edited 1 time in total.

ins

Post by ins » 12/06/2007 11:55

Jessie B wrote:
ins wrote:
Jessie B wrote:U toku cijele godine mozes putovati u Srbiju samo s CIPS licnom kartom. Naravno ako ides preko Hrvatske ne mozes iz Hrvatske uci u Srbiju s BiH licnom kartom a inace mozes ako ides direktno u Srbiju. 100 % sigurno.
Mozes uci iz Hr u Srbiju sa licnom kartom. Ja usao neki dan...
Izvini ali nemam sposobnost da shvatim na osnovu cega bi ja kao strani drzavljanin u Hrvatskoj mogla prelaziti u neku trecu stranu zemlju na osnovu licne karte. O kojem granicnom prelazu govoris i licnoj karti koje zemlje?
Mjesto: GP Bajakovo, izmedju Republike Hrvatske i Republike Srbije
Vrijeme: prosla sedmica
Osoba: ja, drzavljanin BiH, sa LK izdatom u BiH

I nazad, dan poslije.

Zao mi je zbog tvoje ogranicene sposobnosti...

Edin H.

Post by Edin H. » 12/06/2007 12:08

Abu FEED el-Castro wrote:
Orhanowski wrote:Jebi ga, tek sad vidio da si Hercegovac. Vazda oni nadju razlog za maltretiranje, pa te tako moze pitat zasto si iz Istocnog Mostara a ne iz Zapadnog Mostara. Ili zasto si uopce iz Mostara a ne iz Sarajeva :-) :-) :-) Meni se ono gore fakat desilo, a da stvar bude jos gora to mi se desilo na izlazu iz Srbije. Ja hod'o malo okolo (Novi Sad, Beograd, Prokuplje) pa nisam imao vremena da se istusiram :D i obrijem, i na izlazu iz Srbije a na ulaz u RS (Zvornik) izveli me iz autobusa i prvo sta su mi uradili je bilo da su me skinuli golog, guro mi prst :x , ostavio me tako da stojim, tek onda je poceo da mi rovi po stvarima. Uzas. Nikad vise (nikad ne reci nikad :D ). Kako god, tebi sretno.

Kako mislis guro prst ? :?
Mozda je provjeravao da ti nije uvecana prostata :shock:

Maraschino

Post by Maraschino » 12/06/2007 12:35

Putovanje za Srbiju - koji dokumenti trebaju
ne treba ti nikakav papir ni olovka :D

oni vec imaju blanko optuznice,samo elegantno popune i procedura zavrsena :-)

p.s. za svaki slucaj ostavi punomoc advokatu :D

Ergot

Post by Ergot » 12/06/2007 13:38

Frodo, sretno i cuvaj se.

Feliks

#17 Re: Putovanje za Srbiju - koji dokumenti trebaju

Post by Feliks » 12/06/2007 13:44

Moze sa Bh licnom kartom. Ja sam nedavno putovao, nosio sam ipak i pasos ali osobna iskaznica je dovoljna.

Nepoznata plavusa

Post by Nepoznata plavusa » 12/06/2007 14:13

nane_hercegovac wrote:Nema veze, nek moze sa licnom kartom. :) ne mislim nigdje sverati. Prvo do Sarajeva, pa preko Drine direkcione za Beograd, valjda cu naci neki jeftin hotel.
Samo to za prijavljivanje u policiju, sta moram uraditi, gdje, kako?
Ako ces biti u hotelu, ne trebas se nigdje prijavljivati. Hotel ce sve obaviti za tebe i platiti turisticku taksu, ne brini. Ovo prijavljivanje u policiji vazi samo za one koji idu kod rodbine i prijatelja. Oni sa svojim domacinom idu u policiju da se prijave, popune jedan kartoncic i to je to. Taj karton se kasnije pokazuje na granici, ali rijetko i pitaju za njega.
Ako se slucajno desi da te na granici neko pita za prijavnicu, reci da si usao u Srbiju prije 48 sati. Tad se ne moras prijavljivati nikome.

klixober

Post by klixober » 14/06/2007 12:55

nane_hercegovac wrote:Zaboravih pitati, da li to sa licnom vazi u toku cijele godine, ili samo jedan period?
Jos nisi otisao?
Vazi za licnu kartu cijele godine.

p.s. javi se iz Srbije :lol:

Hantraga

Post by Hantraga » 14/06/2007 19:39

A sta treba na granici sa Srbijom, ako si bosnjak sa americkim pasosem? :D

Pooll

Post by Pooll » 14/06/2007 20:01

Hantraga wrote:A sta treba na granici sa Srbijom, ako si bosnjak sa americkim pasosem? :D

:lol:

Double enemy :D

Umjetnik a

Post by Umjetnik a » 14/06/2007 20:15

Pooll wrote:
Hantraga wrote:A sta treba na granici sa Srbijom, ako si bosnjak sa americkim pasosem? :D

:lol:

Double enemy :D
nakon ovih buševih izjava o Kosovu, ja ti ne preporučujem to :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D

klixober

Post by klixober » 14/06/2007 20:17

Uvijek moze gore.Npr. da si Bosnjak,crnac,sa americkim pasosem,po sexualnoj orijentaciji homoseksualac.
Ako si to,nemoj ici u Srbiju :D

Pooll

Post by Pooll » 14/06/2007 20:21

Ma Srbija je super... ja bih mogao knjigu napisati o iskustvima: "Mojih 7 dana u Beogradu" :D

Eno sada se moze direktno: Pristina - New York... :-)

Tungjatjeta, mirë se vjen!
S'ka gjë, nuk ka gjë!

bpsang

Post by bpsang » 14/06/2007 20:52

nane_hercegovac wrote:Nema veze, nek moze sa licnom kartom. :) ne mislim nigdje sverati. Prvo do Sarajeva, pa preko Drine direkcione za Beograd, valjda cu naci neki jeftin hotel.
Samo to za prijavljivanje u policiju, sta moram uraditi, gdje, kako?
udješ u prvu policisku stanicu i kažes JA SAM ERO S ONOGA SVIJETA...

I dobiceš ulaznu vizu :D :D :D

Post Reply