Putovanje u Holandiju, potreban savjet..

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...
Post Reply
adi2012

Putovanje u Holandiju, potreban savjet..

Post by adi2012 » 14/06/2012 23:24

Pozdrav raja,

Planiram uskoro putovanje u Holandiju turistički na 7 dana, ono što me interesuje od nekog iskusnijeg što se tiče putovanja je da li je prilikom prelaska granice potreban samo biometrijski pasoš (i osiguranje) ili je potrebno još nešto od dokumenta?

Prije nego što rezervišem hotel i platim bus kartu preko Centrotransa volio bih znati odgovore na ova pitanja i koji koristan savjet da ne bih došao u neku nezgodnu situaciju, s obzirom da nemam priliku baš putovati puno po EU.

Hvala puno unaprijed ;-)

POzdrav,
Adi

plemba

Re: Putovanje u Holandiju, potreban savjet..

Post by plemba » 15/06/2012 10:20

adi2012 wrote:Pozdrav raja,

Planiram uskoro putovanje u Holandiju turistički na 7 dana, ono što me interesuje od nekog iskusnijeg što se tiče putovanja je da li je prilikom prelaska granice potreban samo biometrijski pasoš (i osiguranje) ili je potrebno još nešto od dokumenta?

Prije nego što rezervišem hotel i platim bus kartu preko Centrotransa volio bih znati odgovore na ova pitanja i koji koristan savjet da ne bih došao u neku nezgodnu situaciju, s obzirom da nemam priliku baš putovati puno po EU.

Hvala puno unaprijed ;-)

POzdrav,
Adi
samo pasoš i nemas problema. pogotovo sto ides u turistickom aranzmanu. i ponesi love sa sobom.

dosta sam putovao po EU, ali uvijek avionom, pa ne znam koliko mogu na granici zezati za tu lovu, koliko imas itd. mene nikad niko nije pitao nista, cak nisu ni pitali da li imam povratnu kartu. samo pogleda pasos, skenira, "odmjeri" me i kaze welcome.

ne sikiraj se :mrgreen:

adi2012

Re: Putovanje u Holandiju, potreban savjet..

Post by adi2012 » 16/06/2012 07:35

To sam htio čuti, hvala :) Idem u vlastitom aranžmanu bez posredništva bilo kakve turističke agencije, pa zato sam i pitao za savjet.. Ukoliko sam dobro razumio sve što mi treba je pasoš, putničko osiguranje i naravno lova :thumbup:

Post Reply