Put u Skoplje

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...
Post Reply
iceman ze

Put u Skoplje

Post by iceman ze » 10/02/2012 17:10

Idem na 7 dana u Skoplje, imate nekih savjeta, ko je vec nekad bio tamo, da mi preporuci neka mjesta (restorane, klopu,klubove, spomenike, muzeje, trzne centre i sl.) Thx

KatarinaKosaca
Location: Izmedju kurvinih sinova i pokvarenih kurvinih sinova
Has thanked: 14 times
Been thanked: 3 times

Re: Put u Skoplje

Post by KatarinaKosaca » 10/02/2012 17:26

iceman ze wrote:Idem na 7 dana u Skoplje, imate nekih savjeta, ko je vec nekad bio tamo, da mi preporuci neka mjesta (restorane, klopu,klubove, spomenike, muzeje, trzne centre i sl.) Thx

Restoran tuga za jug... hrana prva liga, nije ni puno skupo. Ili Intermeco, blizu kanadske ambasade i katoličke crkve. Sve se vrti oko jednog tržnog centra u centru pored hotela.. tu imaš sve. I ako si sa lovom u Alexandar Palace, hotel svakako otiđi. Ima puno kafića, klubova, sve je oko centra, dakle potez od trgovnickog centra pa do Vera dole.. vidjećeš
Za muzeje, žao mi je, nisam išla :D

drugtito2011

Post by drugtito2011 » 10/02/2012 17:43

Neznam kako planiras putovati, ali ako ides autom 10 sati najmanje. Ocajno dugo.

Puno se gradi i grad dobija ljepsi izgled.. Na obali Vardara, u centru grada su restorani i kafici. Izbor odlican. Najbolji utisak nosimo iz kubanskog restorana.
Mi smo vidjeli samo muzej Majke Tereze i srusenu zeljeznicku stanicu, jer nam je bilo blizu. (tamo su nas odveli :-D )
Placanje samo u njihovoj valuti.
I veoma bitno, u centru grada je zaista skupo. Kafa je i do 3 EUR.

Dobar provod

marakes

Post by marakes » 10/02/2012 17:49

Tržni centar "Ramstor" :), na drugom spratu ima jedna radnja gdje je uvijek, ali bas uvijek Totalna likvidacija...na istom spratu ima niz restoran....sjedi u restoran koji je odmah preko puta autica za djecu i naruci pljeskavicu, spomenut ces me :)

inace treba obici tvrđavu "Kale", njihov Zoo, Vodno - žičara i pogled na cijeli grad, Kanjon Matke, nesto stvarno prelijepo....steta sto nije ljeto da se moze otici na Ohrid, koji je posebno prica za sebe. U 2011. godini Skoplje je mnogo, mnogo izgradjeno, postavljene su nove statue, izgradjeni Muzeji, fontane, ma za neprepoznat....Bit ce ti interesantne statue po cijelom gradu, od "djevojki zvanih Šmizle, lavova pa sve do vola.... :).
Obidji i njihovu čaršiju i poznati Bit pazar

A kad si već u Skoplju, onda iskoristi i da skoknes do Grčke, tj. Soluna koji je ja mislim svega 3 sata udaljen od Skoplja. Cijena autobuske povratne karte je oko 50 KM, a sada su tamo aktuelna sniženja pa je dobar shopping zagarantovan :)

Obidji i njihovu čaršiju i poznati Bit pazar

saga

Post by saga » 10/02/2012 17:57

Ima u tom velikom tržnom centru i restoran Torros (sa strane centra gdje je Vardar)... meni je bio odličan
I Maršal je dobar, ali za njega već ne znam objasnit gdje je...
Ja sam uglavnom pub-ove obilazila... i milina je bilo izaći tamo, zabranjeno pušenje svuda, uh :-D

Ne znam kad planiraš ići... ali pogled sa onog Milenijskog križa (Vodno) je meni super.
Kad sam bila tamo tvrđava Kale je bila zatvorena, pa mi žao što i to ne obiđoh...
A ni ja ne obiđoh muzeje, cccc

Meni je sve u svemu grad 'nako bezze... Nađiđan sa raznoraznim spomenicima. Trijumfalna kapija im je najjača :-D

Ako na trgu kod Ace Velikog naletiš na čiku sa teleskopom poselami ga :-D Pokazao nam je i sunčeve pjege, i kratere na mjesecu i Jupiter, i svega nam zanimljivog ispričao :)

crnoplavo

Post by crnoplavo » 15/02/2012 22:12

Ima turbe od kcerke predzadnjeg kralja mislim, koja je zajedno sa bratom presla na Islam, sad na kojoj je obali ne znam,mislim da je bilo osteceno dosta, al eto, kad me put nanese maksuz cu otici i prouciti joj fatihu

Post Reply