Pušač u poseti kod nepušača

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...
sulesavic

Post by sulesavic » 08/10/2006 20:32

Anka wrote:Ja ¹tvarno i¹kreno mi¹lim da bi ovu temu ¹ada trebalo zatvoriti. ©ve ¹to ¹mo imali da ka¾emo-rekli ¹mo, o¹taje ¹amo be¹mi¹leno prepucavanje. Oèigledno je da æe ¹vako o¹tati pri ¹vom ¹tavu.
A ¹ada, ajmo na Èloveèe ne ljuti ¹e !
:D
Pu¹ti na¹ da ¹e ¹vaðamo!!!

Hajde, sad æe otiæi da vidim tog Èloveka

Anka

Post by Anka » 08/10/2006 20:49

Ne mogu da še uključim na človeka. Zeza me šerver, šta li već...blokira mi še šve pa moram da klikam ono ctrl alt del
:(

sulesavic,izgleda da ti je inbox krcat.

pape
Location: Od jedne zene te boli jedna glava, ... od dvije zene, dvije glave.

Post by pape » 08/10/2006 20:55

Anka wrote:Ne mogu da še uključim na človeka. Zeza me šerver, šta li već...blokira mi še šve pa moram da klikam ono ctrl alt del
:-) Nema veze, ... zapali jednu da se smiris, ... :D

uozo

Post by uozo » 09/10/2006 07:00

http://youtube.com/watch?v=j_46ECeJ2_w

A great way to quit smoking :shock: :skoljka:

sulesavic

Post by sulesavic » 11/10/2006 21:01

Anka wrote:Ne mogu da ¹e ukljuèim na èloveka. Zeza me ¹erver, ¹ta li veæ...blokira mi ¹e ¹ve pa moram da klikam ono ctrl alt del

sulesavic,izgleda da ti je inbox krcat.
SA-X ka¾e Va¹ pretinac je 12% pun

Svemirski_Jebach

Post by Svemirski_Jebach » 13/10/2006 03:28

Op3r4t0r wrote:
Anka wrote:Ne razumem vas koji ste me napali da sam nekulturna. Ja te ljude nisam uvredila, samo sam odreagovala na komentar da će jedna cigareta usmrdeti sobu i garderobu u plakaru, jer sam to doživela kao ličnu uvredu. Ako će jedna cigareta to uraditi, onda moj stan, moja garderoba i ja smrdimo.
Tacno. Tvoj stan, tvoja garderoba i ti smrdite velikoj vecini nepusaca! Izvini na direktnosti.

Kad to shvatis promjenices i svoje prvobitno misljenje (bezobrazluk) zbog kojeg si i otvorila ovu temu.
fakat, ja sam strastveni pusac i tacno je da nasa garderoba, dah, kosa i stanovi u kojima se pusi smrde u 3pm. a druga je stvar sto mi to ne primijetimo...

ruzno je, i nemoj okretati temu odnosno vrsiti zamjenu teza. Ne moras vise nikad otici kod njih al kakva bi to osoba bila ja bih se zapitao...

osim toga, ti si ta koja ne postuje njih...

kada god odem negdje, nikad ne bih zapalio bez pitanja i dozvole. Ako mi kazu nemoj - ja ne zapalim nit se durim.

mamica papucarka

Post by mamica papucarka » 13/10/2006 14:23

_BosanaC wrote:Anka, svako u svojoj kuci barem ima pravo za svoja pravila. Niko ne kaze da je to s mackom u redu, cak suprotno, ali ne mozes ti u necijoj kuci da odredjujes pravila ili tjeras principe i inate. U svojoj kuci zapali regal ako hoces, a u tudjoj se nemoj hibretiti ako nekome smeta cigareta.

Ja sam jednom dopustio prijateljima, koji su bili vise dana kod mene, da zapale "po jednu". Nakon toga sam danima vjetrio jer se to pojedna svelo na po par steka bez ikakvog pardona, a od tada moj rodjeni otac izadje na terasu i zapali je ako mu je vec toliki ceif da je ispusi.

Sebe truj ako i koliko god hoces, ali postuj necije pravo da NE ZELI da bude trovan.

S druge strane, u stanu imam poprilicno velikog psa. Taj pas zivi tu. Sve koji dolaze upozorim na to, kada su gosti u kuci pas je po strani, ali da mi neko nakon upozorenja udje u kucu i kaze da ga svezem ili odvedem u drugu sobu jer ga se boji - moze slobodno izaci napolje iz kuce. Moja kuca - moja pravila.
... a da pas skoci nekome u krilo ko ga se boji, sigurno bi reagovao :)

Mi smo pusaci :D , ali ko god da nam dodje izlazi na terasu. Kad je zima, kaput u ruke i dimi.
Muzeva strina je kvocala cijelo vrijeme posjete sto mora pusit na terasi, a onda kada smo mi dosli kod nje, pusila je ko ciro iako zna da mrzimo pusenje u prostoriji jer imamo malo djecu. Zato josss dugooo necu ici kod njeeeeeeeeee :D

tempora

Post by tempora » 13/10/2006 14:36

Anka, ja sam sanjala ovu tvoju "prokletu" temu a nikada mi se nije desilo da sanjam forum! Dokle ide ova bolest :D
Elem, zasto sam sanjala "zabranjeno pusenje." Strastveni sam pusac. Pokusavala sam vise puta da prestanem ali nakon nekog vremena ponovo sam se predala tom poroku. Takodjer sam izbjegavala posjete osobama koje ne puse a posjeta Svedskoj mi je bila nocna mora. Nadam se da mozes shvatiti onda dokle ide ta odvratna ovisnost.
Prije nesto vise od mjesec sam se porodila. Od tada se u kuci ne pusi osim na balkonu. Kada sam procitala ovu tvoju temu, bez da reagujem, istu noc sam sanjala kako sam odvela svoju djevojcicu u posjetu te usla u prostoriju u kojoj su svi pusili! To je bila prava nocna mora. U snu sam panicno pokusavala da zastitim to djete od dima!
Zato ili se brzo porodi, ili prestani pusiti ili nemoj pisati ovakve teme da dozivljavam traume u snu! :)

_BosanaC

Post by _BosanaC » 13/10/2006 14:39

mama29 wrote:... a da pas skoci nekome u krilo ko ga se boji, sigurno bi reagovao :)
Gdje sam to rekao? :?

uozo

Post by uozo » 13/10/2006 15:15

What Happens to Your body if you stop smoking Right now?
Wade | Prevention, Cancer, Your Body, Greatest Hits | Wednesday, July 19th, 2006

Stopwatch

I think one of the main reasons it’s so hard to quit smoking is because all the benefits of quitting and all the dangers of continuing seem very far away. Well, here’s a little timeline about some of the more immediate effects of quitting smoking and how that will affect your body RIGHT NOW.

* In 20 minutes your blood pressure will drop back down to normal.
* In 8 hours the carbon monoxide (a toxic gas) levels in your blood stream will drop by half, and oxygen levels will return to normal.
* In 48 hours your chance of having a heart attack will have decreased. All nicotine will have left your body. Your sense of taste and smell will return to a normal level.
* In 72 hours your bronchial tubes will relax, and your energy levels will increase.
* In 2 weeks your circulation will increase, and it will continue to improve for the next 10 weeks.
* In three to nine months coughs, wheezing and breathing problems will dissipate as your lung capacity improves by 10%.
* In 1 year your risk of having a heart attack will have dropped by half.
* In 5 years your risk of having a stroke returns to that of a non-smoker.
* In 10 years your risk of lung cancer will have returned to that of a non-smoker.
* In 15 years your risk of heart attack will have returned to that of a non-smoker.

So, you have more immediate things to look forward to if you quit now besides just freaking out about not being able to smoke.

Image

mamica papucarka

Post by mamica papucarka » 13/10/2006 15:39

_BosanaC wrote:
mama29 wrote:... a da pas skoci nekome u krilo ko ga se boji, sigurno bi reagovao :)
ma nisi rekao, nego prepostavljam da bi skinuo psa sa osobe koja se boji tvog psa. Mislim, po meni ovi ljudi nisu dobro postupili jer ako se Anka boji macke trebali su macku skinut sa nje, a ne da se zena tamo traumira. :oops:

_BosanaC

Post by _BosanaC » 13/10/2006 15:42

mama29 wrote:
_BosanaC wrote:
ma nisi rekao, nego prepostavljam da bi skinuo psa sa osobe koja se boji tvog psa. Mislim, po meni ovi ljudi nisu dobro postupili jer ako se Anka boji macke trebali su macku skinut sa nje, a ne da se zena tamo traumira. :oops:
To bi vec trebala biti neka osnovna kultura... Ne mora znaciti da svako voli ono sto ja volim :roll:

Anka

Post by Anka » 13/10/2006 22:20

tempora wrote:Anka, ja sam sanjala ovu tvoju "prokletu" temu a nikada mi se nije desilo da sanjam forum! Dokle ide ova bolest :D
Elem, zasto sam sanjala "zabranjeno pusenje." Strastveni sam pusac. Pokusavala sam vise puta da prestanem ali nakon nekog vremena ponovo sam se predala tom poroku. Takodjer sam izbjegavala posjete osobama koje ne puse a posjeta Svedskoj mi je bila nocna mora. Nadam se da mozes shvatiti onda dokle ide ta odvratna ovisnost.
Prije nesto vise od mjesec sam se porodila. Od tada se u kuci ne pusi osim na balkonu. Kada sam procitala ovu tvoju temu, bez da reagujem, istu noc sam sanjala kako sam odvela svoju djevojcicu u posjetu te usla u prostoriju u kojoj su svi pusili! To je bila prava nocna mora. U snu sam panicno pokusavala da zastitim to djete od dima!
Zato ili se brzo porodi, ili prestani pusiti ili nemoj pisati ovakve teme da dozivljavam traume u snu! :)
:-D
Draga tempora, nek ti je sa srećom! Tebi i tvojoj porodici želim dobro zdravlje,dug i sretan život. Poljubac za bebu !
Je l' ti to prvo dete?

Image

Mamaaaaa, teta Anka nam je došla u posetu!

Salko sto je u vodu skako

#364 Re: Pušač u poseti kod nepušača

Post by Salko sto je u vodu skako » 13/10/2006 23:23

Anka wrote:Ovo što ću napisati nije povezano samo sa pušenjem,već govori o našoj toleranciji,poštovanju tuđih stavova i stila života.
Sinoć su se sukobila dva sveta.
Ja svakako znam da je pušenje moj porok. Znam i da mi smeta, sve više i sve češće osećam negativne posledice ali jednostavno nemam snage da prekinem. Pušenje je definitivno bolest zavisnosti,nije kao alkohol ili droga, ali da postoji ovisnost-postoji i da je teško rešiti se toga-teško je.
Više puta sam pokušavala da ostavim cigarete, ali,nije išlo.
E sad,da ne pričam o svojoj beskarakternosti i nedostatku jake volje...želim nešto drugo da kažem, zbog neprijatnosti koju sam doživela.
Sinoć sam bila u poseti kod moje koleginice sa posla. Slatka ženica.Na poslu uvek lepo razgovaramo i ajde de,red je bio da odem kod nje kući u posetu. Kupila sam poklončić i u 20h stigla kod nje.
Ona i njen suprug su mi otvorili vrata a dočekala me je i njihova mačka.Nisam znala da ima mačku, ne volim mačke (sorry mirc :) )
Seli smo u dnevnu sobu, prostrana soba, vrata od terase širom otvorena,lepo vreme,toplo je,juče je bilo 27 stepeni.
Nakon par minuta,standardno,vadim kutiju cigareta,okrenem se levo desno,nigde nema pepeljare. pitam koleginicu,imaš li pepeljaru,kaže-Kod nas se u kući ne puši.
Dobro de,razumem,nepušači su, ali nije zima, sve je u stanu otvoreno...progutala sam knedlu. U tom trenutku mi je mačka skočila u krilo. Nije mi jasno zašto,zar životinje ne osećaju ljudske emocije? odmah sam reagovala:Joj molim vas sklonite mi je iz krila,ja baš i ne volim mačke...Oni su se smejali,ma daj,šta će ti biti,baš si joj se dopala. I neverovatno,nisu sklonili mačku. I tako je taj čupavi stvor zaseo i kandžicama se uhvatio za moje pantalone. Nakon 15 minuta je stvarno počela da me hvata kriza i rekla sam im da imam potrebu da zapalim cigaretu. Njen muž mi je rekao da izađem na terasu! Znaš,nameštaj će poprimiti miris,a vidiš na plakaru nam ne dihtuju vrata pa će i se i garderoba osećati.
Ovo me je izludelo! Koja paranoja!
Mili Bože, dlake od mačke na sve strane ,kauč prekriven dlkama a moja cigareta će im usmrdeti stan i čak šta više,dim će proći kroz otvor na plakaru i usmrdeti im garderobu!!!?!
Cela situacija je bila neverovatno aprurdna. Ja sam gost kome se nameće mačka, i ja to moram da prihvatim a meni se ne dozvoljava da zapalim cigaretu. Rekla sam da je terasa otvorena,da je nemoguće da nameštaj poprimi miris od jedne,dve cigarete, rekla sam da moj stan ne smrdi, rekla sam da moja graderoba ne smrdi, zahvalila se na kafi u ustala. Doviđenja. Otišla sam kući. Oko 23h me je nazvala da mi kaže da je šokirana mojim postupkom,njen muž je rekao da sam neverovatno nekulturna osoba....Prilično sam tolerantna osoba ali u ovakvim situacijama mi je fitilj kratak. kazala sam:kada ti u posetu dođe pušač, zašto bi se on kao tvoj gost "žrtvovao"? Na šta liči komentar:Izađi na terasu da pušiš?
Pa ispred prozora vam tutnje kola i kamioni, stan ti je na glavnoj saobraćajnici i otrovaće te moja cigareta?! Zar je moguće da stvarno misliš da bi ti se stan usmrdeo..i nisam odolela da ne spomenem mačku.
Kada sad bolje razmislim,najviše mi je smetalo to sa mačkom,ja trebam da trpim mačku, meni se kao gostu to nameće,a oni ne mogu da istrpe dim cigarete. Gde je tu objektivnost? Ok,neću da pušim,ali ti skloni mačku.
I priznajem,malo sam joj dokačila i muža...
Mislim da više nećemo razgovarati.
Vaša iskustva uvezi ovakvih situacija?
nikad im ja vise nebi u kucu uso...bez obzira kakvi bili...

jesil opet isla u posjetu kod tih dosadnjakovica????

Post Reply